"Nahluchlé" 4 ročné dieťa

k_a_j_k_a
3. dec 2012

Ahojte, mam 4rocnu dcerku a v poslednej dobe sa nam zda nejaka "nahluchla". Proste stoji odo mna asi meter, ja/MM jej nieco hovorime, zopakujeme aj viackrat, aj hlasnejsie, nech teda pocuje a ona bud nereaguje, alebo sa spyta na uplnu inu vec. Vacsinou ma ako keby vypnuty prijem. Na druhej strane dokaze kominikovat velmi pekne, pamata si vela veci a aj sa vie spatne o nich porozpravat. A teraz neviem, ci to je vekom a je v obdobi, kedy nas proste ignoruje a ma vlastny svet, kedy nevnima, alebo ma zalahnute v uskach (asi mesiac sme boli na striedacku vsetcia nadchovi aj s kaslom) a mam s nou utekat k dr. Stretli ste sa s tym niekto? Dakujem

morgan
10. dec 2012

Ahoj, tak koho by zajímala laserová adenotomie na klinice v Modřanech, tak u syna všechno proběhlo bez problémů, ani mu po zákroku netekla krev, jen trochu v nudli, na bolest si stěžoval asi 3 hodiny po zákroku a pak už ok...po zákroku jsme šli během hodiny domů, měli jsme mobil na doktora, ale nebyl naštěstí potřeba. Dnes jsme byli na kontrole a všechno ok...Akorát mě trochu dneska naštvalo, že jsme na kontrolu museli jet přímo tam, čekali jsme 2 hodiny, doktor mu koukl do krku a za 2 minuty jsme byli venku...tohle by určitě zvládl náš orl lékař v místě bydliště....Jinak naprostá spokojenost se zákrokem... anestezioložka, doktor i sestra měli bezvadný přístup. Tímto děkuju @berenika39 za doporučení, jsem štastná, že to má syn za sebou, mandli měl prý opravdu velikou (označili jako 3b), takže se mu určitě ulevilo/uleví... 🙂

berenika39
10. dec 2012

@morgan no ahoj, tak to mám radost s tebou, asi už budu vybírat od modřan nějakou provizi, protože nejsi první, kdo to tam zkusil po naší zkušenosti. tak at už je malý jen zdravý🙂
(s tou kontrolou - taky jsme tam čekali druhý den, bylo tam plno, ale víš jak - oni ten zákrok dělali, oni jsou zodpovědní za nějaké případné následky a dost dobře není možné, aby někdo jiný (obvodák, jiné orl) po zákroku ránu zkontroloval, v nejhorším případě něco zanedbal, náhoda je blbec, něco se stane a koho by rodiče hnali k zodpovědnosti? toho, kdo operoval, toho kdo to blbě zkontroloval? tím se oni jen chrání a jsou de facto zodpovědní za to, co dělají.

no a budete mít klidné Vánoce bez čekání na nějaký termín🙂)))

vendullka
10. dec 2012

Neteř měla to samé y byly to zvětšené nosní mandle.

camelinka
10. dec 2012

@morgan ahoj, takze mel prcek to samy co ja kdysi, tak hlavneze to bylo vpohode a ted uz bude mit pokoj, pokud potvora zase nenaroste, ja na tom byla dvakrat,ale snad uz znova nedoroste 🙂 😉

morgan
10. dec 2012

@berenika39 no já jsem s tím počítala, že tam pojedeme, ale myslela jsem, že si ho zkontrolujou nějak důkladněji (např. kouknout do toho nosu nebo do uší, protože původně tam měl nějaký sekret), ale on fakt jen koukl do krku a hotovo, takže mě to trošku překvapilo 🙂.... ale jak říkám, jsem štastná, že to má venku a přesně jak píšeš, na Vánoce už bude moct dělat všelijaký blbiny bez klidovýho režimu 🙂

timbouctou
10. dec 2012

@k_a_j_k_a ahoj, sice by to mohly být nosní mandle, ale daleko častější je ignorační nahluchlost 😀 věř mi, náš mladý je naprosto zdravý, přesto se neustále ptá co? a Prosííím? a hlavně většinou vůbec nevnímá. A taky má jinak podle mě fenomenální paměť, až neuvěřitelnou na předškoláka. Pamatuje si všechno, co mu přečteme a všechny písničky ze školky.

camelinka
10. dec 2012

@vendullka
@timbouctou jen tak mimochodem, nosni mandle je jedna, krcni sou dve 😉 🙂

berenika39
10. dec 2012

@camelinka no právě pokud se to udělá tím laserem, tak to nedoroste (ehm, tvrdili nám to🙂 ) oni tu ránu jakoby zapečou, navíc tím laserem to odstraní úplně...to, že dorostla se stávalo dřív, kdyžs e to dělalo v lokálce , ze strany doktora "naslepo", bez kontroly optikou, kterou dneska používají - takže to vyberou pečlivě, kompletní tu tkáň...no povíme si to za xxx let...ne, doufám, že vědí co dělají, a nedoroste to.

camelinka
10. dec 2012

@berenika39 jo ahaaaa, tak su zase o neco chytrejsi, dekuju 😉 😉 , podruhe sem na tom byla nekdy na zakladce a to bylo teda docelo sado maso,takze dikybohu prisli na neco lepsiho 😅

berenika39
10. dec 2012

@camelinka no mě to taky dělali v mých osmi letech a byl to můj suverénně nejhorší zážitek od doktorů na dlouhý časy. něcojenom stříkli do krku, sestra mě obklíčila na svým klíně nohama rukama, doktor šátral kleštěma v krku a tahal ven maso. nosem mi tekla krev, z pusy pak ještě dva dny. hnusné. dneska o tom ty mrňátka ani nevědí, petr si nepamatoval nic, jen cestu autem domů, že ho bolela hlavička. druhý den tam s důvěrou šel znovu, nechal se zkotrolovat, rozhodně to nebyl žádný stres. pro něj....my to nesli hůř 😝 . 😝 😝

camelinka
10. dec 2012

@berenika39 no presne, tehdy to bylo normalni, ja mela jako bonus k hnusne sestre jeste sveraci kazajku, no jako heges na entou 🙄 🙄 🙄 . Jesteze vymysleli neco setrnejsiho 😝 😝 😝 😔 😔 😔

k_a_j_k_a
autor
10. dec 2012

Dievcata, tak hlasim vysledky. Boli sme v nedelu na pohotovosti, lebo mala sa zobudila totalne hlucha. Som stala za nou asi meter, rozpravala som o cokolade normalnou intenzitou hlasu a ona nic. Dr. ju prezrel - nos, hrdlo, usi, vycistil uska a vraj ma zvacsene nosne mandle. Vraj to sposobila ta takmer mesacna nadcha a to, ze sme jej nedavali sprej/ kvapky proti nadche, ale len vincentku. Ze ta je len po operaciach, na koniec nadchy a pod. Ale ze tie spreje aj pomahaju odpuchavat vsetky dutiny. Tak sme dostali sprej do nosa, kvapky do usi a mam jej obcas zapchat nostek, nech fukne a malo by jej v uskach puknut- odlahnut. Ze keby ju to zacalo boliet, alebo inak sa horsit, mame sa dostavit na orl. A pomaha, ked pukne, zazrakom pocuje 🙂.

matozazzo
10. dec 2012

@k_a_j_k_a Ahoj, mali sme ten isty problem, zlakla som sa... Vobec nepocula, ked som jej nieco hovorila. Boli sme na ORL, test pocutia v poriadku, nosna mandla nezvacsena... Tak som skusila ako pisali vyssie necakany zvuk, zareagovala. Tak isto som si vsimla, ze akonahle sme si s manzelom zacali nieco sepkat, hned bola pri nas... 🙂)) Proste len mala obdobie, ked na s"ignorovala", alebo sa hrala, a bola akoby vo svojom svete a nevnimala okolie.. Ale tiez som zasla k dr., aby som mala istotu...

majkosofinka
27. apr 2019