Môžem prihlásiť dieťa do škôlky počas rodičovskej?

lenkagol
22. aug 2011

AHOJTE DIEVČATÁ, DÚFAM ŽE MI POMôŽETE, CHCEM SA SPÝTAŤ či je možné prihlásiť dieťa do školky ešte pred ukončenou RD s tým že nastúpi až po ukončení RD. PRÍKLA´D.....dieťa má teraz 2,5 roka, v januári bude mať 3 roky...teda mˇožem isť na zápis skor ako dosiahne 3 roky s tým aby ho evidovali koli miestu ale nastúpi až v januári. Škôlka to umožŇuje ale chcem vedieť či tým že tam už bude evidiované pred ukončením RD neprídem o rodičovský prispevok...ďakujem za všetky rady. 🙂

xlucia
22. aug 2011

@lenkagol o rodicovsky neprides, mozne to je, ale prihlaska sa podava februar az marec, bez ohladu ci dieta nastupuje v septembri alebo az v januari. cize klasicku prihlasku ti teraz nikde nevezmu. musis pockat do marca bud. roku, a tym padom ti dieta pojde do skolky najskor v sept. 2012, cize az o rok
ak by ti mala nastupit v januari 2012, tak to si musela podat prihlasku uz tuto jar.
toto si myslela?

m.i.r.i
22. aug 2011

samozrejme, ze mozes. Prihlasit mozes dieta kedykolvek, pricom do prihlasky uvedies datum nastupu..nam samotna skolka prave povedala, ze mame uz maleho prihlasit, aby mu drzali miesto a mali ho v evidencii, pricom pojde do skolky az o rok..a rodicovsky prispevok dostanes vzdy, ved teraz uz mozes aj pracovat a aj tak ho mas..na ten to vplyv nema ziaden..vela stastia..

m.i.r.i
22. aug 2011

@xlucia niektore skolky zapisuju aj v septembri..ta nasa ano, prave sme dostali prihlasku, aby sme ju v septembri doniesli..🙂

lenkagol
autor
22. aug 2011

@xlucia
@m.i.r.i dievčatá ďakujem, naša situácia je trochu iná ako som uviedla v príspevku, písala som to tak pre lepšie pochopenie...ja mám dcéru s dlhodobo nepiaznivým zdravotným stavom( alergia na mlieko) a sme na predlženej rodičovskej d. do juna 2012.....prihlásenú ju mám v školke už od marca 2011 aby jej držali miesto do toho júna, doniesli sme potom papuier od pediatra o odklade do júna 2012 zo zdrav. dovodov ale evidovaa je a držia jej miesto...len ma teraz vystrašila kamoška že či keď je evidovaná v Mš a JA POBERÁM rod. príspevok , že či mi to neurobi nejký problém a nebudem ho musieť vrátiť, tak som saľakla

jaaty
22. aug 2011

@lenkagol, to že je dieťa v škôlke prihlásené, neznamená, že tam chodí, takže ja osobne nevidím dôvod na vrátenie príspevku. Bežne sa prihlášky do škôlky dávajú v marci a deti nastupujú v septembri. Ešte som však nepočula o niekom, kto by z takého dôvodu mal prís 😉 pevok vrátiť

pitik
22. aug 2011

@lenkagol Nezoberu. Ja som tak bola so synom na predlzenej RD zo zdravotnych dovodov. Prihlaseny bol minuly rok od septembra, nastupil az od konca januara, len som v skolke poziadala o odklad.

lenkagol
autor
22. aug 2011

@jaaty
@pitik ďakujem 🙂

lianka28
16. feb 2014

Dobrý den.Nemá niekto skúsenosť zo školkou na Horovej v Devinskej aj ked sme tam dali prihlášky minulý rok a malý zatial chodí do jasličiek ale zaujímalo by ma či tam musím teraz vo februári či marci dojsť a povedať že mám naozaj záujem alebo ma vyrozumejú aj bez toho aby som tam tento rok išla lebo som pracovne vytažená a nestíham dajte mi vediet akú kolvek info.Alebo kedy je zápis zas tento rok aspon tam zavolám alebo pojdem sa opýtať po pracovnej dobe ked tam niekto bude.chi