Narodeniny a škôlka. Ako to teraz funguje?

cistko
8. sep 2011

Syn chodi od pondelka do skolky, v piatok bude mat narodeniny 🙂 Ako to teraz funguje? Lizatka, cukriky, keksiky, cokoladky???? Co pre deticky?
Co pre pani ucitelky???
Alebo radsej nieco upiect? 😉 😉 😉
Ako to robite vy? 🙂

ela2710
8. sep 2011

@cistko nas mama vzdy vyzbrojila keksikmi alebo cokoladkami, my sme boli ale aj v skolke aj v skole mala trieda - na zakladnej nas bolo 16 - myslim, ze taka mala, cenovo dostupna sladkost bude ok 😉 a ucitelke sme vzdy len kavu, alebo cokoladu - nikdy som inak tomu nechapala, ze preco ked mam narodky, alebo meniny ja, musim dat nieco druhym...akoze nieze by som bola sebecka, ale logicke to nie je 🙂 a inak ani to pecenie nie je zly napad, spoluziakova mamina vzdy davala kolacik a piekla vyborne, len zas nikdy nevies co ktore dieta nemoze, napr. ked sme my kupovali sladkosti, tak sme mali v triede diabeticku - jej sme vzdy kupovali dia keksiky

cistko
autor
8. sep 2011

@ela2710 🙂 dakujem 🙂 vobec nie si sebecka, pretoze ani ja tomu nerozumiem 🙂 🙂 🙂 a tiez si myslim ze ked ma niekto narodeniny tak znami, priatelia, rodina by mali spravit oslavu party zur pre neho aby sa nemusel o nic starat, ved on je oslavenec, len prist, najest sa, vypit, zabavit a zase dvihnut ritku a odist s velkym dakujem a este vacsim usmevom a kopou darcekov domov 😀 😀 😀 a tiez niesom sebecka ale akosi cudne prevratene to je 😉
Ano napadlo ma ze upeciem muffinky ale potom ma tiez napadlo ze nie vsetky deti mozu, nemozu...a ja po par dnoch nemam ani tusenie ako sa volaju zistila som si len pocet a nie este kto co moze a nemoze a tak viem ze ked dostanu keksik ci cokoladku tak im to ucitelky daju do skrinky a rodic potom rozhodne ci moze ci nie.... 😔

jaduska
8. sep 2011

@cistko nás v škôlke upozornili, aby sme na narodeniny nedávali pre deti sladkosti, ale radšej ovocie, keďže škôlky podporujú zdravé stravovanie detí. Tak my sme stále nakúpili taký mix ovocia a učiteľky to deťom podelili - urobili taký ovocný tanier. Niektoré deti k tomu doniesli aj piškóty. Najlepšie je doniesť nejaké banány, jabĺčka, hrozno, na to nezvyknú mať deti alergie...

jaduska
8. sep 2011

No a pre pani učiteľky sme nikdy nič nedávali....aj ony si dali ovocie 😀

cistko
autor
8. sep 2011

@jaduska vidis to ma nenapadlo 😉 nas zatial neupozornovali na nic, prve rodicovske bude az v pondelok, ale neviem si predstavit ako to ovocie delia 😀 😀 😀 a kolko toho ovocia...

jaduska
8. sep 2011

@cistko normálne im to nakrájali na taniere - banány na kolieska, jabĺčka na mesiačiky, keď bol pomaranč alebo mandarinka, tak to podelili, pár bobúľ hrozna. Neviem, ako papajú u vás deti, ale u nás jedia deti vo svojich triedach, nie v spoločnej jedálni, tak na každý stôl dali tento tanier s ovocím a každé dieťa si vzalo to ovocie, ktoré mu chutí.... Ja som dávala asi po 4 kusy z 2 - 3 druhov ovocia (záleží od veľkosti ovocia), z hrozna taký väčší strapec. Alebo ešte nám vraveli, že môžme priniesť napr. len banány, netreba pre každé dieťa, že oni to rozdelia deťom na polovicu a dajú každému pol banána, alebo pol jabĺčka. Neide o to, aby sa deti najedli, ale aby mali z toho radosť...

traktor
8. sep 2011

u nas sa davali sladkosti podla poctu deti + naviac pre pani ucitelku..cize nie kavu alebo tak, ale to co mali deti dostala aj ucitelka..deti potom oslavencovi zaspievali, pani ucitelka zahrala na harmonike, zatancovali si..je to take zlate, deti sa tomu tesia..a v podstate stale pridu domov s dakym keksikom, lizatkom..lebo vecne niekto nieco oslavuje 😀

titkovamiriam
8. sep 2011

ja davam sladkosti -vacsinou keksiky od ,,sedita,, ked su meniny a narodeniny no deticky si ich nechavaju v skrinke a az ked idu domov tak si ich daju 😉 v ten deň su oslavujuce deti,,králmi dňa,,
Pečiem ked su,,tekvicové dni ,,alebo ine drobne oslavy-najcastejsie mufinky to sa dobre drží v ruke

cistko
autor
8. sep 2011

super baby🙂 som rada ze ste dali viac nazorov 🙂

@jaduska no ten koniec je nadherny - aby mali z toho radost 😀 😀 😀 z ovocia? 😀 😀 😀 ja klopkam na drevo moj syn ma rad ovocie aj zeleninu ale vacsina deti ktore poznam v jeho veku, take dobroty nemusia 😀 a aj napriek tomu ze ma rad ovocie ci zeleninu keby ma keksik alebo lizatko a jablko alebo banan tak siahne po prvom vyklade 😀 😀 ale paci sa mi pristup u vas vo skolke, ze k tomu tak ucitelky stavaju - ked uprednostnuju ovocie...ja neviem este ako to u nas funguje, len v pondelok bude rodicovske, su tri triedy vacsinou ked pridem poobede pre neho tak su uz deti spojene v jednej a je s nimi len jedna ucitelka....jedalen som videla len jednu...

@traktor to sa mi viac paci ako kavu pre ucitelku 😀

@titkovamiriam mile 😉 uvidime ako to je u nas v piatok, tiez ma napadli muffinky ale nemam kosicky.... 😉

kvojtanikova
8. sep 2011

@cistko no, myslim ze aj keby skolka bola za zdrave stravovanie, tym ze je zaciatok roka nic nepokazis ked donesies sladkosti, v najhorsom pripade povies ze si to nevedela ze si mala doniest ovocie a zeleninu (u nas sa nosi aj mrkva, kalerab). Este mi napadlo ze raz Matej dostal dzusik (maly krabickovy, tiez to stoji cca 20c) od jednej oslavenkyne, a raz doniesol nejaku nalepku ci co to bolo. (Byvaju take harky nalepiek - auticka, princezne..., oslavenec to donesie a ucitelka im to postriha a kezdy dostane nalepku)

jaduska
8. sep 2011

@cistko ja som bola na praxi v škôlke akurát, keď malo jedno dieťa narodeniny a by si neverila, ako sa po tom ovocí zaprášilo....Jedli komplet všetky deti, sila kolektívu robí svoje 😀 😀 😀

cistko
autor
8. sep 2011

@kvojtanikova paaani sledujem ze dnesna doba je veru pestra 🙂 🙂 🙂

@jadusk tak to si viem predstavit a doma nad tym ohrnaju nos 😅

canadaz33
22. dec 2013

super napady zienky,ja mam tiez dilemu,ale este sa opytam co v nasej skolke preferuju,lebo tiez maly mava v skrinke jablcko,raz mal balicek z LIDL taky tenucky stvorc.keksik a 2 mini gelove cukriky,to asi jedna z bohatsich rodin tak nabalila..ale to jeblcko nedostavaju aj k obedu...??? 😒
to je uz jedno,ja asi ovocie tiez a mozno ak bude cas a chut tak okolo 25 mafiniek zvladnem 🙂 🙂 🙂