MŠ Moldavská Košice. Neodporúčam

naska
26. jún 2008

Ahojte mamicky,
chcem upozornit na matersku skolu Moldavska v Kosiciach...neodporucam dat tam vase dietatko. To co bolo nedavno v televiznych novinach, to sa tam presne deje, ak dieta place a nechce prestat, daju ho aj pod studenu sprchu..ucitelky (az na nejaku tu vynimku) sa vobec nevenuju detom, pocas dna im pustia DVD aby ich nejako zamestnali a potom len medzi sebou kecaju...Peniazky co rodicia prispievaju, idu len z malej casti detom, za ostatne vymysla pani riaditelka posedenia v Bosorke a u Leva:((( A napriklad ked obeduju, musia dojest polievku a do toho isteho taniera dostanu druhe jedlo :( Darmo uz aj male deticky hovoria pani ucitelkam, ze sa to tak nema robit:((( No je to veru smutne... Navonok mila pani riaditelka, ale akonahle sa za rodicom zavru dvere, tak je vsetko inak.

junovka
27. jún 2008

😕 😕 😕 a ty si to vsetko videla....s tym jedlom????Lebo moja Timeika tam chodila a bola v pohode 😕 Mas osobnu skusenost?????????????????,

naska
autor
27. jún 2008

ahoj junovka, a kto ju ucil? bola si spokojna?? nezdalo sa ti ze platia vela zr triedny fond a vedela si kde idu tie peniaze? a ked platite tak nech sa nenosia uz hygienicke potreby nech neplatite za divadla a pod .nech sa vsetko uhradza z tych penazi...lebo potom idu inde. moja susedka je tam upratovacka, sme dobre kamaratky a ona mi vsetko hovori, co sa tam deje. Ona pomaha aj s detmi, aj ich dokrmuje, ked jedia. je to pravda s tymi taniermi...a ked dietatko nevladze dojest, tak mu vyleju polievku ale druhe jedlo dostane aj tak do toho isteho taniera :( Ona by tam svoje dieta nikdy nedala...a teda ani ja ti poviem ze nikdy..:(( A to je este nic, co som tu napisala, vravela mi plno inych veci este...bleeee 😒 ☹

andrea.m
28. jún 2008

naska a prečo tvoja suseda nespraví nič proti tomu zlému zaobchádzaniu s deťmi ked tam pracuje,ale kade chodí matky plaší. ved ked tie deti pomáha krmiť tak aj ona sa k nim správa zle či nie? aj v našej škôlke pomáhaju v maneších triedach upratovačky ale filipko ich zbožňuje dodnes. ved nech sa ozva tá tvoja suseda. vieš keby že to tvrdí nejaký rodič tak ešte ano uverím ale ked to tvrdí priamo zamestnanec zariadenia a nič proti tomu nespraví tak je v mojích očiach spolupáchateľ.

naska
autor
29. jún 2008

Ano, to je pravda, ale riaditelka im vsetkym neustale hrozi a zeny sa boja o robotu a preto su ticho. Su hlupe, stale jej to vravim. Vraj tam bola uz aj kontrola, lebo ich niekto udal, ale vsetky popierali, lebo sa bali...

junovka
12. okt 2009

oprasujem opat tuto temu, nakolko od augusta skolka ma novu riaditelku.V marci planujem tam dat moju Nely....mate uz nejake skusenosti v tejto skolke od augusta?? 😕

dakaluky
24. nov 2010

Ahojte, mojej sestry deti chodili na Moldavskú do škôlky a pochvaľovala si aj stravu.
"Milión ľudí, milión názorov".
🙂 🙂 🙂

tano
25. nov 2010

Ahojte, moja dcera chodila do Moldavskej skôlky v r. 2008/09, som prekvapená s clanku, ktory si napisala o tejto skôlke. Nakolko sme predtym (z dôvodu stahovania) vystriedali dve skôlky, mame skusenosti aj z inych skôliek. Jedine co je nam luto je to, ze sme skôlu na Moldavskej nenasli skôr -dcerka tam chodila velmi, velmi rada, je to fakt vynikajúca skôlka, super pristup k detom, stale vymyslali nejake aktivity, a ucitelky sa fakt detom maximalne venovali, coho dôkazom je aj to, ze ich triedna ucitelka z terajsej zakladnej skoly povedala, ze tak super pripravene deti na skolu este nemala, a ze museli mat sikovne ucitelky v skôlke.
Nemala by si pisat take veci ak nemas osobne skusenosti, velmi ma to mrzi ze na tvoje "vymyslene nazory" doplatia ucitelky z tejto skôlky, ktore si to fakt nezasluzia. 🙄

jih
10. jan 2011

Má ešte niekto nejaké skúsenosti s touto škôlkou? Dobré - zlé? Rozmýšľame, že tam prihlásime naše dietky ... takže som na pochybách ... 🙂 Vďaka.

juliana3
30. jan 2011

prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim!!!!!!!!!!!!!!!tak toto je ubohe,,,,,,,,,,!!!!!!!!moja starsia dcerka tam chodila do skolky a poviem vam ze som tam aj ja bola na dennom poriadku aj pri jedeni aj pri beznom dni,,,,to co sa tu pise je absolutne klamstvo,,,,,,,,,,,su tam perfektne ucitelky a riaditelka bola absolutna jednicka,,,uzasna osobka,,,teraz je tam nova a aj ta dokonca je momentalne na materskej,,,,,,,,,takze ju zastupuje poverena ucitelka ktora je uplne perfektna,,,,,,,,,myslim si ze toto moze napisat len osoba ktora sa snazi poskodit tejto uzasnej skolke,,,poznam tam vsetky zeny,,,su to moje susedky,zname a aj kamaratky,TAKZE TOTO VYJADRENIE BERIEM AKO URAZKU!!!mam male dieta ktore uz teraz je tam prihlasene,a tuto diskusiu budem hlasit v danej skolke aby sa mohla branit voci takym ohavnostiam,,,,, A MAMINKAM KTORE UVAZUJU NAD TOTUTO SKOLKOU,,,,ODPORUCAM NA 10000000%%%%%% JE TO UZASNA SKOLKA KDE SA VASE DETICKY NIECO NAUCIA,A BUDU RADI CHODIT DO SKOLKY,NEBERTE DO UVAHY TIETO STUPIDNE SLOVA ALE SA PRESVEDCTE SAME,STACI KED SA OPYTATE DETICIEK KTORE TAM CHODIA,,,,VED DIETA NIKDY NEKLAME,,,,

jenn44
3. mar 2011

Maminky, aktualne info? Aka je to školka teraz? Stale užasna?

daduli13
5. mar 2011

ak myslíte škôlku na Moldavskej 23, tak tam chodí aj môj syn a zatiaľ sme žiadne problémy nemali. Malý tam chodí rád a ak by sa mu tam niečo nepáčilo tak nám to určite povie... je to poriadná papuľka 🙂))... učiteľky si tiež pochvaľuje a stále príde domov s niečím novým čo sa naučil... takže učiteľky sa venujú.Na tie tanieriky sa ho ešte opýtam, ale nechce sa mi veriť.... ak budem mať nejaké nové informácie rada napíšem. 😵

d_o_m_i_n_i_k_a
6. aug 2011

Ja som do tej škôlky chodila tak budte také dobré a si nevimýšlajte.... tie pani učitelky čo som mala su tam aj tam boli a doteras sa s nimi moja mamka stretava a ešte aj moj brat tam chodil takže si nevimišlajte !!!!!!!!!!!!!

d_o_m_i_n_i_k_a
6. aug 2011

@juliana3 je to pravda sama som do tej škôlky chodila bolo mi tam užasne aj moj brat tam chodil a ešte do teras sa stretavaju pani učitelky s mojou mamkou aj s inymi rodičmi

starkz
21. sep 2011

mate to na mysli ms moldavsku 23 nezaklada sa to na pravde ucitelky su dobre a kuchyna je tiez j.l su zostavene podla zdravej vyzivy.prezentuje sa na dnoch zdravej vyzivy a aj v ms sa konaju ochutnavky pomazaniek a salatov.ktore velmi chutnali rodicom.

starkz
30. sep 2011

ms na moldavskej 23 je perfektna. je tam skvela atmosfera,moja cerka je tam velmi spokojna.ucitelki sa venuju detom,a strava je tam tiez perfektna klobuk dole pred celim personalom. prajem vam vsedko dobre, pa,

babka53
2. okt 2011

Ja som tam chodila a som veľmi spokojná so stravou a aj s učitelkami 🙂

babka53
10. okt 2011
judi1907
22. dec 2011

Je to úžasná materská škola, syn je tam veľmi spokojný, učiteľky sú skvelé, venujú sa deťom, čo vidieť aj na výsledkoch. Lepšiu som si pre syna ani nemohla vybrať. Všetkým mamičkám túto škôlku odporúčam. 🙂

milka1811984
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikina_mamina
10. jan 2013

ako nic v zlom ale ste tu dospele zeny ,matky a navazate sa tu do zeny ktora ma naozaj taku skusenost a je logicke ze ked je rodic pri dietati tak asi ucitelky nebudu robit nic zle a tie co tu pisete ze ste tam chodili...myslim ze rpeslo dost rokov aby sa tam zmenil i personal 🙄 .... myslim si ze tato matka ma dovod na to aby to napisala a nemusia to byt klamstva zamyslite sa tie co ju osocujete vam sa nikdy nestalo ze ste nieco zazili a nikto vam neveril lebo proste mal v hlave opak? teraz sa spravate horsie ako vase deti.... a je vseobecne zname ze ucitelky az na vynimky v skolkach piju kavu a se.u na deti ! strazila som chlapceka ktory bol permanentne doma lebo take fuchtle zasr.ne ako tieto ucitelky ich v zime nutili chodit bez bund vonku! aby boli chore aj to pustanie studenej sprchy len aby mali menej deti a menej starosti a stymi peniazmi ma tiez pravdu vas co to netrapi mate asi dostatok penazi a nerozmyslate ze niekto kavickuje za vase peniaze no ti co sa musia uskromnit ich to zasujima!...

kamko24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
didaa44
24. jan 2013

počula som o tej školke ,...že su tam FAKT velmi dobré učitelky,a milé./.hoci,že
vraj jedna dosť ...zvýši hlas, ak je nejaký problém/.....ale to asi
v každej skolke sa nájde
nejaká taká učitelka,a v škole tiež,...dalej ,že detičky tam spia
bez gatí,.som počula,..čo je z hygienického hladiska dost blbé,....lebo s
holými zadkami,.hlavne dievčatká,..si sadaju po stoličkách,ked sa
prezliekaju do pyžamky,../.a na tej stoličke sedia deti cez
den,..aj ju obchytalo vela detí./...alebo si sadnu na postel,..to je
jedno..kam sadnu,možno stoja,a tak sa prezliekaju,..ale tam je aj zdroj infekcie,....,ešte sa stalo,..ak
dieťa spalo bez gatí,...ze mu v spánku trocha " ušlo" do
pyžamky,....a kedže pyžama tam ostava cely tyžden,....,tak môže
byt,že to dieta,spalo aj tri dni v okakanom pyžame,...AK BY MALO
GAŤKY,..sa to nestane,..lebo v tych gatkach ide domov,..V inych
skolkach spia deti s gaťkami,.z hygienickeho hladiska.,aj z hladiska
INTIMITY toho dieťaťa,.... ...Viem,že rodičom to je jedno,..či spi jeho dieťa s gaťmi,alebo bez nich,..jednoducho to neriešia.Čo sa tyka
ovocia,..nosia ho z domu,.pre
deti,...ved predsa dostavaju deti ovocie aspon raz,dva krat do tyzdna k
obedu.,a doma dam dieťaťu ovocia kolko chcem,..a nemusim ho este nosit
do školky....narezane na kusky,....a kto vie kedy im to daju papkat,../
poobede.../,...ak od rana stoji v tej doze,.... 😢 .Pytali sme sa v
inych školkach z domu ovocie nenosia,lebo to hygiena
zakazala.!!!...Dalej,....O VODE...,...rodičia nosia z domu vodu,.,ako pitny režim pre dieťa....Ved
školka ma zabezpečit pitny režim,nie? V inych školkach navaria
detom čaj,..a piju čaj cely den deti...z domu nič nenosia
rodičia.Ale si poviete,..ved je to moje dieťa,..tak čo už,..a
donesie každy vodu....a sa prisposobi väčšine....NENI PROBLEM
DONIESť VODU,..to je najmenej,..ale potom z akej vody im varia
čaj,polievky...???Tam sa prispieva aj na školsku jedalen,....na to,čo tam
chýba,..príbor,..obrus,..pohar,..hrniec,...Ved na prevádzku jedálne
má prispievat zriadovatel školky,..čiže mesto,.....!!!!!!!! A nie
rodičia,....!!!! Inde prispieva obec,..na jedálen,...či nikde v KE,
MESTO NEDAVA PENIAZE NA PREVADZKU JEDáLNE???Zistíme aj to,...ved ako
moze fungovat skolka,ak nemá prostriedky..na jedálen??? To ju možu
rovno zavrieť....V škole kto prispieva na jedálen?? rodičia
tiež???Asi tažko,.....

judi1907
30. jan 2013

Ako som už vyššie písala syn chodí do tejto škôlky. S učiteľkami som spokojná ..naučil sa toho veľa, učiteľky sa deťom venujú, deti si veľa kreslia alebo niečo tvoria... svedčia o tom ich práce na nástenkách ktoré sa často menia. Chodí do triedy v ktorej učí aj spomínaná učiteľka (ktorá sem tam zvýši hlas). nemám s tým ani ja ani syn žiadny problém. Nie je to o tom že by kričala celý deň.......Mám skôr pocit že odvtedy syn aj doma viac poslúcha. Detičky spia v nohavičkách vyslovene som sa na to syna pýtala. Ovocie nosíme, samozrejme NIE JE TO POVINNE. Ovocie dostávajú v škôlke k olovrantu./ obedu podľa noriem. Väčšinou si ho však deti vezmú domov. . a ktovie koľké potom aj zjedia. Ja si myslím, že je to celkom super nápad doniesť sem tam nejaké ovocie alebo zeleninu narezané, v miske ... mne konkrétne to pomohlo lebo môj syn tak ochutnal aj to čo by doma nedal do úst.. videl že jedia ostatné deti tak sa prispôsobil.. niekedy to fakt pomôže. Pitný režim som zabezpečovala aj staršiemu synovi kým chodil do inej MŠ. Nosili sme granulované alebo sáčkové čaje. Finančne to vyjde rovnako. Nie je predsa problém doniesť raz za pol rok 2 - 3 fľaše minerálnej vody. Je to znova o DOBROVOLNOSTI nie povinnosti. Donesiete koľko sa rozhodnete .. ..

Prispievali sme do fondu raz to bolo tuším na nové stoličky ,o rok spomínané veci do kuchyne. Pokiaľ viem , každá škôlka si vyberá fond a na čo konkrétne sa použije rozhodne sama podľa potrieb. . V škôlke kde chodil starší syn sa vyberalo okrem toho fondu aj sponzorské takže to naozaj nie je až tak hrozné. Treba to brať tak že je to naozaj pre naše deti a ked na to nemá mesto alebo štát nejako sa to zabezpečiť musí....☹

vodnicka
4. feb 2013

@naska Ja by som tu ucitelku dala pod sprchu studenu na 8 hod.v kuse a hned ju aj udala a podala ziadost na skolstvo o jej odvolanie alebo zrusenie pedagog.cinitela 😠 😠 😠 fuj hanba ze taketo nieco sa deje a zial sa aj dialo mam 40 rokov a jak som mala 5 rokov podobne svinstvo som zazila na sebe od riaditelky v Kosiciach vtedy na Maarovej ulici -Juh. 😢 zeny ktore nemaju nervy na detsky plac nech nemaju deti a nemaju co robit v skolstve!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jazz118
8. feb 2013

Zdravim damy 🙂. Ja tieto fora nazaj nemusim, ale nakolko nase obidve deti navstevuju tuto MS a ja som dostala link na tieto recenzie, precitala ich a od srdca sa zasmiala, rozhodla som sa prispiet svojou skusenostou... Obidve deti chodia do skolky radi, s usmevom, bez stresov...Dcera navstevuje tuto MS len od januara (nastupila ako dvojrocna), syn je pripravkar a jeho p. ucitelkou je spominana p. ucitelka, co zvysi hlas... Ahoj vsetci, kt. ste ma spoznali 🙂. P. uc., ktora zvysi hlas DAKUJEM!!! Ked som citala Vase prispevky, smiala som sa jedna radost... Na Vas, ako dieta, nikto nikdy nezvysil hlas? Vy na svoje deti nezvysite hlas???!!! Potom sa necudujem, ze na ihriskach je tolko arogantnych deti, totiz taki rodicia udrzuju svoje deti v mylnej predstave, ze su stredom vesmiru. Sa spamatajte mamicky, doba je zlaaa, Vase deti budu o 10-15 rokov plakat, pretoze budu stredom, ale posmeskov!!! Niekde som tu citala, ze "z okna som videla..." Netreba stat za oknom, pozorovat ludi a ohovarat, treba sa venovat svojim detom. Vy ked ste s dietatom vonku, stojite mu za zadkom...blbost, na ihrisku sa vytvoria zoskupenia mamiciek... Ja deti milujem, velmi rada sa s nimi hram, a neraz som sa so synovymi spoluziakmi zahrala hry typu Kralu, kralu daj vojacka, Stop zem a pod. A vobec mi neprekazalo, ze ostatni stoja a kecaju, pretoze viem, ze inokedy, ked ja nebudem mat naladu, vezmu moje deti oni a zahraju sa s nimi...
Spat k skolke. Tolko, kolko dala synovi tato skolka (skor jeho dve uzasne p. uc.), nebudem opisovat. Opisala to uz jedna mamicka vyssie. Tak sudrzny kolektiv deti, ako je v nasej triede som nezazila. Deti si navzajom pomahaju, chybaju jeden druhemu... (samozrejme sa aj pohadaju, ale to patri k zivotu, ale aspon mam istotu, ze nase dieta je emotivne....). Pani uc., kt. zvysi hlas aj so svojou kolegynou davaju detom pocit istoty, davaju im lasku. A som si tym ista, pretoze ked mal syn jednu zimu popraskane pery a doma som mu ich isla natriet ruzovym hojivym zazrakom, povedal mi: "Aj moja p. uc. mi natrierala pery s takym." Isla som do kolien, pretoze toto je PANI UCITELKA! Ovocie...super napad, pretoze ked vidim ako na ihrisku deti odbaluju cokolady, keksiky je mi zle. Ano, aj nase...ale prave tym, ze viem, ze v skolke (teda minimalne tam) to ovocie mali, dovolim im to. Ale ked pocuvam, moje dieta neje ovocie, lebo nechce, mam tlak 200! Toto nie je v detoch, toto je v rodicoch! Pitny rezim... Vy, dospeli, tiez pijete 8 hodin v praci toto iste? Neverim, uvarite si kavu, date mineralku, 2 druhy caju a pod.... Nevidim nic zle na tom, ze nosime vody (za tento polrok mam este rest, napravim 😉 ). Ruku na srdce, kolkokrat ste boli so svijimi detmi v babkovom divadle? Na nejakom hranom predstaveni? Ak Vam krivdim, a navstevujete taketo podujatia, iste viete, ze to nestoji 1€!!! Tak to, ze raz za stvrtrok dame 1€ za vystupenie naozaj neberiem ako financne nakladnu zalezitost.
Dcera chodi teraz k inym p. ucitelkam. Su velmi mile, usmievave a som im velmi vdacna, ze pomahaju nasej dcere, predsalen, ma dva roky, nedokaze vsetko sama. Vidim, ze robi neuveritelne pokroky, vie nove pesnicky, riekanky...Dalsi rok bude v tej istej triede, pretoze bude mat 3, a dostane synove p. ucitelky (dufam teda, ze sa nic nezmeni) a som maximalne spokojna!
Naozaj DAKUJEM celemu pedagogickemu zboru, pani upratovackam, pani riaditelke za vychovu nasich deti!!! A garantujem, ze keby sme mali este dalsie deti (neboj sa oci, staci tie dve, co mame 😉 ), pri zapisoch idem hned smer MS Moldavska 23!

kiana
12. feb 2013

@didaa44 ahoj. Moj maly chodi do tejto skolky a som s nou velmi spokojna, lebo sa naucil dost vela aj ked do skolky kvoli velkej chorobnosti chodi dost malo.

K tomu pitnemu rezimu - preco nosime vodu do skolky - je to preto, lebo mesto nema dost penazi na to, aby vymenilo trubky, ktore su miestami hrdzave a voda ma tak trochu inu farbu. Kedze voda je podla hygienokov v norme, tak to mesto nepovazuje za havarijny stav a tak to neriesi. Caj v skolke detom varia, ale dostavaju pit pri jedle a potom este jeden krcah do tried. Nakolko je tam dost vela deti, tak sa to rychlo vypije a ucitelka nemoze nechat deti v triede same a nema tak cas behat stale do jedalne po dalsie pitie a vodu z vodovodu im kvoli farbe nechce dat, tak to riesia tak, ze kazdy donesie do skolky mesacne 1 flasu vody.

Potom k tomu ovociu co si spominala, ze nosime nakrajane do skolky, tak to je len 1 tyzden v roku, ked maju tyzden zeleniny a ovocia, ked sa o nich ucia, Tak vtedy nosime kusky zeleniny a ovocia, nie vela skor roznorode. mrkva, petrzlen, karelab, brokolica, atd. aby deti poznali co jedia. Ja osobne na tom nevidim nic zle, ked to potom aj pojedia.

V kazdej skolke sa udeje vselico. Ucitelky aj kricia. To je jasne. Bola som niekolko krat cez den v nasej triede a poviem vam, ze klobuk dole pred ucitelkami, ze sa z toho hluku nezblaznia. Uz len malovat s 23 detmi a robit cokolvek edukacne je umenie. Urcite bez obcasneho kriku na tzv. provokaterov to nejde. Ak su ty pod kontrolou, tak je v triede vacsi klud. Neobhajujem obcasne posmyknutia, mali by sa riesit asi trochu inak ako sa riesia. My sme napr. stratili v skolke puncochy. No a teraz co? Prehladali sme skrinky, pozrela sa trieda, nenasli sa. Tak asi nejaky rodic zobral domov omylom, lebo maju take iste. A teraz mam koho obvinit? Ucitelky, riaditelku, vadit sa so vsetkymi? No naco aj tak si nepomozem a boli to len pancuchy. Keby to bolo nieco ine, tak asi by som to riesila, ale v poriadku skoly je napisane co nenostit do skolky. 🙂

Inak musim dat klobuk dole pred riadenim. Vsetko sa snazia dat dokopy.Opravit, vynovit, aj dvor vyzera novo po rodicovskych brigadach. Spomente si na brigady, boli ste na nejakych? Pomoct nezistne? V skolkach nie je vela penazi, snazia sa ako sa da, aby zohnali viac, ale ich drzia normy, ktore musia dodrzat, takze ked chcu vymenit napr. stolicky, tak to nemozu byt plastaky z ikei, ale musia to byt poriadne drevene masivne stolicky, co aj poriadne vela stoja. Takze ak riaditelka ziada rodicov o pomoc s malovanim, opravenim atd., tak to nie je preto aby uliala peniaze, ale preto, aby sa nase deti mali v skolke lepsie a bezpecne. Napr. Vymena dlazby z malych kachliciek v malej umyvarke bola vycislena na 800 EUR. Odkial na to zobrat? Tak sa nasiel ochotny dedko, co to stravil zadarmo. Lepidlo, kachlicky dodala skolka.

Ja som dala syna do skolky na odporucanie susedov, ktory prekladali syna z Bernolakovej na Moldavsku. A som rada. Ked vidim ten biedny dvor co tam maju, tak som smutna, ze sa deticky nemaju s cim hrat. To ze ucitelky sa na dvore porozpravaju? A co, ak ja ked idem na detske ihrisko, tak sa bavim s mamickami a na deti len pozeram. Ked sa nieco deje vazne, tak az potom to riesim. Nech sa deti naucia postrarat sa o seba. Kedy sa to maju naucit ak nie teraz? Aj ucitelky riesia spory az vtedy, ked sa deje nieco vaznejsie. Tiez vedia, ze je to na prospech vyvinu deti. Tak mamicky nebudte take upate, dajte svojim ratolestiam moznost sa bit v tomto tvrdom svete samych za seba. Co sa na mladost naucis, v starobe akoby si nasiel 🙂

Este jedno plus - v skolke maju BEEBOT-a 🙂 je to taka vcielka, ktoru viete naprogramovat(dopredu, dozado, dolava,doprava) na chodenie po podlozkach. 🙂 v poslednej triede je pc s didaktickymi programami a navyse ucitelky chodia aj na skolenia, ktore im zvysuju kvalifikaciu v tejto modernej dobe.

tak posudte sami, aka je nasa skolka 🙂

forgacsovakatarina
12. feb 2013

moja vikinka tu zacala chodit v septembri a mozem si vynachvalit tuto skolku,krasne sa naucila basnicky, 🙂 mam v plane tu dat aj syna.o tejto skolke som pocula same pozitiva,este ako vikinka nastupila do skolky.moj nazor je ze deti musia respektovat aj ucitelku.v triede nie je jedno dieta ale 26,treba obrovsku trpezlivost.bola som aj v decembri na besiedke a musim vychvalit pracu uciteliek. 🙂 je to uzasne takto vidiet deti co vsetko dokazu,skvela praca,vzdavam hold pani ucitelkam.

forgacsovakatarina
12. feb 2013

ucitelky si zasluzia len to najlepsie hodnotenie za odvedenu pracu,nemaju na starosti ani jedno ani dve deti ale rovno 26 ,vie si niektora predstavit pracovat s tolkym poctom deti,ked kazde dieta je ine,kazda ucitelka vie zvladnut dieta a ked nanho pokrici na skodu to nie je ziadnemu dietatu.musi sa to niekedy vyriesit aj takto,aj mami pokricia na svoje detia niekedy az prehnane,ale ani to nekritizujem,lebo aj ta matka si potrebuje odburat stres z celeho dna,ktory jej vytvori jej vlastny milacik.verte ze ucitelky na tejto skolke odvadzaju vybornu pracu,som velmi spokojna 🙂 🙂 🙂

jenn44
13. feb 2013

@kiana Plne suhlasim, nasa skolka je najlepsia. Mame najkrajsie ihrisko na okoli, pekne, vynovene triedy, priestory ako jedalen tak isto. Nase ucitelky, upratovacky a ktokolvek, kto v skolke pracuje a v neposlednom rade aj pani riaditelka sa naozaj velmi snazia, tejto skolke davaju dusu... Niektori beru pracu ako povinnost... byt ucitelkou nie je praca, ale poslanie... kto nezazil nevie... , tie ucitelky deti pomojkaju, venuju im aj individualny pristup ak je treba... nezabudnem na chvíle, ked skolka zacala a deticky plakali odusu... ucitelky ich stiskali a slubovali, ze maminka/tatinko pridu... nenechali ich plakat v kute, ale zapojili do cinnosti. Deti fakt plakali mas 5 minut. Od kedy chodí mala do skolky, vkuse spieva, pamatam si casy, kedy deti vedeli mozno 3 basnicky a vsetci sa tesili... my sme mali vianocnu besiedku s najmensimi detickami a tie decka spievali aj 8 pesniciek, basniciek... a to su najmensia trieda! Ucitelky sa detom venuju a staraju sa o nich. Niekto sa poriadne ani o svoje dve tri deti nestara, lebo nestiha, ako oni maju stihat 26? Ved je to nadludsky vykon...Ano, ked idu vonku v zime, je to tazsie deti naobliekat a dat kazdemu presne ten isty sal... s ktorym prisiel, ale si spomente na seba ked sa chystate von, aky je to stres... seba dieta... a oni nemaju jedno ani 5... maju ich viac... Krik neriesim, nema zmysel sa k tomu vyjadrovat, lebo uz tu bolo povedane snad vsetko... Najlepsia skolka na Terase, ludia cakaju na cakacej listine aby sa tam dostali a ja som rada, ze my sme tam! Nikdy by som nemenila.

kiana
13. feb 2013

jooj a este jedna vec k tomu sprchovaniu, deti ucitelky sprchuju, ked sa pokakaju alebo popisaju v spanku 🙂 a co maju ostat spinave? myslim, ze ked maju deti nie horucu vodu, tak je im to len na prospech, aspon sa trosku otuzia. 🙂 Ja doma deti tiez vecer sprchujem studenou vodou 🙂