Môžem prihlásiť dieťa súčasne do dvoch škôlok naraz?

scarletka081
22. jan 2015

Neviem, či mi ju do jednej zoberú, tak si to chcem poistiť aj druhou, ale neviem, či sa to takto dá.

modra1
22. jan 2015

Jasne, že dá, ale v rámci 1 obce/mestskej časti to nemá cenu, ony sa vždy riaditeľky stretnú a pretriedia zoznamy.

siska53
22. jan 2015

@scarletka081 mozes dat aj na 10.🙂)
Riaditelky sa aj tak stretnu a rozhodnu. No nam nepomohlo ani dat prihlasku do viacerych skolok.

kape
22. jan 2015

Tu v Petrzalke zvyknu take dieta uplne vyradit a neprijat. Mala som par takych pripadov v okoli.

scarletka081
autor
22. jan 2015

no ja by som chcela do dvoch susedných obcí

janickacrazy
23. jan 2015

@scarletka081 Ja som chcela prihlásit do 2 školok, manžel ma presvedčil, že ved do jednej stačí, nakoniec nám ho nevzali do tej jednej a ja som potom obehávala všetky ostatné školky so šialene zúfalým ksichtom, len aby mi ho preboha kdesi zobrali. Nakoniec ho vzali do tej druhej, do ktorej som ho povodne chcela prihlásit, ale na naliehanie manžela som to neurobila. No čo ti poviem, cítila som sa nakoniec ako blbec. 😀

hradnapani
23. jan 2015

@scarletka081 to zavisi cisto od rozhodnutia obci. V niektorych mozes dat do vsetkych, v niektorych len do jednej, lebo ked das viac, tak mozu tvoje dieta takpovediac diskvalifikovat. takze najlepsiu odpoved ti daju na obecnom urade/ uradoch obci, kde zvazujes prihlasky.
Cisto teoreticky, ak ide o dve samostatne obce a nie je tam extremne preplneny stav, tak to snad pojde.

martina646
23. jan 2015

Zalezi, ak je to u vas organizovane. My mame priamo.na prihlaske vyhlasenie, ze dieta nie je prihlasene do inej skolky. Presne , ako pisu baby, aj tak sa vsetky prihlasky zhromazdia a tak sa zadeluju deti. Ale mame aj jednu skolku, ktora nespada pod riaditelstvo ostatnyh, ale pod jednu ZS. Takze tam sa moze dat druha prihlaska. Zistila bz som si teda system zriadenia skolok vo vasom meste a podla toho konala.

zuzka38
23. jan 2015

@scarletka081 mozes, zakon neurcuje pocet prihlasok... Akurat si skolKy nastavuju nirkedy smiesne pravidla cestne vyhlasenie o podani len jednej prihlasky.. Je na tebe ...

bonaqa2013
23. jan 2015

Ja plánujem prihlásiť dieťa asi do 15 slovom patnásť MŠ. Mám dcéru, ktorá by potrebovala špec. MŠ, ale v našom okresnom meste nie je, tak mi povedali na úrade, aby som si zohnala sama školku kde mi moje dieťa zoberú. Je to poriadna hlúposť, ale iného východiska nemám.

katrinka8
23. jan 2015

My sme dávali do 2 (chcela som blízko domu z organizačných dôvodov). Najprv nezobrali ani do jednej, ale po 2 mesiacoch volali z oboch, že berú. Najprv volali z tej bližšie k nám, tak sme sa tešili a súhlasili. Keď volali po pár dňoch aj z druhej, len sme povedali, že už sme už prijatí inde. Nebol s tým žiadny problém.

scarletka081
autor
24. jan 2015

Ďakujem všetkým za rady a odpovede, ešte to teda zvážim a premyslim.

kvacinka
24. jan 2015

Môžte mi poradiť? My sme boli na zápise na dvoch školách. Najprv sme išli do nespádovej a na druhý deň pre istotu keby nás na ňu neprijali aj na spádovú. V ktorej máme väčšiu šancu na prijatie. Zoberú nás aj v spádovej napriek tomu, že máme zápis aj na inej škole? Ďakujem za odpovede 🙂

evittam
25. jan 2015

@kvacinka Čo sa tyka skôl este som nepocula,ze by neprijali. Podla mna si bola zbytocne v dvoch. A uz neexistuje nieco ako "spadova" . Ide sa na zapis tam kam chces aby ti dieta chodilo😉.

maznacik007
25. jan 2015

@evittam nuz v ba je bezne ze neprijmu ak to neni spadova aj my tak mame absolvovali sme zapis v spadovej a teraz na caka zapis na inu skolu kde ale vezmu len 25 det a hlasi sa 70 deti

tana2278
25. jan 2015

@kape Som z Petrzalky. Synovi som dala prihlasku do 1 skolky, kde ho prevdaze neprijali. Potom som zufala obvolavala a vyprosovala sa na inych. Nepriamo mi povedali, ze som bola asi jedina, ktora si dala prihlasku iba do 1 skolky.
@scarletka081 Urcite do viacerych.

kape
25. jan 2015

@evittam veu v Ba sa bezne stava ze nevezmu dieta mimo spadu, mame tiez s tym skusenosti a to syn na zapisoch podaval vynikajuce vykony ale bohuzial ako prve sa musia prijat deti zo spadovej oblasti aj ked mozno neboli cedomostne na takej urovni ako napr. Moj syn. Ale my konkretne sme syna na spadovej zapisaneho nemali ani, ale absolvovali sme s nim . Minuly rok 7 zapisov ciprijimaciek a z tych ho brali na 4 skoly, tak sme sa mohli rozhodovat. Ale to su skoly, co sa tyka skolok viem ze v Ba v statnych ak su v ramci jednej mestskej casti zapisane deti do viacerych automaticky dieta skrtaju riaditelky vsade.

kvacinka
25. jan 2015

Čiže mali by sme mať šancu v tej spádovej alebo v ktorej máme väčšiu šancu?

katy2
25. jan 2015

@kvacinka do spadovej ti dieta MUSIA zobrat - take su pravidla... najskor musia zobrat deti z obvodu a az potom, ked je este miesto, tak aj tie, co tam nepatria.... takze jednu mas istu a ta druha je o stasti...

moni244
25. jan 2015

@kape a na to su spadove skoly, aby aj deti, co nie su take mudre ako tvoj syn, boli prijate do skoly

davija
25. jan 2015

My máme v relatívne malej obci dve škôlky, dala som prihlášku do obidvoch, zobrali ju do obidvoch! U nás sa asi riaditeľky nestretávali... 🙂 Tak som sa potom len rozhodla a dala vedieť do ktorej pôjdeme. To bolo pred 3 rokmi, dúfam, že tento rok vyjde aspoň jedna.

kape
25. jan 2015

@moni244 ved ja sa nehadam a ja netvrdim ze nue du spadove ja som len reagovala na prispevok vyssie ak si to vsetko precitas

mima2778
25. jan 2015

Baby,ale jedna tu rozpravate o skolach a druha o skolkach a otazka bola na skolky 🙂

kvacinka
25. jan 2015

Ďakujem za odpovede 🙂

crocus11
30. jan 2015

Ja som minulý rok podala 4 prihlášky (BA) zobrali ju v mieste trvalého bydliska. Oplatí sa podať viacej prihlášok,neplatí sa za ne, väčšia šanca...