MŠ Moldavská Košice. Neodporúčam

naska
26. jún 2008

Ahojte mamicky,
chcem upozornit na matersku skolu Moldavska v Kosiciach...neodporucam dat tam vase dietatko. To co bolo nedavno v televiznych novinach, to sa tam presne deje, ak dieta place a nechce prestat, daju ho aj pod studenu sprchu..ucitelky (az na nejaku tu vynimku) sa vobec nevenuju detom, pocas dna im pustia DVD aby ich nejako zamestnali a potom len medzi sebou kecaju...Peniazky co rodicia prispievaju, idu len z malej casti detom, za ostatne vymysla pani riaditelka posedenia v Bosorke a u Leva:((( A napriklad ked obeduju, musia dojest polievku a do toho isteho taniera dostanu druhe jedlo :( Darmo uz aj male deticky hovoria pani ucitelkam, ze sa to tak nema robit:((( No je to veru smutne... Navonok mila pani riaditelka, ale akonahle sa za rodicom zavru dvere, tak je vsetko inak.

bublinkakvietok
7. feb 2015

@jenn44 a to mam rocne dvojicky,neboli chore ani raz a potom ich budem dopovat len antibiotikami,co je akurát tak zdrave,ako pocuvam od maiciek pride ze aj dakedy dvakrát maju doma,ani sa necudujem,aj vonku lietaju po dvore,spotia sa ,pridu do triedy sak prefiltrujeme vzduch na taku hodinku nech je krasne sviezo a vase deticky sup k lekarovi,malo by sa tomu predchadzat,pretoze zakon od min.roka nedovoluje nosit chore deti a rodicia tak prichadzaju o skolne ak si nevybavia ze dieta maroduje 30 dni,mozme si v dnesnej dobe dovolit vynechat z prace ze?ani tyzden v niektorých pracach nie je mozny

jenn44
8. feb 2015

@bublinkakvietok no ja sa snažím malú viac obliekať :( a občas mi mala veru spomenula,ze okna boli otvorené aj keď spinkajú :( no vetraní,žiaľ asi s tým nič nespravím:(

bublinkakvietok
8. feb 2015

@jenn44 lenze aj ked malu viac obleciete,trebars jej poviete nechaj si tu mikinu v triede,ucitelka s vami suhlasi a potom uz tu mikinu nema v priebehu 10 minut,a ked sa dcery opytate preco pani ucitelka ze ju netreba teplo je,to som pocula ze tak robia ,lebo im je lepsie mat mensi pocet deti,ale ked pride k strajku prve stoja v rade,tak ked sa im zvysuje plat nec im zalezi aj na iných veciach okrem platu

jenn44
9. feb 2015

@bublinkakvietok je to smutné

ciapkyzvieratka
1. aug 2015

Ak mate zle skusenosti..tak odporucam skolku MRAVENISKO..vchod vedla herne JAYMO
Najlepšia školka v KE na Jazere, odporučam z vlastnej skúsenosti sukromna MŠ MRAVENISKO.
To čo ponukajú aj splnia a detičky odtial vychadzaju vzdy vysmiate a šťastné.
Ponukaju Vam -•úzke prepojenie rodinnej a inštitucionálnej výchovy, presný harmonogram činností
aktívny výchovno vzdelávací program,predškolská príprava podľa smerníc ISCED 0,kreatívna dielňa
zabezpečenie základných potrieb dieťatka,odborný personál,príjemné vynovenééé tvorivé prostredie pre vaše dieťa..najdete ju na prízemi vedla herne JAYMO..uz s novými pani učiteľkami. :D
plus sa mozu Vase deticky dosyta vysantit zdarma na toboganoch , malom i velkom detskom hrade

katkajud
15. feb 2016

Ahojte moj syn tam chodil 4mesiace z toho mozno 20 dni bol aj fyzicky v skolke. Rano s mega placom do skolky na obed mega plac tak sa ma nevedel dockat. Zmenili sme statnu skolku za sukromnu Play-school a vsetko funguje ako ma. Pani ucitelky prijemne a velke profesionalky. Co sa tyka ms moldavska urobili sme si svoj vlastny nazor a pani riaditelka nie je ochotna priznat,ze by aj pani ucitelky mohli mat chybu. Len dieta...lutujem len jedno,ze som nedala na svoj prvy dojem pri stretnuti s nou,ked za podavali prihlasky...vyhli by sme sa kope starostiam...ale ako sa hovori ,,kolko ludi, tolko chuti,,nam ms nevyhovovala inemu moze...

forgacskatarina
4. júl 2016

@katkajud dobry den a aky ste mali problem z ucitelkami a ked smiem vediet ktore ci nie nahodou tie iste.lebo moja skusenost s ms nie je tiez dobra

vanana
18. máj 2017

@forgacskatarina a vy ste mali ake skusenosti?

podali sme prihlasku do tejto skolky, zatial cakame na odpoved.

Uvodneme prispevku od vcera absolutne verim:
Vcera som sa od jednej mamky dozvedela, ze zhruba v case uverejnenia tohto prispevku (pred r 2008) tam skutocne deti za "nevhodne" spravanie davali pod vodu.
Jej dieta malo panicky strach z jednej vychovavatelky, ktory sa prejavoval az na fyzickej urovni pomocovanim a pod. Matka netusila preco. Nikto jej nevedel na to dat odpoved, ani vtedajsia riaditelka, ktora vychovavatelku obhajovala. Az po rokoch, ked dieta islo na ZŠ, jej ina vychovavatelka, s ktorou mali blizky vztah prezradila, ze ked jej dieta nechcelo jest, tak jej ta kolegyna ponorila hlavu pod tecucu studenu vodu v umyvadle, a to v case, ked jej dieta nemalo ani tri roky !!! :(((

Zostava len verit, ze sa tam od r 2008 podmienky zmenili..
.. ze nasim detom nebude nikto sposobovat psychicke traumy a deformovat ich osobnost ..

forgacskatarina
10. feb 2018

@vanana moje tam chodilo a s pristupom k synovi som nebola spokojna.miesto toho aby nieco deti ucili.skor osocuju.nemame nanho cas.ak poprosite ucitelky ci by sa mu nemohli viac venovat ak ostatne deti su zbehlejsie.podla mna je cas venovat sa slabsiemu a ho aj podporit.nie nemali nanho cas.ze radsej nech si ho prelozim na inu skolku.lebo oni nezazili taku poziadavku ze venovat sa viac dietatu ak sa da.naco su pedavogovia v skolke aby za stolom popijali kavicku a jedli jogurtiky.pedagogika je o niecom inom.smutne ze riadne si platite v skolke za vsetko a vcas ale pristup nulovy a takisto riaditelka obhajovala ucitelky a decko len po psychologoch.riesia sa deti a ich vedomosti.ale to ze je v nezaujme pedagoga dieta nieco naucit to sa neriesi.ze k tym vedomostiam nema ako prist.no nic vela zdaru uzasnym ucitelkam v tejto ms

katkajud
10. feb 2018

Dobry den,ja este aj teraz,ked vidim,,Tuu pani ucitelku,, ,ktora ublizovala mojmu synovi mam na nu taku zlost,ze by som ju najradsej ....skoda slov. Neznizim sa na jej uroven,le pomyslim si svoje. Najsmutnejsie na tom vsetkom je,ze pani riaditelka obhajuje svoje pracovnicky a nechce vidiet problemy,ktore su...boji sa o teple miestecko😂

forgacskatarina
10. feb 2018

@katkajud vsak toto ja ked som dala namietky riaditelke bohuzial tiez zaujala taky postoj ze obhajovala ucitelky.ked ma videla minule na ulici otocila sa mi chrbtom.mate pravdu neznizujme sa na ich uroven

rebekav
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danka361
13. jún 2021

No moje deti tam chodili a niky som si nevsimla aby boli nejako deprimovany ...vzdy si pochvalovali ..vam sa stalo asi nieco zle tak ste avy zla ..a ked o tom viete ze tam nieco nekale tak preco tam neposlete inspekciu..?! ..netreba hladat dovody ako ospinit ale hlad spisob co urobit aby sa to zlepislo ..