Montessori škôlka, škola

melory
8. jan 2008

zvazujem, ze dam svoje deti do skoly s vychovnou pedagogikou marie montessori. chcem sa o tejto skole alebo skolke dozvediet viac od bab, ktore sa tomu venuju, maju tam svoje deti, alebo nieco o tom vedia. dakujem

melory
autor
23. jún 2008

kisska neviem o tom, ze by v TT bola montessori skolka ☹

kisska
23. jún 2008

hmmm, skoda, chvilami sa mi zdalo, ze sa nieco planuje... Akurat viem, ze je tam detska psychologicka, ktora pouziva Montessori terapiu...

melory
autor
23. jún 2008

to neviem ktora....je tu specialna skola pre dislektikov, disgrafikov a podobne, dalsia je pre nadpriemerne inteligentne deti...ale montessori nie... ☹

danabed
1. nov 2008

ahojte,
nakolko mam dceru v predskolskom veku a tento rok u nas otvorilli montessori skolu, zacala som trochu patrat 🙂) ked bola petka malicka, byvali sme este na SR a chodili sme v TT do materskeho centra. tam som sa zoznamila s montessori pristupom. vtedy (cca 2003) tam chodila prednasat jedna skvela pani, p. Blanka Krajcovicova. bola som tym pristupom ocarena, ale zaroven sa mi zdal strasne narocny na cas a pripravu - co sa domaceho pristupu tyka. vtedy tato pani (bola na materskej) uvazovala o otvoreni MS s montessori vyukou. ale ako som sa tu docitala, asi sa to nepodarilo............tak som vam chcela aspon sprostredkovat jej meno. myslim, ze sa vtedy venovala aj plavaniu malych deticiek. vobec neviem, ci MC v TT este funguje, lebo som zabludila na ich stranku a nasla tam fotky este z toho roku 2003 (mile, ked som tam uvidela nasu petku......mala vyse roka - teraz bude mat o 4 dni 6 🙂)
takze, trnavacky, skuste sa popytat na pani blanku................vela stastia!!!!!!!!

vivien742
1. nov 2008

danabed IP

melory
autor
10. nov 2008

pani blanku co ma 4 deti poznam....

danabed
18. nov 2008

ano, moze byt...........akurat sa mi zda, ze ma 5 deti. ale mozem sa mylit 🙂)

emjee
12. jan 2009

miyamica • Včera o 22:01
ahojte, chodite niekto do skolky montessori na Drotarskej ul.? Zaujima ma ako ste spokojni resp. nespokojni. Nas maly chodi do statnej skolky ale pozorujem zmeny spravania a smutok, zaujal ma montessori pedagogicky system, ak je prax ako sa pise, tak by nam to urcite pomohlo. Dakujem za kazdu odpoved

lupkatko
6. jún 2009

Ahoj TRNAVA,od septembra sa v TT otvara MONTESSORI skola plus pripravka
Ta Blanka je urcite za tym.....

bubaczik
6. jún 2009

a lupkatko odkial vieš? 😕

lupkatko
8. jún 2009

Bubaczik-viem,pretoze o tom rozpravala v materskom centre

mineralkas
18. jún 2009

Moje dieta v zahranici chodi do Montessori skolky, ale musim povedat, ze je to omyl, co som neskoro zistila, pretoze on potrebuje klasicku skolku, respektivne potrebuje hned nieco ako skolu.....
Vychovavatelka ho nedokazala dostatocne motivovat, kedze nerozumel cudziu rec, tak stratil zaujem nieco robit, len pozorovatl deti a cakal, kedy pride mama.......
Doma bol zvyknuty na to, ze som mu dala nieco robit, napr. kreslit alebo pisat a on chodil za mnou, ci este toto tam ma nakreslit alebo, ci sa mi to paci!!!!
Syn sa povahovo podoba na mna..... JA SOM SKOLKU NENAVIDELA, LEBO DETI SA MI ZDALI SPROSTE A ROBILI VECI, KTORE SA MI NEPACILI, BILI SA, VYSMIEVALI JEDEN DRUHEMU A DRALI SA DOPREDU......FALOSNE PRIATELSTVA..... A JA SOM BOLA TAKA CISTA DUSA!!! ANI LEN SOM NEVEDELA NADAVAT!!!!
PRETO SOM SI DLHO NEMOHLA NAJST KAMARATOV, HOCI SOM BOLA CHYTRE DECKO!!!! VYHOVOVAL MI VZTAH SKOR SO STARSIMI DETMI!!! TAK SOM POSOBILA TICHA A UTIAHNUTA!!!! DOMA SOM BOLA DIVOKE DECKO!!!!

Nastastie sa mi velmi pacilo v skole, no nikdy som nebola ten dravy typ!!!! Trvalo to do 18 rokov!!!!!! A vtedy u mna nastal obrovsky zlom, zrazu sa stal zo mna dravec, som velmi priebojna a idem si za svojim, vacsinou vzdy dosiahnem to, co chcem........ TEN MOJ SYN TO BUDE MAT TAZKE!!!!

JE TO TAKY MALY DOVERCIVY ANJEL, NO VIEM, ZE Z NEHO BUDE DRAVEC AKO JA!!!!! KED UZ OSTATNI VYCERPAJU SVOJU ENERGIU, RYCHLO JU MINU NA NEGATIVNEJSIE ZALEZITOSTI A ZACNU SA UTAPAT V DEPRESIACH!!!!

Syn cita, pise a pocita, nema problem, no nie je to nijaky genius!!!!!! Cvicila som to s nim..... od 3 rokov!!!!
Ma dobru pamat, zatial este nemal moznost ukazat, aky je dobry a ja viem, ze v skole bude jednotka!!!! Len ta skolka narobila viac skody ako uzitku, lebo vychovavatelky nemali dostatocne individualny pristup a nedokazali ho dostatocne rozvijat, skor ho potlacali!!!!! Hoci nevedomo!!!!

Som ucitelka, ucila som aj Romov, mala som v triede tiche dievcatko, tak som z nej urobila priebojnejsiu!!!!! NEROBI SA TO LEN TAK!!!! MUSELA SOM JU K TOMU VYSLOVENE DONUTIT, ALE AKO PREKROCILA URCITU HRANICU, TAK SA ZMENILA, VEDELA SOM, KAM MOZEM ZAJST, PRETOZE SOM ZAZILA NIECO PODOBNE.......

VZDY NAKONIEC VYHRA PEVNA VOLA!!!! CLOVEK NEMUSI MAT TALENT!!!! OSTATNI PREHRAJU VDAKA SVOJEJ LENIVOSTI!!!!

mineralkas
18. jún 2009

MONTESSORI 2

Moj syn v Montessori skolke v zahranici prestal mat zaujem nieco robit!!!!! Vychovavatelka mu hovori nakresli mamu, tak rychlo nakreslil primitivnu kresbu asi tak na urovni 2 rocneho dietata!!!! Potom prisiel domov a kreslil nadherne kresby, komplikovane a detailne, velky hrad s rytiermi, dobre vie odmalovavat dinosauri a sam sa zacal ucit skladat pismenka a pisat v cudzej reci!!!

SAmozrejme ovladal uz vsetky slovenske pismena!! Tak som jeho zaujem nastastie dalej rozvijala!!!!

Vychovavatelka mi povedala, ze keby ho nepoznala, tak si vselico o nom mysli!!!!

Mam aj starsieho syna, ten je priebojny, oblubeny v kolektive, no zaciatky boli rovnako komplikovane!!!!! Zo zaciatku posobil ako najhorsie decko, len bolo vidno, ze je predsa chytry a teraz je jeden z najlepsich ziakov v triede. Nastastie starsi syn nechodil do skolky, ale rovno do nulteho rocnika do skoly.......ZAVAHALA SOM, MALA SOM AJ MLADSIEHO STRCIT DO NULTEHO ROCNIKA!!!!!

A CO SA TYKA ZAUJMU DECKA O SKOLU, RYCHLO TO OPADNE, NECH JE AKOKOLVEK MOTIVOVANE, NECH JE AKOKOLVEK CHYTRE, KED NIE JE DISCIPLINA PRI ROBENI ULOH A KONCENTRACIA, TAK UPADNE!!!!! TO SA BOHUZIAL NEROBI LEN TAK SAME, ZE DIETA SI VYTVORI VYUCOVACI NAVYK, TO JE DRIL, KTORY MUSI UROBIT SAMOTNY RODIC!!!!!!! INAK DIETA SICE PREJDE VIAC-MENEJ DOBRE SKOLU, NO NEBUDE MAT VYTVORENY SPRAVNY VZDELAVACI SYSTEM......RODIC MU MUSI ASPON KONTROLOVAT ULOHY A SKONTROLOVAT, CI JE NAUCENY A VIEST HO K CITANIU, RESPEKTIVNE CHODIT S NIM DO KNIZNICE!!!!!!!!

VIDELA SOM MNOHO TALENTOVANYCH DETI, KTORE UPADLI VO VOLNEJSOM SKOLSKOM SYSTEME, IBA KVOLI DISCIPLINE A VOLI!!!!!! NA SKUSKACH NA LEPSIE STREDNE SKOLY ICH NABILI DOKONCA DETI Z OBYCAJNYCH DEDINSKYCH ZS!!!!! A IBA PRETO, LEBO RODICIA SA ZAUJIMALI O TO, CO DETI ROBIA A PODPOROVALI A KONTROLOVALI SVOJE RATOLESTI A TALENTOVANE DETI NEPODALI DOSTATOCNY VYKON!!!!!

lupkatko
29. jún 2009

mas s tou ulohou rodica absolutnu pravdu. v skolke mensieho nebola jazykova bariera tym problemom?

lupkatko
16. júl 2009

Prave som sa zucastnila dvoch celodennych sedeni s lektorkou pani Evou o Montessori metode a som UZASNUTA-je to premysleny system,komplexna odpoved na vychovu dietata/v skole i rodine/-skvele.Vsetkym vam odporucam zucastnit sa takeho niecoho. Len nechapem jedno,preco to v nasich skolach tak nefunguje????ako to,ze taku vynikajucu metodiku sustavne statne skolstvo na Slovensku prehliadalo???

cinnamon
18. aug 2009

ahojte, ja akurat koncim montessori kurz a zvazujem otvorenie verejnej herne pre rodicov s detmi. som vystudovana ucitelka a dlho mi trvalo, kym som prisla na to, kolko nestatnych a zdeptanych deti konci nase zakladne skoly. ak mozte navstivte montessori skolku, poriadne sa tam poobzerajte a zapiste tam svoje deti. Urcite nie je montessori liek na vsetky problemy s vychovou a ucenim, ale velmi velmi pomaha.

anlu
24. sep 2009

ahojte 🙂 ja mozem porovnat rozne skolky, okrem statnej. Moja dcera zacala chodit prvy rok do sukromnej skolky ale to mi pripadalo akoby tam nahadzali deti na kopu a nechali ich nech si robia co chcu. V kuse pozerali telku von chodili raz za tyzden a boli tam uprednostnene deti lepsie situovanych rodicov. Ked som po dvoch mesiacoch videla na nej ze zacina byt agresivna a je viac smutna ako vesela tak som ju odtial zobrala a nechala doma. Na dalsi sk. rok sa otvarala evanjelicka skolka, tak sme ju dali tam. Prvy rok bol uzasny. Mali malo deti, tak sa stihali venovat kazdemu dietatu. Naozaj tam boli ako velka rodina. Na dalsi rok otvorili dalsiu triedu, len pozabudli na to ze na vacsi pocet deti treba aj viac uciteliek. Ked sme ich na to upozornovali, tak nam povedali ze nas do toho nic nie je a dokonca to zaslo tak daleko ze sa nam vyhrazali ze nasu dceru vyhodia zo skolky 😠 . Myslela som ze asi neexistuje normalna skolka, v ktorej by deti mali radi a venovali sa im. Nahodou sme nasli montesori skolku. To ze je montesori sme sa dozvedeli az od osobneho pohovoru s riaditelkou a mali sme velke stastie ze mali este volne miesto, lebo prihlasit sme ju boli koncom augusta.
Ked tam zacala chodit zrazu to bolo celkom ine dieta. Kazdy den sa tesila do skolky, kazdy den sa tam naucila nieco nove a nie len pesnicku a basnicku ale nieco naozaj prakticke o zivote o svete a pod. Aj preto sme isli do tejto skolky lebo som vedela ze pokracuju zakladnou skolou. Teraz nastupila do prveho rocnika. Uci ich ta ista ucitelka ako v skolke. Cize sa poznaju. Triedu maju v tych istych priestoroch ako skolku. V triede je ich 15 deti. Vonku chodia kazdy den, nech je akekolvek pocasie. Teraz napr. maju namiesto telesnej plavanie a nemaju to casovo obmedzene, to znamena ze nechodia trebars dva tyzdne a dost, ale budu chodit dokedy sa bude dat 🙂 Je este toho vela co je na tej skole a skolke uzasne a mozem ju kazdemu len odporucat. Ale samozrejma zalezi aj od riaditelky a uciteliek.

lupkatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petinka909
4. okt 2009

ahojte, velmi ma zaujima tato tema deti a montessori. Zahravam sa s myslienkou zapisat svojho syna do takej skoly. Chcem sa ale opytat ako zvladaju potom neskor tie deti ten prechod po piatom rocniku? mate niekto skusenost? dakujem

anlu
4. okt 2009

petinka s tym ti asi neporadim lebo my mame normalne po deviaty rocnik skolu 😉

renca3
5. okt 2009

anlu...uz tam boli deviataci, ktori isli na stredne skoly? ako dopadli na prijimackach?

anlu
5. okt 2009

este nie, zatial su myslim najstarsi stvrtaci alebo piataci 😕 neviem presne, viem ze minuly rok jedno dievca robilo dva rocniky v jeden sk. rok myslim ze nebudu mat problem pokracovat dalej 😀

lupkatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
atlaska
7. okt 2009

Anlu,mozes napisat do ktorej skoly chodite? Je to v Bratislave?

anlu
7. okt 2009

je to v KE

lupkatko
9. okt 2009

anlu-to je pobocka bratislavskej montessori,ze?

anlu
9. okt 2009

netusim, oni su zdruzenie pre rozvoj vzdelavania 😉

cinnamon
15. okt 2009

V BA funguje zatial len jedna ZS MOntessori v Lamaci, ale funguje len prvych 5 rocnikov zatial. Neviem o tom, zeby
na Slovensku fungovala komplet 9rocna montessori ZS.

katka.h
16. okt 2009

ahoj, prave od septembra otvarame nulty rocnik montessori skoly, pri montessori skolke /ktorej sa uz 7 rokov s laskou venujeme/ v bratislave. nasa vizia je dotiahnut to po 9 rocnik. Ucitelia su zasadne vyskoleni v montessori centre vo viedni. prip. lektormi vyskolenymi vo viedni. nasa stranka je vo vystavbe ale snad v novembri montessori-svet.sk. zatial ak chces o montessori viac kludne mi napis na mail na montessori.skolka@gmail.com . je to moja srdcova tema, takze kludne sa pytaj bez ohladu ci ta zaujima nasa skolka alebo pripravka 🙂 .