Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Môžem mať dve prihlášky do materských škôl?

sovicka_bodkovana
14. apr 2016

ahojte, prosím Vás môžem mať prihlášky do 2 rôznych materských škôl v rôznych mestách?

miaria1
14. apr 2016

mozes, len ak dostanes pozitivnu odpoved z oboch, bolo by ferove, aby si sa ozvala skolke, do ktorej drobec neneastupi,aby sa neblokovalo miesto pre dalsie dieta

monicm
14. apr 2016

@sovicka_bodkovana Zisti si to meste. Prípadne si obehni škôlky. Niektoré vyžadujú čestné prehlásenie, že dieťa neprihlasuješ do inej škôlky. Ak máš viac prihlášok, nastáva často zmätok. Vezmú ho v troch, mamička dá do jednej a do dvoch sa napr. ani neunúva nahlásiť, že tam dieťa nepôjde. A tým "berie" miesto.

rencakm
14. apr 2016

Zo zakona:
1.4. Počet podaných žiadostí
Počet žiadostí podaných zákonným zástupcom nie je obmedzený, zákonný zástupca môže podať
žiadosť o prijatie dieťaťa aj do viacerých materských škôl
.
Žiadna materská škola, zaradená v sieti škôl a školských zariadení (bez ohľadu na jej
zriaďovateľa), podľa platného právneho stavu nesmie odmietnuť prevziať od zákonného zástupcu
žiadosť.

-Ale bolo by dobre, dat potom vediet skolke, kde tvoje dieta nepojde, aby mohli prijat ine dieta.

loginexistuje
14. apr 2016

@sovicka_bodkovana su skolky kde podpisujes cestne prehlasenie o tom ze si nepodavala inde ziadost. Ale kludne mozes dat viacero prihlasok a uvidis ci ti dieta zoberu. Ono treba ale ratat ze vacsinou je v podmienkach na prijatie uprednostnenie dietata s trvalym pobytom v meste kde je skolka.
Treba ratat aj s tym ze prihlasky ti potvrdzuje pediater a je to spoplatnene.

ika_ba
14. apr 2016

moze sa dat do viacerych, ale niektore mestke casti (napr. BA Staŕe mesto) si upravilo prihlasku tak,, ze podpisujes prehlasenie, ze do ziadnej inej v skolke v ich obvode nedavas ziadost, v BA je malo mies v skolke, takze uprednostnuju miestnych, takze potom je mala sanca ze zoberu dieta z ineho obvodu

sovicka_bodkovana
autor
15. apr 2016

No to viem, ze sa podpisuje cestne prehlasenie, len som Nevedela,teda bala som sa podat do dvoch kedze v mojom meste sa podpisuje aj prehlasenie do skolky. Takze môžem aj tak dat. Dakujem vam velmi pekne🙂

alexandra206
15. apr 2016

mi mame na prihlaske ze potvrdzujem ze nemám prihlasku v inej skolke tak neviem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli