Pomôcka pre rozvíjanie reči detičiek

logo_napady
22. máj 2017

Milé mamičky predškolákov, práve vyšla výborná pomôcka pre rozvíjanie reči detičiek "Spoznávame prídavné mená alebo aké to je?"

lilu7
22. máj 2017

je to kniha?tiez navstevujeme logopeda, nakolko syn zacal rozpravat az v 3rokoch, tak ma taketo veci zaujimaju. Mam uz nastudovanu 1knihu o detskej reci a bola velmi zaujimava a poucna🙂

monicka144
22. máj 2017

Keď už je tu táto téma tak sa spýtam. Ako skoro po tom čo zistím, že dieťa má problémy s vyslovovaním nejakých písmenok by som ho mala zobrať k logopédovi? Predsa len tie menšie ešte tak kadejko vyslovujú všetko, kedy už sú v takom veku, že aha tak teraz by to už mal vyslovovať správne a stále to nerobí?

logo_napady
autor
23. máj 2017

@lilu7
Ide o súbor 50 kartičiek, ktoré vytvorila logopedička a sú určené na rozvíjanie schopnosti tvoriť prídavné mená. Ku kartičkám je aj teoretický úvod plus popis rôznych aktivít a úloh, ktoré sa s nimi dajú robiť.

logo_napady
autor
23. máj 2017

@monicka144
Hlásky si dieťa osvojuje v určitom poradí. Po 3. roku by malo mať zvládnuté KG, TDN, FV, Ch, J. Medzi 4.-5. rokom sa objavujú sykavky CSZ a neskôr ČŠŽ, hlásky L a R si deti osvoja po 5. roku. Pri nástupe do školy by dieťa malo zvládať výslovnosť všetkých hlások. Logopéda treba vyhľadať vždy, ak dieťa určitú hlásku vyslovuje nesprávnym spôsobom. Napríklad S s jazýčkom medzi zúbkami, alebo R "francúzskym", hrdelným spôsobom. Ak dieťa určitú hlásku úplne vynecháva, je ešte šanca, že si ju osvojí správne. Určite sa netreba riadiť tým, čo sa donedávna presadzovalo, že k logopédovi treba ísť až po 5. roku.

lilu7
24. máj 2017

Tiez navstevujeme logopeda od 2rokov a hovorili nam ze naco ze ma cas...chodi tam rad..hodinu sa prehra...ja sa poradim s cim potrebujem.lekarka ma usmerni...tiez som toho nazoru ze radsej skor a podchytit chyby na zaciatku ako ich nasledne vo vyssom veku riesit.

monicka144
1. jún 2017

@logo_napady Ďakujem pekne za odpoveď 🙂 Podľa tohto je to ešte zatiaľ všetko v norme aj keď možno trošku s ťažkosťami ale zvláda to čo má zatiaľ. Uvidíme ako to bude v budúcnosti lebo sa mi zdá, že mu to ide trošku ťažšie ako ostatným detičkám v jeho veku tak to bude sledovať