Najlepšia materská škôlka v Košiciach

minie25
18. feb 2012

Ahojte maminy, prosím poradíte mi škôlku v Košiciach s ktorou ste spokojné? Ďakujem

milka1811984
19. feb 2012

dobrý deń, aj keď táto téma sa dotýka najlepšej školky, chcem tu prispieť svojou velmi zlou skúsenosťou s jednou materskou školkou v Košiciach. Jedná sa o materskú škôlku Humenská 51, kde by som chcela skritizovať hlavne učitelky,ktoré pravdepodobne zaspali dobu, tú absolútne rigidné, voči nejakým zmenám aj voči sebe samým, sú absolútne neschopné,nepružné, s deťmi ani s rodičmi nevedie jedna´t. Nevenujú sa de´tom, nechajú im,ak náhodou sa im uráči ísť na prechádzku mokré nohy deťom, velmi drzo jednajú s rodičmi, neuvedomujú si,že sú tam kvoli nám,neopodstatnene kričia na deti,moje dieťa bolo traumatizované, nechcelo mi chodiť do školky,DO TeJTo ŠKOLKY BY SOM UŽ MOJe DiEŤA NIKDY NEDALA, jedná sa o učiteĺky MagICOVá a Čonková, ktoré sa babsolútne nevenujú príprave detí na školu.

kstol
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulky74
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelik006
19. aug 2014

Poviem pravdu,že veľa rodičov z Vás si vyberá škôlku podla toho ako vyzerá alebo podľa toho ako dlho daná školka alebo jasle existujú ..alebo čo povie jedna mamička z jedných jaslí....Atď.....ale žiadna mamička sa nezaujíma o to , kto ich deti vychováva a vzdeláva.....kto s ich deťmi pracuje a či vôbec sú na to aj tie osoby v danej školke a jasliach kvalifikované. To znamená mať Pedagogickú školu 4- ročnú alebo vysokú školu a NIE NEJAKÚ NADSTAVBU, KTORÚ SI ROBI KAžDÁ DRUHA ŽENA V KOŠICIACH A TO LEN PRETO ABY MOHLA íSŤ PRACOVAŤ DO NEJAKÝCH SÚKROMNÝCH JASLÍ ALEBO ŠKOLKY, lebo do štátnych by ich určite nezobrali- lebo toto nieje škola. Kedže súkromné jasle a škôlky nepatria do rezortu školstva, tak sa ich veľa vecí netýka .....žiadne kontroly z ministerstva školstva ani hygiena.....dokonca ani výučba a iné...... a preto tam pracujú nekvalifikovaný ....a čo je najviac zaujímavé....že tak ako sa rozrastajú školky a jasle tak aj montessori výučba a to len kvoli tomu aby si zjednodusili vobec prácu s deťmi a pritom ....KAŽDá JEDNA MAMIčKA ,KTORÁ BY SI TROšKU PREšTUDOVALA KNIHU ALEBO NA INTERNETE O MONTESSORI , TAK BY ZISTILA, žE TO VšETKO ROBIA AJ ONI DOMA S DEťMI A žE TO NIEJE NIEčO ,,IN"... a že deti potrebujú pre svoju potrebu v ich ďalšom rozvoji a v príprave do školy všetko čo sa týka motoriky- či už hrubej alebo jemnej...... A PRAVDAžE AJ ROZUMOVÚ STRáNKU IM ROZVÍJATE AJ VY MILÉ MAMIČKY.....NIE LEN ŠKOLKY A JASLE........ mne osobne veľmi záleží na deťoch a na tom čo sa im odovzdáva....veď sú to osobky z ktorých vyrastú raz dospelí ľudia a Vy milé mamičky ste ich budovateľky, tak preto zvážte kazdý jeden krok a dajte svojím deťom naozaj to, čo je pre nich dôležité....-vzdelanie a výchovu-...nie len opateru.......
A toto píšem kvôli tomu lebo ma zaráža to, že Vám to absolutne nevadí ......ale veľa z Vás to pochopí vtedy ak ich dieťa pojde do školy a bude zaostávať za inými.....

tamocka
2. sep 2014

@anjelik006 Konecne mamicka so spravnym nazorom. Suhlasim so vsetkym. Dnesne matky davaju deti do sukromnych jasliciek/skolky, len aby sa pochvalili, ze na to maju.

anjelik006
2. sep 2014

Ďakujem.........som rada, že aj Vy rozmýšlate rovnako.......pekný deň

lilianka1199
31. okt 2014

@tamocka mas skresleny nazor na mamicky co davaju deti do sukr. ms., ja som z Ke a tu praca nieje, skolky plne a statne jasle preplnene, mala som moznost pracovat, ale nemam moznost dat inde dieta ako do sukromnej skolky a komplet moja vyplata ide na nu a preco, aby som po skonceni materskej nesedela doma a neplakala, ze nemam pracu. .... a ku tomu co sa moj Leo tam naucil za pol roka? Na 2,5 roka sa naucil pocitat do 10 v SJ a AJ, ovlada abecedu v AJ, pozna farby v SJ a AJ a kazdy den mam info co sa naucil, comu sa venovali atd......

tamocka
31. okt 2014

Zijem v KE, viem ako to tu chodi. Ja som vyjadrila svoj nazor. Moje dieta chodi do statnej skolky a vie tolko co dieta zo sukromnej skolky. To ze si v blbej situacii ma mrzi.

zizo444
16. jan 2015

@anjelik006 dovolim si Vas informovat,ze aj do sukromnych zariadeni chodi skolska inspekcia, hygiena a nie je to holubnik..... tak ako to vy tu prezentujete.Treba si to najprv overit a tak dehonestovat pracu kvalifikovaneho personalu.....

anjelik006
16. jan 2015

Ano....tie ktore su zaradene do siete .........a ja som dostatocne informovana......pekny den

ewanewan
17. feb 2015

Ženy neberte detickam dectvo ty vole na 2,5 roka ratat do desať abeceda a neviem čo...to je choré ...a v prvom ročníku bude take dieta čo ? Tak akurat vyrusovat všetky ostatne...nechapem

domca3333
19. mar 2015
Používateľ domca3333 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od domca3333.

Ja ucim v statnej skolke v KE a myslim si, ze kvalita skolky zavisi od riaditelky, uciteliek a aktivit, ktore sa s detmi robia. Naposledy sme sa zapojili do sutaze Hraj sa s mackom Linom" Celá škôlka zbiera výrobky lino lada, snažíme sa zozbierať 100 kusov obalov 🙂 Motivovali sme aj deti, aby nám pomáhali, vystrihujeme macka Lina a nalepujeme ich spolu na hraciu kartu. Dam vam sem link, ak by sa chcela niektora zo skolok zapojit. Moze to spravit ucitelky, ale aj rodicia. Tak sup sup, konkurencia je dobra vec :D http://www.podravka.sk/news/hrajte-sa-s-mackom-linom-a-ziskajte-skvele-vyhry )

bobastek
25. máj 2015

Ahojte..prosim Vas nepozna niekto skolku v Krasnej - skolka pod gastanmi??

furcianka
2. jún 2015

Ahojte mamičky, neviem, či viete, ale na Furči sa v auguste otvárajú nové detské jasle Rosnička - na Jegorovovom námestí, otvára ich moja dobrá kamoška, tak jej trochu pomáham ich spropagovať. Čítam tu však rôzne názory na súkromné jasle a škôlku. Ja mám síce už deti trochu staršie, obe chodia už do školy, ale chodili takisto do štátnej škôlky. Boli sme spokojní - s učiteľkami. S riaditeľkou vôbec nie, podľa mňa bola skôr manažérka ako pedagogička, pretože mala asi taký prístup, že keď sa organizoval Mikuláš a nakupovali sa balíčky pre deti, tak povedala (bola som toho svedkom, lebo som bola v Rade MŠ), že "deti neplatičov nedostanú balíček, nech si rodičia uvedomia, že zadarmo nie je nič". My všetky mamičky sme ostali v nemom úžase, že toto vyslovila riaditeľka MŠ! A podobných "názorov" mala ešte niekoľko. Lenže ona si je svojou funkciou istá, nemusí bojovať o deti, lebo škôlok je málo a ona má v popise napísané veci, ktoré škôlka ani nerobí, ale reklamu má super, že nadané deti a podobne... Nevadí, učiteľky boli milé a koniec-koncov, to je pre deti podstatné, lebo s nimi prichádza dieťa do každodenného kontaktu. Súkromné jasle a škôlky musia na rozdiel od štátnych o svoje deti trošku aj bojovať a neustále ich presviedčať o tom, že u nich je ich dieťa v najlepších rukách. Kamarátka, čo si tie jasličky otvára, to robí zo svojho presvedčenia, strašne po tom túžila, vždy bola jej životná túžba mať takéto jasličky, odkedy sa dopočula o tom, že sa také niečo dá, stále na to myslela, vždy mi o tom hovorila, až napokon sa jej to teraz podarilo. A vytešuje sa zo všetkého, čo jej tam pribudne, z malých zlatých "hajzlíkov" a umývadielok, keď jej ich namonotovali, z každej maličkosti, dekorácie. Veľa si robí aj sama, maľuje, upravuje si to tam, nevolá na všetko firmy a robí tie úpravy skutočne zo srdca, stále hovorí len o tom, poznáme sa od detstva, takže viem, že to robí s láskou. Chce tam s deťmi aj fyzicky byť, bude jednou z učiteliek, nechce sa hrať len na "pani podnikateľku", ktorá vlastní súkromné jasličky. Viem, že bude dobrou učiteľkou a opatrovateľkou všetkým malým bábätkám, preto verím, že ktokoľvek sa k nej rozhodne ísť, urobí dobre. Chcela som tým povedať len to, že netreba posudzovať veci všeobecne, všetko má svoj rub aj líce a nemôžeme všetko a všetkých hádzať do jedného vreca. Sú aj dobré štátne škôlky aj horšie a takisto sú na tom aj súkromné jasle, škôlky, školy, nie všetky sú totiž podľa gusta rodičov. Ale na druhej strane, človek nikdy nevyhovie každému, aj keby neviem ako chcel.

ciapkyzvieratka
1. aug 2015

Najlepšia školka v KE na Jazere, odporučam z vlastnej skúsenosti sukromna MŠ MRAVENISKO.
To čo ponukajú aj splnia a detičky odtial vychadzaju vzdy vysmiate a šťastné.
Ponukaju Vam -•úzke prepojenie rodinnej a inštitucionálnej výchovy, presný harmonogram činností
aktívny výchovno vzdelávací program,predškolská príprava podľa smerníc ISCED 0,kreatívna dielňa
zabezpečenie základných potrieb dieťatka,odborný personál,príjemné vynovenééé tvorivé prostredie pre vaše dieťa..najdete ju na prízemy vedla herne JAYMO..uz z novými pani učiteľkami. :D

miriammar13
1. aug 2015

@furcianka citala som o jaslickach dnes v reklamných novinách, ja by som potrebovala dávať dcéru do jaslí len ked budem v práci cca 2-3x do týždňa. Bude tam aj taká možnosť?

ciapkyzvieratka
1. aug 2015

@miriammar13 ahoj, ano je. to si dohodnes s pedagogmi..len sa chod pozriet osobne..lepsie je to i vidiet..

ciapkyzvieratka
1. aug 2015

@miriammar13 ahoj, sa mi mari, ze ak prinesie k sebe dalsie dve deticky tak ma tam nejaku zlavu..

miriammar13
1. aug 2015

@ciapkyzvieratka Ďakujem pekne, pôjdem sa pozrieť

miriammar13
1. aug 2015

@ciapkyzvieratka ja by som chcela malú dávať od polovice septembra alebo začiatkom októbra, len sa momentálne boji cudzích ľudí, tak uvidíme

ciapkyzvieratka
1. aug 2015

@miriammar13 tak skuste s nou postupne chodit 2x do tyzdna napr. do herne.. kde maju malý hrad..tam su deticky malinke.. mozno ze si rychlo zvykne..uvidite

miriammar13
1. aug 2015

@ciapkyzvieratka vyskúšam, momentálne keď som v praci tak je s rodičmi v KE s deťmi neprichádza do kontaktu. Keď sme doma tiež, lebo u nás na dedine nie je veľa možností. Hľadám jasle na Furci lebo tam bývajú rodičia, príde jeseň -zima a bude ťažšie jej vymýšľať aktivity

ciapkyzvieratka
2. aug 2015

tak furca je dost daleko od Jazera...je to uz na tebe

gabrielaa33
2. aug 2015

@milka1811984 pocula som ako v skolke kricali na deti, ze priviazem ta k stolicky..a kricali na nich..som bola tiez zhrozenaa...a na druhej strane rada, ze tam moje dieta nechodi..to len moj posstreh..SLONIK neodporucam maminy.. spravne si nan vsak vlastny nazor..

miriammar13
2. aug 2015

@ciapkyzvieratka presúvanie sa s malou po Košiciach mi nerobí problém

ciapkyzvieratka
7. aug 2015

@miriammar13ahoj, ako bola si uz pozriet Jazero? pacilo sa ti? v MS MRAVENISKO?

kosicanka1
7. aug 2015

V tom mravenisku je miniaturne vonkajsie ihrisko bez travy a stromov iba na betone vzadu za obchodnym domom? Ak sa nemylim, v celom objekte je klimatizacia😢

ciapkyzvieratka
7. aug 2015

v objekte nieje klimatizacia ani nikdy nebola..a ihrisko sa preraba...a velkost ihriska nie je miniaturnaa..

kosicanka1
7. aug 2015

Na ihrisku je trava a stromy alebo beton? V celom obchodnom dome je klimatizacia urcite. Prave v mravenisku ju vynechali?