Používame cookies. Viac informácií tu. OK
anjelicek26
27. apr 2012

@veronikapodolska - fiha to uz je co za hlupost 😀 xixi nech si najde co chce, pokial sa mala na to citi, do skoly pojde.. ze rozoznaj hlasku na konci slova... to nevie ani saska len tak z hlavy a to uz vie citat, pisat, az ked si to vyhlaskuje mi povie, co je posledne...

mummy01
27. apr 2012

@veronikapodolska to uz aby dieta vedelo aj citat a pisat ked ide do skoly... 😠 je to hlupost,skus inu psychologicku.A pozeram ze si okr.senec,u koho ste boli ak sa mozem spytat?

veronikapodolska
autor
27. apr 2012

boli sme v Senci, len som si nezapamätala priezvisko " Mgr. Ivana Mor...." pani psychologička bola mladá, blondína 🙂

katarina_k11
27. apr 2012

Pani psychologicky v Senci ucividne kde-co nahovoria.🙂 My chodime na logopediu v Senci a Dr. logopedicka mala na stene nadherny obrazok - jedno dievcatko jej z hlavy nakreslilo toho lenochoda z flmu Doba ladova. Tak som sa pytala, ze preco chodi na logopediu a, ze nevie povedat "r" a z toho dovodu jej chce psychologicka navrhnut skolsky odklad.🙂 Nemala som slov...

mummy01
27. apr 2012

no prave aj ja mam taku fajnu skusenost s jednou 😠 bola ale postarsia.....nedavno sme boli u inej ta zatial vyzera fajn ale este uvidime.....urcite by som to ale poriesila s inou,lebo sa mi to dost na hlavu zda 🤐

veronikapodolska
autor
27. apr 2012

my sme boli u inej v BA, na podnet zo škôlky. To mala malá 5rokov a3mesiace tam nam povedali, že OK do školy, že má nadpriemerný intelekt a aj testy školskej zrelosti boli OK. Na zápise do ZŠ nás zobrali, ale kedže ide o predčasné zaškolenie (malá je septembrová) tak potrebujú vyjadrenie od "ICH" psychológa... ale dali nám náhradný termín ešte v júli, tak uvidíme verím, že to dobre dopadne, pretože dcérka sa do školy teší 🙂 a bol by to stratený rok pre ňu, keby zostala v škôlke :(

mummy01
27. apr 2012

@veronikapodolska aha,tak tam je pes zakopany......psychologicky totiz veeeelmi nerady potvrdzuju predcasne zaskolenie.Ja som s dcerkou riesila to iste,je oktobrova a som nespokojna so skolkou tak preto.......a teda ona je vedomostne zrela len vraj socialne a emocne nie-no ale ona je introvert a ina nebude...Preto mam pocit ak psychologicka ma poslat do skoly dieta skor tak musi byt dietatko 100% vo vsetkom,co mi nepride fer lebo poznam dietky ktore maju sice 6 rokov ale nevedia poriadne ani ceruzku chytit ale do skoly idu v poho....to uz nik "neriesi"

veronikapodolska
autor
27. apr 2012

no to si trafila aj mne to tak prišlo, že len hľadala niečo čo by malá nevedela a našla tie hlásky....a už to nebolo 100 % a pritom jej rovesníci aj deti ktoré poznam a sú od nej staršie sa jej nevyrovnajú, len také deti nikto netestuje lebo im vychádzajú dobre roky tak idú normálne do školy a nikto to nerieši.....to je na porazenie

veronikapodolska
autor
27. apr 2012

Neviete mi prosím niekto poradiť aký je postup : ak nás už do školy prijali - na zápise sme dostali vyrozumenie, ale musíme absolvovať psychologičku lebo ide o predčasné zaškolenie a ak by ona povedala NIE - čo potom, rozhoduje rodič ? alebo to nie je NIE ?

mummy01
27. apr 2012

@veronikapodolska no ja ked som volala do skoly lebo my sme neboli na zapise tak mi zastupkyna vravela ze prijmu aj dodatocne ale potrebuje vyrozumenie od psychologa.Mam pocit ze to k prijatiu potrebuju kedze je to predcasne zaskolenie.Ale nechapem preco chcu posudok od ich psychologicky ked uz jeden mas.Mne nedavali podmienku ze od ktoreho psychologa....

meg9
27. apr 2012

Odlozenie škoslkej dochádzky v riadnom veku dieťaťa a predčasné zaškolenie navrhuje len psychológ z centra pedagogicko psychologickeho poradenstva a prevencie pod ktoré spadá škola. Uz som tu viackrát písala o školskej zrelosti, každopádne sa mi zdá skoro povedat pri posudku ze je nezrelá... Vascinou sa to robi tak ze da dieťa do jula pozve viackrát, najmä ak sa objavia "izolované" úlohy , ktoré nezvláda a v ostatnom je dobré. Skús sa dohodnúť so psychologičkou či by ste nemohli prísť ešte koncom júna.. Ako píšem to posúdenie by malo byť komplexné a urcite je neštandardné ak vychádza z nejakej schémy úloh a na tvrdo sa skóruje co dieťa spravilo čo nie. Ciže buď tam boli väčšie problemy s rečou na úrovni syntézy , analýzy alebo sa objednaj do centra ešte raz. Sama vravíš že malá sa to doučila, dieťa ktoré na to nie je zrelé sa to nenauči. Proste tie hlásky nepočuje ani keby si donho hučala týždeň...🙂 drzim palce
@veronikapodolska

veronikapodolska
autor
30. apr 2012

ďakujem za rady, už sme objednaný na 10/7 tak dúfam, že to bambula zvládne 🙂 tie písmenká už krásne vie, už vie aj jednoslabičné slová vyhláskovať celé, tak dúfam že to bude OK.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli