Používame cookies. Viac informácií tu. OK
zuzka1.
31. okt 2011

u nas nie, mozu upozornit rodicov, ze je takato a takato situacia, pokial zabezpecia starostlivost v inej skolke, tak az potom, nie hned v ten den. u nas teda urcite nie a starostlivost by riesili v druhej skolke. ale domov by nikoho len tak neposielali.

traktor
31. okt 2011

ano, je to mozne..pri takom malom pocte sa skôlka zatvara a deti idu domov..v skôlke musi byt urcity pocet deti, /najmenej myslim 15 pri velkej skôlke , pri dedinskej staci 5?..nie som si celkom ista tym poctom/, ale je to tak..volala som mame 😅 ako je to v skôlkach a jej veduca mi to potvrdila....ale myslim, ze v takom pripade / v meste/ je *zberna* skôlka..

lucia.kl
31. okt 2011

áno, je minimálny počet detí ktorý musí byť v škôlke a aj kuchyňa nevarí pod 10detí...

irriss
31. okt 2011

Tady funguje skolka i s jednim sourozeneckym parem - moje dvojcatka jsou toho prikladem... 🙂 😀

Nevidim duvod, proc deti vracet rodicum, kdyz by o ne "nebylo doma postarano" - rodice jsou v praci a skolka je zase praci ucitelek 😉

Kuchyne je spolecna a spojena se servisem pro ostatni skoly (rozvazi se v krabickach jako hamburger)

ivett1
31. okt 2011

je to mozne, dokonca u nas je to uvedené aj v organizacnom poriadku MS-presny pocet deti, kedy sa vytvara jedna trieda, teda prevadzka je obmedzena...alebo sa dokonca skolka zatvori...ale vtedy je moznost, ze deticky chodia do najblizsej skolky v okoli...a v den, ked vznikne taka situacia, to mozu oznamit rodicom telefonicky...zatial sa tak nestalo, ale u nas sa bezne stava, ze to daju vediet, ked ideme pre deti do skolky a na druhy den uz visia aj pisomne oznamy...(len tato skolka ma az okolo 140 deti, takze patri skor k tym vacsim...)

zuzka38
31. okt 2011

to je chore

titkovamiriam
31. okt 2011

u nas sa pytali kolko deti bude cez prazdniny,tiež je zatvorene...a dokonca ina v skolka v okolí vypisala na pondelok prazdniny ani sa rodicov nepytali-na povodnu otazku neviem odpovedat ,ale je to poriedne chore ked uz je dieta v skolke aby islo za par hodin domov,hlavne ak rodicia pracuju 😠

libka1
31. okt 2011

to je super ze je stanoveny minimalny pocet deti, len co ma robit ten rodic, ktory s tym nepocital? ina skuska flexibility 😝 dobre vediet, nemyslela som si ze aj toto je mozne 😝

andrejka1974
31. okt 2011

zaujimava tema tak moja chodi do specialnej skolky pre slabozrake deti a tam je len jedna trieda kde je 8 deti a 3 ucitelky a pred dvoma tyzdnami tam boli 2 deti a 3 ucitelky a deti tam boli normalne cely den nikomu nevolali domov aby sme pre ne prisli samozrejme ze ked su prazdniny tato skolka je zavreta nahradna nie je skolka je spojena so skolou teraz sme mali prazdniny od minulej stredy a do skolky ideme opat v stredu zvladame to spolu doma

aduskatt
31. okt 2011

no, zial, je to tak..zo zákona ale, ak je zavreta skolka, mas narok od lekarky na ten den pytat OCRku a v zamestnani ti to MUSIA akceptovat.....

murinka
31. okt 2011

moja svokra robi v skolke u nas v dedine a maju len 7deti (z celkoveho poctu 44) a skolka funguje normalne.a zevraj sa aj napriklad varit musi v skolke aj keby bolo len jedno dieta...

abbey1
31. okt 2011

Môžu škôlku zavrieť, ale nie z hodiny na hodinu. A ako píšete, je to ozaj choré. Vy si platíte služby, ktoré sa škôlka zaviaže plniť a napokon každú chvíľu vymyslia nejaké " prázdniny". Iné je, ak sa jedná o " chrípkové" prázdniny, alebo riadne sviatky.Ale veľmi často sa to zneužíva a škôlka robí nátlak na rodičov, aby deti nedávali do škôlky počas rôznych sviatkov. Nie všetci však majú i ďalšie školopovinné deti, starých rodičov, alebo až tak tolerantného zamestnávateľa.

lula26
1. nov 2011

Náš zriaďovateľ vydal Všeobene záväzné nariadenie, v ktorom určuje najmenší počet detí potrebných na prevádzku MŠ. Takže môže!

hausknechtova
3. nov 2011

u nas v Sulekove to riesia tak ze spoja triedy dokopy

Tu začni písať odpoveď...

Odošli