Používame cookies. Viac informácií tu. OK
yvetulka
31. jan 2012

nam bolo povedane od riaditelky na zapise, ze ziadost mozme len do jednej, popripade mi este vedela povedat, kde ho vezmu na 100%, kde este maju volne.

zuan
31. jan 2012

mozes. nam povedali, ze oni (skolky) si medzi sebou tie duplicitne ziadosti vyriesia. my sme v BA.

danielaviki
1. feb 2012

zevraj nemozes ale vsetci davaju aj ja budem davat dve, a zuan ma pravdu, skolky sa po podani prihlasok stretavaju a riesia nedzi sebou ziadosti aby sa nestalo, ze zoberu dieta do 2 skoloch naraz

alex31
1. feb 2012

Ahoj uz som to tu niekde raz pisala ale este raz pre info ....
prihlasok mozes dat kolko len chces po termine sa vsetky riaditelky "spoja" a rozhoduju. Uprednostnene su deti ktore maju odklad alebo su rok pred skolou. Potom nasleduju deti ktore maju v tej istej skolke uz nejakeho druheho surodenca, nasleduju deti 3 rocne a tie ktore uz pred skolkou chodili do nejakych jasli a su uz teda viac menej prisposobene kolektivu s istymi navykmi .... samozrejme v mnohych skolkach zohrava dolezitu ulohu to aby bolo dieta uplne bez plienok, vedelo sa samo obliect, napit sa z pohara a samo papat aspon lyzickou (ale to uz je aj na samotnej skolke ake pravidla si stanovi). No a az potom na rad prichadzaju tie "ostatne" deti. Tu zas dost velku ulohu zohrava bydlisko dietata - obycajne musi mat trvaly alebo aspon minimalne prechodny pobyt v oblasti kde je aj dana skolka pre ktoru sa rodicia rozhodnu, dalej presny vek dietata, ci su obaja rodicia zamestani alebo je maminka doma na materskej s inym babetkom. No a samozrejme aj ked je to dost smutne ake maju rodicia kontakty s danou riaditelkou. Po terminoch zapisu sa riaditelky vsetkych skolok stretnu a pozru sa na to kolko ktora ma este volnych miest (aj to sa stava) - teda po naplnení detickami ktore spadaju do tych "kategorii" o ktorych som pisala vyssie .... riaditelky sa zaroven pozru na to kolko a kde ma dane dietatko prihlasok no a vyberu. Kolko si ale rodicia prihlasok daju je len na nich a ziadna riaditelka im to nemoze zakazat ... na spolocnych "stretnutiach" riaditelok sa urcite rozhodne ktora skolka dietatko aj pri viacerych prihlaskach prijme ... ide len o to ze maminky v pripade viacerych prihlasok zaplatia viac u lekarov pri potvrdzovani zdravotneho stavu dietatka 😀 😀 😀

janka_pn
1. feb 2012

mozes

stanislavao
1. feb 2012

my sme teraz na zapise v skolke podpisovali cestne prehlasenie, ze dieta nie je prihlasene do ziadnej dalsej skolky.

sympa1
1. feb 2012

mozes

zuzana17
1. feb 2012

podľa mňa môžeš, veď aj keby Ti dieťa vzali naraz do dvoch škôlok, tak si vyberieš kde ho dáš a do tej druhej nahlásiš, že nebude chodiť.

emogeon
1. feb 2012

ano mozes... riaditelky v okoli aj tak spolu komunikuju a deti si prehadzuju...

petraw
1. feb 2012

u nás v meste nie, aj na prihláške musím podpísať čestné prehlásenie, že som dala prihlášku len do jedneh škôlky ale iný kraj iný mrav, skús sa popýtať niekoho v tvojom okolí 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli