Návrat do škôlky po chorobe

13072018
26. sep 2021

Ahojte maminky, dcerka ledva zacala skolku a uz je tyzden doma so soplikmi 🙂 Samozrejme pridal sa kasel lebo sople zacali stekat (povedala Dr.) a vraj kaslat moze trvat aj tyzdne… Rozmyslam teda kedy ju vratit do skolky. Este stale jej obcas tecie z noha (cire, nic zelene) a teda pokaslieva. Ako to riesite vy? Cakate kym je dieta uplne tip top alebo po tom tyzdni doma uz nastupuje? Vdaka ❤️

tehulka2011
26. sep 2021

toto aj mna zaujima, nepytala si sa doktorky? Je dieta infekcne aj ked je uz vo vykasliavacej faze?

veronikadamianko
26. sep 2021

@13072018 moj presne tak isto tyzden bol doma ale rano a vecer este kasel ale uz nic strasne takze zajtra k dr.nech rozhodne a vypise kedy ma ist do skolky

luccija
26. sep 2021

@13072018 ak má sopel tak nie ešte nie je zdrava.Aj po chorobe by si mala pár dní oddýchnuť snažila som sa dať do škôlky zdravé dieťa.

bluka2
26. sep 2021

Ja sopliky nepovažujem za dôvod nechať dieťa vôbec doma...

anoushka33
26. sep 2021

@13072018 Ahoj, my mame obdobnu virozu za sebou... po tyzdnovom sopleni zacal kasel, az prieduskovy, tak sme v pondelok boli u doktorky, popocuvala a nechala nas doma dalsi tyzden. Urcite treba poliecit, kym kasel nezmizne.

anoushka33
26. sep 2021

@13072018 a naozaj sa snazit mat kludovy rezim, hoci viem, ake je to tazke, aby dieta nebehalo, nelietalo, ked mu je tak doma dobre pri mame 🙂 ... proste, ak bez teploty, prechadzka po slniecku urobi dobre, aj telu aj dusi, ale nie ist na ihrisko, samozrejme 🙂...

leonie35
26. sep 2021

Syncek bol 2 dni v skolke, ochorel (sopliky, teplota 2 dni 38C a neskor par dni kasel). U nas bohuzial "len sopliky"- ako to oznacuju poniektore mamicky a s kludom anglicana poslu dieta do skolky, trvaju 10-12dni, nehovoriac o tom, ze sa popritom nakazi cela rodina a mame horsie priznaky 😔
Takze kym nie je dieta fit, malo by ostat doma..aj nasa pediatricka to odporuca. Kazde dieta a aj dospely ochorenie znasaju inak, u niekoho to moze byt na tyzden, u ineho kasel aj 3tyzdne.

13072018
autor
26. sep 2021

dakujem baby za nazory, zajtra ju teda necham este doma a obvolam skolku aky maju pristup aj doktorku nech ju radsej prezrie. Pekny den a zdrave deticky vsetkym 🙏

hradnapani
26. sep 2021

@13072018 najlepsie nechat popocuvat doktorkou. Mojho syna takto v lete pustila do skolky, ze dychanie je ciste a ten kasel bol uz len nejakym cistenim.

zuzanaete
26. sep 2021

Syna davam uz do skolky, aj ked mu kasel este uplne neskoncil. Ako ked moze doma lietat, behat, ma plno energie, chodim s nim von, tak nevidim dovod ho do skolky nedat. Ale s detmi k doktorke nechodim. U nas byva kriticka iba jedna noc, co je silny kasel a potom je to uz takmer ok. Takze par dni domacej liecby staci.

euka210
26. sep 2021

@13072018 papier od lekarky ze je zdrave a moze ist. Po tazsej viroze moze aj 3t kaslat, to hovori aj nasa dr.

blumie
26. sep 2021

@13072018 u nas dieta s kaslom ani nezoberu alebo zavolaju aby si pon rodicia prisli, takisto so soplikom. Odkedy je Corona, tak je to ovela viac kontrolovane. A to take cire sopliky trvaju kludne aj 2 tyzdne.

bavlnka92
27. sep 2021

@blumie to v našej škôlke keď som bola pre malého len som počula spoza dverí nejaké dievča s kašľom tuberáka 😠🙈

mabenn
27. sep 2021

@13072018 pockam kym prejde sopel, taky lahky kasel moze naozaj este trvat...

luccija
27. sep 2021

@bluka2 a vezmú Ti take dieťa do škôlky?či je s opatrovateľkou?možno by si inác hovorila, keby si mala v triede 3 deti so soplom, ktorým to tečie do pusy a utieraju si ho do rukáva a učiteľka behá so servítkami deti nevedia smrkat a dieťa potom s tými rukami chytá hračky, alebo nevie jesť.Tie ruska bolo aj na niečo dobré aspoň som to nevidela🙂vo vyhlásení je, že dieťa so soplom a kašľom kvôli korone sa nesmú prijat

blumie
27. sep 2021

@bavlnka92 no tak to by ma nastvalo. Tu nizsie presne pani pise 3 deti so "soplikom" a hned je o par dni polovica deti chora lebo to tam neustrihnu soplik na ruckach, hrackach atd.

marianna_peskova
27. sep 2021

Ja občasný bezhlienový kašeľ neberiem ako dôvod nedať dieťa do škôlky. Ja tiež sem-tam zakašlem a kýchnem si. Mám to tak celý život.
Ale akonáhle sa pridajú sople alebo teplota, syn zostane doma.

nevenka
27. sep 2021

@leonie35 hej, my to mame podobne, uz druhy raz je dcera doma za tento mesiac. Bezne mi hovori, ze ten a ten ma sople alebo kasle. Uz som cakala, kedy to pride. Po tyzdni! Ale ja som doma s najmladsim, lenze keby sme chodili do roboty obaja, tak sa neda byt s jednym 2 tyzdne a s druhym dalsi tyzden minimalne. Ved to je cely mesiac pre zamestnavatela. Strasne je to. Mama si ale nespomina, ze by sme takto byvali chori ako nase deti. Ja neviem, ci z generaciu na generaciu horsie ci co...☹

nevenka
27. sep 2021

@luccija toto je na palicu, ja malu po tomto, co mi hovorila cely tyzden a dopadlo to zase s chorobou, uz druhy raz za tento mesiac, necham doma, predakolska, nepredskolska nas...ta som na toto...cely tyzden pocuvam, ze ten a ten ma sople a ten kasle. A deti bez rusok. V skole syn v pohode, koronu nedostal nikto z nas. Ale toto je des. Maly 9 mesacny sa vyliecil len teraz a znova to je tu. Ja padam uz na hubu, fakt.

snezienkaaa82
27. sep 2021

@leonie35 presne tak, moja dcéra po 2 týždňoch doma, tas sople, kašle, povedala mi, že veľa detí v škôlke ma soplik a kašlik. Pred skolkou sup sirup, vysmnrkat nos a ide sa. Aj učiteľka mi potvrdila, že deti sú chorlave..... Podľa Dnešných info zo škôlky deti so soplom a kašľom vrátia domov

fiafia
27. sep 2021

@13072018 dieťa so soplom a kašľom do škôlky nepatrí. Aj keď sú sopliky číre nikdy som sa neodvážila povedať bez vyšetrenia,sterov,že je to len sopel. Tých bacilov je xy. Pre niekoho neškodné a niekto sa z toho dostáva mesiace. Moja tak niekde dostala moraxellu a dosť dlho to bol problém. Tiež chodím do práce ale moju dcéru dávam do škôlky keď je tip,top. Vždy po chorobe je ešte deň,dva nechám doma aby ten organizmus mal čas na regeneráciu a nechitila prvé čo okolo nej preletí. A za mňa ďakujem korone kôli ktorej sú zavedené prísne filtre a netolerujú sa veci, pred ktorými sa pred tým možno zavrelo oko.

ikissedagirl
27. sep 2021

@bluka2 deti si tie sopliky odovzdavaju. a pre inych nemusi byt priebeh taky lahky a moze soplik prejst do tazsieho zapalu a antibiotik. prosim, budte ohladuplni k ostatnym.

snezienkaaa82
27. sep 2021

@fiafia prašné tak,, dieťa do škôlky by malo ísť zdravé. Pamätám sa, keď som ja chodila do škôlky, školy, chojrobu sme v ležali doma v posteli. Teraz chodia deti bezne so soplami, odovzdávajú si ich, ved je to len sopel, kašle sa na to. A korona? Všade sa vypisujú tlačivá o bezinfekcnosti, bezpríznakovosti a na co je to dobre? AB tak tie sople stále v triedach sú. Práve aj ha som doma koli tomu, že ma v práci nakazili deti zo školy, našťastie nemáme covid, no bežné prechladnutie.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
euka210
27. sep 2021

@13072018 pred coronou bezne deti mali sople ci slaby kasel...uz aj s tuberackym som videla, co malo byt doma. Teraz aj so soplikom maju problem...ale aj tak viroza je viroza a aj v skole pol triedy chyba.

bluka2
27. sep 2021

@luccija áno, jasné, že zoberú. Na ťajnaca ho tam nedávam 😉Bežný štandard nerobiť z trochu soplu chorobu tu. Nikto sa nad tým ani nepozastavi. Nezmyselne a nejednotne pravidlá kvôli korone existujú, objavia sa, potom sa zmenia, atď. našťastie my toto konkrétne nemáme

luccija
27. sep 2021

@bluka2 myslela som, že je u opatrovateľky.Ale je to jedno pre mňa dieťa so soplom do kolektívu nepatrí.
@nevenka máš pravdu.Decko si kychne a sopel vyletí.Nehovoriac o tom, že ako sa dospelak cíti zle, keď ma nádchu ja som tiež rada, že sa kritériá sprísnili a už nikto netoleruje choré deti

bluka2
27. sep 2021

@luccija je to taký hybrid "Tagesmutter", viac detí, štátna schéma s pravidlami ako v celom bundenslande. Ale fakt ja nerozprávam o prípadoch, že dieťa má taký sopel, že mu vylietava, stále kycha, ze nevie jesť a pod. Však pozriem na dieťa a vidím, či je choré alebo je to "sopliky". Vysmrkat nie je problém ani u dieťaťa, ktoré ešte nemá 3 roky, aspoň súdim podľa svojho

leonie35
2. okt 2021

Tak a opat sme chori, po 9 dnoch v skolke. Vo stvrtok a v piatok som rano vetrala satnu v skolke, pretoze tam bola mamicka s 2 ukaslanymi detmi ( 1 ma asi 1,5 r.,s tym je doma) To, ze nemala rusko ani respirator, je uz len ceresnicka na torte - ona sa vraj neboji, ze sa nakazi 🙈🙇‍♀️ Vcera cez obed si vraj pre syna dosla-zrejme jej volali p.ucitelky, ze kasle, no a moje dieta je chore...Tymto pozdravujem vsetky "zodpovedne" mamicky, ktore doteraz nepochopili, ze vhore dieta do skolky nepatri a hlavne tie, ktore su s dalsimi detmi doma...