Nadávky u škôlkarov. Ako to riešite?

silvinka
10. mar 2008

Ahojte babule, hladala som nenasla som tu nic na tuto temu :( Mala chodi od januara do skolky a uz prisla domov s nadavkami .. neviem co s tym , ignorovali sme to a mysleli ze na slovicko " p..e" mala zabudne ale v poslednej dobe zacina toto slovicko pouzivat nejako moc casto, mate niekto s nadavanim skolkarov skusenosti a ako ste to riesili ? my sme uz skusali aj fintu ze ziadne TYCE tu nie su ze preco tyce spomina ale ona je mala nie blba takze nezabralo ani oprava pismena P na T :(

katun
2. nov 2013

@denisocka cau denisocka, tak co ako s malym? nadava este? nasmu sa znova vratila faza "hovno" ☹ stale ma zachvaty zurivosti, ked sa mu nieco zakaze, ked ma robit nieco, co sa mu prave nechce - reaguje hrozne prehnane, zuri a ked dostane trest /zakazane rozpravky, skryjem palice na carovanie/ tak zacne nadavat svoje oblubene H.. uz ani bodiky neskusam, asi by som sa mala k tomu vratit, ..pomoooooooc

denisocka
3. nov 2013

@katun samozrejme,hovno sem,hovno tam ... potom povie,že to on vlastne povedať nechcel .. proste je taky prchky a hned reaguje hovnom 😖

ikuska31
7. sep 2014

..aj náš malý skoro 4-ročný má v oblube ked ho niekto nahnevá tak si vie hned najst ze "do riti", starsiemu braskovi povie ze je debil..pritom my s manželom taketo slova nepouzivame ..pochytil to lod toho starsieho má 14 rokov a ozaj mi dochadzaju nervy ked je to na dennom poriadku a nepomáha ani ignoracia ani pekne vysvetlit ani nič som z toho zúfala a minule si takto začal svoje vydobijat v obchode viete si predtavit tie tvare okolo nas ked to poculi ludia.. 😒 ☹ ach jaj..

dia6
31. aug 2016

@ikuska31 ahoj, ako ste na tom s tými nadávkami? Lebo príspevok je z roku 2014.
Nám malý začal teraz dosť nadávať, má 5 rokov a do teraz to nepoužíval, no máme jedného chlapca v školke, ktorý ho to vyslovene učí, dokonca mi to potom ešte aj nažaluje, čo ho všetko naučil.
Malému som to vysvětlila a povedala, že to nepoužíváme ani mi doma, tak nech to nepoužíva ani on. Tak to teda nepoužíva... ale ako som zistila, tak iba doma. Prišiel k bratrancovi v rovnakom veku a veselo si nadávali do "debilov". A nevieme ho to odnaučiť. 😖
Neviete poradiť?
Ďakujem

ikuska31
31. aug 2016

@dia6 ahoj..no to je stale tazka tema..len vysvetlovat napominat..ale to je vplyv okolia vsade ..ideme na ihrisko deti hovoria skaredo..v skolke si to pouziju tiez takze je to neustaly boj..Uz len snazit sa ist prikladom ..my mame k tomu doma pubertiaka 16 rocneho a ten jasne frajeri tak tu "bojujem" tiez.akurat ze ten mensi 5 rocny to uz viac chape ale ked su spolu sami v izbe tak je to karastrofa sem tam..zevraj mam vydrzat..a nestracat trpezlivost..tak prajem vela stastia..

michaelababy
12. nov 2018

A čo robiť ak môjmu vnukovi stále v škôlke jeden chlapec nadáva a posiela ho do p a že je k...t a rozkope mu hlavu a podobne. A pani učiteľka mi povedala, že ona čo má s tým robiť, že ona to nevyrieši.