Môže ísť choré dieťa, ale bez horúčky, do škôlky?

rohacka
26. jan 2009

Ahojte, nedavno som sa vratila zo skolky, kde som bola odviest dceru a pohadala sa s jednym ockom, co tam priviedol neskutocne kaslajucu dceru a Solvolan sirup od kaslu, ktory strcil do ruk ucitelke. Pytala som sa, preco dava chore dieta do skolky a on na to, ze nie je chora, ved nema teplotu!!! Myslela som, ze ma rozhodi 😠 . Ucitelka mi na to povedala, ze aj ona je z toho nestastna, ze jej vodia chore deti, ale ze ma pravo vratit domom len dieta s teplotou alebo horuckou. Neviete, ako to je - mozu podavat lieky ucitelky v skolke? A ten ocko mi este povedal, ze to urcite chytila v skolke, tak preco by ju nedal?!?

anjelik85
30. jan 2009

a najväčšou perličkou na torte je, keď do škôlky k mojej segre doviedli rodičia dcérku a segre strčili do rúk antibiotikáááá. tak toto už fakt považujem za nenormálne. 😒

sassi
30. jan 2009

anjelik, a zobrala?
u nas s ATB neexistuje, ale sirupčeky od kašla brali bežne ked chodila dcera

dufam, že sa to už zmenilo, od septembra nastupuje syn 😉

sassi
30. jan 2009

daleja, lenže ked si to zistlia, nechala si ju doma
ale su aj taki, že to zistia a decko ešte 3-4 dni dovedu do kolektívu ... a až ked dieťa nemože vobec dýchať a ma horučky, uznaju, že je fakt chore a treba ho nechať doma poliečiť ... a nedoliečene zasa šup do školky aj so sirupom 😖

možno si to 2. dcerka odbije teraz, pochyta bacilíky a už nebude v školke taka chorlavá
a to zvykanie po chorobe stale odznaova, to poznám... o ničom 😒

fejusa
30. jan 2009

ahojte,to beru v skolke lieky?ja ked som chcela aby malej davali skolke iba na imunitu ze to mala 3krat do dna,podotykam homeopatikum,tak my vyslovene povedali ze vziadnom pripade,ze to je zakazane

daleja
31. jan 2009

sassi...nechala som ju doma, ale neviem ako to bude, ked uz pojde opat do skolky. ci nebudeme po troch dnoch zasa doma. aj mne by bolo pohodlnejsie strcit ju do skolky, mala by som doma cas na mladsiu dcerku a aj viac casu pre seba, ale doplatila by na to len ona. ja len dufam, ze si rychlo zvykne jej telicko na deti a choroby a po case to uz bude lepsie. teraz ju este nechavam doma, hoci uz jej to preslo, ale este par dni na doliecenie potrebuje a potom sa uvidi. dufam, ze tentoraz vydrzime dlhsie.

sassi
31. jan 2009

daleja, s tvojim nazorom suhlasím
ale tie choroby si tie deti proiste odbiť musia, niektore menej, ine viac ☹ ☹ ☹
len treba posilnovať imunitu
ja som dcerku chcala dať v školke zaočkovať na chrípku a Dr. mi povedala, že na školkarske chorby by to aj tak nepomohlo .... takže sme len otužovali, papali vitamínky - aj v ovocí ale na zimu kupim vždy aj nejaký multivitamín a 3-4x do týždna im davam, a v lete sa snžíme vždy dostať k moru (ale tonto rok to asi nevyjde ☹ )

jarka007
31. jan 2009

sassi suhlasim, tie skolkarske choroby sa jednoducho musia odbit. Sesterka ma dceru, ktorej ATB tak do... imunitu, ze dostavala 2krat do roka zapal pluc. Jedna doktorka vravela nedat do kolektivu, druha dat do kolektivu, dalsia vybrat mandle, dalsia zase ze ockovanie na pneumokoka atd. Kazda mala iny nazor 🙂 .

Anjelik nie je predsa mozne, aby dieta ziskalo oslabenu imunitu pretoze su deti v skolke chore. Myslim, ze sassi spominala, ze kazdy si so sebou z domu nosi svoj "balik" protilatok a v skolke sa potom stretava s dalsimi virusmi, baakteriami, ktore este v baliku nema. To je predsa dolezite na budovanie imunity. A preto by som to tiez asi robila ako sassi, vitaminy (Ccko) otuzovanie a to more.
Inak tento tyzden bola nasa ucitelka dobre chora. Smrkala kazdu chvilu. Urcite sa nakazila od deti. Mala tiez ostat doma ? Ona je uz predsa velka a zodpovedna za seba. Alebo je to u dospelych v poriadku ?

anjelik85
31. jan 2009

jarka007. synovec bol zdravučký, dokým neprekonal mononukleozu. odvtedy sa imunita narušila. tak neviem, asi potom nevie dr., čo hovorí.
čo sa týka učiteliek, ja nehovorím, že so soplami, majú hneď ostať doma. takisto ani deti nie. lenže stále všade čítam a počúvam, ako deti chodia do škôlky nedoliečené, kašlú tak, že im na prieduškách pýska a rodičia ich nehávajú v škôlke. imunita sa dá budovať aj inak, ako takto. toto skôr je na zhoršenie stavu dieťaťa. nemusí sa to prejaviť hneď, ale v neskoršom veku na to doplatia. to aj dospelému povie lekár, že prechodené choroby sú najhoršie na srdce.
a čo sa týka mora. tak možno vy máte na to, aby ste každý rok šli s deťmi k moru. ale nie každý na to má. každý si pomáha po svojom, ako sa dá. my napr. nekupujeme žiadne vitamíny. my ich kupujeme v čerstvom ovocí a zelenine. každý podľa svojich možností 😉

anjelik85
31. jan 2009

sassi, jasné, že segra nezobrala. 😉 len si mala potom vidieť tých rodičov, aký cirkus robili. riadne za riaditeľkou šli. ale neuspeli. 😀

jarka007, ešte k tej imunite. sama tu píšeš, ako sesterkinej dcére atb do... imunitu. a potom tu píšeš, že nemôže oslabiť imunitu, že sú deti v škôlke choré. len čiítaj pozornejšie, ja som nepísala, že mu imunitu oslabilo to, že sú deti v škôlke choré. ale keďže tam chodili choré deti, ktoré ho nakazili a prekonal ťažkú chorobu, tak imunita šla do kelu. 😒

kvetinka33
1. feb 2009

no u nas su pani ucitelky v skolke velmi ohladuplne v tomto smere.akonahle zacne mat sople,ale kasel,v tom momente zostava doma.a je to velmi dobre,lebo tak ako ona dostane nieco od deti,mozu dostat aj deti od nej.a mozem povedat,ze more velmi pomaha na detsky organizmus a imunitu.mam to odskusane.pred tym som tomu neverila,ale teraz uz hej. 😉

jarka007
1. feb 2009

anjelik jasne ze vitaminy su v ovoci a zelenine. Je fajn, ze to vies 😉 A to more povazujem nahodou sa super napad, ked uz aj kvetinke funguje, asi na tom nieco bude.
Aby bolo jasne, sesterkinej dcere znicili imunitu ATB, kttore jej naordinovali Mudry. Este nebola v skolke, mala len 2. Ak ma dieta virusovu infekciu a naordinuje sa mu ATB ako prve idu do kelu Tlymfocity, ktore maju za ulohu bojovat proti tymto virom. Takze sa telo oslabi este viac a porusuju sa mu tym imunita. Spamatavanie sa z ATB trva az 6 mesiacov. Toto nema s chorymi detmi v skolke nic spolocne. Takze ak nejaky Mudr naordinuje niekolko ATB za sebou takemu malemu decku, bez toho, aby skontroloval, ci ide o virus alebo bakteriu mal by rovno vratit titul. Take klasicke perlicky su napr. zacinaju zapal pluc alebo angina. A tusim najvacsou perlou bolo, ked som niekde citala, ze doktor skonstatoval chripku a predpisal ATB.
Inf. mononukleoza nie je nebezpecna a nedavno ju prekonal 2rocny syn jednej znamej, ktory este nechodi do skolky. Neviem kde sa nakazil. Dieta sa potom javi dost oslabene, chce sa mu iba spat a moze byt, ze ma tym oslabenu aj imunitu. Ale nakazit sa moze aj inde ako v skolke.
Suhlasim s tym, ze tabletky nemaju v skolke co robit, a ATB uz vobec nie. Vynimkou su napr. ako bolo spominane sprej pre astmatikov, resp. zivotupotrebne lieky.

sassi
1. feb 2009

anjelik, ani nam každy rok na more nevyjde, tak každý druhý, ale dceru sme "pribalili" starkím, ked išli oni, ved dieťa je velakrát zdarma, len sme zaplatili letenku a to už nebola až taká velká položka ... no som im vdačna, že ju vzali, že mame takuto možnosť ... ale nie každy ma takto ochotných starích rodičov
To more skutočne pomáha, nie je to pre nas nejaký luxus, že si ideme oddychnuť (ako niekto bez detí na dovolenku) ale skor tam chodíme kvoli nim. Aj ked na niečom musíme zasa uškudliť, aby to vyšlo finančne.

Vitamínky su najlepšie v ovocí a zeleninke, ale dcera jeden čas odmietala jesť čerstve ovocie okrem banánov, tak som jej davala aj Pikovit alebo Marťankov. Maly sa nadlábne, denne aj 4-5 kusov ovocia, tak tomu "umele" vitamíny teraz ani nedávame 🙂

Inak ja učím na SŠ a dosť ma štvalo, hlavne ked som bola tehotná a totálne nachladene decka, soplili, kašlali celu hodinu a ešte si sadli do prvej lavice predo mna a vybalili si na lavicu vreckovky 😒 To som im povedala, že či by si nemohli aspon sadnuť dozadu, že by aspon na mna priamo nedýchali a nekašlali ☹

anjelik85
2. feb 2009

jarka, ja som sem nepísala, aby sa tu rozbehla nejaká kritika alebo niečo podobné. ja som to tu veľa rázy videla, že mamičky prispievali a zrazu sa to zvrhlo. ďakujem, že oceňuješ, že nie som blbá, že viem, že sú vitamíny v ovocí a zelenine. síce mám len jedno dieťa, ale blbá nie som. ja som to veľmi dobre pochopila s tou imunitou, že jej zničili atb. to je všeobecne známe. preto majú dostávať dr. aj prístroje, aby sa atb len tak hocijako na každú chorobu nepredpisovali. viem, že mononukleoza nie je nebezpečná. písala som, že po nej sa malému zničila imunita. toť vše. a to, že to chytil v škôlke, tak to som si nevymyslela. jedno dieťatko nedoliečené chodilo do škôlky. nemalo už horúčky, tak rodičia šups ho do škôlky. my našťastie máme super dr. a malá za celý svoj život dostala atb len raz. ale to už fakt inak nešlo. takže som rada. teraz berie kúru na imunitu, pretože mi často bývala hlavne soplíkavá a zo zatečených soplíkov ju dusilo. ako berie tú kúru, tak je to ťuk ťuk v poriadku. len sa obávam škôlky. hádam tá kúra niečo pomohla. a aj viem, že more je dobré. ide o tú klímu. mne more robí dobre na psoriázu. tiež aj s malou pôjdeme, ale až keď bude staršia. práve sa chystáme na hypo a tak neviem, možno nám to more vyjde len raz. 😖
sassi, tak to máte ochotných starkých. môj otec s terajšou ženou chodia minimálne raz do roka. ale ani slovo nepadlo, že by malú nám vzali aspoň keď bude staršia. (dáke 4 rôčky) takže to máš veľkú výhodu. ja viem, že niektoré deti odmietajú ovocie. vtedy je super náhrada "umelé" vitamíny. ja som len na seba písala, že my to nekupujeme, nepotrebujeme to, lebo naša zje akékoľvek ovocie. a že som tomu veľmi rada, že radšej sa jej takto dostanu vitamínky. ale ja uznávam, že keď odmietajú ovocie, tak sa to do nich nejak dostať musí. naša našťastie aj zeleninku zbožňuje. sama si každé ráno vypýta kúsok zelenej papriky. alebo zje aj paradajku. tak som veľmi rada, že je to takto. ktovie, či jej to ostane. ak áno, budem rada. ak nie, tak to budeme aj my riešiť "umelinami". a to, že aj na sš chodia decká choré, tak to sú rodičia. je jedno, či škôlka alebo škola. len v tej škôlke sa to začína. a najmä pri malých deťoch by určité choroby nemali rodičia prehliadať. 😉

sassi
2. feb 2009

aj naša Dr. dava ATB až v krajnom prípade
no ked bola dcera "školkarsky" chorá, tak nam vždy dala len sirupy od kašla, niečo od horučky + kvapky do nosa a kázala variť čajík a vyležať ... lenže takto sa nam choroba ťahala týžden a po týždni aj tak často museli nastupiť ATB, lebo sa to nelepšilo 😒 Tiež sme brali aj nejaké lieky na imunitu, ale nevidela som nejaký velky efekt, až ked sme ju vzali z kolektívu, sa to zlepšilo. Podotýkam, že sme aj vtedy chodili normálne každodenne medzi ludí von, dokonca 2x do týždna do plaveckej školky, žiadna velká izolácia, len nechodila do školky.
Do 3 rokov sme brali ATB iba 1x (zapal mechura) a v školke ... no to sa ani zrátať nedá 🙄

Maly je tiež zetial zdrave dieťa, tiež sme zatial mali ATB iba 1x , 1x mal hnačku, a pri zubkoch maval ako maličky teploty. Aj je zaočkovany proti pneumokokom a chrípke, ale celkovo nemavame zdravotne problemy skoro vobec ... tak uvidíme, ked nastupi do školky ... práve preto by som sa rada dostala k moru, že pojde na jesen do školky ... tak uvidíme ...

lubkaj
3. feb 2009

Nasa doktorka sice tvrdi, ze ATB dava len v krajnom pripade (a je fakt, ze pri dcerke to tak robi), ale syncek sa narodil iba s jednou oblickou, tak jemu skoro vzdy nejake da "pre istotu". Aj ked sme s nim raz boli na pohotovosti, lebo napriek tomu, ze tie ATB dobral, mal stale vysoke teploty (39) a ani zrazit to neslo; lekarka tam povedala nieco ako "Vy ste brali taketo silne ATB? Tazko uz po nich nieco dat...", ale ked zistila, ze maly ma len jednu oblicku, hned zahlasila "To ste mali povedat hned, nejake ATB mu este dam, musime tym virusom spravit 'dymovu clonu'." A to maly nemal este ani 2 roky! Boli sme z toho hrozne nestastni, ale nastastie sa to uz lepsi, uz tak casto nebyva chory, napriek tomu, ze chodi do jasliciek.

bobulka34
15. júl 2011

ja mam nato nasledovny nazor, tuto situaciu si robime my ludia, my dovolime zamestnavatelom aby bola praca na prvom mieste pred detmi, nic ine by nemalo byt prednejsie ako dieta. Ja sama mam vycitky, moje dieta opatruju stary rodicia a ja utekam do prace a placem tam. Ja mam byt so svojim dietatom doma a nie oni, nepoviem vynimocne , ale nie, ze mam dieta napr chore 12 x do roka a vzdy je s nim babka a dedko. Keby sme mali takyto pristup vsetci urcite by si nedovolovali tolko co teraz. Mam kolegyne co radi chodia do prace a je im to prvorade a potom doplacaju nato ti , ktorym je prvorada rodina, ale zit z niecoho musia. Teraz hovorim o ludoch , ktory su zamestnani, pretoze podnikatelia maju iny rezim. A som alergicka na chore deti v skolke, ved ja nemozem nech moje dieta nakazi dalsie deti. No to je uzasne. O tom to je. Keby kazdy ostal riadne s chorym dietatom doma sa to tam tak neroznasa. Zial bude to horsie a karieristov pribuda, ludia chcu mat domy, krby, drahe all inclusive dovolenky, platit hypoteky, tak musia robit nie byt na ocr. Je to smutne

soltisovakatarina
29. jan 2012

milé mamičky, chem vám teraz napísať o mojej skúsenosti zo škôlky. Po zimných prázdninách som každý deň, ked som išla po dcérku do škôlky počúvala od učiteliek, že jej tečú soplíky a že kašle. Ale ja som za celé poobedie čo bola doma počula max. 2x zakašľať a utreli sme sopeľ. Dieťa neprejavovalo známky choroby. Boli sme u lekárky ktorá vylúčila zápal, zhodnotila že dýchanie a priedušky sú čisté. Tak som pochopiteľne odviedla dcéru do škôlky, na čo mi ju učiteľka neprevzala s tým že moja dcéra je chorá , lebo jej tečú soplíky. Povedala mi to ráno o 7.50 a na 8.00 som ja mala nastúpiť do práce. Tak si predstavte môj šok z daného dňa. Okamžite som sa vrátili k lekárke, nech sa mi na dcéru ešte raz dôkladne pozrie a lekárka mi len zasa potvrdila to čo predtým. Nedostala som 0ČR a ešte som si musela zaplatit P-ko do práce. Lekárka bola z toho veľmi pobúrena , aký je dnešný prístup učiteliek v škôlke. Hned ked dieťaťu vytečie soplík z nosa , tak už aby bolo týžden doma. Ale časy , kedy deti vybrali za jednu zimu 4- 5 antibiotik už skončil. Lekári apelujú na tom , že kým to nieje vážne , žiedne antibiotiká, nech detské teličko bojujé somo so soplíkmi a nie všetko ubiť antibiotikmi. Potom sa samozrejme deti po týždni vrátia do škôlky zdravé, ale nakoľko dni. ??? Tak si zvážte aj vy mamky zastankyne antibiotík , či musia byť stále, lebo to detičkam poškodzuje pečeň a hlavne bifidokultúru v črievkach. Ja som toho názoru, že sople k škôlke patrili od nepameti a deti v tomto veku cez ne musia prejst. A ked do škôlky dávame toľko hygienických potrieb , tak nech pani učiteľky aj ten noštek deťom vyfúkaú a nečakajú, kým netečia až dole bradou. Lebo nikto kto je zamestnaný nemá ľahkú prácu, každá je náročna a oni vedeli že pri malých deťoch budú v kontakte s takými detskými chorobami. A nie každý kašel je už choroba.

alex31
29. jan 2012

Ahoj moj nazor .... moj maly do jasli nastupil minuly rok ... nasa statistika .. 2 tyzdne skolka 3 tydne doma a stale sme skoncili na ATB ... kvoli tomu som zmenila 2x lekarku az som konecne nasla taku co neda ATB hned pri prvom zakaslani ... od aprila minuleho roku sme tak tuktuk bez ATB a vsetko sme vdaka nasej novej lekarke zvladli normalnymi sirupmi a samozrejme u nas preferovanymi homeopatikami ... v minulom roku som sa s malym "piplala" 3 tyzdne aby bol uplne cisty a po dvoch dnoch sa mi stale vratil zasopleny ... no tento rok sa to zmenilo a to aj vdaka zmenenemu pristupu v zariadeni ... prestali "na tvrdo" bravat deti hned ako mali nepretrzite tecuce sopliky a kaslali ... a ma to prve uspechy ... viacere maminky uz potvrdili ze tento rok je to akosi s tymi chorobami lepsie a aj deti su zdravsie ... viem pochopit ze to asi nie je prijemne ked Vam rano nevezmu dieta a treba rychlo riesit co teraz no na druhej strane kto by rad videl svoje dieta vedla ineho ktore ma sopel a kasle ??? " Dobre" ucitelky vedie rozoznat po tych nejakych skusenostiach ked ide naozaj len o "neskodny" soplik ktory nahodou vyskoci alebo vaznejsi ked je lepsie ostat doma, ci je kasel uz len doznievajuci po nejake chorobe alebo stale pretrvavajuci "nedolieceny" kasel. A kazda maminka co ma dieta v jasliach alebo skolke na cely den si aj ked je to smutne musi uznat ze tety ucitelky su s nimi viac ako my. A niekedy naozaj za tych par hodin vecer sa choroba - kasel a soplik - nemusi tak okato prejavovat. A to mozem z vlastnej skusenosti priznat ze je to naozaj tak. Aj ja som zo zaciatku nechapala o com mi vravia ked doma vecer bol uplne v poriadku a potom som ho nechala doma a naozaj prisiel obed a vsetko sa nam spustilo a vecer akoby utalo zas nic. Takze ja som skor za to aby sa deti riadne preliecili a az potom nastupili do jasli alebo skolok. Nakoniec ak by takto zodpovedne pristupovali vsetci rodicia ziadne choroby (ani sopliky a kasle) by sa liecit nemuseli - hlavne pri tychto malych detoch ktore su na tieto bacily ovela nachylnejsie ako dospely. Samozrejme nie kazdy soplik a kasel je hned choroba ale podla mna do choroby velmi rychlo moze prejst ak sa zanedba prave na zaciatku. Ved niekedy staci ostat doma 2-3 dni nasadit spravnu liecbu, fukat a odsavat a vsetko moze byt OK aj bez ATB a da sa predist dlhsie trvajucej OCR.

spalka
29. jan 2012

my sme od novembra kazdy mesiac doma aspon 2 tyzdne, dieta predskolskeho veku s chorobou bez teploty sa ma nechat doma tyzden, s teplotou dva tyzdne, predidete tak dalsiemu nabalovaniu ochoreni a moznym komplikaciam... u nas sa kazda choroba zacina "iba" soplom

alexandra17
29. jan 2012

Chore dietatko do skolky rozhodne nepatri.Malo by mat domaci kludovy rezim,aj ked je to len prechladnutie,aby sa nepridala nejaka infekcia (kedze imunitny system je oslabeny). A potom mile,pracovne vytazene mamicky,nebudete na OCR 3 dni,ale 2 tyzdne.Zalezi od pravidiel skolky,pristupu zamestnancov a zodpovednosti rodicov ake dieta nechaju v skolke. Pokial je u nas v Smiling Faces dietatko chore,alebo sa pocas dna prejavia nejake priznaky,nemoze ostat v skolke.Su pripady,kedy malickemu rastie zub a ma mierny soplik,vtedy ale prinesie rodic potvrdenie od lekara ze dieta je bez infektu a moze byt v kolektive.
Zdrava skolka,Ruzinov

ani3012
29. jan 2012

@alexandra17 toto je najlepšia web stránka,akú som kedy videla ! 😉 prečítam zajtra pokukám 🙂

alexandra17
29. jan 2012

Dakujeme krasne! 🙂 Velmi si ma potesila 🙂 Dobru noc a vsetko dobre zelam🙂

tinika
4. nov 2013

@sassi tak to je uz vrchol toto my cely oktober pomaly doma angina, tyzden v skolke a znova a to mi učka povie ze ma chore deti v triede a ze ja mam povedat mamičke v satni???? teraz sme uz tyzden doma a este mesiac budueme .(( a to moj nikdy tak chory nebol a do skolky chodi uz druhy rok takze nie ze nejaka zmena, dokonca ma problem ze sme uz boli na usne ze slabsie počuje čo mu to na uska sadlo a skoro na operaciu keby neprideme včas a to som ho doliečila kym siel do skolky a znova je chory. (((( neviem kde sa stazovat nie osm typ čo robi rozruch alem am nervy ta platim skolku a dieta mam doma???

alex31
4. nov 2013

@tinika ... nechcem ta k nicomu nabadat ale ja by som teda rozruch narobila hlavne ak by som na vlastne oci videla ako niekto privedie chore dieta do skolky a je tam aj na druhy den .... predsa len prvy den sa to este da akceptovat ... myslim to tak ze u deti mnohokrat choroba prepukne napriklad na obed pocas spinkania a tak rano este zdrave dieta aj ked uz infikovane odchadza zo skolky s teplotou alebo kaslom ci spolikmi .... a podla mna ucitelky su tam na to aby mamincke oznamili ze nie je dobre aby vodila svoje dietatko do skolky pretoze sa im zda chore a nie ty !!! na tvojom mieste by som tento problem predniesla na najblizsom rodicovskom priamo pred rodicmi nech sa kazdy vyjadri ... uplne rozumiem ze nie kazdy ma zamestnanie kde nie je problem ostat doma s chorym dietatom ale kazdy by si mal uvedomit ze potom je to len ten isty kolotoc chorob ktory kym samotni rodicia nezmenia pristup nikdy neprestane ....

tinika
4. nov 2013

@alex31 tak ver ze ked tak uvidim uz si usta otvorim len ja chodim rano tak ze vačšinou sme prvy a poobede rozne, takze sanca ze stretnem to iste dieta dva dni za sebou je nizka :( ako aj jeden den ked je v skolke to beriem aj mne sa stane ze fakt nesopli rano nič mu nie je az v skolke to začne takze aj učitelka by ho rano vzala ok ale na druhy den nevezmem ked viem ake bolo dieta cely den a rodičak je u nas len na zač. roka :( a ani tom som nebola tento rok lebo som nemala kde nechat deti a presne ak sa nezmeni pristup rodičov stale budu deti chore a čo je najhorsie take prechodene choroby deti sa raz niekde prejavia .(

felycity
8. nov 2013

@rohacka no si ma zabila, s tým, že otecko dáva pani učiteľke liek, veľmi sa divím, že pani učiteľka zoberie liek pre dieťa, to je neprípustné však keby nastala nejaká nečakaná reakcia tak si koleduje o kriminál! Naozaj už nechápem poniektorých rodičov, ja viem, že doba je zlá čo sa týka zamestnania, ale na čo takí ľudia majú deti?? Aby ich choré strkali do škôlky a neustále odsúvali, lebo "oni " majú prácu. Ja verím, že je to ťažké, ale....

ennylilith
7. dec 2016

jaaaj skolkarom sa zije tam este matka ma na vyber v skole uz musi ci chce alebo nechce davat chore dieta do skoly

saxana000
26. jan 2023

Aj obsluha v kaviarni sa urcite tesi z takychto inteligetov..staci ked za den pride jeden ugrcany druhy s hnackou treti so soplom a stvrty s kaslom..vsetci nadavaju okna neotvrajate fuci tu na nas my to veselo mozme dychat celu smenu a potom sa 3 tyzdne davat dokopy z takeho koktejlu virusov