Najlepšia materská škôlka v Košiciach

minie25
18. feb 2012

Ahojte maminy, prosím poradíte mi škôlku v Košiciach s ktorou ste spokojné? Ďakujem

mylkuska
11. jún 2017

@li_via dobry den, mesacne sa plati 300 eur pocas roka.
Skuste si pozriet web splashinternational.sk
Alebo so mozete prist ak vyskusat skolku s dietatkom 😊

mravvcek
13. jún 2017

@kosicanka1 ako ste spokojni?

mravvcek
18. jún 2017

@maria_g a poplatok je kolko prosim? Kolko deti je v triede?

timeac
5. aug 2017

Ahojte. Mala ma sice 2 roky a 3 mesiace ale uz zistujem na buduci rok kam by som ju zapisala... ake mate skusenosti so statnymi skolkami?? (Terasa, juh, stare mesto.) dakujem velmi pekne.

homolkovci
1. sep 2017

Ms-Humenska 51,Kosice,zle skusenosti s touto skolkou,ani sa mi nechce pisat to vsetko co by som chcela a mozno aj mala....som rada ze moja dcerka tam uz viac nenastupi!!! Len traumu mala celych 5mesiacov!

timeac
1. sep 2017

@homolkovci vazne mam celkom fajn fantaziu... ale dajak neviem si predstavit ziaden hororisticky scenar.... niezeby som neverila... len by ma zaujimalo co sa moze udiat na takamto mieste...

homolkovci
2. sep 2017

Moja dcerka kazde rano plakala,nedalo mi do hlavy ze preco ked ze pred tym uz rok chodila do jasli,aaa zistila som toto:deti starsie sa jej smiali nemali ju radi,ucitelky rano debata Medzi sebou,malo ktora privitala deticky milo,pekne,Riaditelka tak ta:zazila Som par krat ako na male dieta vrieskala a normalne sa s nim hadala 😔Jednoducho vsetci neprijemni,ukricani,ako keby aj lahostajni k detom,mne to jednoducho prekazalo pretoze ak zverim svoje dieta ucitelkam a si za to platim tak aj ocakavam 100% starostlivost! No nebolo to tak....od septembra nastupujeme na Moldavsku tak snad uz bude Dobre 😊

miriamka24
2. sep 2017

@mylkuska 300EUR za mesiac v skolke??? To co v nej robia???

nunusimi
2. sep 2017

@miriamka24 tak minimalne vsukromnej skolke nemas normativ na ziaka. Tz nedostavas od statu ani ň a naklady na mzdy, priestory, energie su v tom zahrnute.
Po dalsie taku sumu naju len specializovane skolky napr anglicka, kde su anj lektori a viac pomocok na vyuku, co tiez nieco stoji. Alebo sportova skolka. Bazen zadarmo tazko, tiez lad v zime, sportoviska, treneri... v neposlednom rade do statnej sa nosia farbicky, sk. potreby a hygienicke. V sukromnej to mas v cene. Ono nie je vsetko len cierne alebo biele.
Skus sa na to pozriet inak. Ze ty otvaras skolku a kolko potrebujes na naklady aby aj nakoniec tebe za tu namahu nieco ostalo. Ver mi, ze to nie je med lizat. Najma ked zacinas a nemas 25deti v triede ale podstazne menej. Nevynimajuc investiciu z vlastneho do priestorov.
Ale chapem, mat skolku za 15€ je ina kava. Ak clovek ale nema moznost, pripadne nema "problem" investovat viac a chce pre dieta nieco ine, fakt to nie je nerealna suma

petjka
2. sep 2017

@timeac syn chodí na Trebišovská a sme veľmi spokojní, samozrejme všade záleží od učiteľov v triede a od riaditeľky ktorá čo vie vybaviť zariadiť abzabezpecit pre škôlku. Trebišovská má veľa akcií pre deti a na učiteľov ktorých má syn nemôžem jedno zle slovo povedať, vidno že majú deti radi

miriamka24
2. sep 2017

@nunusimi no,ja skolku otvarat nechystam.Vdaka za skolku,ktoru navstevuju moje deti.Deti od 3 do 6 sa ucia byt najma v kolektive, ucit sa vzajomnemu porozumeniu a kontaktu s okolim nielen s rodinou.moje deti vedia plavat,korculovat,vyhravaju spevacke sutaze.Nestoji nas to urcite 300 EUR mesacne.

mylkuska
2. sep 2017

@miriamka24 v statnej skolke dostanu dotaciu priblizne 200 eur na mesiac na dieta, ale deti prispievaju na hracky, nosia si vlastne hygienicke potreby a kadeco ine a mas 1 ucitelku na 20 deti alebo trosku viac. V sukromnej skolke si doplacas uz len stravu ako v statnej, v triede je 10 deti na ucitelku alebo dokonca u nas este menej takze deti maju individualny pristup, co je podla mna velky rozdiel. Mame u nas napriklad chlapceka, ktory po mesiaci v statnej skolke prestupil ku nam pretoze, zacal zo stresu ze ma ist do skolky rano az zvracat. u nas sa po mesiaci adaptoval a uz sa ma dobre 🙂 poplatok v sukromnej skolke je vyssi aj kvoli tomu, aby sme mohli lepsie zaplatit ucitelky ako v statnom sektore, aby to pre nich bolo aspon trochu motivacne a dostojne. 🙂

timeac
2. sep 2017

@homolkovci tak ked je moznost v takomto pripade urcite rychlo zmenit skolku.... drzim palce aby nova skolka splnala ocakavania a dieta tam rado chodilo.. 😉

timeac
2. sep 2017

@petjka musim tam zajst zatial same pozitivne recenzie pocujem na tuto skolku... neviete nahodou ci uspejem tak skoro????

mravvcek
2. sep 2017

@homolkovci kde ste prosim chodili? Moj drobec zazil podobne

dusika11
2. sep 2017

nuz,.my sme vychodili statnu skolku uz ideme do skoly.k tomu len tolko vela zalezi od triednej ucitelky.
moji mali triednu radi par rocnikov boli s nou.po organizacnych zmenach dali triednej vypoved a cely predskolsky rocnik mam pocit ze zaostavali..predtym, boli rodicovske taketo.robili sme to a to...treba docvicit pravu ruku uchop pera je dobry..uz papame to a ato..absolutne profesionalny pristup.
teraz som uz na rodicovske nechodila..pristup..dozit sa konca smeny..o nejakych informaciach oruke ..basnickach..nic
jedine co bolo pekne zaverecny program a program ku dnu matiek..
tam chcem povedat nie je ucitelka a ucitelka.
sukromne skolky uf je nemyslitelne tolko platit zvlast ked ja mam dvojcata vobec netusim s coho by som zila..chapem ze sa nedavaju normativy ale malo by sa s tym konecne daco robit..a do systemu skolstva zaradit aj sukromne skolky,
neviem..sukromne umelecke skoly normativ dostavaju len mensi..takze urcite by sa mali poriesit aj skolky.
deti chodili aj do jasli a tam som sa viac dozvedela o aktivitach deti a povedali mi ze jedli alebo ci spali.v skolke iba ked mali spominanu triednu.potom uz nic
cey leto chodili do nahradnej skolky madarskej..a tu mali radi.sice neviem preco madarsky nevedia..ale bol tam pristup taky rodinny a venovali sa detom.madarska ma stare okna neprerobene priestory..ale akosi deti tam viac tahalo mali tam srdecnejsie vztahy.

petjka
3. sep 2017

@timeac my sme boli až na zápis, to sme vtedy bývali na jazere, avšak skôr sa môžte prísť pani riaditeľke ukázať a prejaviť záujem práve o ich škôlku, avšak ak chcete od budúceho septembra tak teraz je podľa mňa ešte skoro, to si možno ani pamätať nebude zápisy sú v máji, mozno niekedy po novom roku. Prihlášky posudzujú podľa poradia prijatia takže v deň zápisu odporúčam prísť čo najskôr 🙂 prípadne sa poraďte s riaditeľkou aký má systém, čo robiť aby ste mali istotu že vás vezmu

petjka
3. sep 2017

@timeac
Popozeraju aj ich www stránku, tam majú tiež infosky akým aktivitám sa venujú a tak

homolkovci
3. sep 2017

@mravvcek toto vsetko a mozno aj viac toho bolo len ja som to neviďela tak bolo to na Humenskej 51,Terasa

maida1990
11. feb 2018

Prosivm Vas nejake skusenosti z MŠ Smetanova Kosice-Juh?

silviaeli
14. feb 2018

@maida1990 veľmi dobre..my sme spokojní..p. učiteľky milé, ochotne😉

maida1990
14. feb 2018

@silviaeli prosim Vas a vekovo su tam starsie alebo mladsie ucitelky.A ak sa mozem opitat kazdy den chodia vonku z detimi?

silviaeli
15. feb 2018

@maida1990 sú aj mladšie aj staršie..majú foto na ich stránke..a áno chodia vonku skoro každý deň..len ak počasie nedovolí tak nie..zatiaľ boli stále vlnku..

maida1990
16. feb 2018

@silviaeli dakujem 🙂

klaudiamarecek
22. aug 2019

Dobrý deň, máte niekto skúsenosti s MŠ na Muškatovej 7? Nachádza sa vedľa evanielickej MŠ. Malý tam začína od septembra, má 2,5 roka, naše prvé dieťatko tak máme trochu obavy..za každú odpoveď ďakujem

gabrielaa33
14. sep 2019

@klaudiamarecek vrelo odporucam, moje deti tam chodili. Keď som po ne chodila...stalo sa, že tam prisli pozriet svoje p.učitelky deti zo ZŠ a to boli uz 5taci...plno topanociek...tak velmi maju radi svoju p. učitelky. Velmi dobré sa tam museli zrejme cítiť.

klaudiamarecek
15. sep 2019

@gabrielaa33 ano dakujem, zacali sme tam chodit.. zatial to vyzera super.. maly je spokojny, napapany, vyspinkany, sam bezi rano do triedy tak mame radost 😉

soninka9
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
carla89
22. okt 2019

Ahojte. Chcela by som sa opýtať na skúsenosti s MŠ B. Němcovej a MŠ Hronská. Díky.

mamina56
Autor odpoveď zmazal
Zobraz