Môžem dcérku odhlásiť zo škôlky?

drobec2886
13. apr 2018

Ahojte. Mám otázočku. Bola som s dcérkou na zápise a keďže som doma, chcela by som ju mať pri sebe. Musí chodiť do škôlky alebo môžem ju odhlásiť?

eliska13
13. apr 2018

@drobec2886 do škôlky musí chodiť ako predskolacka posledný rok ináč je to na tebe

rozpravocka
13. apr 2018

nemusí chodiť, ani keď je predškoláčka, nie je to povinné, iba odporúčané.....len to dostatočne načas ohlás škôlke, aby mohli zobrať namiesto nej iné dieťa 🙂

deti95060810
13. apr 2018

nič nie je povinné - žiadna MŠ....až ZŠ je povinná.

ayfer
13. apr 2018

Nemusi chodit do školky , ani ako predškoláčka , je to len na tebe či ju dáš

bodka13
13. apr 2018

@drobec2886 prečo ju chceš mať pri sebe? ....ak je v škôlke spokojná a páči sa jej tam neodhlasovala by som ju.... kolektív je pre ňu prospešný, má tam kamarátov, buduje si vzťahy... skôr by som uvažovala nechať ju doma cez prázdniny,ale škôlku nech si dokončí aj s tou parádou na konci - tablo, rozlúčkové posedenie 🙂

titla
13. apr 2018

Nemusí chodiť do škôlky. Povinná je až školská dochádzka. Ale minimálne je lepšie pre dieťa absolvovať aspoň jeden rok predškolskej prípravy, lepšie sa tak aj etabluje potom v škole a kolektíve.

michaelach
13. apr 2018

Treba si to užiť,keď už bude chodiť do školy,tak si ju už doma len tak nenecháte😊Nič a ani nikto vám nemôže zabrániť v tom,aby ste si ju nechali doma. Len to musíte nahlásiť v škôlke...

montemotherone
13. apr 2018

@drobec2886 a kedy si bola na zápise? Veď tie ešte len budú nie?

bodka13
13. apr 2018

@montemotherone predpokladám, že bola s dcérkou na zápis do školy keďže je jej otázka v kategórii Predškoláčik

luliu
13. apr 2018

@eliska13 vôbec nemusí chodiť do skolky

babulkomale
13. apr 2018

@montemotherone zapisy vacsinou uz prebehli

ivankalaco
13. apr 2018

Ja by som ju určite v tej škôlke nechala, ak nato nemáš samozrejme nejaký vážny dôvod...

zuzka38
13. apr 2018

@drobec2886 ja som si to tiez rozmyslela a syna nedala, normalne top len oznam a oni miesto posunu aspon dalsim zaujemcom.. skolka nie je povinna

anickadusicka13
13. apr 2018

@drobec2886 Nemusi nic, my sme tiez boli na zapise, a vo skolke pol posledny x v januari, a vobec tam nechce, nevidim dovod ho nutit,ked nemusi, tiez si ho este uzivame doma, a doma sa nauci viac ako vo skolke, veci z realneho zivota, nie v kuse dookola sa obiekat a vyzliekat a 3 hodiny spat ...

maminkasisa
13. apr 2018

@anickadusicka13 no ja si nemyslim, ze v skolke sa dieta nic nenauci, sice zalezi od skolky....

egrade
13. apr 2018

Chod za riaditelkou a uprimne sa s nou porozpravaj, ak je rozumna zena urcite to pochopi. Nie, nemusi tam chodit. Ale ak bude dcerka prihlasena cca. prve 2 tyzdne v septembri, dostanu na nu dotaciu od statu... to by ti bola riaditelka urcite vdacna. A mozno zmenis nazor a das ju do skolky neskor ... potom aspon budes mat istotu, ze maju pre nu miesto 🙂

anickadusicka13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
egrade
13. apr 2018

@anickadusicka13 Skolka nie je skola 🙂 To vsetko sa bude ucit v prvej triede. V skolke ide o to, aby dieta pochopilo socialne vztahy a spravanie... rozdelilo sa s kamaratmi, vedelo pomoct v akejkolvek situacii, ucilo sa ochote, spolupatricnosti, dokazalo odhadnut riziko, ale aj zakernost a podraz zo strany druheho dietata... Vedomostiam sa deti ucia rychlo a aj ked sa to zda cudne, su menej dolezite. Zakladne navyky o vzajomnom pochopeni, respekte, empatii a sebaucte dieta ziska najlepsie skusenostou v detskom kolektive a je smutne, ako velmi to dnesnym detom chyba.

anickadusicka13
13. apr 2018

@egrade ked dieta dozreje a je pripravene "nauci" sa aj jednat v kolektive, najdolezitejsie je mat istotu a zazemie v rodine, keby sa vo skolke citil dobre, tak by tam chcel chodit a chodil by tam rad, co sa asi nauci v priehu 3hodinoveho lezania v posteli ???, cely skolsky system je zle nastaveny, a nesplna potreby deti ... mne pride viac smutne ze deti su iba cvicene opice co pocuvaju vo skolke na slovo, kazdy rozprava, o tom ako je kazdy individualita, a jedinecna bytost, ale len kym neastupi do skolky, potom musia byt vsetci len cvicene opice... ako ked toto je ta vasa komunikacia v kolektive, respekt ??? vatsina deti uz v tak nizkom skolkarskom veku trpi vseliakymi neurozami zapricinenymi prave "skolkarskym" rezimom .... takto sa vychovavu akurat zlomeni ludia .... ked je dieta od 7 do 16:30 co skolke, tak aky kontakt ma s rodinou, ake vztahy su v rodine ??? ja si chcem svoje dieta vychovat sama, nechcem aby mi ho vychovavali cudzi ludia, ako sa vravi domovy dochodcov su odmena deti rodicom za jasle a skolky ... asi to bude pravda 🙂 pekny den.

belasy_motylik
13. apr 2018

@eliska13 už roky nie je preškolská dochádzka povinná, ani škôlka nie je povinná predškoláka prijať.

belasy_motylik
13. apr 2018

@egrade máš pravdu, že to mnohým dnešným deťom chýba to práve pre názor a postoj, že ich to majú naučiť cudzí ľudia v cudzom kolektívnom a kolektivizačnom prostredí a nepreberajú na seba v plnom rozsahu za to zodpovednosť rodičia, ale presúvajú ju na " výchovné" a "vzdelávacie" inštitúcie.

maminkasisa
13. apr 2018

@anickadusicka13 možem sa opýtať, ako staré je Tvoje dieta? je ale rozdiel, ci je doma dieta, ktoré ma 2 roky a dieta, ktoré ma 6 rokov, to by malo byť v kolektíve, aby sa naučilo "zit" s detmi , moja dcéra je prváčka a ma spolužiaka, ktorý nikdy nechodil do skolky, no a to je des.... aj deti aj ucitelka majú s nim problemy.... proste nevie si zvyknut, je to pre neho vsetko nove, navyky, rezim...neviem, preco nechodil do skolky, ani ci ma nejaky problem, ale je to pre neho tazke...

eliska13
13. apr 2018

@anickadusicka13 do bodky súhlasím.Kolko som sa ja napocuvala, že syn nechodí do škôlky nebude vedieť básničky, nezúčastní sa sutazi nemal rád škôlku stravu, povinné spanie, cikanie na povel nedajbože mu vtedy netrebalo, až o hodinu...

eliska13
13. apr 2018

@belasy_motylik to som nevedela bola som v tom, že už predškolská je povinná preto mi aj syna vzali až vo vyššom veku, lebo, že už ide do školy.

@anickadusicka13 hej oni všetci rozprávajú o individualite či v škôlke, skole, ale pravda ja, že kto akokoľvek vytŕča z radu je atakovany, kto sa veľa pýta je otravný, kto je tichý je zakríknuty, kto je živší má ADHD....cvičené opice dobre si to napísala.Iba počúvať a poslušne spĺňať pokyny.

adula12
13. apr 2018

@anickadusicka13 neviem teda aku divnu skolku mate vy, ale v nasej sa urcite nespi 3hodiny 😂 a nechapem co mate proti obednemu spanku??? Deti ho potrebuju, je pre nich prospesne si aspon hodinku oddychnut. A skolka nie je na ucenie pismen a matematiky 😉 plne suhlasim s @egrade a jej nazorom. Srsi z vas zlost a zhadzujete zamestnanie uciteliek a pritom vobec nemate ponatia ako to tam funguje. Si uvedomte, ze rodicia musia pracovat. Ja som napr. syna dala do skolky ked nemal ani 3r a to som bola pritom doma s druhym miminkom. A vobec nelutujem, je stastny, ze ma kamaratov, ze sa nauci hocicomu, ze sa moze blaznit... a predstavte si, ze ma 5r a takisto pozna komplet abecedu, vie pisat a pocitat ako ten vas. 😘 takze ano, je to o jednotlivcoch a o ich zaujme spoznavat nove veci. Ked dieta nechce, tak ho nedonutite nikde, ani doma a ani v skolke.
Ps: ak sa ucite s dietatom, tak si obruste trosku aj vy SJ 😉

eliska13
13. apr 2018

@egrade to sa naučí aj s na detskom ihrisku, či na krúžku a hlavne doma🙂všetci chcú mať empatické, prajne, dobrosrdečne deti a doma sa tak nespravaju
Ale iste sú deti, ktoré majú radi deti, veľký kolektív a parťáka na hru.

montemotherone
13. apr 2018

@babulkomale
@bodka13 ale vyznelo to, akoby bola na zápise do škôlky a rozmyslela si to 🙂 Úplne inak som to pochopila 😀

veronika0122
13. apr 2018

Aj ked nieje predskolska povinna, dala by som dieta do nej. Je super ked má doma dieťa zázemie, skvelých rodičov a poriadnu výchovu, ale styk s deťmi a hľadanie sa, kollektív detí či kamarátov mu rodičia doma nedajú 😊 potomby to všetko absolvovali dieťa v prvom ročníku a vtedy už má mať iné starosti a nie zvykanie si na ine prostredie..

belllinka
13. apr 2018

@eliska13 Drvivá väčšina detí má rado iné deti a parťákov na hru, nepíš, akoby to bolo niečo ojedinelé 🙂
Mám známu, učiteľku na ZŠ a ona vždy hovorí, že tie deti, čo nechodili do škôlky, ale iba sedeli doma matke pri zadku, sa správajú katastrofálne a veľmi ťažko si zvykajú.

katrinka34
13. apr 2018

@eliska13 nemusí, nie je to už povinne !!!