Používame cookies. Viac informácií tu. OK
simsalabim
25. nov 2011

@dana33 Moja starsia dcera ma od 2. rocnika skolky "photovostny balicek" - adrenalinove pero EPIPEN, sprej VENTOLIN,antihistaminka a kortikoidy (MEDROL). V skole chceli, aby sme ho nechavali v skrinke, ale ja som trvala na tom, aby balicek so sebou vzdy bravala ucitelka na dvor aj na vylety, ved co ak??? Takze to tak robili, ale velkrat sa nam stalo, ze ucitelka odkracala s balickom v kabelke domov a potom som ju musela telefonicky zhanat 😖 Vinili z toho dceru, ze "ona si to ma pamatat", ale dieta v takom veku? 4-5 rocne? No a do skoly balicek nosi v skolskej taske, teraz je uz na gymnaziu, ale je to rovnake, ako na ZS - kazdy ucitel je oboznameny s tym, kde pohotovostny balicek dcerka ma a ako vyzera + su na nom napisane instrukcie, ako postupovat. Dcera mi hovorila, ze v zborovni visi nastenka a velkymi pismenami su tam napisane mena vsetkych alergikov a par slovami postup (cize u nas nieco ako PODAT LIEKY+VOLAT SANITKU).
Ani v skolke, ani v skole od nas nevyzadovali nejaky "papier" od lekara, ale keby ho chceli, nemam problem ho zaobstarat.

dana33
autor
25. nov 2011

@simsalabim ďakujem za nazor.

dana33
autor
25. nov 2011

Milí modry konik-nerada odbočujem od mojej temy,ale nevedela som,že sa mi zmení zadanie otazky,ja som sa pytala inak otazku,vadilo to niekomu z vedenia MK ?myslim,že aj moje zadanie by mamičky tu na MK v pohode pochopili,či?

andrejka1974
25. nov 2011

ja si myslim ze ak je to nutne vzdy vyjdu v skolke v ustrety

spachtos
25. nov 2011

@dana33 nemame v skolke taky pripad, ale urcite musia rodicia ucitelku informovat, je potrebne doniest liek aj s papierom od lekara a odovzdat ho ucitelke. Urcite nie ho nechavat v skrinke, kde maju deti k tomu pristup.

dana33
autor
25. nov 2011

@spachtos ano doniesla som doklad od lekara,vyžiadali si ho,dakujem za vaše nazory.
@andrejka1974

vaskulka
26. nov 2011

som ucitelka a vysvetlim mamickam aj pohlad z druhej strany Prebratim lieku preberam zodpovednost za to ze krizovu situaciu zvladnem A ked nie ?pochopi ma rodic alebo mi pravnik vysvetli ze ked nie som zdravotnik nemala som suhlasit s prevzatim zodpovednosti Nehovoriac o prisnom zakaze podavat akekolvek lieky v skolke Velmi citim s mamickami chorych deti a neraz som podala liek aj ja ale odpovedzte uprimne Keby dieta dostalo astmaticky zachvat na vychadzke 10 min od skolky prave je pritomnych 18 deti a ucitelka prave zisti ze aj ona je len clovek a liek zabudla lebo lebo pri odchode vonku jedno dieta kakalo a traja vobec nepocuvali Alebo jednoducho zabudla Je to zlozitejsie ako to vyzera Kto z vas by na seba taku zodpovednost za chore dieta zobral?je to zlozite a malo by sa to robit len pisomnou pravne osetrenou dohodou

dana33
autor
27. nov 2011

@vaskulka ďakujem za nazor.

luciferkax
27. nov 2011

@dana33 mna to tiež totálne vytočí, zadám názov témy, ako chcem ja (spisovne, normálne) a oni ho aj tak zmenia... vrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.... normálne diktatúra...

evictta
13. dec 2011

@vaskulka Krasne si to vysvetlila, len si dovoIim domnievat sa, ze tvoje slova u mamiciek velku popularitu mat nebudu..pretoze ucitelka MS, casto, napriek tomu, ze je mozno sama matka, bude v ociach rodicov deti, ktore ma v triede, akoby stat na opacnom brehu rieky..Rodicia si vyzaduju byt pochopeni v kazdej situacii, ziadaju, dotazuju, casto ostro a nekompetentne kritizuju..Niektori nerespektuju pravidla, dokonca nechcu prijat fakt, ze niektore ich poziadavky nie su v sulade s legislativou a zamienaju si to s nazorom, ze to ta konkretna nejaka chuderka ucitelka je leniva a najma poriadne neochotna vyjst im v ustrety..Samozrejme, chcu len to najlepsie pre svoje dieta..Ale to iste chcu myslim si aj ucitelky, len rodicia casto nie su ochotni stretnut sa s nimi v tomto bode a najst spolocnu rec..cest vynimkam na jednej i druhej strane..a co sa tyka liekov - ked si ich donesu vsetky deti...to si ani nechcem predstavit...

bv_alexandra
13. dec 2011

Moja dcéra je astmatička. V školke mala vždy v ruksačiku Ventolin, a učitelka bola oboznámena kedy je potreba ho užiť. Nikdy sme s tým nemali problém. V škole detto. Lieky v taške. A v žiackej knižke napísané. Dokonca jednu dobu mala liek ktorý musela uživať v presnú hodinu, a tak som zašla za učitelkou aby jej to bolo povolené a nebol s tým problém. cez hodinu si ho vytiahla a užila. Kedže ona má záťažovú astmu, zašla som aj za telocvikárkou aby som jej povedala že čo sa saške môže stať, že ona si liek vie užit len že musi ostať v klude. Doteraz dcéra je uuž siedmačka som sa nikdy nestretla s nepochopením. Tiež každý rok vypisujeme dotaznik kde sa okrem ineho píše ak ma dieťa nejaké dg čo robiť a má tam napísané čo treba urobiť, že si ma užiť liek ak nezabere o 15 min majú volať záchranku. 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli