MŠ Moldavská Košice. Neodporúčam

naska
26. jún 2008

Ahojte mamicky,
chcem upozornit na matersku skolu Moldavska v Kosiciach...neodporucam dat tam vase dietatko. To co bolo nedavno v televiznych novinach, to sa tam presne deje, ak dieta place a nechce prestat, daju ho aj pod studenu sprchu..ucitelky (az na nejaku tu vynimku) sa vobec nevenuju detom, pocas dna im pustia DVD aby ich nejako zamestnali a potom len medzi sebou kecaju...Peniazky co rodicia prispievaju, idu len z malej casti detom, za ostatne vymysla pani riaditelka posedenia v Bosorke a u Leva:((( A napriklad ked obeduju, musia dojest polievku a do toho isteho taniera dostanu druhe jedlo :( Darmo uz aj male deticky hovoria pani ucitelkam, ze sa to tak nema robit:((( No je to veru smutne... Navonok mila pani riaditelka, ale akonahle sa za rodicom zavru dvere, tak je vsetko inak.

forgacsovakatarina
14. feb 2013

dobry vecer jenn 44 vasa sofinka chodi z vikinkou do triedy,aspon tak sa mi zda,maju za ucitelky helenku a ingu

forgacsovakatarina
14. feb 2013

@jenn44 dobry vecer vasa sofia chodi pravdepodobne s vikinkou do triedy,len tak s videnia si ju pamatam,maju za ucitelky helenku a ingu ze?

forgacsovakatarina
14. feb 2013

ja som mala dve deti hned za sebou.lukaskovi isli akurat zubky,narodila sa vikinka.akurat bolo horuce leto,ale zvladla som to.velmi mi pomohli moji rodicia.presli sme aj mnohymi zdravotnymi problemami.s vikinkou som od narodenia az do roka a pol chodila na rehabilitacie,trikrat denne som s nou musela cvicit.lukasko mal ekzem tak do pol roka,stale mu zmizol,objavil sa.ked som aj bola v nemocnici moj otec chodil este do prace bol ochotny vstavat aj v noci ku dcere,aj ked chodil o piatej do prace.mama bola uz vtedy na invalidnom,ale tiez mi pomohla.potom sa ku lukaskovi pridruzili aj ine problemy,takze viem co je to byt kazdy den v tom istom kolobehu.ja som mala na starosti dva male deti priblizne v rovnakom veku,skoro ako dvojicky,viem co som stale robila styri roky a vlastne robim to aj teraz.viki pride zoskolky poprat,dat najest,okupat,vyprat veci,popratat izbu,dat spinkat,takze neustavajuci kolobeh ako u kazdej mamicky ci ma jedno abo dve.a preto si cenme pani ucitelky pretoze s detmi nieco dokazat v takej kratkej dobe je uctihodne a zasluzi si vsetku chvalu ,patri im velke dakujem a takisto aj pani riaditelke za vyborne vedenie skolky a organizaciu vsetkeho.este raz vyborne odvedena praca s 26 detmi,kde bolo vynalozene velke usile a trpezlivost uciteliek.dakujeme budme pysne na nase deticky a ich ucitelky

kikina_mamina
13. mar 2013

@kiana
ty si asi ucitelka co ?.... nemusis nas tu presviedcat kazdy ma narok na vlastny nazor a kazdy ma inu ksusenost to ze ich sprchuju po pokakani a popisani je ok ale nie v studenej vode.... sama som strazila chlapceka co obl permanetne chory lebo deti v zime! pustili von a chlapcek povedal na to ze Pani ucitelka nam povedala ze nam netreba bundicky ....privom bolo -2 chcu aby boli chore ak ich ta robota nebavi nacop ju robia? raz keby som sa dozvedela ze moju dceru nejaka fuchtla zakomplexovana vyhnala von bez bundy ci sprchovala studenou vodou aby nedajboze dostala zapal pluc ako neviem kde ty zijes ale otuzovanim sa mysli vonku aj to primerane nie priamo na kozu a vodou!......ale vporiadku tvoja vec ale preco by to mali robit detom ktore nie su ich? uz oto viac mali by davat pozor na tie deti..... hlavy by som im porozbijala taky bordel by nezazili len raz sa toto dozviem....

kiana
13. mar 2013

@kikina_mamina nie, nie som ucitelka v skolke 🙂 sice vystudovana ucitelka som, ale pre 2. stupen ZS. O otuzovani sa s tebou bavit nebudem, kedze ti asi nic nehovori najstarsi sposob nadobudania imunity u ludi, ktorym si si presla podla mna ako dieta aj ty, podotykam, ze nejde o ladovu vodu ale aj voda, ktora ma 20 stupnov sa ti zda na tele studena. Zbytocne budes chodit von do zimy, ked dieta nie je primerane oblecene. To znamena, ze v zime nemusi byt dieta nababusene tak, ze sa pod vetrovkou a ciapkou spoti. To mu urobis este horsie a akurat tak ho prechladis a nie otuzis. Tolko nazor niekolkych doktorov, dokonca aj z TV.

Zbytocne sa inak rozculujes, lebo moje dieta do tejto skolky chodi a viem ako to tam bezi. Ked si dobre spominam, tak tvoje dievcatko je s tebou doma a do skolky nechodi. Mozno to zavisi od uciteliek, to netvrdim. Nepoznam vsetky, ale tie s ktorymi som mala cest si vazim. Jasne, stanu sa preslapy a aj najvacsi macher sa podtkne. Tebe sa to nestane, ze aj ked mas daco v malicku, tak obcas to nevyjde? Jasne, ze su situacie, ked ucitelky spravia chybu a viem o takych chybach, ktore by som urcite riesila inak. Ale takto kruto ohovarat, si urcite nezasluzia!!!

Inak by ma zaujimalo meno tvojej susedy, co tam robi 🙂

didaa44
14. mar 2013

podla mna,každy by mal doma skušat otužovať svoje deti,ak to chce,.....a nie cudzie v skolke!!!Nie každe dieťa to ma rado,...otužovanie,...preto by sa to malo robiť doma...A každa matka si oblečie svoje dieťa tak,..ako uzna za vhodne,..v zime,...a pozna svoje dieťa,..kedy sa spoti,....podla toho ho aj oblečie.Ked dam dieťaťu rolak,svetrik,vetrovku,....v tom aj pojde vonku.,lebo mu to ja poviem,..!!!!!!! A ak by som sa dozvedela ,že nemalo dieťa svetrík,...vonku,..ak je fakt zima,...že mu to učitelka povedala,...že " netreba ",..tak by som to vysvetlila učitelke,..že ..treba,.. ten sveter...!!!!

kikina_mamina
28. mar 2013

kiana neboj mne otuzovanie nieco hovori ale dost odbocujes od temy 🙂 ja sa nerozculujem apelovalal som na tvoje vykricniky a dost nevhodne komentare na adresu mamicky co tu pisala skus pozriet vyssie ak si zabudla a keby si citala cele tak by si pochopila ze nepisala som o svojej dcerke ale o synovy kamaratky ktoreho osm strazila co do skolky chodi a to ze vyzenu do minusovych teplot deti bez bund nie je otuzovanie ale vysledok to ma zapal pluc .... a to sprchovanie deticiek je tiez nevhodne a su mnohe ine modernejsie sposoby budovania imunity ako boli davno ... tak preco sa im branit ked pri nich deti nemusia ochoriet... a ja ti tvoj nazor neberiem len sa mi nepacilo ako si vybuchla na tu mamicku a isla tu vstepovat svoje presvedcenie a z nej robit chuderu ktora nevie o com pise ked je to tiez len matka a ma svoju skusenost....

kikina_mamina
28. mar 2013

@kiana neboj mne otuzovanie nieco hovori ale dost odbocujes od temy emoticon ja sa nerozculujem apelovalal som na tvoje vykricniky a dost nevhodne komentare na adresu mamicky co tu pisala skus pozriet vyssie ak si zabudla a keby si citala cele tak by si pochopila ze nepisala som o svojej dcerke ale o synovy kamaratky ktoreho osm strazila co do skolky chodi a to ze vyzenu do minusovych teplot deti bez bund nie je otuzovanie ale vysledok to ma zapal pluc .... a to sprchovanie deticiek je tiez nevhodne a su mnohe ine modernejsie sposoby budovania imunity ako boli davno ... tak preco sa im branit ked pri nich deti nemusia ochoriet... a ja ti tvoj nazor neberiem len sa mi nepacilo ako si vybuchla na tu mamicku a isla tu vstepovat svoje presvedcenie a z nej robit chuderu ktora nevie o com pise ked je to tiez len matka a ma svoju skusenost....

jenn44
28. mar 2013

ano chodi 🙂
@forgacsovakatarina
ale maminy, najnovsie som pocula, ze deticky davaju spat bez spodneho pradla-to som vedela, to sa mi nepaci a bez ponoziek... niekto mi tvrdil, ze na nich rovno okno otvoria ked spia, co si nie som ista, tuto informaciu si rada preverim, ale neverim, ze je to mozne... O praktikach roznych skolok som pocula, som z toho znechutena, ale stale verim, ze ta nasa k nim nepatri... 😉

jenn44
28. mar 2013

ja som im napriklad povedala, ze si zelam aby mala spala v pancuskach a v spodnom pradle a bolo mi povedane, ze nie je problem... myslim si, ze nasa skolka je fajn, vyhoveju, kludne sa porozpravaju, nemyslim, ze sprchovanie deti je ich praktika, totalna hlupost podla mna... a to s tou bundickou? to sa stalo v NASEJ skolke?? ci ako? nerozumiem.
@kikina_mamina

kiana
28. mar 2013

baby toto nema ziadny zmysel 🙂 tak vela stastia vo vybere skolky 🙂 len 1 PS. nie je ziadna skolka idealna, ani sukromna. vsade robia ludia a kym su tam ludia, tak sa chyba moze stat akakolvek. 🙂 tak sa drzte.🙂

jenn44
28. mar 2013

ano, ziadna nie je idealna a vzdy sa najde niekto nespokojny, skratka tato skolka je fajn, spia naozaj iba v pyzamkach, akekolvek zlomyselne informacie, ze ich sprchuju, otvaraju okna a pod. su matuce a nepravdive. Som rada, ze mame dobru skolku, ktoru sme si vybrali ako nasu jednicku :D Vela stastia pri vyberoch.
A @kiana pekne si to napisala 🙂 suhlasim

lucky3
9. apr 2013

ahojte, ked som zacala citat toto forum, skoro som sa zhrozila, pretoze od septembra aj ja tam chcem dat svoju dcerku. Potom som si vsimla, ze tie prispevky boli z roku 2008 a skolka ma odnedavna novu riaditelku, takze verim, ze sa to tam zmenilo.

jenn44
13. apr 2013

@lucky3 kludne daj naozaj je to tam velmi dobre,odporucam.Nezazila som staru riaditelku ale teraz tam je velmi dobra,stara sa naozaj.

evitka3
15. nov 2013

Prosim vas, ak je web adresa na tuto skolku, neviem ju najst v zozname skolok, maju len mail adresu, maju aj webovu stranku?

evitka3
15. nov 2013

@jenn44
Prosim vas, ak je web adresa na tuto skolku, neviem ju najst v zozname skolok, maju len mail adresu, maju aj webovu stranku?

gabika7706
17. nov 2013

@evitka3 co ja viem, tak skolka na Moldavskej web nema

maxim112
4. dec 2013

Ahojte maminky,chcem Vám iba povedať,kto hlada dobru školku s menšim počtom deti,tak v spoločenskom pavilone otvárajú jednu triedu pre drobcov.My sice chodime na jazero,ale vrelo odporúčam,perfektny program pre deti plus možu sa tam zapísať aj detičky s lahším hendikepom,čo mne sa velmi ráta.Pre mna je Slonik jednotka a myslim si,že nielen 🙂 pre mna..

valika_val
13. dec 2013

@jenn44 prosim ta, ako sa vola terajsia riaditelka?

valika_val
13. dec 2013

@gabika7706 ty prosim nevies, ako sa vola p. riaditelka?

valika_val
13. dec 2013

@gabika7706 jj, to som nasla, len som si chcela byt ista

gabika7706
13. dec 2013

@valika_val neviem, lebo mam na nu sice ulozene tlf cislo,ale mam napisane, ze riaditelka ms moldavska :D ...

katkadetom
27. apr 2014

ako ak čítam vaše príspevky milé mamičky tak mi behá mráz po celom tele temer.
je naozaj situácia v škôlkach či už súkromných alebo štátnych taká zla?
prosím podelte sa so mnou o vaše skúsenosti. Niekedy ide hrôza z toho čo rodiča čaká ak nastupuje jeho dieťa do predškolského zariadenie. a je pravda že veľa osôb na vedúcich pozíciach si neuvedomuje že v prvom rade je dôležitý dojem akým pôsobí na rodiča. Hovorí sa ( skúsenosť) že pedagóg´g je človek kt. ide na 200% bez ohľadu na to že deň má 24 hodín a ako veľmi je unavený.

zizo444
5. jan 2015

@kikina_mamina.....to nemyslíte vážne toto,však???? Kávičkujú za Vaše peniaze...tak takéto poznámky sú skutočne cez...Nie som ani zamestnanec,ani tam zatiaľ nemám svoje dieťa ,ale tento váš komentár k pedagógom nemá úroveň .

haslerka1
4. feb 2015

su ozaj vynimky rodicov,ktori vam stoja za pozdrav.ale inactu su mili rodicia az ma to boli.myslia si ze clovek sa s nimi bude ukazovat na vianocnej besiedke a pritom su drzi a namysleni a arogantni ako aj ich deti,ktore ich ako rodicia k arogantnosti ucia.vlastny rodic aby take ucil deti.bude z neho kvalitny jedinec,ktory sa neustale bude vyvysovat na iných,lebo mu to takto bolo ukazane .aj s takýmito detmi chodia deti do triedy a tomu sa neda bohuzial predist.ak vam dieta chyti ochorenie od druhého,uz koluju reci ze rodina neoslavuje vianoce,da sa prist zo zahnisanými ocami,ze?ale podstatne aby sme na tej besiedke boli,len aby s tymi nevystátymi rodicmi som bola ci uz je to mozne abo nie silou mocou.zakon neumoznuje nosit chore deti do skolky a ked dieta si lieci oci dva tyzdne tak sa na just nedotrepem,len aby som tam bola jak opica.moje deti mali krasne vianocne sviatky aj bez vianocnej besiedky .rodinna pohoda lepsia ako ta ktoru vytvaraju hoc len na besiedke rodicia falosnym predstieranim ze vas radi vidia,ked su jak falosne krysy,taka je realita nemenna.nic nevedia ine len s tymi svojimi ohovaracskymi drzkami len dristat jak chore slony.

petra7777
4. feb 2015

@naska Len aby teraz upratovačky kvôli tebe neprišli o prácu, keď si jednu z nich takto pekne "natrela"......

haslerka1
4. feb 2015

kazdy by sa mal starat o svoje dieta a premielat vo svojej drzke len chyby svojho dietata.ja sa nestaram o ine deti a druhy by sa mali starat o svoje deti.moje deti nikto nezivi ani nesati a nema ich co brat do ust.ale co narobime ked su tu rodicia bez urovne a si myslia ze im patri cely svet.a v mojom okoli tiez byva jedna papula,ktora strasne rada ohovara,svojho syna odkojila na alkohole a je drza jak vsa.preto uvadzam taky priklad,ze my sme sa sem pristahovali pred rokom a sa s nou prakticky nepoznam v zivote sme sa nevideli a uz dokazala ohovarat.stale hovorim zivot je svina a tie svine ktore sa snazia ohovarat,prekryvaju svoju nedokonalost,len aby ich nikto nebral do ust,preto si aj na druhych vymysla co jej do huby pride aby bola zaujimava.uroven hlúpej kozy:este aj ten jej rysavy smradlavy pes hroza

haslerka1
5. feb 2015

a tak isto funguju aj tito rodicia v skolke,my sa nepozname a dristaju ,spravanie hlúpych a namyslených ludi ktori stoja za velke ....

bublinkakvietok
7. feb 2015

@jenn44 to ze otvaraju okna nie su matuce informacie,maju ich otvorene aj ked spia,oni to nazyvaju vetranim.vetrat znamena mat otvorene okno 5 az 10 minut.a viackrát za den.necudo ze tie deti smrkaju a soplia,su potom doma.doma si na dvojicky neotvorim okno,ale vyvetram miestnost ak tam nie su.a otvaraju sa okna aj ked spia,treba ist okolo len tak si to clovek overi,taka je skutocnost,preco dochadza k tomu ze deti mate chore viac ako je nutne,lebo sa vymrazia,domov pridu do tepla a na druhy den zas to iste