Môžem žiadať o preplatenie školného a stravy?

saska27
14. feb 2012

ahojte nevie mi niekto poradiť? starám sa o syna do šesť rokov, som zaevidovaná len v zdravotnej poisťovni kde štát za mňa platí zdravotné odvody do zdravotnej poisťovne,a ja nepoberám žiadne príspevky, môj syn má 5 rokov a navštevuje škôlku v doobednajsich hodinách (4 HODINY), v školke platím školné + stravu a chcela by som vedieť že či si nemôžem žiadať na urade práce odbor socialnych veci a rodiny alebo na socialke,o prispevok do výšky školneho a travneho v škôlke alebo niečo také neviem presne, ďakujem

katarina104
14. feb 2012

myslím,že nie ak nie si evidovaná na UP,,,posledný rok nebudeš platiť školné, predškolský

lucia81
14. feb 2012

myslím, že na príspevok na stravu a školské pomôcky máš nárok len ak si v hmotnej núdzi a poberáš tú dávku.

katmi
14. feb 2012

skôr tu je otázka, prečo nepoberá žiadne príspevky, resp. v akej životnej situácii sa nachádza.. myslím, že @saska27 nepopísala podrobne svoj problém... preto je tu ťažko radiť..

nikolca
14. feb 2012

pokial nepoberaš nič,tak maš narok na dotaciu,budeš platiť len nejake minimum,no neviem s kym žiješ pokial maš manžela tak sa predklada aj jeho prijem,no nepišeš či si na neplatenej predlženej rodičovskej alebo sa staraš o dieťa do 6 rokov s nepriazdnivym zdravotnym stavom kedže ti chodi do škôlky iba na 4 hodiny

emogeon
16. feb 2012

aj v SP si sa mala zaevidovat tiez by platili tusim dochodkove za teba.. popytaj sa

ivuska6
16. feb 2012

ja som bola tiez tak natom ako ty ak mas manzela nikto ti nic neda mojmu synovi diagnostikovali od 4 rokov epilepsiu tak som si vybavila matersku do 6 to som poberala a od 6 sme si podali na opatrovatelske zamietli nam to jednoducho nema narok . dnesnej dobe len ciganom daju takyto obycajny clovek sa moze aj na hlavu postavit . a spytam sa tebe maly chodi aj na obedy ? lebo ja som mojho nedala a napapal sa az doma do 11.30 som si ho musela vydvihnut a mala som aj korunky usetrene .

traktor
16. feb 2012

kedze nepoberas ziadne peniazky, tak je zrejme, ze tvoj syn je ok, a ty si dobrovolne zostala s nim na neplatenej do 6 rokov / vtedy stat za teba plati len odvody/..ak by mal nepriaznivy zdravotny stav, dostavala by si nanho peniazky.. takze, pokial nie si v hmotnej nudzi, tak nemas narok na stravne a skolne pre tvoje dieta..

janinah
16. feb 2012

presne akoo ivuska píše,cigáni majú nárok na všetko,my na nič,biela matka sa musí o dieťa postarať sama...každopádne na ten úrad pre rodinu sa choď informovať

michaela025
16. feb 2012

janinah to chcem teba oslovit som polovicna ciganka to nemas pravdu ze cigani maju na vsetko narok kolko poberaju oni a kolko ostatny na socialke beru zivotne minimu neviem kolko je asi 120e +pridavok ja som na materskej z roboty berem 340e +pridavky na 3deti to je 62e spolu mam taky primom s muzom on je teraz momentalne nezamestnany preto ze neni robota a je cigan tak nema take vyhodi ako biely muz vies vtom mi mame normalny cigani nevyhodu chcel by robit a nemoze,,, 😢 takze nas prijem je taky len ako 5clena rodina by mala mat okolo 500e tak mi to vyratala na dotaciu na obedy muz nema narok na davku hmotnej nudze pretoze ja ho pokrivam s materskou tak si predstav ze zijeme 5clenna rodina z 410e na cely mesiac ak tvoj muz robi alebo mate viac nez mate mat to je jasne ze vam nedaju dotacie

mateson
17. feb 2012

kde je admin, že mu nevadia tieto rasistické narážky. Ludia sú buď dobrý lebo zlý. Tak ako je špatný cigáň je aj špatný "necigáň". Viete ako dobre sa to tu číta tým slušným romským mamičkám. Je ich možno menej ale sú. Prestante rozlišovat podla farby.

poussin
20. feb 2012

saska27 ak si zdrava a nemas ziadne problemy a asi ani tvoj syn .. nevidim dvovod aby si si narokovala na vratenie skolneho. Uprimne zda sa mi to cele mimo. Si doma, nepracujes, o syna sa doobeda nestaras a este chces aby sa ti na to skladali danovi poplatnici... Trosku chore