Nástup do škôlky mimo septembra?

zdenka112
30. máj 2009

ahojte dievcata chcem sa vas spytat.moja dcera bude mat v aprili tri roky.zoberu mi ju do skolky aj v aprili?ci budem musiet cakat az od septembra?lebo neviem co by som s nou spravila ked nastupim znova do prace.neviem ako to fungujedakujem za odpovede pekny dnik

andrea.m
30. máj 2009

zdeni mali by ti ju vziať aj od aríla ale mala si ju ísť v marci ked boli riadne zápisy do škôlok zapísať. ak máš vybratú škôlku rozhodne chod čím skôr za riaditeľkou aby sa ti nestalo že potom nebude miesto.

marianka8004
30. máj 2009

zaleži aj od toho,či to je na dedine,alebo v meste.mne dceru zobrali v novembri.narodila sa 29.10.ani som ju nemusela zapisovať.riaditelka to urobila sama.v meste maš na vyber,musič ju zapisať sama,tam,kde chceš.a pre istotu sa chod informovať.

zdenka112
autor
30. máj 2009

no my byvame v meste ale asi mate pravdu najprv sa pojdem poinformovay.dakujem dievcata

bejka13
31. máj 2009

V priebehu roka asi ťažko, lebo deti , ktoré nastúpia do 15.9., dostanú škôlky dotáciu na každé dieťa. Ak nastúpi dieťa po 15.9. už naŇ nedostanú ani cent. Tak neviem, či niekde vezmú dieťa aj po danom termíne. Pred 2 rokmi , sa mohli brať aj v priebehu roka. tak že , tak...

danu
31. máj 2009

ak je volne miesto beru aj v priebehu roka, aspon v Ba je to tak urcite 😉 Niektore deticky sa odstahuju, niektore su dlhodobo chore tak ich rodicia odhlasia, cize urcite sa pytaj riaditelky a podaj ziadost 😉

lienocka235
31. máj 2009

v BA je obrovsky problem vobec umiestnit dieta do skolky.... v riadnom termine... cize ak uz ma tri roky... a vobec ze pocas sk.. roka.. podobna situacia je v okolitych okresoch... poradovniky.. cakacky... aj v skukromnych skolkach..
okrem toho novy sk. zakon znizil max. pocty deti v triedach a mnohe skolky idu na vynimku MS .. a to im skonci.. takze dostat dieta do skolky je casto nadludsky vykon...

hasleerka
1. jún 2009

zdenka to všetko asi bude záležať od riaditeľky a či bude mať voľné miesto ... kámoškina dcérka už má 3 roky a nevzali jej ju, má šťastie že jej babka pomáha ... ide až od septembra

monky1
1. jún 2009

my sme chceli nastupit do skolky od februara 2010....samozr. ju nevzali....ani v dalsich dvoch skolkach, ked sme sa informovali 😒

zdenka112
autor
1. jún 2009

boze no to teda bude same problemy s tymi skolkami

janinah
1. jún 2009

malého som prihlásili v dňoch ,kedy sa prihlasovali všetky deti,ale nahlásila som,že nastúpi až v dec. a nie v sept. ,nebol žiadny problém,akurát v sept. som potvrdila,že ozaj až v dec.,záleží od riaditeľky

michalienka
4. jún 2009

Tak ja sa chystam maleho nahlasit do skolky v januari 2010 /vtedy je tusim zapis do skolky na novy skolsky rok 2010-20011/, aby mi ho zobrali v januari 2011, ked bude mat 3 roky. U nas sa beru do skolky deti v septembri a v januari.

michalienka
4. jún 2009

2010-2011

zdenka112
autor
4. jún 2009

my ked sa davali prihlasky sme byvali inde a ked sme sa prestahovali uz sa u nas prihlasky nedavali.ale skusim sa ist opytat v skolke

erka12
5. jún 2009

dali ste alebo date pred nastupom do skolky dieta zaockovat proti zltacke?

orchideja
6. jún 2009

Ahojte maminy nič si z toho nerobte moj mali ma tri roky a tiež my ho nezobrali do školky vraj pre nedostatok miesta ale bavila som sa aj s inymi maminami a tie my vraveli že hlavny problem v Bratislavej je ten že teraz že vraj školky musia brat deti v predškolskom veku 4 a 5 ročne že moj mali je januarovi a preto že vraj je ešte malinky na školku. Ale moj nazor je aj ten že je velmi vela deti niekto mudri povedal že školok je vela treba ich zrušit a zrazu mudre hlavy zistili že teraz je školok malo a su preplnene detmi.