Moje dieťa kuše a bije deti. Prosím poraďte

mivava
16. jún 2008

Ahojte.Dnes mám pokazený celý deň.moja Miška pokúsala malé dievčatko pred obchodom a to kúše aj naše známe deti a synovca kedy môže vtedy buchne,štípe,trnzuje,len čaká na príležitosť.Už som z toho nešťastná.neviem či má to kúsanie niečo spoločné s tým,že jej idú zuby.Vysvetliť sa jej to nedá,je ešte malá.Ak jej niečo nedovolím,bije aj mňa.Ak ju buchnem po zadku,je ešte agresívnejšia.Prosím poradte,máte niektorá nejakú skúsenosť.

danielitka26
16. jún 2008

mivava skús pohladať už tu takáto diskusia existuje

k.a.t.k.a.
16. jún 2008

aj moja Miška je taký malý agresor , bije sa a škrábe 😀 😝 možno to bude menom 😀

mivava
autor
16. jún 2008

ja len dúfam,že ju to prejde 🙄

jabber
16. jún 2008

mivava - kousání už jsme tady řešily https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

barabra1
17. jún 2008

Aj moj Kubko sa bije,kuse deitcky,ci v skolke,alebo vonku.je to velmi neprijemne. ☹

elbel
17. jún 2008

moja mala robila to same nastastie si nedovolila na cudzie deti,ale mi doma sme pri nej trpeli,hlavne jej brat,ta sa v tom az vyzivala ked ho kusla a on sa rozplakal,skusali sme vsetko mozne ale nic nepomahalo,ked sme ju potrestali,alebo ju poslali von z izby ze sa nemoze s nami hrat ze je zla tak ona mala z toho srandu a zacala robit este viac opiciek a predvazdat sa
nastastie to trvalo iba par mesiacov,potom ju to preslo,ale este aj teraz obcas robi ze ide kusnut a smeje sa pritom.Ona si mysli ze je to hra

mirrinka
18. jún 2008

Naša Lianka je na tom podobne - ak máme návštevu s detičkami,tak im nedá žiadne hračky,všetko im berie,bije ich,hryzie....minule pohrýzla dievčatko o pol roka staršie od nej do chrbta.vyzeralo to fakt strašne. hlavne som sa divila ako sa jej to podarilo na takom mieste.Ale zase ak sme my na návšteve tak je úplne iná.Ako anjelik.
Je to tým,že si doma "stráži" svoje veci a vie,že je vo svojom tak je frajerka?
No, v každom prípade je to pre mňa veľmi nepríjemné pozerať sa na dieťa,ktoré o dušu plače,pretože ho pohrýzla moja dcéra.

lindda
11. sep 2008

cafte tak aj moj Nino to zacal robit sice sa nebije ale kuse ak mu niekto nieco berie uz som s toho na nerv ☹ ☹

mirka414
11. sep 2008

ahoj jabber viem ty si nasu temu sledovala...my mame teraz chvilku pauzu luisa nekuse odkedy ju pokusala jej sesternica a to poriadne,ale aj tak mam oci na stopkach ked sa tam leonie ide hrat ci sa to nezopakuje.teraz si malinka nasla trosku ine kamosky a tak luisu tak casto nehlada a inije tam tak casto co som rada,lebo ona hadze vsetko o zem a drzo vsetko vezme.teraz v nedelu oslavujeme narodeniny a ma prist aj luisa,tak uvidime.

jabber
11. sep 2008

mirka - tak to je fajn, že se to takhle vyřešilo 😉 🙂 . Mimochodem - Leonie je fakt kouzelná holčička, skoro se mi chce napsat k nakousnutí 😀 😀 😀

mirka414
11. sep 2008

jabber dakujem,nasla som si popri nej aj na doma pracu,strazit dve deticky a super mi pritom pomaha a aj cez obed spinkaju skoro 3hodiny,aby som si odychla 😵 😵 v nedelu mame oslavu,trosku sa bojim,aby luisa zasa nezautocila ako zvykne medzi detmi...

basado
11. sep 2008

ahoj mivava. ja mam syna tiež ma tolko čo tvoja dcerka. ale nedovolí si na deti, pretože mu stale vysvetlujem že ked nieko buchne tak to je škarede. a rozumie tomu. a určite by si na mna nedovolil. nesmieš si ani ty nechat dovolovat, lebo ak raz povolíš tak potom si myslím že to bude horšie. bude sa ti hadzat o zem. ale určite keby išla do školky tak by si zvykla. skus jej vysvetlit že ked niejake dietatko udrie tak to može aj ono vratit jej. ja len tolko. prajem vela trpezlivosti 🙂

maja22
11. sep 2008

Čo sa týka hryzenia, tak z celej rodiny trpím najviac ja. ☹ Mám po tele toľko modrín od Marekových zúbkov, že vyzerám ako týraná žena... Hryzie, keď sa bláznime, keď sa hnevá a niekedy len tak, z ničoho nič... Nepomáha vysvetľovanie, prosby, hrozby, capnutie po ústach, proste nič... V danej chvíli, keď mu ukazujem, čo mi urobil, sa len pozerá, občas sa "čuduje", ale nejaký dlhší efekt to nemá... A tiež mám obavy z toho, čo bude robiť v kolektíve. Pohrýzol už aj krstnú, obe starké, ocina... Občas mi až slzy vyhŕknu, tak to bolí...

lukin
12. sep 2008

maja: A kdybys mu plácla na zadek, tak to taky nepomůže?

maja22
12. sep 2008

Ešte som capnutie po zadku neskúšala... Doteraz sa mi na to zdal príliš malý... Nevedela som, či by pochopil to spojenie - dostal som na zadok, lebo hrýzť sa nemá.... Skúšala som párkrát mu capnúť po ústach, hneď,ako ma pohrýzol, ale tiež to nemalo dlhodobý efekt... ☹ Dokolečka mu vysvetľujem, že hrýzť sa nesmie, lebo to bolí, že zúbkami hryzieme len chlebík a mäsko... Verím, že z toho vyrastie, čo už, ja to prežijem, ale práve kvôli cudzím ma to mrzí... A tiež sa bojím, že až sa nám pošťastí bábo, aby neubližoval aj jemu... ☹ Niekedy mám pocit, že som to spôsobila ja - od novorodeniatka som ho toľko bozkávala na líčka, až mu to asi začalo liezť na nervy...Alebo mi tiež chcel vyznať lásku a skĺzlo to až sem, že hryzie kade tade... Veľakrát sa stalo, že som mu vravela: daj mi pusinku a on ma pohrýzol... Ja fakt neviem, len dúfam, že čoskoro budú tie "hryzance" minulosťou...

lindda
12. sep 2008

maja Nino zese uz prestal kusat nas ale kuse ine deti dnes vonku dve uz som na nervi s toho nepomaha vobec nic zevraj iba ak s toho vyrastie ,,,,,, 😠 ☹ ☹ ale mne je niekedy az doplacu od hamby i ked to robi iba v sebe obrane ale aj tak mi je to velmi trapne 🙄

maja22
12. sep 2008

Aspoň sa tu utešíme, že v tom nie sme samé....

lienocka235
12. sep 2008

existuje taky fyzikalny zakon akcie a reakcie... ak dieta pokuse.. treba vhodnu reakciu.. na kazdeho plati ine.. na niekoho sa staci skaredo pozriet na niekoho skryknut.. niekomu dat po ustach.. moj synovec hryzol a na neho platilo jedinne.. okamzite ukoncit cinnost a umiestnit ho do "vyhnanstva"
napr. mama ho mala na rukach a on ju uhryzol.. povedala mu ze sa to nesmie zvysenym hlasom.. aby vedel ze nesranduje.. a dala ho dolu a isiel rozmyslat 😀 na stolicku mimo nas.. ak odtial odbehol tak ho znovu zobrala a odviezla ho tam kym neprisiel a nepovedal prepac.. nepofukal..
ked sa to stalo pri inych detoch.. tak hlavne sme davali obrovsky pozor ked sme videli ze sa k niekomu blizi a chce kusnut tak sem rychlo zakrocili.. ale ak sa to stalo.. tak znovu mimo deti odviest na lavick ua nebude sa hrat.. kym sa neospravedlni.. ak sa jeduje tak sa ide domov..
ono hryznutie hrozne boli .. a ja neuznavam take ze sa z toho vyrastie tak nech si zatial kuse..
linda ka kuse ked mu niekto neico berie.. tak ja si myslim.. ze je nespravne ucit deti ze musia pozicat svoje hracky. ked im ich niekto zoberie a pod.. majitel hracky musi suhlasit s pozicanim.. a ten co si chce pozicat tak sa musi opytat.. ak mu niekto zoberie jeho hracku bez opytania ma pravo mu ju vziat takym istym sposobom hoci aj z ruky..

maja22
12. sep 2008

Lienocka, to máš pravdu, že na každého platí niečo iné... Malý ešte nevie rozprávať, takže "prepáč" z jeho strany nehrozí 😀 Už som skúšala ho aj nechať v izbe samého a keď som sa k nemu vrátila, niekoľkokrát somsa ho spýtala, či už nebude hrýzť a on ma ani nevnímal... Proste sa tváril, že ho momentálne zaujíma niečo iné... Naozaj, alebo už v takomto veku sa vedia deti pretvarovať? Ktovie.... To, že z toho vyrastie, je len útecha, ale je jasné, že neostanem ticho, keď také dačo urobí.. A čo sa týka tých hračiek - možno to staršie deti pochopia, ako sa hračky pýtajú, ale ročnému môžeš vysvetľovať, koľko chceš... hlavne, keď nevie hovoriť... 😉 🙂

mikca
12. sep 2008

lienocka hezky napsané. 🙂 .čekat až z toho vyrote je blbost 😝 ..chce to zakročit.když se děti vemou občas po hlavě hračkou nebo jen tak se plácnou tak budiž , ale kousání je fakt nebezpečný a chce to zachytit hned v zárodku..každé dítě to zkusí..je na mámě jak zareaguje..u nás nepomáhala domluva takj prostě přes tu pusu několikrát dostal a je po problému....
u mé známe nic nepomáhalo ani po dobrém ani po zlém..tak prostě udělala to samé co on jí..kousla ho taky 😒 ..a to nečekal..byl pěkně vykulenej a řval od bolesti..a už si to pak nedovolil..

venonna
12. sep 2008

😀 mikca, tak toto je ukazkova akcia a reakcia 😀 😀 😀

lienocka235
12. sep 2008

maja to o tych hrackach.. u rocnych a mladsich deti su tu rodicia aby mu to ukazovali.. proste ked vidim ze moje dieta ide brat inemu jeho hracku chytim ho za rucku a idem za dotycnym dietatko a poviem mu pozicias prosim ta hracku.. je to proste o tom ze vypytat hracku a proprosit o odpustenie rocne dieta dokaze.. samozrejme s pomocou rodica.. aj dotyk pohladkanie je forma komunikacie.. rovnako pusa
hlavne je o tom.. ze ho nenecham aj ked ma rok.. aby si bez opytania / pytas sa ty v jeho mene/ mohol zobrat ineho hracku..
vsetko sa to da.. len to chce pevne nervy a nepopustit.. hlavne nebagatelizovat kusanie aj dospelych clenov domacnosti.. tak to vacsinou zacina.. ze dieta kuse mamu ocka.. ty sa zasmeju alebo nic neurobia a to je pre neho signal ze sa to moze..
skus neist za nim a pockat kym pride on za tebou.. mozno este nebol pripraveny.. ked si k nemu prisla na to poziadt o prepacenie../ objatim, pusinkou a pod../
ako ja by som to moc nekomentovala.. ze hryzia sa len jedlo a pod.. a preco si to spravil.. skor ide o to stanovit hranicu a zafixovat... kusnes - nasleduje trest /tu myslim to kratkodobe odlucenie, odchod z pieskoviska.., niekto mozno capne po rucicke.. zavisi od vas../ ale proste nekomentovat len to spojit.. ako akciu a reakciu...
vysvetlovanie mozno zaberie u starsich deti..

elitera
12. sep 2008

mikca, to jsem zrovna chtěla napsat. Vlastní děti zatím nemám, ale mamka poradila známý, aby malýho taky hryzla (samozřejmě ně na ukousnutí nohy 😉). Má dvojčátka, kluka a holku a on je trochu agresivnější. Když mu ukázala, jak je to nepříjemný, fakt s tím přestal.
Držím palce, aby kousali fakt jen to, co mají 🙂

maja22
12. sep 2008

Lieniocka, všetko to, čo si napísala, dlhodobo praktizujem.... Zatiaľ bez odozvy... Tak mu to teda prestanem komentovať... Snáď mu to raz v tej malej hlavičke zapne.

lienocka235
12. sep 2008

majka.. skus a uvidis.. inak maly je hrozne rozkosny... taky anjelik.. a vsetkonajlepsie k meninam.. 🙂

maja22
12. sep 2008

Ďakujem 🙂 Pred chvíľou som zistila, že má horúčku ☹ ☹ ☹ Dúfam, že mu to čoskoro prejde...
A keď ma prestane hrýzť a nezabudnem, dám sem vedieť... 😉

lindda
13. sep 2008

U nas v parku je velmi vela deti tak sa da aj troska porovnavat a skusenost mamiciek je na 90% ze to prejde same iste treba mu povedat ze to nieje spravne a ze hracku si treba vypytat ,,,, Ale ako vravim ono to tie deti same prejde. Mamicky co su tu deti trestali asi na vsetky sposoby a nakoniec to proste preslo. Mna to starsne mrzi ,ze aj moj maly to zacal robit a snazim sa na neho davat co najviac pozor aby sa to nestalo ,ale ,,,, ved viete stane sa,ce ma strasne stve 😒

maca793
13. sep 2008

síce moja nehryzie ale začala sa hádzať na zem keď jej niečo nepovolím a na deti sa škaredo pozerá a odháňa ich od seba aj keď jej nič nerobia je to obdodie ktoré musí prejsť ale kedy? 😉

ladunka
13. sep 2008

Výchova je těžká věc, a máte pravdu, že na každého je třeba jít jinak... Moje dcerka začala kousat svoji kamarádku poté, co jsem jí, nudíce se při kojení, z legrace okusovala ruku. Dalo mi pak celkem práci jí dát najevo a nějak vysvětlit, že to byla ode mne hloupost a že se lidi opravdu, ani z legrace nekoušou. Nechala toho, ale chvíli to trvalo, ještě to nějakou dobu zkoušela.
S bitím je to podobně, dceru nebijeme už jenom proto, že se viditelně učí nápodobou, já bych jí prostě už nevysvětlila, že já můžu a ona ne. Prostě pro nás se lidi navzájem nebijí a je to. Také si myslím, že není rozumné bagatelizovat projev takového chování vůči dospělým. A líbilo se mi, co psala lienocka - nedělat okolo toho scénu plnou vysvětlování, otázek a nucení k omluvě, to pak může být tím, kvůli čemu to dítě vlastně dělá - jako zkouška - podaří se mi dneska rodiče tak pěkně rozparádit jako včera? A jak daleko můžu zajít? Je mi bližší (teoreticky, v praxi to bývá těžší) dítě vzít a třeba odnést kousek dál a tím zabránit pokračování, s krátkým zopakováním - lidé se navzájem nebijí, to není správné, pokud jde do toho dítě znovu, odejít úplně domů, případně ho doma nechat v jiné místnosti a odejít (to mi osobně pomáhá, když bych měla chuť dcerku po nějaké povedené scénce prašit 😝 ).

Držím nám všem palce.

maca793
13. sep 2008

kajka zase nemôže zniesť kamarátkinu malú. sú v rovnakom veku ale proste sa nemusia kajka je z nej strašne nervózna aj keď ona jej nič nerobí.