Musia všetky deti absolvovať test školskej zrelosti?

zatykoa
4. dec 2013

ako je to s testom školskej zrelosti, musia ho absolvovať všetky deti alebo len tie, u ktorých chce rodič požiadať o odklad? musí sa test absolvovať v centre pedagogicko-psychologického poradenstva alebo stačí vyjadrenie psychológa zo škôlky?

alami
4. dec 2013

len na požiadanie (rodiča, alebo školy) a len v CPPPaP

malinkaaninka
4. dec 2013

pri zápise som povedala,že chcem syna do nultého,nie do prvého.vypísala som papiere,oni zavolali do cppp a dohodli mi termín.z cppp mi zavolali,ich psychologička spravila testy a následne vyhodnotenie celkové a odporúčanie.test zrelosti mu urobila aj klasická psyhcologička,ale ten štát neuznáva pri odklade školskej dochádzky.ak niečo,kludne IP

lucinda7
4. dec 2013

len tie s odkladom,príp.ak rodič chce aby dieťa nastupilo do školy skôr..... a musí to byť v CPPPaP 😝

mimkao
4. dec 2013

robili dve moje deti, nie kôli odkladu, ale naopak, kôli predčasnému zaškoleniu, vyžiadala si to škola a bolo to v cpppap

andrejka1978
4. dec 2013

ak chces odklad skolskej dochadzky, musis mat posudok od psychologa ale nie len ten zo skolky ale treba ist na dlhsie testy do centra. ak nechces dat dieta testovat a dat ho rovno do skoly, a ma na to vek, tak povedz v skolke.nie je povinnost dat ho na testy. my sme podpisovali papiere,ze s tym suhlasime. aj tak si myslim, ze je to velmi diskutabilne,co ti na tych testoch v skolke povedia. velmi to je podla mna skreslene to skolkarske testovanie. ked chces viac, tak urcite centrum.

hameeda
4. dec 2013

mimkao : múžem sa spýtať ako taký test prebieha, napíš mi IP, tak stručne, keď chcem predčasne dať do školy

evelynm
4. dec 2013

obidve deti mam augustove, tak som ich dala otestovat, aby sa mi potvrdil moj nazor, ci ich dat, alebo nedat do skoly. Potvrdil sa mi, testy poukazali u dcery na pripravenost, s tym sa stotoznovali aj panie ucitelky v skolke. U syna sme chceli odklad, odporucala aj skolka, potvrdili aj test. Tak sme u obochaj urobili a dobre bolo. Ku odkladu sme tie testy potrebovali dolozit. Ked dcera nastupovala regulerne ako 6 rocna, vysledky testovania nikto neziadal.
Ked testovali dceru, bola som pritomna, hravou formou sa jej pani psychologicka vselico pytala - farby, tvary, cisla atd, kreslila, stavala z kociek, hrala sa s hrackami atd. Psychologicka okrem iného sledovala aj sustredenost, vytrvalost, unavitelnost. Nic stresujuce, pohodova, uvolnena atmosfera, dcera ani nevedela, ze sa podrobuje nejakym testom 🙂 .
Ked bol na testoch syn, pani psychologicka ho chcela mat bezo mna, on je smelsi ako dcera, tak som to respektovala. A potom mi hovoril podobne - pytala sa ho, staval, hral sa, kreslil...
U obidvoch som dostala aj pisomnu spravu z vysetrenia aj s odovodnenim, preco odporucaju - neodporucaju odklad.

zuzanale
4. dec 2013

@zatykoa pokial viem ja a podla toho ako je to u nás tak musí každé dieťa absolvovať u nás v školke bol psycholog z poradenského centra na 2x a absolvovali postupne všetci predškoláci ... vtedy sme boli chorý dlhšie tak prišlo predvolanie a bola som s dcérou ja v centre a aj poniektoré iné deti .... možno sa to od regionu a centier liši alebo kde si na tom ako daju záležať 😕 u nás si dajú záležať a zrejme na to bude aj nejaké usmernenie ministerstva školstva ... aj logopédi u nás spadajú pod centrum a tiež som spokojná lebo sme využili ...

babulina
5. dec 2013

u nas sa testovanie robi iba so suhlasom rodica, a prvu depistaz robia v skolke a nasledne su pohovory v centre ak je to potrebne a rodic suhlasi, ale az niekedy maj/jun, co je vsak strasne neskoro z pohladu toho ze v marci sa uzatvaraju prihlasky do skolky, takze ak dovtedy nedame vediet ze chceme odklad tak nebude mat miesto v skolke na dalsi rok 😒

dai
5. dec 2013

u nas sa nejake testovanie robilo v skolke - normalne prisla psychologicka a spravila to... toto bolo ale robene len nato aby ucitelky vedeli dat co najlepsie odporucanie rodicom.
co som videla pri zapisoch tak zvykli letne deti posielat do centier ale nie vsetky - my sme letny ale kedze mala zvladla zapisy super tak nas tam neposlali ani na jednej skole...
ak chces odklad alebo predcasne zaskolenie tak ho absolvovat tvoje dieta musi

somjankad
5. dec 2013

u nas to robili tiez v skolke. prisla psychologicka a logoped .este mali z mojej srandu-mali povedat vetu- trdlo vrazilo do plota a moja sa zatala a nechcela rozpravat ,az ked som pre nu prisla,vysvitlo,ze nechcela povedat trdlo,lebo by sa maminka hnevala ,lebo je to neslusne slovo a,ze ju nutia skaredo rozpravat. sa z nej tam vsetci rehotali

anickadusicka13
10. feb 2017

Ahojte. Mne volala ucitelka zo skolky, ze na buduci tyzden ma prist psychologicka testovat dva dni deti, a ze je potrebne aby sme prisli ( cez chripky svojho nedavam do skolky), ale docitala som sa ze toto testovanie nie je povinne, a na pripadny odklad staci iba ziadost rodica. co vy nato? My sme junovy, tak ja 100% chcem odklad.

spachtos
20. feb 2017

ked chodi psychologicka do skolky, tak staci vysetrenie v skolke. Dokonca je to lepsie, lebo najprv testuje dieta v skupine, cize vidi, ako vie pracovat v rusnejsom prostredi, potom individualne. Okrem toho je dieta v znamom prostredi a nie je tak stresovane. Po tychto testoch a pohovore s ucitelkou sa vyjadri k tomu, ci je potrebny odklad. V pripade, ze je odklad potrebny, moze ist dieta na zapis rovno s papierom na odlozenu skolsku dochadzku.

lenkamartinkova
16. mar 2017

Prosím Rodičov, učiteľov ZŠ 1. stupňa a učiteľov MŠ, ktorych deti mali/ maju odloženu povinnu školsku dochádzku; o vyplnenie dotazníka k mojej diplomovej práci.
dotazníky sú anonymné
ďakujem

učiteľ MŠ
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.asp...

učiteľ ZŠ
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.asp...

rodičia
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.asp...