MŠ a ZŠ Kalinčiaková BA - skúsenosti?

patrica8
28. mar 2019

Ahojte, prosim Vas,

ake skusenosti mate s touto skolkou a aj so zakladnou skolou?
Ďakujem

katkaajurko
16. máj 2019

@patrica8 Nezistila ste ziadne info prosim? Dávali sme prihlasku do skolky,ale zatial neprisla ziadna odpoved....

patrica8
autor
16. máj 2019

@katkaajurko ahoj, mozeme si tykat 😉
O skolke som nic nezistila 😕 ale skola je vraj fajn.
Tiez sme davali prihlasky predskolak a 3 rocak, ale zatial neprisla odpoved 🤷‍♀️
Starsieho by som chcela dat potom do tej skoly, tvoj starsi chodi kam?

katkaajurko
17. máj 2019

@patrica8 Na cesku, on chodil inam aj do skolky,lebo vtedy tato skola nemala skolku... Ja som aj hladala - kolko maju na vyjadrenie ,ale nikde som nenasla. Pri starsom sa mi stalo-ze aj neposielali vyjadrenie zo sancovej-ale trebalo si ist osobne .

patrica8
autor
25. máj 2019

@katkaajurko pisala som IP 😉 vyjadrenie tusim do konca juna musia poslat alebo si ist pre neho.

katkaajurko
28. máj 2019

@patrica8 odpisala som 😉

sindysaiga
21. apr 2020

Môžem poprosiť o skúsenosti s obidvomi ZŠ (Kalinčiakova, Česká)? Ktorú z nich by ste odporučili pre prváka a prečo? Ďakujem vopred za recenzie...

egiginka
29. apr 2020

@katkaajurko nahodou nemate info o tej ms kalinciakova? ;).

patrica8
autor
29. apr 2020

@egiginka moji chlapci tam nastúpili v septembri. Bol to ťažký rok čo sa týka personálu. Nová zástupkyňa, striedanie/prehadzovanie/nedostatok učiteliek.
Ale čo sa týka detí nemáme žiadny problém, chodia každý deň von čo v niektorých škôlkach nie je pravidlo (syn predtým navštevoval 2 iné škôlky), vôbec nepozerajú tv čo je super plus, chodia do divadla, deťom sa učiteľky naozaj venujú!, prerábali priestory, robia krúžky dokonca aj pre mladšie deti, nie len predškolákov (to tiež nebolo možné v iných škôlkach), strava tiež v pohode ale moji zjedia skoro všetko.
Kľudne sa pytaj 🙂

patrica8
autor
29. apr 2020

@sindysaiga ešte nemám skúsenosť so ZŠ Kalinčiakova. Zatiaľ tam chodia len do škôlky, staršiemu sme tam podali prihlášku do prvého ročníka.

egiginka
29. apr 2020

@patrica8 ... mna by zaujimalo, ci su pani icitelky mile?, ci s nimi pracuju?, to von je super! A cca ake kruzky?, aka je komunikacia riaditel - ucitelky - rodicia?... ci su nakloneni aj nejakym " komunitnym " cinnostiam, zaujimavym kruzkom... ci robia aj nejake eventy, besiedky... a taketo veci... dakujem krasne.♡.

patrica8
autor
29. apr 2020

@egiginka áno, sú milé. Aj s nimi pracujú, spoločne. Doobeda majú riadenú činnosť. Je zadaná tema, ktorej sa venujú. Aj teraz nám posielajú podklady. Chodievam pre nich dosť neskoro a učiteľky sa s deťmi vždy hrali.
Ja nie som veľmi komunikatívna, ale nemala som problém so žiadnou učiteľkou. Zástupkyňa komunikuje aj cez edupage.
Veľa záleží aj čo čakáš, keď prídeš pre dieťa, tak tam je priestor iba na základné info, keďže tam majú aj ďalšie deti, na ktoré treba dávať pozor.
Je to štátna škôlka, takže majú limity. Ale my sme v podstate spokojní, deti sa tam tešia.
Krúžky majú aj s externými lektormi: tanečnú, ang. a nem. jazyk. Plavecký krúžok, ľadové korčuľovanie a lyžovanie - to je len určité obdobie.
Potom atletiku - aj pre najmenších a pre starších plus futbal - trénujú zamestnanci školy.
Predškoláci mali mať v máji školu v prírode.
Bolo s rodičmi vyrezávanie tekvíc, vianočná besiedka.
Bez rodičov mikuláš a karneval. Taká klasika.
Keďže naši tam chodia len od septembra a v marci sa škôlka zavrela, plus nová zástupkyňa viac neviem povedať.
Chýba tam normálne ihrisko, to je veľká škoda a teda ešte učiteľky, ale snáď v septembri už budú mať plny pedag. zbor.
Veľa záleží aj od prístupu rodiča, keď niekto chce na/vo všetkom si nájde problém.

sindysaiga
30. apr 2020

moj syn tam tiez v septembri nastupuje do skoly, preto som polozila otazku, nakolko sme sa rozhodovali medzi ZS Kalinciakova a ZS Ceska...napokon ostavame na Kaline, kedze so skolkou sme boli velmi spokojni 👍 chodil tam 3 roky, od najmensich deti boli k dispozicii kruzky - tanecny, anglictina, nemcina, keramicky kruzok.... ako predskolaci maju navyse moznost vybrat si futbal alebo rugby (v popoludnajsich hodinach), okrem toho atletika dopoludnia v ramci skolky... ako bolo spomenute, mavaju karnevaly, besiedky na Vianoce a ku dnu matiek, Mikulasa, chodievaju do babkoveho divadla, na koncorocne jednodnove vylety (do ZOO a pod...), samozrejme dalsie aktivity "chodia" aj za detmi do skolky (lesne zvierata, rozne divadielka a sasovia a pod...)... deti chodia vela vonku, co je super, skola ma krasne ihrisko s umelym aj zivym travnikom, detske ihrisko je za budovou skolky, zial chcu ho prerabat, takze sa tam nechodi, ale chodievaju na prechadzky do parku "Jama", co je kusok od skolky a tam sa deti mozu hrat aj na klasickom ihrisku... strava je tam tak isto velmi dobra, mojmu synovi chuti a chodieva aj na pridavok 🙈 rovnako sa mi paci, ze deti nemaju dovolene nosit na sviatky do skolky sladkosti - povolene je len ovocie a maximalne gumene medvediky, takze deti nejedia zbytocne sladke 👍 ucitelky mal vzdy fajn, my sme nikdy nemali problem, tento predskolsky rocnik hodnotim najpozitivnejsie, maju skvelu pani ucitelku so skusenostami s pripravou predskolakov na skolu...riaditel skoly je tak isto prijemny, zucastnuje sa aj rodicovskych zdruzeni a vzdy je moznost sa s nim porozpravat a vyriesit problem, pokial nejaky je.. takze za nas so skolkou spokojnost, pevne verim, ze rovnako spokojni budeme aj so ZS 🙂 🙏

egiginka
30. apr 2020

@patrica8
@sindysaiga

Dakujem krasne! Znie to fajn. Mne starsia chodila do statnej skolky, tak zase tusim, ze co to cca je, ale co ste popisali mi pride este lepsie nez nasa MS sancova
My byvame tak, ze mame blizko Riazansku, Cesku aj tuto... ale Kalinu mame po ceste do skoly starsej, takze nasa priorita. ..... A je tam natresk? Bravaju deticky?, dcerka maka vo febr 3, je sanca, aby ju zobrali?

katkaajurko
30. apr 2020

@egiginka ahoj, ja nemam info, mojho tam nezobrali ...

patrica8
autor
30. apr 2020

@egiginka kam chodí dcéra do školy? Aj nás mal vo februári 3r a zobrali ho, v septembri boli dokonca nejaké miesta voľné.

@sindysaiga tak potom naši chlapci sú pravdepodobne spolužiaci 😉 chodí do soviciek.

egiginka
30. apr 2020

@patrica8 . Dcera bude teraz prvacka na bajkalskej, v tej zs pre nadane deti. ... tiez je teraz v sovickovej🙂, ale ms sancova. ..... to je super, ze boli aj nejake miesta volne, to mi dava nadej🙂))) nemozem si ju divolit mat doma a zaroven sa mi nechce ju vozit na letnu :(...

sindysaiga
30. apr 2020

@patrica8 nas chodi do vcielok, ale urcite sa poznaju 😉 tak som rada, ze tam bude mat medzi spoluziakmi aj nejake zname tvare, z jeho triedy viem este o 2 chlapcoch, ktori by tam tiez mali nastupit do prveho rocnika 👍 verim, ze sa im tam bude pacit 🙂

sindysaiga
30. apr 2020

@egiginka sanca urcite je, teraz su tam uz 4 triedy, este minuly rok boli len 3, takze kapacita sa zvysuje... v pripade, ze ma dieta v ZS alebo MS surodenca, zoberu ho urcite

egiginka
30. apr 2020

@sindysaiga dobre vediet!. No moja dcera bude uz 1. Ale na Bajkalskej, takze zual toto u nas nie je... ale prekvapivo, sa v e prihlaske nepytali, ci nejake dieta chodi - budechodit do skolky - skoly.! ... taky velmi strucny ten e formular ...

patrica8
autor
30. apr 2020

@sindysaiga jaaaj tak vedľajšia trieda, ale určite sa poznajú. Bývajú často aj spojení 😉 dúfam, že ho príjmu lebo spádovo patríme na Riazansku. Vy kam? O spolužiakoch moc neviem, keďže sa škola zavrela nemám kontakt na nikoho. Dada vravela, že by ho mali prijať. Uvidime. Chcela som sa spýtať, máte tiež online škôlku cez Zoom? Slávka sa s nimi každý deň takto spája.

@egiginka držím palce, myslím si, že šanca je. Ale dala by som prihlášku aj inde a do poznámky napísala preferovanú škôlku prip aj dôvod. Zástupkyne škôlok z okresu sa aj tak stretavaju a dohadujú sa kto koho príjme a rozhodla si deti.

sindysaiga
1. máj 2020

@patrica8 ano, urcite sa poznaju, moj syn pozna kazde dieta zo skolky, aj z motylikov, aj z lienok 😀 my patrime spadovo pod Cesku, ale deti, ktore chodia do skolky, prijimaju prednostne (teda najskor deti, ktore patria do ZS spadovo, potom deti, ktore chodili do prislusnej skolky), aspon tak to hovoril riaditel vlani na rodicovskom zdruzeni, tak verim, ze nas prijmu 🙂 a ano, aj my mavame kazdy den online skolku cez Zoom, je to super, ze su deti navzajom a aj s ucitelkami aspon chvilku takto v spojeni, aspon sa trochu menej nudia 👍

patrica8
autor
1. máj 2020

@sindysaiga to je dobre, že aj riaditeľ to povedal. Tak potom je veľká šanca.
Supeer, že aj vy 😊 ale u nás sa malo deti prihlasuje.
Malinký z lienok nemajú také niečo, ale zase oni by ani nevydržali 😂
Držím palce aj Vám, nech syna príjmu.

egiginka
1. máj 2020

@sindysaiga cooo??? Nasa sancova.predskolaci minimalne:((((((... kalina si velmi stupla u mna:(.... ako sanvova ta riaditelka je pruser:( ucitelky fajn, jedlo.... ale ta ruaditelka to ke zastarana, uplne mimo. A evidentne abi ucitelky uz nevlafzu s nou bojovat.

sindysaiga
2. máj 2020

@egiginka na Kalinciakovej maju online skolku kazdy den (minimalne predskolaci urcite), na kazdy tyzden poslu pani ucitelky do mailu pracovne listy a rozne aktivity, o ktorych sa potom spolocne rozpravaju a vypracovavaju cez zoom, lepia, kreslia, vyrabaju kadeco, ja som s tym spokojna, je to fajn byt aspon takto v kontakte 👍 celkovo, co sa tyka informovanosti a komunikacie ucitelia - rodic, som so skolkou spokojna 👍 tak uz len verit, ze aj ZS bude fajn 🙂 skoda, ze tu nie je nikto, kto by podal info ohladom tej ZS Ceska ☹

egiginka
2. máj 2020

@sindysaiga .... ja ti skusim aspom info z mojho prieskumu, nakolko mam predskolacku a byvame vajnorska... takze decka z okolia- skolky... tam.chodia. Riaditelka ( riaditel) proste vedenie je tam zastarane, a funguje to ako kedysi, uz nedokazu ponat nove ceci a su zaseknuti. Deti co viem nemali ani online.vyucko teraz ( mozno sa to zmenilo, ale este nedavno nemali), a aj prihlaska do skolky, sa neda podat cez edupage... ale vytlacit , vyplnit... poslat:(((.... Potom teda tam zavisi od uciteliek. Su rozne. Vyucba je klasicka... sikovne deti davajy v pohode. ... v porovnani za kasarnou, tak asi mensi tlak. Za kasarnou je taka.vyberovejsia oproti ceskej. A vraj na ceskej na anglinu maju native speakra, maju tam tu hudobnu triedu. .... ja osobne som tam svoje dieta dat nechcela, sle ani na kasarnu. ... inak skor ja odporucam Cesku tu sukromnu!..

A ku kaline waw!!! Normalne ze waw! To sa fakt tesim, ja mam rafa ked skolka pracuje s detmi a zaujima sa o ne a nie len odkladaren...

misiacik2016
2. máj 2020

@egiginka mozem sa spýtať aj na škôlku Sancova ? Rozmyslam tiez o Kalinciakovej pripadne Sancovej.

sindysaiga
2. máj 2020

@egiginka na Cesku sukromnu som pocula vela negativnych recenzii, zial ☹ povodne sme chceli dat syna tam... tak uvidime, snad sa mu bude na kaline pacit 🙂

egiginka
2. máj 2020

@sindysaiga mam s ceskou osobnu skusenost a poznam ucitelsky kolektiv... tak popripade sa popytaj a ti potvrdim / vyvratim... a aj riaditelku osobne poznam...

egiginka
2. máj 2020

@misiacik2016 misiacik kludne sa pytaj. A ja ti popripade aj porovnam info co som sa tu dozvedela o kaline so sancovou

sindysaiga
3. máj 2020

@egiginka dakujem, uz to v podstate nie je potrebne, lebo sme dali prihlasku na Kalinciakovu... ale pocula som hlavne to, ze sa tam velmi casto menia ucitelia, ze ich naraz odide aj niekolko a tym padom sa aj detom meni rozvrh (aj niekolkokrat v priebehu sk. roka), rovnako system vyucby je udajne dost chaoticky, bez konceptu... vela deti, ktore zo skoly preradili niekam inam, vraj nedosahovalo vzdelanostnu uroven deti na druhych skolach (co sa tyka ostatnych predmetov, nie anglictiny)... toto su take zasadne veci, ktore mna odradili, ale ako hovorim, nie je to moja osobna skusenost, tu nemam so ziadnou skolou, preto som zistovala recenzie aj touto cestou.... s MS Kalinciakova mame my vybornu skusenost, preto sme sa napokon rozhodli aj pre ZS, tak som sama zvedava, ci to bola dobra volba, cas ukaze 🙂 ak nie, budeme hladat dalej, mne sa pozdavala aj Odborarska, len to uz mame trochu od ruky 😕