Myslíte, že je pre 2 a polročnú skoro na pol dňa v škôlke?

alenocka88
19. jún 2019

Prosím Vás o skúsenosti Vaše alebo z okolia, či zvládajú aj 2.5 ročné deti škôlku a pobyt v nej (bez spania) na pol dňa. Mala má rada deti, vyhľadáva ich, ale tiež je to taký môj mojkacik. Neplánovala som ísť do prace, no ponúkli pol úväzku (moja podmienka) s ohľadom na potreby mojej dcéry po nástupe do škôlky (choroby, prázdniny, vymeskania) tak som to zobrala. Ďakujem už len za prečítanie.

ceresnovci
19. jún 2019

Mame najmladsiu v jasliach od 2r a 3 mesiacov... uvod bol tazsi.. ale zvladla to na 1* progres neuveritelny.. mozem len odporucat.. chodila na cely den.

kika831
20. jún 2019

@alenocka88 ja som starsieho syna tiez dala ako 2,5 rocneho na pol dna do skolky. Bolo to dost narocne, a ked uz si ako tak zvykol tak zacal byt neustale chory. 2 tyzdne doma- tyzden skolka a takto to islo stale dookola. Takze ja som to nakoniec musela vzdat kedze som bola neustale s malym doma a sukromna skolka sa plati bez ohladu na to ci tam dieta chodi alebo nie.

zuzik307
20. jún 2019

@alenocka88 zvladaju aj na cely den🙂 tiez som sa predcasne vratila v maji do prace, sice adaptacia na skolku chvilu trvala, ale uz je to v pohode...

hettinka
20. jún 2019

@alenocka88 nás išiel od presne 2,5 roka do statnej škôlky rovno na cely deň a zvládol v pohode. Boli aj slzicky pred spaním, dostal plysaka a bolo.
Dcéra isla v 3r a 2mes á revala pol roka denne, chodila na pol dňa potom, ale musela si zvyknúť.

3petka
20. jún 2019

@alenocka88 Nástup bol dosť ťažký nakoľko bolo strašne veľa revu a z toho bol chorý v podstate prvý mesiac non stop. Potom to bolo tak že mesiac škôlka a týždeň chorý. Ale nakoniec mu zistili alergie. Veľmi dlho si nevedel zvyknúť no nakoniec sme zistili že na vine boli dve učiteľky ktoré sa nevedeli absolútne k deťom správať. Keď ich vyhodili nastala neskutočná zmena syn začal
Bez problémov ráno chodiť do skolky a dokonca nové učiteľky stiskal. Bolo to po 5 mesiacoch. Taktiež kým tam boli tie dve tak sa zacikaval. Akonáhle odišli tak bez problémov.

zuzka38
20. jún 2019

@alenocka88 moja ja v súkromnej škôlke od 2r. Adaptáciu zvládla v pohode, je tam šťastná. Je to individuálne od každého dieťaťa...

manqua
20. jún 2019

@alenocka88 lahke to nebude, ale zvykne si... neboj sa treba skusit a byt trpezlivy, ona to pochopi 🙂

nika898
20. jún 2019

@alenocka88 ahoj vsetko zalezi od dietatka a aj prostredia a uciteliek ze ako si sadnu a ci sa mu tam bude pacit a aj od toho ci je zvyknute byt aj bez teba. Nas syncek to zvladol bravurne ziadne extremne place ani stresy. Po tyzdni uz sam utekal a este aj zavrel dvere do triedy sam 😊

gerrwie_girl
20. jún 2019

Ja mam maleho v jaslickach od neceleho roka. Spociatku revy ale to iba ked sme ho tam dali..po par minutach sa uz hral s detmi a bolo dobre. Ale tak nastastie ja mam take dieta, co na mne nie je az take zavisle takze som to mala o to lahsie. Ale neboj sa, isto to date.

evkamotka
20. jún 2019

V rakusku je skolka standardne od 2.5r

evittam
20. jún 2019

@alenocka88 Kazde dieta je ine. Syn v jasliach od 2,5 roka. Na celý den. Uplne super-od prveho dna. Dcerka skolka to iste.
Skor to horsie znášajú niektoré matky.😉

simca06022011
20. jún 2019

@alenocka88 zvladnu aj na cely den... moja je tak od 1,5roka potom sme mali chorokovu prestavku a potom mala 2 roky a 2 mesiace ked nastupila do sukromnych a bola tam az do nastupu do riadnej skolky. Bez problemov, mne sa ale osvedcil nastup v maji, kvoli chorobam :D

vikusjk
20. jún 2019

Ja som mala dceru v sukr.kasliach od roka. Davala to v pohode, nikdy som neriesila slzicky alebo tak.

tunde0923
20. jún 2019

MOja dcera išla do skôlky ako 2r. 5m. na celý deň. V pohode zvladla.

babi81
20. jún 2019

@alenocka88 nasu sme dali 2roky 1mesiac lebo tiez som musela spat do prace a vsetko ok, bez problemov si zvylla, rada tam chodi, avsak kazde dieta je ine.

mooonika1975
20. jún 2019

Ja,de dieťa je iné, v škôlke som mala takýchto malých desať detí, dve neplakali, ostatné áno, niektoré si zvykli po týždni, niektoré plakali celý rok, a zvládne aj celý deň, teda, ak prídeš okolo 14,15 pre ňu, tak v pohode

mooonika1975
20. jún 2019

@evkamotka to síce áno, ale tam sa deťom venujú viac učiteliek nie jedna na 25 deti

marfikchov
22. jún 2019

Moje deti nastúpili prvý 2r9m, druhý 2r2m na CELÝ deň. Áno, zvládajú to aj také malé deti...

sandri
22. jún 2019

Syn chodil na cely den do sukromnej skolky od 2 rokov. Super bolo, ze nastupoval do zabehnutej triedy, teda nikto tam rano neplakal 🙂 prvy mesiac bol narocnejsi, nasledne 3 mesiace robil sceny, lebo nechcel ist domov. To bolo skutocne narocne pre mna, trhalo mi to srdce... Horsie to bolo s chorobami, od novembra do februara bol kazdu chvilu chory ☹ skolku miloval a dala mu velmi vela. Za seba mozem len odporucit.