Montessori škôlka, škola

melory
8. jan 2008

zvazujem, ze dam svoje deti do skoly s vychovnou pedagogikou marie montessori. chcem sa o tejto skole alebo skolke dozvediet viac od bab, ktore sa tomu venuju, maju tam svoje deti, alebo nieco o tom vedia. dakujem

anlu
21. okt 2009

cinnamon ano funguje v KE ale kedze zacali pred 4-5 rokmi (neviem presne) tak je jasne ze deviatakov este nemaju 😉

maj204
22. okt 2009

Ahoj anlu mozes napisat adresu alebo mailovu adresu kde sa da dozvedet nieco blizsie ohladom tejto skoly v KE

felixa
24. okt 2009

katka.h, mohla by si napisat v ktorej lokalite otvarate montessori skolu? Dakujem.

anlu
24. okt 2009

ta skola je na Masarykovej hned ako je krizovatka, najlepsie je skontaktovat sa s riaditelkou aj my sme tak isli, zavolali jej a dohodli si stretnutie, inak v prvom rocniku maju este asi tri miesta volne

riaditelka sa vola Salatekova a cislo 0903 272 450

nevestinka2010
5. nov 2009

Ahojte, kdyby tu byl nekdo z Irska a treba County Galway tak mam zajimavy vzkaz:
24/11/ Eye Cinema Galway > film The Business of being born
vice info pres IP
mejte se krasne!

lupkatko
30. dec 2009

v januari bude den otvorenych dveri a zapis do 0,1,2,3,4.rocnika

lupkatko
30. dec 2009

vidim,ze sa tu riesi tema uniformy-tak v TT maju v skolkari aj skolaci uniformu,peknu,sportovu

lupkatko
17. jan 2010

p.Starkova ,Dr.z Kosic,pride prednasat na temu-ako byt lepsim vychovavatelom,rodicom....

lupkatko
25. feb 2010

v marci su vitani skolkari, na skole v Trnave bude zapis do predskolskej triedy.

lupkatko
16. apr 2010

V Trnave Montessori sa hlada laskva a sikovna ucitelka do MS.

vh
26. apr 2010

Koho by to zaujimalo, v Trnave uz je Montessori skola, na Limbovej ulici.

lupkatko
4. máj 2010

volne miesta su este u tretiakov a stvrtakov.

lupkatko
15. máj 2010

naozaj v trnave nie je k sep.2010 volna dobra, sikovna,laskava, tvoriva, mila ucitelka do MS??????????

daducha
16. máj 2010

lupkatko,
jedna je, ale v KE 😉 ,som sice skoncena ucitelka pre 1 st.ZS a skol. logopedia , ale ihned by som isla ucit aj do skôlky.Skoda, ze nehladate niekoho v KE ☹ .Dzzim palce,aby ste nasli tu najlepsiu .

lupkatko
20. máj 2010

daducha-dakujem,zatial sa nik nehlasi....nechapem-ze velka nezamestnanost!!!!!!!

murter
31. máj 2010

daducha aj keby si mala záujem, máš smolu. Je to už vyše týždňa, čo som písala do IP lupkatko, čo poýžadujú od učiteľky a ani mi neodpovedala...

lupkatko
1. jún 2010

murter-prepac, zabudla som sa pri navsteve fora prihlasit, tak som nemohla vediet, ze mam postu....
moc casto sem nechodim,nemam velmi cas, neber to osobne🙂)odpoviem ti

mzuzana
1. jún 2010

@anlu
Ahoj vies mi povedat do ktorej sukromnej skolky chodila, co ste s nou neboli spokojni

katia7
16. sep 2010

ahojte baby, viete niekto ake su aktualne ceny v tej skolke v trnave, nejake ceny tam su ale dva roky stare. a ako je to s prijimanim, kolko dopredu sa tam treba tlacit? vdaka

anlu
16. sep 2010

@mzuzana ahoj, Claire chodila na KVP do skolky ale uz je davno zrusena. Ani sa necudujem... fungovala asi tak ze skoro cely den sedeli pred telkou, vonku chodili len vynimocne a stale ked som po nu prisla len sedela smutna v kutiku a cakala kedy pridem. A potom som zistila ze ju tam nutili jest co nechcela... ona vie kolko moze zjest v tom som si ista, jednoducho ked je najedena tak viac nezje.
Potom chodila nie do sukromnej ale do cirkevnej a tam sme si tiez uzili svoje...

lupkatko
16. sep 2010

@katia7 ak sa pytas na montessori skolku v trnave ,patri pod sukromnu zakl.bilingvalnu skolu na Limbovej a cena je 230eur mesacne,predskola funguje,je takmer plna,skolka sa otvori asi az od oktobra, preraba sa,ale tusim uz je tiez naplneny stav,treba tam volat🙂

zelmirka1
21. sep 2010

ahojte, pozna niekto skolku s montessori pristupom v zilinskom kraji ?

jankaku
4. nov 2010

ahojte neabsolvovala niektora z vas rekvalifikaciu montessori, ktoru ponuka montessori skola?

samika
26. jan 2011

ahojte, máte niektorá skúsenosti s montessori škôlkou v BA Lamači? 😉

samika
26. jan 2011

prípadne škôlka Zvonček v Lamači 🙂 ďakujem 😉

klementina
31. jan 2011

nikto nema skusenost s montessori v lamaci? dakujem za odpoved

majka2104
19. mar 2011

Ahojte, mam deti v montessori v lamači, jeden je skolkar, druhy prvak, mozem ozaj odporucit, pristup k detom je super, najprv mi to pripadalo ze si mozu robit co chcu ale nie je to tak, skolka nie je len o tom, aby tam stravili cas a pohrali sa s plastovymi hrackami a posluchali ucitelky, ale je to naozaj pre ne prinos, hrou rozvijaju detom zmysly, zrucnosti a samostatne myslenie, ku kazdemu dietatu pristupuju osobitne a sleduju pokroky, materialy ktoré sa tam pouzivaju a pripravuju deti na aritmetiku, geometriu, su uzasne. Potom sa v tom pokracuje v skole, je to uplne ine, vsetko si moct chytit a vyskladat vzorec z materiálov, uplne ine ako ked sa len napise na tabulu a mate si ho zapamatat. Vo vsetkom ucive ide o pochopenie, a to sa zacina tam ze si mozu materiály "ochytat" a potom to ide smerom k abstraktnemu. kludne mi napiste, keby ste nieco potrebovali vediet.

sjuzocka
19. mar 2011

Ahoj @majka2104 ake je skolne v lamaci prosim

ciernavila
19. mar 2011

Pekny den zelam... prev nez sa rozhodnete pre akukolvek skolku, rozhodne odporucam sa dopredu objednat na pozorovaci den aby ste si odsledovali ako prebieha vyucba, aky pristup ma pedagog a ake je zlozenie a pocet deti, aky je celkove fungovanie kolektivu a vztahy ucitel-ziaci i ziaci medzi sebou. Pocas vysokej skoly som bola nadsena systemom Montessori, aj som si spravila diplom, mala moznost vyskusat si aj rok vyucby na skole, navstivila par zariadeni na SK a jedno v zahranici. Neviem, asi je to moja chyba, mala som povodne asi velke ocakavania, realita bola nakoniec uplne ina ako teoria. Rozhodne pozitivum v zahranici boli mansie skupiny deti. Je to obrovsky rozdiel pretoze ak pedagog pracuje s malou skupinou 5-10 deti a tu na SK je skupina 20 deti a viac, mozu tam byt aj dvaja pedagogovia ale ak tam maju i deti s roznymi poruchami ako hyperaktivita a pod. nie vzdy ta vyuka prebieha idealne. Teda to je moj nazor. Kazde dieta je individum, na kazde treba ist inym sposobom, niektore su samostatnejsie, niektore potrebuju priklad viac krat, vacsiu motivaciu....mne chybal strasne moc cas na to aby som sa venovala viac detom ktore to naozaj velmi potrebovali. Taktiez doba je ina ako bola kedysi za M. Montessori, je dolezite ked uz dieta dam do Montessori skoly aby som sa aspon snazil podobny system zaviset aj doma, a najlepsie dat ho do Montessori zariadenia uz od utleho veku, pretoze ak zacali deti s tym systemom az od 6 rokov bolo to dost vidiet. Museli sa postupne adaptovat co bolo mnohokrat tazke, pretoze nemali uctu k vyucovaciemu materialu, casto ho nicili, clovek neustale riesil medzi detmi nejake konfilkty co narusalo cinnost v celej skupine... Myslim ze ak je vo velkej skupine par problematickych deti, ktorym sa treba venovat vo zvysenej miere, na tie ostatne zostane menej casu. A nie vsetky ostatne su v uceni a objavovani samostatne, tym padom sa tam najdu deti ktore ten system samostatnej prace zacnu vyuzivat, a "zasivat sa" v domienke ze ich nik nevidi, a tym padom toho urobial ovlea menej ako v normalnej skole. Pardon ze som sa tak rozpísala, to bolo par dovodov preco som zanechala montessori pedagogiku. Cize ak by som mala dieta dat do montessori skoly tak jedine.
1. do mansieho kolektivu
2. uz od MŠ
3. viedla by som ho týmto smerom a spôsobom výchovy i doma
4. rozhodne by som pobudla nejaky cas vo vvytipovanej skole na pozorovanie a diskutovala priamo s mamickami ktoych deti tam chodia

ciernavila
19. mar 2011

pardon za chybu - "rozpísala"