Môže byť dieťa preradené do inej triedy bez môjho súhlasu?

viktoria12
24. feb 2012

ahojte mam dceru je v skolke na adaptacnom programe tyzden ma 3 roky a je v triede medzi 2-3 roc. ma tam aj najlepsiu kamosku ale chcu ju dat do inej triedy lebo vraj ona zvieratka pozna a ze je velmi aktivna , je hyperaktivne dieta . jedna ucitelka co tam je nikdy nic dobre na nu nepovedal a ta druha mlada je ok , vravela ze je trosku aktivnejsia ale da sa , moja zabaka si zvykla ako tam rada tam chodi a v čera dokonca dala aj pusinku tej mladej ucitelke , a doma hovori ze ju ma rada ale riaditelka ju chce dat do inej triedy . ku starsim detom ,. ale ja s tym nesuhlasim moja zbaka sa neviem sama obliect poriadne a niekedy treba ja pomoct s papanim ale v tej triede kde ju chcu preradit uz detickam nepomahaju a zase sa bojim aby tam nebola utlacana v tej triede, predsa tam bude najmensia, poradte co robit ,

mamavera
24. feb 2012

@viktoria12 preradiť dieťa po týždni v materskej škole do inej triedy sa mi zdá veľmi neprofesionálny krok. Najmä preto, lebo si už vytvorila vzťah k učiteľke, aj keď len k jednej. Také malé deti sa tak či tak väčšinou fixujú k jednej osobe, ale dôvod, že pozná zvieratká je prinajmenšom smiešny. Zvieratká sú jednou z asi sto oblastí, ktorým sa budú počas roka venovať 😀 😀 . Riaditeľke povedz, že s preradením v žiadnom prípade nesúhlasíš, že ju chápeš, že pri zápise do detí nevidí, ale to nevidí žiadna a triedy nejakým spôsobom zostaviť musí. Veď do konca školského roka sú len štyri mesiace, počas ktorých tvoja dcéra určite nadobudne nejaké zručnosti, čo sa obliekania a jedla týka a potom ju môže preradiť do druhej triedy. A že je hyperaktívna? Treba ju zamestnať a využiť jej hyperaktivitu v jej prospech aj v prospech učiteľky. Tiež si myslím, že aj keď je aktívna, horšie by zapadla v staršej triede do zabehnutého kolektívu, lebo staršie deti sú už parťáci a mladšie sa hrajú väčšinou vedľa seba, nie spolu.Držím palce.

hoogy
24. feb 2012

@viktoria12 ja by som poprosila riaditelku nech ju tento rok nechaju este v tejto skupine a nech ju prepadia az od septembra. mozno pani riaditelka chce tvoju dcerku preradit a na jej miesto prijat ine mladsie dieta.

mamavera
24. feb 2012

@hoogy presne to ma napadlo, len som to zabudla napísať, že chce na jej miesto prijať iné dieťa

hoogy
24. feb 2012

@mamavera normalne sa s nou porozpravaj ze si myslis ze dcera este nema take zrucnosti aby mohla ist do vacsej triedy. aj ked v jednom smere by to pre nu bolo aj motivacne,ale myslim ze tie 4m nie je tak vela aby ju nemohli preradit az potom.

mamavera
24. feb 2012

@hoogy ja nie som mamina tej škôlkárky, ja som učiteľka 😉

hoogy
24. feb 2012

@mamavera och prepac :D som si to nepozrela pisem len z mobilu 😀 aj ja som bola ucitela v skolke 🙂

mamavera
24. feb 2012

@hoogy som rada, že máš rovnaký názor ako ja 🙂

viktoria12
autor
24. feb 2012

dakujem vam kocky ja mam nazor taky ze sa jej chcu zbavit lebo je aktivnejsia ako ostatne deti . a ze im v tej triede ide ne nervy teda tej jednej ucitelke ktora nikdy na nu nic pekne nepovedala

mamavera
24. feb 2012

@viktoria12 joóój také pani učiteľky zbožňujem 😝 😝 😝 Nedaj sa!!!!!! Vezmi si chlapa na pomoc. 😀 😀 😀 😀

alex31
24. feb 2012

@viktoria12 .. urcite by som s tym nesuhlasila .. po takom kratkom case???? Nie je to naozaj trochu priskoro??? Podla mna este nemali dost casu na to aby usudili ze sa skutocne hodi k starsim detom ... nie je to len nahodou nejaky tah aby uvolnili to tvoje "male" miesto pre niekoho ineho a zhodou okolnosti sa im uvolnilo nejake miestecko vo vecsej triede??? Ako neber to zle ale to ze pozna zvieratka a je aktivnejsia predsa neznamena ze sa vyrovna vo vsetkom starsim detom. Tam uz predsa ide aj o ine navyky a nie len o poznanie istych veci co mozno jej vrstovnici este momentalne nepoznaju ale urcite ju rychlo dobehnu. Ja by som urcite sla za riaditelkou a skusila sa s nou dohodnut nech ju necha v malej triede aspon minimalne pol rok ak nie cely rok a az potom znovu uvazi ci je vhodne ju premiestnit k starsim detom. Ak by ju aj napriek tomu preradili neboj sa. Moj maly je v jasliach a od septembra bol tiez ako prvy zo svojej triedy preradeny ku starsim detom a musim povedat ze to ma svoje vysledky a len v pozitivnom smere nakolko ho tie starsie deti "potiahli" velmi pekne dopredu. Ale my sme v tom zariadeni boli cely rok kym sa tato zmena uskutocnila takze aj ja aj tety ucitelky si boli iste ze to bude spravny krok. Niekedy vsak nie je vhodne tlacit deti rychlo do toho aby uz "boli" starsie a zbytocne ich ukracovali o cas ktory si v detstve maju vychutnavat. 😀

janka_pn
24. feb 2012

mozno to ta ucitelka mysli len dobre, ze by sa pri starsich detoch viac vytiahnut mohla. fakt sa normalka v klude porozpravajte, pretoze ja si nemyslim, ze teraz nechat 4 mesiace v kolektive a potom preradit.... mozno je lepsie preradit hned, ci? 😅 nie som ucitelka 😀

lubina
24. feb 2012

@viktoria12 vobec by som nesuhlasila s preradenim medzi starsie deti.A hlavne ked je este len na adaptacnom programe. Dieta si ma zvykat na kolektiv vekom rovnakych deti a nie hned ku starsim. Chod za riaditelkou a jednoducho jej povedz, ze s tym nesuhlasis a dcerka ma 3 tak ma byt pri trojrocnych detoch. Tie starsie ju mozu okriknut alebo nieco podobne a adaptacny proces je hned naruseny a bude si tam zvykat este tazsie.

janka_pn
24. feb 2012

@lubina tak ale nevieme ako "stara" je skupina "starsich deti" 😉 u nas su npr. rozdeleni na 3-4 / 4-5/ a 5-6... takze v najmladsej su aj dvojrocni a v strednej este trojrocni...

lubina
24. feb 2012

@janka_pn to ano, ale je na adaptacnom procese a to si asi skor zvykne v triede s mensimi detickami, ako pri tych starsich, aj keby tam bolo tiez este zopar trojrocnych ako je ona. Ide o to, ze ta starsia trieda su asi deti, ktore su uz aj v skolke dlhsie

viktoria12
autor
24. feb 2012

Ahojte kočky tak velmi vam dakujem za vase nazory . a dopadlo to takto po hodinovom jednani s riaditelkou to dopadlo takto ze OSTAVA, 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mamavera
24. feb 2012

@viktoria12 Supéééééér!!!!!!!!! Tak som rada, že sa ti to podarilo a malá žubrienka si nebude musieť zvykať na nový kolektív aj nové učiteľky. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
@janka_pn nie, nie je to lepšie preradiť teraz po týždni v MŠ, o štyri mesiace bude dieťa samostatnejšie, zrelšie a najmä nebude do triedy starších detí preradené samé, ale zrejme postúpi väčšina tredy, takže by to malo prebehnúť hladko