Nádcha a škôlka

hotelka
10. sep 2016

Ahojte,chcela by som vedieť vaš názor....Malý je predškolák,teraz po 4dňoch v škôlke nádcha, najprv zelené soplíky,teraz po dvoch dňoch sú číre..ale veľmi nesoplí sem tam....nemá teplotu je čulý, lieta po dome aj vonku a nič sa nesťažuje,dnes má trocha chytený hlas,no už to ide k lepšiemu...neviem ako ďalej, stále sa pýta do škôlky, či ho nechať v pondelok ešte doma alebo ho tam dať...viem že chorý by tam nemal ísť, ale keď má len nádchu...nekýcha, sem tam zakašle ale veľmi málo a žiadna teplota...

zubrienka1
10. sep 2016

Ostatne mamicky sa ti podakuju, ked im ochoreju deti.

juhseverzapad
10. sep 2016

To je normálne. Daj ho do škôlky.

celasapremenim
10. sep 2016

@hotelka ak ma ciru nadchu uz len, tak do skolky

vhlave
10. sep 2016

Nas dr.vzdy vravel ze ciry vytok z nosa a pokasliavanie nieje dovod nato aby dieta neslo do skolky ci skoly. Samozrejme ak kasle ako tur a zelene sople vlaci za sebou tak ho treba nechat doma.

hotelka
autor
10. sep 2016

Ja sa pýtam len na názor, nevravím, že ho tam už idem šupnúť, pretože poznám mamičky ktoré tvrdia že obyčajná nádcha neni prekážkou ísť škôlky asi tam

celasapremenim
10. sep 2016

@hotelka presne ako ti pise o poschodie hore, tak to je, ani nevahaj, nenechavaj ho uplne zbytocne doma, bude ti castejsie zo zaciatku chory, ale ked ma iba ciru nadchu, to je uplne ok ..jedine ak by sa jej dlhodobo nemohol zbavit, tak potom dat spravit vytery a potvrdit si presne co to je aj tak

hotelka
autor
10. sep 2016

@celasapremenim
@vhlave vďaka baby, áno výtok je číry, a pokašliavanie sem tam...no v piatok sme boli doma lebo sopliky boli zelene no už to prešlo

juhseverzapad
10. sep 2016

Skoro každé jedno dieťa po nástupe do škôlky má sopel. Je to reakcia tela na nové prostredie. Pokiaľ nemá horúčku a iné závažné príznaky,tak je to Ok.

hotelka
autor
10. sep 2016

@celasapremenim do škôlky už chodíme druhý rok, po pravde som čakala že keđ uź nejaký ten rok tam chodí, že už bude tento ok no asi som sa mýlila...

surriana
10. sep 2016

Jasné daj ho do škôlky.Veď to je úplne normálne že detí chodia do škôlky choré alebo nadopovane liekmi aby sa javili zdravé.Toto sú tie výhovorky rodičov ktorý ako ty vedia že dieťa je choré ale natenjust budú tvrdiť že je zdravé!!!!

juhseverzapad
10. sep 2016

@surriana A ty si jedna z tých,ktorá ide k doktorovi, ked sa decku zvýši teplota o pol stupna

hotelka
autor
10. sep 2016

@surriana keď nevieš svoj názor vyjadriť inak tak sa radšej ani neozývaj!!

maciatkolulu
10. sep 2016

@hotelka ja neviem, asi si doma este, tak vobec nechapem preco vobec rozmyslas, ci ho das do skolky, je zachripnuty, ma sopel a pokasliava a teba podla vsetkeho netlaci praca, tak nerozumiem.... Chces tuu vyvolat hadku, alebo co? Chodi ti do skolky druhy rok a ty teraz riesis prvy x nadchu? Opat nerozumiem... Ako kebyze musis do prace tak sa to da pochopit, ale ked mas mladsie dieta doma, tak nerozumiem

hotelka
autor
10. sep 2016

@maciatkolulu ano riesim to prvy krat pretoze doteraz ked ho chytila choroba bola naporiadok, a vtedy sedel doma zas viem kedy ma byt doma, no teraz je to len o cirych soploch a zachripnuti ktore prechadza...a druhe dieta tiez chodi do skolky, a ja do roboty takze aj preto to tu riesim

janinah
10. sep 2016

chytený hlas je začínajúci zápal hlasiviek,ktorý sa môže vyvinúť všelijak..číry soplík by nevadil,ale ten hlas sleduj...dopondelka uvidíš ako bude,teraz je skoro sa rozhodovať..mysli aj na to,že organizmus je oslabený,hoc len obyčajná nádcha a tým viac je náchylný chytiť ešte ďalší bacil

zubrienka1
10. sep 2016

@maciatkolulu Presne, nepochopim matky, ktore su doma s mladsim dietatom, ze supnu chore dieta do skolky. Tie zelene sople boli asi tazko z alergie 😠

zubrienka1
10. sep 2016

@juhseverzapad My nechodime s kazdym soplom k dr. ale soplave a sem tam kaslajuce decko predsa nedam do skolky 😠

maciatkolulu
10. sep 2016

@hotelka aha, takze 1x ma iba nadchu, zlte sople zmizli, je sobota a ty teraz riesis, co a ako v pondelok, jednoduche, pockaj do nedele vecera a ako matka sa sama rozhodni, co a ako a skus sa rozhodnut tak, akoby si bola matka druhych deti a videla by si druhe dieta v tak istom stave ako je tvoj syn v skolke. Teda ci by si si povedala, ze je to ok A mas odpoved a samozrejme rovnako, ci mozes ostat doma, alebo nie, ked nie, tak mas opat odoved. Ja som bola doma a dievcata som doma nechavala aj kvoli nadche, aj kvoli nim, aby sa nich, teda na tu nadchou nalomenu imunitu nieco nenalepilo a aj kvoli druhym, ktori mohli byt haklivejsi a obycajna nadcha by pre nich mohla byt zapal priedusiek atd...takze takto som to riesila ja

hotelka
autor
10. sep 2016

@zubrienka1 ty nevies citat ze nesedim doma s mladsim?!

juhseverzapad
10. sep 2016

@zubrienka1 Nikto nehovoril o alergií. Decku trocha tečie z nosa a uz je na atb- to je choré zmýšľanie. Autorka sa pýtala na názor a už ju tu idete ukrizovat.

hotelka
autor
10. sep 2016

@juhseverzapad vdaka ti, no ako vidiš nema zmysel sa tu niečo pytat....za kazdu malickost ta tu uz idu zakopat pod zem aka si neschopna matka...nikto nevie uz normalne vyjadrit nazor, cest vyminkam....

maciatkolulu
10. sep 2016

@juhseverzapad prepac, nikto tu nepise o doktoroch, vobec nikto, pise sa tu o tom, ze nech robi ako uzna, ale ja by som dieta so soplom, zachripnute a s obcasnym zakaslanim do skolky nedala....Moje deti mali v zivote 3x atb, jedna ma 15 a druha 18 a nebehala som k lekarke skoro vobec, musela som prist az na pozvanku na preventivku a ze kde som bola atd, ktovie, mozno aj preto, lebo sme boli doma pri kazdej nadche 😉 a nestihlo sa im na to banalne pokasliavanie a ciry soplik nic nabalit 😉

juhseverzapad
10. sep 2016

@hotelka Niet za čo.Mám 3 deti,čiže nemalé skúsenosti.

maciatkolulu
10. sep 2016

@hotelka tak sa nic nepytaj, ked neberies vsetky nazory, ked si sama rozhodnuta, tak nechapem naco sem vobec davas otazky.... Supnih o do skolky a hotovo

maciatkolulu
10. sep 2016

@juhseverzapad aj ja nemale skusenosti, tri deti, dve velke a jedno male, ale za mna dieta s oslabenou imunitou, co pri nadche je oslabena a aj s pokasliavanim a zachripnutim, by malo ostat doma, nie sa hned trieskat k lekarke, ale ostat v pokoji doma, ked uz nie kvolim druhym, tak iba kvoli sebe.... 😉 moja skusenost, nic viac, je tu diskusia, tak prispievam svojimi skusenostami.

zubrienka1
10. sep 2016

@juhseverzapad a kto pise o atb. Ja som len povedala, ze dieta so soplom nepatri do skolky, aby tam nakazilo dalsie deti. Potom to je neustali kolotoc soplov. Napr. mojej vzdy sopel zacne zatekat a cele noci sa nevyspime, co ju dusi... Samozrejme atb. neberie vzdy ale minimalne sirup na kasel musi....

juhseverzapad
10. sep 2016

@maciatkolulu Tak to sme na tom rovnako. U nas recepty s liekmi idu okamžite do koša a to sme boli cca 2x chorý pri každej.

zubrienka1
10. sep 2016

@hotelka ved ja som normalne vyjadrila svoj nazor 😉 dieta so soplom nepatri do skolky, aby nakazilo dalsich...

zubrienka1
10. sep 2016

@juhseverzapad a este raz so soplom netreba ist k dr.

zankaj
10. sep 2016

Nasa po dvoch dnoch ostala chora a cela trieda tiez stacil jeden chlapcek co ho rodicia doniesli pondelok na nastup do skolky. Ucitelka im volala potom lebo ho tam len hodili a zavreli dvere. Stacilo na ochorenie celej triedy cca 22 deti. Sa tesim utorok co bude v skolke