Môžu si deti do škôlky nosiť vlastné hračky?

matulkam
3. sep 2008

môžu si do vašej školky deti nosiť vlastné hračky z domu???

nikol_79
3. sep 2008

Neodporúčam... raz som synovy do škôlky dala hračku a deti mu ju polámali. ale do jasli si nodil macka na spinkanie ale mal ho len v postieľke

matulkam
autor
3. sep 2008

ja so si myslela, že by sa to nemalo. aby mali všetky deti v školke rovnake hračky. aby si nezavideli

elise
3. sep 2008

hračky sa môžu doniesť do škôlky ale odporúča sa iba jedna a tá sa prevžne necháva v skrinke a na spinkanie sa vytiahne prípadne na lehátku počká 🙂 inak treba vždy učiteľke povedať že dieťa má hračku aby sa nepožičiavala iným. 😉

matulkam
autor
3. sep 2008

ja veľmi niesom zástanca nosenia vlastných hračiek. akoby ich v školke mali málo 🙄 zbytočne to každy deň prenášať. a keby aj, tak nechať v skrinke. ale potom ich vlastne ani netreba brať. no nie?

elise
3. sep 2008

ono je niekedy dobré ak má zo začiatku dieťa neakú hračku stačí možno prvý mesiac kým si na škôlku zvykne aby malo pocit domova 😉

matulkam
autor
3. sep 2008

to hej, ale keď tam chodi už treti rok?? 😎

elise
3. sep 2008

tretí rok by som vlastné hračky nedávala snažila by som sa vysvetliť že tieto hračenky má doma a že v škôlke majú kopec iných krásnych hračiek 😉 ale deti sú individuálne poznala som chlapčeka v škôlke ked spinkal s plienočkou (bavlnenou) ešte ako predškolák 😀 😉

dorotaw
3. sep 2008

u nas v skolke nezakazuju detom aby si nosili hracky. 🙂

matulkam
autor
3. sep 2008

môže byť 🙂 chcela som len vedieť ako to funguje. viem, že kedysi to bolo tak, že sa hračky vôbec nenosili. alebo že by ma rodičia ošuškali?? 😀

dorotaw
3. sep 2008

nie,kazde dieta ma nejaku hracku.Rano som bola zaviest Kubka do skolky a tristvrte deti mala svoje hracky a este jedna mamina tam doniesla kocarik z babikou,aby sa jej dcerka mohla hrat,a v pohode 🙂

dorotaw
3. sep 2008

moj sused ma syna a jemu musel nosit vrtacku aj s kladivom-ale ozajstnu a nie hrackarsku,inakSamko nezaspal 😀

maruschka
3. sep 2008

Naša malá nosila do škôlky knižky a časopisy-Princezná,Macko Pu,... a tam si ich všetci čítali.Nosila aj hračky,ale to ju prestalo baviť,tak zostala len pri tých knihách a časákoch. 🙂

roasha
3. sep 2008

zo zaciatku si nosila aj zabka nejaku hracku/plysovu ovecku,macika/...dietatko ma takto "drobnost-pocit domova"vzdy so sebou.neskor uz len ked chcela ukazat nejaku barbie.... 😅 malickym detom to treba dovolit. 😀 moja napr.vobec nespavala od roka,a takto sa pocas spanku deti potichucky prehrala v postielke. 🙂

vinka
3. sep 2008

Tak ja niesom zástancom vlastných hračiek v škôlke.Nielenže sa zničia alebo pokazia ale tie deti sa aj vychvalujú a nemá každý na drahú barbie alebo iné hračky.Ja som vydela ked môj syn chodil do škôlky,že mamička vliekla barbie dom lebo dcérka si to želala. 😕 A jeden chlapec chodil z maskou spidermana na tváry. 😕 Mám niekedy pocit,že dnešný rodičia dovolia detom aj kona len nech sú spokojné. 😕 Môj syn to skúšal zo začiatku,že ved aj iné deti si nosia.Ale ja som mu vysvetlila,že hračky nech si nechá doma aby mu ich nerozbili deti.A musel sa uspokojit lebo mu nič iné neostalo. 🙂 Knihy a časopisy sú niečo iné ked to číta učitelka ale hračky nie. 😉

bibula
3. sep 2008

dcera nosila,ale iba take, s ktorymi ,musela ratat, ze sa domov nevratia 😉 a bola poucena,ze ich musi aj inym detom pozicat.-nebol s tym ziaden problem.

ella1
3. sep 2008

u nás v škôlke si nosili a aj teraz do školy. a v pohode. nikdy žiadny problém, že by niekto niekomu závidel alebo by sa pokazilo niečo.
akurát len veronika stratila jedno little pet shop,ale to je malé a lacné, tak nevadí.

asitka
3. sep 2008

škôlka, kde chodí Matej... môžu na spinkanie a aj doporučujú si doniesť nejakého plyšáka...alebo vankúšik...z hračiek, nie sú až tak nadšení...a niekedy ani ja...lebo sa už veľa krát stalo...a Miško má havka na pískanie...a Janka má rozprávajúceho medvedíka...no a už to šlo...dovtedy omrzal, až sme to kúpili...ale viem, že sú aj rodiny, ktoré na to nemajú...a tie smutné očká detičiek...nuž...ale hlavne, p.učiteľky nemusia, keď deti nosia hračky, ktoré obsahujú malé časti...lebo ak sa to postráca...hľadanie je vraj o rozum...lebo rodičia potom zazerajú...a samozrejme, učiteľky za to môžu...atď...takže si myslím, že by sa hračky do škôlky nosiť nemali...aj keď aj nám sa občas stalo, že malý si bral...ale väčšinou si ju potom nechával v skrinke...išlo len o jeho pocit,, že si to môže zobrať zo sebou a že ho tam tá hračka čaká. 🙂

emily3
3. sep 2008

ahojte, nase deti si do skolky nemozu nosit hracky a aj som za, presne preto co pisete. minuly skolsky rok to uc. riesila, ze vyhradila detom jeden den ,kedy si mohli priniest svoje hracky a to len za odmenu, ked boli cely tyzden dobre. parkrat si doniesli hracky a potom bol pokoj....inac si nenosia
a este potom si deti vymienaju hracky a kedze nepoznaju ceny hraciek, je im to jedno co za co..moja dcera chcela vymenit Boobiho 😅 ..zatrhla som to.

lubkaj
23. sep 2008

Ahojte! Dcerka si do skolky nosi plysove slniecko a vankusik na spinkanie. Ale aj tak vacsinou nespi 🙂

aadulik2110
31. aug 2015

Sice tema uz niekolko rokov, ale u mna prave aktualna.... Syn nastupuje v stredu do skolky a dnes na rodicku sariesili i hracky.... A mnoho mmamiciek bolo proti noseniu hraciek do skolky aj ja a stretla som sa s velkym nepochopenim.... Nemam nic proti braniu hraciek z domu pre pocit domova v prvych dnoch, ani proti plysakom na spinkanie (i ked toto pri synoch nepoznam). Ale nepaci sa mi branie hraciek do triedy... Na co su potom v skolke hracky....? Ked tam deti nosia tie svoje, ved s tymi hrackami sa mozu hrat odpoludnia, cez vikend....

sense
1. sep 2015

@aadulik2110 u nas j3 dovolena hracka na spanie al. Rano kym nepridu vsetky deti ...potom idu pekne do skrinky. Myslim ze tvoj nazor je spravny...

lilimoni
1. sep 2015

U nas boli dovolene hracky ale nikto nenosil. Akurat, po narodkach alebo vianociach sa prisli pochvalit 🙂

janinah
1. sep 2015

každý piatok si mohli doniesť svoju hračku alebo knihu

diusik
1. sep 2015

@aadulik2110 u nas je to dovolene uplne v pohode,mne nosia chlapci kazdy den inu hracku,ale je to na vlastnu zodpovednost samozrejme,neraz sa stratilo auticko alebo cojaviem.Tu je to zauzivane,deti si bezne nosia,nevidim v tom nic zle

peneloppe
1. sep 2015

@aadulik2110

V jednej skolke sme mali hracku dovolenku kazdy piatok, ale tam sa nam jedna aj stratila, nebola som nadsena a syn uz vobec nie.
A v druhej sme mohli nosit stale, tam na to pani ucitelky viac dozerali. Syn bol nadseny tym ze si moze nosit hracky a podelit sa o svoje oblubene hracky so svojimi kamosmi.
Mne sa to paci tento zvyk, nam to velmi pomohlo, inak by sme mali kazdy den plac.

diusik
1. sep 2015

@peneloppe presne 🙂 dokonca nosi uz aj pre kamosa 🙂 alebo sa pochvali,ze kto mu co pozical

horana
1. sep 2015

Je to rozne, u nas sa v rozumnej miere mohlo, s tym ale ze na vlastne riziko, teda ked sa strati ucitelka za to neberie zodpovednost (aj ked snazili sa napriek tomu).

monhla
1. sep 2015

@janinah Aj u nás bol na to vyhradený piatok. No väčšina detičiek si hračky nenosila.

P.S. Nerátam vankúšik alebo mojkáčika na spanie u maličkých, čo nastúpia prvý krát. Tam je to dokonca vítané, ale tieto vecičky si detičky ukladali do postielok a tak boli mimo herne.

Občas sa stalo hlavne po vianociach, že sa detičky z hračky tak tešili, že ju museli ukázať kamoške, či kamošovi a pani učiteľky vtedy prižmúrili oči. No vždy treba rátať s tým, že sa môže hračka pokaziť.

dai
1. sep 2015

@matulkam nasi mozu a nosia si... samozrejme ze si ich aj nenua, kazia etc. ... musia s tym ratat oni a aj ja ako rodic. Nejaka velka zavist nie je - aj tak maju doma vsetcu velmi podobne hracky...
Inak moja dcera chodila celu skllku poobliekana za cokolvek do skolky - vila, princezna, v kroji - opaet s vedomim ze to dotrha, zaspini - kedy ma byt bilou a princeznou ak nie v skolke? Samozrejme ze z toho vyrastla tak ako sa menili jej zayjmy - teraz chodi do skoly do triedy kde je vaecsina chlapcov - a v mode su hlavne knihy ktore si deti menia, ukazuju, insppiruju sa navzajom - mne sa to paci... ( my sme si tiez do skoly nosili cecka, snurky, nalepky, znsmky etc... )

patkaza
29. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

do škôlky kde chodí malý si môžu nosiť vlastné hračky z domu ale iba niektoré určité dni v týždni nie stále ... a tiež nie všetky hračky ale iba také drobnosti http://akoapreco.com/ako-nakupovat-hracky-pre-deti/