Môžem dať prihlášku do dvoch škôlok?

adamemma
5. máj 2016

Ahojte! Máme v našom meste 3 škôlky, ale aj tak je málo miesta. Tam, kde sme chceli dať nášho synčeka, nám povedali, že nie je isté, že bude miesto, tak som dala prihlášku aj do druhej škôlky, ale tam mi riaditeľka povedala, že môžem zo dať prihlášku len do jednej. Lenže ja nechcem, aby keď ho nezoberú do prvej, aby nemal miesto aspoň niekde, keďže mi skončí RD a musím ísť do práce. ďakujem .

mircalla
5. máj 2016

Zial nie,do statnych nie

rainee
5. máj 2016

Ja som tiez dala do 2 skolok a do jednej ju nastastie zobrali. Treba vyskusat.

babulka82
5. máj 2016

@adamemma u nas nie a v prihlaške je čestne vyhlasenie že nenahlasim dieta aj do inej školky ktore podpisujeme .

miku1
5. máj 2016

@adamemma Prihlášku môžeš dať do viacerých škôlok. Ak by ho náhodou zobrali do dvoch, tak proste hneď jednu zrušíš, a oni posunú miesto v poradovníku niekomu inému. Aspoň u nás to tak je.

huahua
5. máj 2016

@miku1 Aj u nás sú na prihláškach tie čestné vyhlásenia, ale aj tak väčšina dáva viacero prihlášok. Riaditeľky MŠ sa potom stretnú na mestskom úrade, tam to dajú dokopy a vidia kde máš prihlášky. Tak potom, ak máš prihlášku do škôlky, kde majú prihlásených veľa detí a prihlášku do škôlky, kde nemajú taký nával a podľa poradovníka by ťa mali zobrať do oboch, tak tá škôlka, kde je nával, tá ťa vyradí a posunie tej škôlke, kde sa hlási menej detí. Takže do jednej škôlky ťa zoberú, ale ony rozhodnú, že do ktorej, tým, že si si dala prihlášku do viacerých, tak akceptuješ, to do ktorej z nich sa tvoje dieťa dostane. Aspoň tak to funguje u nás.

loknicka
5. máj 2016

je to individualne. ja som podavala 3 prihlasky a kazdej riaditelke som o tych ostatných povedala a nebol s tym ziadny problem. este sa sama vyjadrila ze je lepsie dat do viacerých a mam skor istotu ze nas niekde zoberu.

miku1
5. máj 2016

@huahua Viem, že aj na našom sídlisku sa riaditeľky škôlok stretávajú. Ale poznám prípad, kedy mamička dala prihlášku do 2 škôlok na rôznych sídliskách, pretože sa plánovali sťahovať a zhodou okolností dieťa prijali na obe škôlky. Tak jednu hneď zrušila, a prijali nové dieťa. Naša riaditeľka rovno povedala, že si môžeme dať žiadosť aj do inej škôlky, keď som pred 2 r. dávala prihlášku ja. Dokonca to kámoške povedali aj na magistráte.

pieksamaki
5. máj 2016

Môžeš dať, ja som dala tiež do 6, riaditelia sa stretávajú A vedia O tom....

janickacrazy
5. máj 2016

@adamemma mna manžel presvečil, že má dať prihlášku len do jednej školky, lebo si bol náramne istý, že malého tam zoberú, nakoniec ho nezobrali a ja som potom chodila po ostatných školkach ako pako s prosíkom, aby ho kdesi zobrali, skoro ma porazilo, ale našťastie ho v jednej vzali, ale po tejto skúsenosti budem dávať prihlášku vždy minimálne do 2 😝

mircalla
5. máj 2016

asi to je individualne - u nas v BA-Stare mesto to mozne nie je. nejde o stretavanie, je su navzajom prepojene a maju tieto informacie. dopadlo to tak, ze do skolky, kam som ho chcela dat ho neprijali, ale prislo mi oznamenia, ze ho umiestnili do inej skolky

jana_eyre
5. máj 2016

U nas mozes dat do viacerych, prvy krat sme boli na zapise a cestne prehlasenie tam nebolo.. Kamaratka dava dokonca do 4 skolok aby mala aspon nejaku sancu.. Ona uz do prace ide a so skolkami je to u nas tiez zufale.. U nas sa dokonca spekuluje, ze 3 rocne deti vobec brat nebudu.. Tak dufam, ze aspon 4,5r zoberu..

janickacrazy
5. máj 2016

@jana_eyre to je fakt hrozné s tými školkami, my tu máme momentálne takú super riaditeľku, ktorá nezoberie dieťa, ktoré v septembri nebude mať 3 a viac rokov, aj keby priamo mala voľné miesto, ona je úplne šibnutá

janickacrazy
5. máj 2016

@jana_eyre a moj malý je narodený v oktobri, takže máme smolu, zoberie ho až ked bude mat 4 roky a kedže bývame na dedine, kde je len jedna školka, tak super

jana_eyre
5. máj 2016

@janickacrazy nebyvas nahodou v nasej dedine? 😄 moja druha je oktobrova tiez.. Prihlasku sme jej dali, ale skor Len kvoli poradovniku ja budem nastastie este doma s tretim..

Ale starsi uz po skolke tuzi, tak dufam ze jeho vezmu..

Neviem si predstavit ake stresujuce to musi byt ked zena sa uz vracia do prace.. A sukromne skolky u nas stoja tolko co bol moj plat.. Stale sa kladie doraz na to aby zena pracovala, ale aby sa vytvorili normalne podmienky, tak to nie.. 😐😒

betunka39
5. máj 2016

možeš dať do všetkých troch, potom sa rozhodneš, kde ho daš, ked Ti daju oni odpoved.

janickacrazy
5. máj 2016

@jana_eyre u nás žiadna súkromná školka nie je a ani v blízkom meste nie je žiadna, takže smola, ja fakt neviem ako to urobím, ked bude mať malý 3 roky a ja budem musieť ísť do práce, kde ho dám, babky mám neochotné a tiež už majú svoj vek a svoje choroby, takže jedine dáka opatrovateľka a tej zas vysolím polovicu platu, ak nie viac

rainee
5. máj 2016

@janickacrazy to je asi vsade taka situacia, clovek aby planoval kedy sa mu narodi dieta ( idealne v auguste 🙂 ) jesenne a zimne deti mozu cakat dalsi rok...

mircalla
5. máj 2016

@rainee idealne v auguste to nie je - deti narodene tieto posledne mesiace (Jul, augist) zase mozu dostat odklad do skoly, nastasie sa nam to nestalo, ale byva to

janickacrazy
5. máj 2016

@rainee ja som plánovala, ale nedarilo sa 8 mesiacov a potom mi to bolo už fakt jedno kedy sa narodí, hlavne, že sa vobec narodí 🙂

evittam
5. máj 2016

@mircalla Prečo by si nemohla? Mne to odporučila sama riaditeľka v jednej zo škôlok.... 😉

mircalla
5. máj 2016

@evittam v statom meste sme ozaj dostali take instrukcie - ono to vsetko spada pod magistrat, oni ak sa nedostane dieta do skolky, automaticky sa mu snazia najst miesto v inej skolke v starom meste, ak je volne

evittam
5. máj 2016

@mircalla Aha, tak potom záleží len od mesta.....

rainee
5. máj 2016

@mircalla myslela som vzhladom na umiestnenie do skolky, nemusia dalsieho tristvrte roka cakat 😉 jasne, zalezi potom od sikovnosti dietata ci je zrele do skoly. Moja mensia je julova, tak uvidime ako na tom potom bude ked pojde do skoly 🙂

adamemma
autor
5. máj 2016

Ďakujem pekne za odpovede, dala som prihlášku do všetkých troch, a teraz budeme čakať... Nič íné nám neostáva... 🙂