Najobľúbenejšia básnička / pesnička vášho dieťaťa?

janinah
29. okt 2010

Ahoj,okrem odpovede by ma potešil aj text vašej naj....syn 5 r. veľmi básničky ani pesničky nemusí,tak hľadám niečo,čo by sa mu zapáčilo 😉 vďaka.

daanka85
29. okt 2010

Kto stvoril žmurkajúce hviezdy 🙂 Myslím, že niekde na nete určite text je... A na youtube je Maria Podhradska na vystupeni s detmi... Na tom "fičíme" 😀 😀

30mamina3
29. okt 2010

ježo ježo ježaty čo ti treba na šaty?a mne treba ihly aby ste sa pichli a mne treba tiež pipicham ta tiež...pich pich pich....tak na tom sme fičali a mnoho dalšich ale len ta ma napadla teraz

radkatom
29. okt 2010

Nas miluje ked mu podkuvam nozicky 🙂. Kujem kujem podkovicku konikovi na nozicku. Kujem kujem vesele, zo zeleza z ocele 😀 😀 😀

zuzanamas
29. okt 2010

Ahojky aj nas nelubil basnicky ale mam knizku este po me ked som bola mala a ta knizka sa vola DVAKRAT SEDEM POHADEK a to sa mojmu paci... Napr. mala pohadka o repe.
Dedek repu nasadil,u pole se posadil,cekal,cekal,mraz ho lekal,slunicka se bal,desti jenom lal....
Bez vecere bez obeda ceka dedecek,najednou sa hlina zveda,roste kopecek...
Babo roste repa!
Prosim te ,co vidis! Babo,coz si slepa?
Dedku ,ty me sidis!
Zavolali vnucku,vnucka pejska,pejsek kocicku,kocicka mys.
Chytli se a cekaji,septy,septy septaji- neslysis?
Mysce byla dlouha chvile ,hopsala si rozpustile.trhla kockou,kocka pejskem,pejsek vnuckou,vnucka babou,baba dedkem-dedek prazne ruce mel,nikoho se nedrzel,udelali bac....
Kopecek se jeste chveje ,jak sepod nim krtek smeje...

Ale je to v cestine...Ja som ceska zijuca na SK...

jaaty
30. okt 2010

Janinah a chodí tvoj syn do škôlky? Naša Hanka totiž začala sama spievať pesničky a recitovať básničky až keď začala chodiť do škôlky. Dovtedy ich len počúvala.
Teraz u nás každé ráno cestou do škôlky frčí pesnička: Slniečko sa zobudilo, popreťahovalo kosti..........., v aute najčastejšie Kukulienka a doma odkedy videla muzikál Mama mia, tak denne počúva a spieva pesničky odtiaľ. To by ste sa "ušúlali" ako dokáže tie anglické slová skomoliť 😀 😀 😀 😀 😀 .
Navyše sa postaví na svoju stoličku v izbičke, do ruky zoberie metlu ako gitaru a my s manželom sme "obecenstvo".

littledevil
30. okt 2010

Syn tiež nemusí básničky, jedine čo sa mu páči a vie ju celú naspamat je knižka Môj macík. 🙂

andrea487
30. okt 2010

a skusali ste dvd ?spievankovo od marie podhradskej? 🙂 🙂 to je uplne super nasa má rada vsetky pesnicky a po tomto dvd má najradsej pod hrat ping pong,básnicky si cítame ale este ju moc neberu ona má este len 1,5roka...
nechce sa mi verit že ho nebavia pesnicky,a básnicky 😖
ak by si chcela možem ti poslat link kde by si si stiahla to spievankovo 🙂 🙂

c.o.l.a
30. okt 2010

u nás je to jednoznačne pesnička PRŠí, PRŠí 🙂

ba80
30. okt 2010

u nas frci podhradska a canaky a cd s anglickymi pesnickami (chodim s malou na anglinu)... ale 1 je u nas aj tak kukulienka, kde si bola a slimack macik...

...a este rada so mnou napreskacku verklikuje "moj macik" a "zabiatko"... 😉

evabb35
31. okt 2010

Básnička Žltá jeseň.

ester851
4. aug 2015
Používateľ ester851 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ester851.

Spievankovo frčí aj u nás a kdeže sme československá rodina, frčia u nás aj tie české - napr. Kutáli se ze dvora, velikánska brambora - to strašne rád ukazuje. A potom například táto knižka http://www.egmont.cz/knihy/skakal-pes-pec-nam-spadla/. Sú to také básničky, ktoré existujú aj v slovenskej verzii, takto stačí len poveda´t po slovensky - ja to tak občas robím

m.i.r.i
4. aug 2015

u nas ficalo Spievankovo uplne od malicka..spievat sam si zacal hned ako hovoril asi od 1.5r..vtedy vedel neurekom pesniciek a basniciek - My sme mali muzikanti, Kukulienka, Medvedku daj labku atd atd..skoro vsetko z ich cedeciek..spievali sme si a recitovali kazdy den vela krat, vonku na prechadzkach v kociku,ked zacal chodit tak sme behali Hore brehom dolu brehom....recitoval cele knizky tak, ze prstom chodil - Moj macik, Zabiatko, Husatko......Cervena Ciapocka ( Kam ciapocka mala kam? Chodim horou sem a tam..a ty vlcko co tu chces?.....je to velmi dlhe..cele sme to dokola recitovali)...ale...to ho drzalo tak do 3-3.5r...potom zaujem zacal klesat a teraz ma 5.5 a dovolim si tvrdit, ze 3/4 z tych basniciek si nepamata uz, pesnicky zo Spievankova ho uz nebavia vobec, este niektore tie anglicke si pospevuje, obcas nieco co zo skolky donesie ked maju vystupenie...ale inak absolutny nezaujem sa ucit nejake basnicky...ked sa ho este k tomu niekto opyta, ze nech nieco zarecituje alebo zaspieva tak ani muk z neho nedostanete..ze eeeeee...minuly rok ale napriklad ked mal 4.5r tak na MDD sa zmohol zaspievat anglicku pesnicku One little Monkey is jumping on the bed..etc...lebo odmena bola nejaka hracka..ale oblubene teda nic...behat, skakat, strielat, vystrajat, lozit potapat sa -- ale recitovat???kdeze....

sense
4. aug 2015

Prsi prsi, Kukulienka, Macko Usko, Pod horou pod horou cierne psica brese,...spievankovo zubky pesniciek je vela aj basniciek, pred buckom za buckom...niekedy je to viac vravene ako spievane, ale na 2roky jej je dost dobre rozumiet co vyprava...