Nástup do škôlky k staršiemu súrodencovi

amadora
3. feb 2013

ahojte maminky, chcem sa opýtať či ste boli v situácii že do škôlky kde chodil už starší súrodenec začal chodiť neskôr aj mladší. či bol ten nástup jednoduchší, či bolo mladšie dieťatko spokojnejšie a kľudnejšie že tam má staršieho súrodenca. totiž ideme do takej situácie práve, starší syn 5 ročný chodí do škôlky a teraz v týždni by tam mal nastúpiť aj mladší, nebudú síce v tej istej triede, starší je už v predškolskej, ale veľa času z dňa sú triedy spojené, ráno sa spolu hrajú, obedujú spolu, na prechádzky chodia spolu, spinkajú spolu cez obed a poobede sú spojení už. mám nastúpiť do práce a tak sa bojím ako si maličký tam zvykne a chcem sa utešiť tým či ten nástup bude ľahší tým že tam budú chlapci spolu 😅

kaktusik007
3. feb 2013

@amadora ach jaj, dievca, co riesis.....
samozrejme ze nastup bude jednoduchsi -- moj starsi zacal teraz pred mesiacom chodit do skolky, no a s mladsim mam problem - on do skolky nechodi a tak je smutny a chce tam aj on - takze uz je pripraveny na september, nevie sice co to znamena, ale vie, ze aj on bude chodit ako sam hovori do koky 😀

blumka
3. feb 2013

@amadora ahoj, aj my toto budeme riesit..11.2 nastupuje mladsia dcerka. Starsia bude v inej triede, ale je to mala skolka, dokopy je tam 44 deti, takze tiez budu baby velku cas spolu 😉. Ja verim, ze nastup pre Juli bude lahsie, aj ked ranny plac treba ocakavat podla mna, lebo to ze mamka s ockom nebudu pri nej nezachrani asi ani sestra 😅 Ale mozno ked ju uvidi na dvore alebo v jedalni tak sa jej bude lahsie cakat na koniec dna. Bude tam predsa mat niekoho z rodiny 😉 Nasa mladsia sa uz tesi, kazdy den, ked starsia odchadza, chce ist aj ona, tak som velmi zvedava ako to nakoniec dopadne 😉

amadora
autor
3. feb 2013

@kaktusik007 @blumka akože aj u nás je plač zo strany mladšieho že chce aj on ísť za bračekom, koľkokrát mi do triedy ušiel, no len iné to bude keď tam začne chodiť ozaj 😅

blumka
3. feb 2013

@amadora no to len dufat musime, ze si rychlo zvyknu 😉 ja myslim, ze aj ked si chvilku poplacu tak to bude lahsie ako ked sla prva do skolky...nepoznala tam nikoho. Mladsia uz pozna zopar deti, pozna ucitelky, ony poznaju ju...take myslim ze by to malo byt lahsie

kaktusik007
3. feb 2013

@amadora
@blumka bude to v pohode baby 😉 uz su dostatocne "nabudeni" na skolku, takze pohoda...
my sme mali inak to stastie, ze aj susedove dievcatko slo do skolky, aj este jedna tu odvedla z vchodu.. takze moj sice tam akoze nikoho nepoznal, ale v triede uz boli 3 deti s ktorymi sa hraval cez leto vonku na piesku.... takze to bolo podla mna lahsie...
a deti si zvyknu, to len my, matky, sme nesvoje ked ich zrazu pri sebe nemame 😀 😀 😀

lienockaa
3. feb 2013

Otazka,ktora zaujima aj mna,akurat u nas bude aj ta ista trieda-maju len jednu zmiesanu..dufam,ze aspon ak bude plac,tak bude trvat kratsie..a ze sa pocas dna aj zahraju..ze bude mat tam taku oporu v starsom..

blumka
3. feb 2013

@kaktusik007 ved to aj ja hovorim, ze ja to budem horsie znasat ako ona 😀

amadora
autor
3. feb 2013

no to je asi pravda že my mamičky to horšie znášame 😅 starší už dostal poučenie (teda skôr som ho prosila o pomoc) nech sa mladšieho dohliada a venuje sa mu, zoberie ho medzi kamarátov, nech to má ľahšie 😀

ivett1
6. feb 2013

@amadora z vlastnej skúsenosti môžem len potvrdiť, že je to veľká výhoda... najmä pre toho mladšeiho súrodenca ... my sme mali v škôlke minulý rok predškoláčku a malého škôlkára 🙂 ... staršia sestrčika dohliadla na svojho mladšieho bračeka, keď mohla... keď chodili všetky triedy von na ihrisko v aréali škôlky, tak sa mohli spolu aj zahrať... a tiež, keď spájali triedy, tak vždy sa snažili zadeliť detičky tak, aby boli v triede so svojimi súrodencami (je to také nepísané pravidlo v našej škôlke...) ... sem-tam som počula ako ho musela dcérka "ochraňovať"... alebo on ju😀 ... skrátka súrodenci... keď sa oni dvaja medzi sebou hádajú, tak to je ok, ale beda, ak by sa náhodou našiel niekto, kto by zapáral do jedného z nich, hneď mu príde na pomoc ten druhý a už "bojujú spolu, keď treba, aj s celým svetom"...😀 😀😀

amadora
autor
6. feb 2013

@ivett1 to si pekne napísala. ja mám práve za sebou prvý pracovný deň a chlapci sú prvý deň v škôlke spolu. tak ako sa blíži čas že treba ísť pre nich stúpa moja nervozita že čo sa dozviem, ako zvládli 😅

ivett1
6. feb 2013

@amadora 😉 tie pocity poznám🙂 ...