Môže si mama vybrať triedu, do ktorej dá svojho prváka?

lekita
13. apr 2021

ženušky kamoška dáva od septembra synčeka do prvej triedy. Unich na dedine otvárajú dve triedy. V jednej z týchto dvoch tried bude triedny učitel ktorého pozná už roky a vie že je naozaj dobrý k detom. Može pri zápise požiadat riaditela že by chcela dat synčeka práve k tomuto pánovi učitelovi do triedy alebo sa to nedá?

deti95060810
13. apr 2021

áno... dá sa.

zabina27
13. apr 2021

no podla mna zalezi na vztahoch, ake ma s riaditelom/dotycnym ucitelom. urcite sa na to spytat da, zalezi uz dalej, ci vam vyhoveju. my sme napr. pred rokom tiez riesili, ze by sme uprednostnili konkretnu pani ucitelku, aj spolu s kamoskou a jej kamaratka tam uci, takze sa podarilo to dohodnut. ked som sa potom pytala zastupkyne este na jedneho chlapca, tak povedala, ze skusia, ale ze rodicia maju uz tolko poziadaviek, ze sa neda vsetkemu vyhoviet 😀

betulinka1
13. apr 2021

@lekita u nas sme rovno do prihlášky napisali aj meno učiteľa. Volala som riaditelovi koncom augusta a povedal, ze je v tej triede. A viem, ze to tak bolo aj u znamych na inych skolach.

elizabet173
13. apr 2021

@lekita teoreticky áno, tiež som požiadala o staršiu, skúsenejšiu učiteľku, ktorá deti milovala, problém by nastal, keby to isté urobilo ďalších 40 rodičov...

jarmila2010
13. apr 2021

ano,vedia to v skole umoznit..vyber ucitelky..tak isto,ako aj 1-2 kamaratov si napisat do splocnej triedy..

baboobchod
13. apr 2021

Závisí od riaditeľa. Ja som na základe na webe zverejneného rozdelenia deti do tried v auguste písala mail s prosbou, či by ho mohli preradiť do inej triedy aby nebol s chlapcom, s ktorým mal problémy v skolke. Teraz mi to už príde malicherný problém 🤣 ale ten dotyčný chlapec bol fakt diablik 🤣 Bez problémov vyhoveli.

mariet24
13. apr 2021

@lekita u nas na škole bežne rodičia po zápise telefonujú takéto požiadavky ktorého triedneho chcú, prípadne konkrétne deti aby boli / neboli spolu v triede, zapíseme si to a ak sa dá snažíme sa vyhovieť 😉

lesanka845
13. apr 2021

U nás na škole' to neumoznili

lekita
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lekita
autor
13. apr 2021

žienky tak kamoška sa pána riaditela spýtala a povedal jej že niekedy sa to dá len samozrejme nesmie mat takú požiadavku dalších 20 rodičov lebo samozrejme že nie je možné vyhoviet všetkým ale slúbil jej že sa bude snažit aby sa tam malý dostal