Nechce ma poslúchať. Čo s tým?

dadak
6. dec 2007

prosim vas dievcata o pomoc. uz si neviem rady, ako mam ist na svojho 3,5 rocneho syna.dnes mam za sebou tazky den. poplakali sme si obaja. Tak som ho vykricala...neviem ako mam na nho ist. ked som k nemu dobra, tak on ma absolutne nepocuva a ignoruje. povie mi, ano mami, uz to neurobim. ale o 1 minutu to robi znova. tak na nho skriknem a on zacne plakat, a vtedy pocuvne. tak na 10 minut. uz som sa s nim tolkokrat o tom rozpraval. zacal ma stiskat, slubovat, ale nikdy to nedodrzi. uz nevladzem. mam pocit, ze na nho poslednu dobu viac kricim,ako sa s nim pekne rozpravam. neviem si rady. stale je to horsie a horsie. niekedy je tak zlaty a dobrucky...2. problem mame s papanim. Jeden krajec chleba je aj 2 hodiny. stale musi popritom nieco robit, jednoducho neobsedi. Vtedy sa velmi hnevam...co mam robit? pomozte mi..

mamabiba
21. júl 2011

@kacickah to mi je ľúto. Ale pre naše deti iba to najlepšie 😉 . určite dačo vymyslíš...však 3x do roka to by mohol aj manžel pretrpieť 😅 . Ešte si mi nenapísala, či si ju prihlásila dakam do tábora. myslím, že je dosť táborov, kde by sa mohla zabaviť a vybujačiť. A aj dcérka si od teba trošku oddýchne...hlavne od našich zákazov a príkazov a kriku... a aj ty by si sa mohla trošku zregenerovať. Pretože nervózna mamina...hotové neštěstí. Treba si nájsť dajaký relax, ktorý bude iba tvoj...napr zumba, fitko, kozmetika, poprípade masáže. To by snáď mohlo prejsť 😉

kacickah
21. júl 2011

@mamabiba prave sme pozeraly nejaky tabor tak asi nieco poriesime.bola v skole v prirode a tyzden sme nechapali co sa snou deje ale iba tyzden bola zlata,mila no proste anjelik.... 😵 a potom stare dobre casy...a ja relaxovat neviem mna to nejak nebavi.chodila som cvicit a to hned rano aby som potom mohla navarit atd...ja sa nemozem stazovat ja si dost odychnem sem tam ju manžel zobere na vykend na ryby alebo na chatu aj to je nieco.lepsie ako nič

vodnarky
21. júl 2011

@kacickah - 😀 😀 😀 ..napodobne.. 😉

miroslava632
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamabiba
22. júl 2011

@kacickah jááj tak ty to máš takto vymyslené 😀 😀 . Môj manželík je stále doma, nikam ju neberie, takže ak chcem voľno, musím padať ja. Ale to ti závidím. byť tak sama doma, bez klasických "mamíííí" a zlato kde je dačo?, zlato čo máme jesť? a podobne...

kacickah
22. júl 2011

@mamabiba ja mam tu vyhodu ze vie kedy mam toho dost a zoberie ju niekam prec s domu.na ryby do hory atd...neni to často ale snaha sa ceny.nechava mi trosku priestoru pre mna samu ale potom si zas nechava aj on trochu priestoru sam pre seba.po jednej stranke mam citliveho a vnimaveho manžela ale su chvile kedy by som ich oboch zaviezla do pusteho lesa a nechala tam.....

nina55
15. dec 2011

@dadak ahoj, prave som narazila na tebou zalozenu temu o neposlusnosti dietata, ale kedze je z roku 2007, tvoj maly ma o 4 roky viac. Kedze aj prave riesim neposlusnost môjho dietata, chcem sa spytat, ci ten tvoj maly nezbednik z tej neposlusnosti "vyrastol" a ci sa to vekom zlepsilo.

henky12345
29. dec 2011

@dadak ahoj mam ten isty problem akoty aj ja stale w poslednej dobe kricim na malu ale to moja ma 3 welmi ju lubenkam len uz ju nezwladam poobede mi nespawa do skolky nechodi ma panicky strach a wecer zaspawa o pol dwanstej ...staram sa aj o mamcu je chora ja slobodna mamina a nerwy wkeli po malej wrestim minule mi bolo tak zle ze ku mne prisla zachranka mala ma panicky strach ked som uz newedela ako si dat rady powedala som jej chces aby ku mmne prisla sanitka zas? a zas potom ked to wyslowim ma to mrzi mam pocit ze som neschopna a zla mama ale welmi welmi welmi ju mlujem a ona miluje mna nesmiem ist ani na wc sama wsade somnou aj to mozno aj tym ze som jjej powedala ze ked bude taka zla budem mat inu mamu ja uz sama newiem akko nanu .dohowaram kazdy wecer sa s nou rozprawam a presne ako ty slubi ze uz nebude a zas sama sa nenapapa powie ty mi dawaj neoblcie nepoprata hracky nic... wecer som uplne mrtwa a nema mi kto pomoct ....co sa tyka papania sme rieseny na gastre pre nechutenstwo dals problem nas panicky strach s dr

vanessm
29. dec 2011

@henky12345 Takže, nenapísala si nič výnimočné v čom ťa tak dcérka hnevá, čo by nerobili aj iné deti v jej veku. Naša má 4 roky a ja ju radšej nakrmim, lebo inak b nezjedla nič, nevadí mi to, som rada, že aspoň niečo zje, a pritom v škôlke papá pekne sama. Neuprace hračky, len keď jej poviem, že ideme spolu, aj to si mslím, že je normálne. K obliekaniu len povzbudzovať, že jej rada pomôžeš, ale že ona je taká šikovná, že b to zvládla určite aj sama. Vyhrážky typu, že príde kvôli nej pre teba sanitka nepoužívaj, predstav si, že náhodou k bude musieť prísť a malá si bude myslieť, že to preto, lebo ona je taká zlá. Ani také, že bude mať inú mamu, to jej hneď len povieš, že ju nechceš a potom samozrejme, že behá za tebou aj na wc, lebo sa cíti neisto. Nie si zlá mama si len vyčerpaná mama. Ak si unavená, pusti je radšej rozprávku aby si si chvíľu oddýchla. Ovládaj svoje emócie, keď ťa aj nahnevá, pomenuj čo ťa nahnevalo, ale nehovor jej, že je zlá a podobné prívlastky, tie len uškodia. Držím palce

olivova
31. dec 2011

@henky12345 😀 😀 😀 uprimne som sa rozosmiala....Moja mala zaba (skoro 4 roky) akonahle jej dohovaram - to sa nerobi, a na niecom sme sa predsa dohodli, zacne : uz nebudem, uz nebudem...A hadaj co je o minutu? presne to iste... 😀 😀 😀 Ja musim skonstatovat, ze mam velmi neposlusne dieta, ale skutocne neposlusne...musim davat pozor za nu na vsetko...Nicoho sa neboji a vsetko chce sama...Pri vysvetlovani preco to nemoze ma vecne argument preco to MUSI :D Skus to zobrat z ineho pohladu. Zasmej sa, zober za ruku, povedz - pod ideme nieco ine (neda sa to vzdy, ale snaz sa 🙂 )...
A tiez ju musim krmit ako @vanessm , aj si ju poobliekam, aj na wc ju musim odniest aj po ceste si ju este nosim - vsak ju bolia nozicky .....Sice to nie je vzdy, ale je...

danielik79
31. dec 2011

babulky vidím že mám rovnaký problém ako vy ved aj teraz tých mojich ledva dostanem do postele a o jedení radšej nespomínam a uprataní ale najviac bodujú v neposlúchaní 😀

pancake
31. dec 2011

u nás začalo pomáhať: kto sa prvy prezlečie do pyžamka???? kto si prvy umyje zuby??? proste chce vyhrať za každú cenu, tak aspoň tak si ,,pomáham,, inak by bolo všetko na mne 😝

lenka_da
1. jan 2012

@henky12345 toto velmi dobre poznam, muz chodi stale na sluzobky, aby to nebolo malo, teraz bol 2 mesiace v nemocnici, takze ani cez vikend nemal kto pomoct. Navyse ho caka vazna operacia, takze nervy totalne v kybli... Tiez obcas vypotim riadne hlasky, za ktore by som sa nakopala do zadku, potom sa malej ospravedlnujem a vysvetlujem, ze som velmi, velmi unavena. Mne pomaha prevetrat hlavu vonku, samozrejme aj s detmi, ved kam by som ich dala, ale ocividne to prospieva nam vsetkym. A tiez doma pustit DVD s oblubenou rozpravockou, ked fakt potrebujem aspon ako-tak v klude navarit alebo si dat sprchu, na ine mi cas neostava. Drzim palce, deti v tomto veku hnevaju (z nasho pohladu) ale v skutocnosti sa skor nudia alebo maju pocit nedostatku pozornosti. Ozaj, velmi mi pomaha dat malej plastelinu, to je No.1, chvilku klud, a k tomu valcek na cesto a vykrajovat si kolaciky, normalne sa aj ja odreagujem niekedy. A este u nas celkom zabera, ze ked od nej nieco ziadam, musim jej to vysvetlit vopred, nie az vtedy, ked potrebujem, aby to urobila. Proste, ked si pyta stavebnicu, tak jej hovorim "dobre, ale nebudes ju rozhadzovat po izbe a ked sa dohras, spolu ju pozbierame, dobre?" alebo "ideme von ale nesmies vybiehat na cestu, aby nas nezrazilo auto, dobre?" pred tym som po nej stale vrieskala, lebo behala po ceste ako splasena, ja s malym v kociku som furt behala za nou.... no, nie je to lahke. Drzim palce.

henky12345
6. jan 2012

@vanessm dakujem za radu mate praawku babenky je to moj maly anjelik a ja asi welky nerwacik wiac menej mam teraz strach welmi sa o nu bojim ma zle wysledky s krwickyteraz nachladla berie antibiotika tak nemozu robit kontrolny odber kde by powedali ci treba ist na hematologiu, usne dierky ma zapalene a newiem sa toho zbawit uz to bolo ok a par dni kuknem a zas to ma a uz nema ani nausnice som wycerpana unawena a ustrasena aj ked kricim milujem a ona to wie aspon dufam 🙂

henky12345
6. jan 2012

@lenka_da dakujem za rady no aj unas sa uz snazim wiac a wiac osprawedlnit ked nakricim a powiem nieco zle jedna druhej potom wrawime prepac a pusinkujeme sa tiez ma zdrawotne problemy a mam fakt strach s jej krwi ma malo leukocitow a aj trombocitow tak mi weselo nie je

vintinka
15. jan 2012

ahojte,tak som si prečitala Vaše príspevky a doteraz som si myslela ,že musím s malým asi k psychológovi 😠 😠 a zistujem ,že su ,,rovnaké detská čo sa tyka správania 😒 😒 ak by ste mali ešte nejaké rady uvitam...tak moj ma 3,5roka v celku dobrý chlapček až na to ,že ak niečo chce ,, piští,, nechce do školky ..,nechce byt v kuchyni sám ,všade chodí za mnou ak nie je po jeho tak plače a zase piští..a čo je najhoršie začal robit problémy s obedmi len obedy odmieta jest ..musím ho krmit...masko mixovat ...robí kolo toho až taky cirkus ,že bolo obdobie ,že 5-6tyždnov neobedoval ..Nebolo to nechutensto lebo ranajky ,večere ,jogurty -kakao v pohode len teplé jedlo ..Mala som pocit ,že to robí naschvál..Postrašila som s nemocnicou s hadicami ,,do bruška ,, no a trošku sa to zlepšilo...ale niekedy stratíme aj s manželom nervy ..hlavne ked robí taky cirkus pri obede ,že ani my sa nevieme najest..dalej ..začal sa v noci pocikávat trvá to tak 1,5 ak ho nezoberieme na záchod tak sa pociká ale len v noci..proste je neposlušny ,velmi ale velmi upištaný a prilepený na mna ..nechce nikomu bezo mna predtym šiel aj k sestre aj tam spal ..teraz pomaly aj na wc chodí so mnou ☹ ☹ Priznám sa niekedy riadne mi prasknu nervy a vykričim sa ...aj dostane po zadku aj do izby ho pošlem -ale on tam nezostane a pride za nami a reve dalej...ak vás dačo napadne -budem vdačná za každú radu 😵 😵

marianella
15. mar 2012

@vintinka tak to s tou izbou poznam velmi doverne, moj malý je tiež strašne zlý a zvykla som ho nechavať sameho v detskej izbe, povedala som mu, že ked sa ukludni a prestane vreštať može sa prisť za mnou polubiť, ale už to nefunguje, neostane tam, pride pri mna a vrešti a vreští.... o 3 mesiace bude mať 4 roky, chodí do skolky, rano obrovský problem s obliekanim, nechce sa obliekať, potom si zmysli, že tata mu oblečie tričko, potom mama pancušky, potom tata nohavice... diriguje nas doslova a ked chceme stihat do skolky a neobliekať ho nasilím - lebo sam sa neoblečie, tak ho posluchame... viem že je to zle 😢 . problem s autosedačkou, davame ho tam vždy nasilu s krikom a trepe sa jak blazon, kope, skriabe. papame tak že ho nahanam s lyžičkou, inak sa nenaje... jeden den z týždna je dobrý a inak je to peklo. ideme na zakusok do cukrarne, do obchodu - hoci kam, vsade robi cirkus... vždy si niečo najde. je to hruza. a ja som ta najhorsia, lebo jeho tatko mu takmer vsetko toleruje a ustupuje, vsetko mu da, vsetko mu dovoli.... ide ma poraziť. 😢

lblb
18. mar 2012

ahojte kočky, tak u nás je to podobne... mám takmer 5 ročného chlapca, ale ten je buď veľmi dobrý alebo veľmi zlý, nikdy nič medzi tým. neposlúcha ma, všetko mu musím hovoriť aj päťkrát a poslúchne až keď zvýšim hlas... všade mi uteká - v tescu, na ulici, po ceste a pod. a pri tom je dôležitý a tvári sa ako všetko ovláda. vôbec nemá strach pred ničím ani pred nikým, aj včera mi ušiel zo zimného štadióna a ešte sa mi do očí smial. doma sa nechce obliekať, umývať, napiť, skrátka nič - vôbec ma nepočúva keď ho oniečo poprosím. pri chystaní von sa namiesto obliekania vála po zemi alebo sa blázni, skáče po gauči a pod. takže žiadny ale naozaj žiadny rešpekt. neviem si s ním dať rady. dobrý je len tak jednému aj to nie vždy, ale keď spolu všetci aj s manželom, tak je neskutočne zlý. nehrozia ani spoločné dovolenky, lebo by som scvokatela. vyhľadávam možnosti ako byť s ním čo najviac sama v dvojici a tak sa pri ňom normálne striedame. nechce sa ani sám hrávať, nevydrží v izbe sám ani päť minút, mužovi robí stále zle, všetko si od nás a najmä od muža vynucuje, presadzuje si len svoje, za všetko škrieka keď mu niečo odoprieme, tak si to jedovaním a plačom vynucuje - no hrôza... a čo sa týka detí vonku - kým iní rodičia dokážu svoje deti stopnúť za minútu, tak mne sa to nedarí ani za desať minút. uteká mi na cestu, predvádza sa, zle robí, nikde ma nečaká - je mi z toho do plaču. je to taká skúška nervov, už sa po mne aj susedia na schodoch obzerajú... iní rodičia dieť len napomenú a ja ho musím vycápať po zadku, už si pripadám ako dobrý nervák... PROSÍM PORAĎTE!
aj vy máte také neposlušné deti, pri ktorých vám tečú nervy alebo ja som tá najhoršia??? a ako to máte s trestami? ja musím priznať, že niekedy sa malému ujde na zadok aj každý deň a potom mám hrozné výčitky... ☹

mamavera
18. mar 2012

@lblb pomôže návšteva psychológa, asi máte ty a tvoj manžel rozdielne názory na výchovu, keď reaguje inak v jeho prítomnosti, neviem, čo znamená veľmi dobrý a veľmi zlý, u mňa žiadne dieťa ie je zlé, len sa mi niekedy napáčia jeho prejavy, ale určite zlé nie je. Navštevuje materskú školu? Ako sa správa tam? Prečítaj si knihu Deti potřebují hranice a treba aby si ju prečítali všetci, ktorí sa na výchove tvojho syna podieľajú, ale s tou návštevou psychológa by som neváhala.

lblb
19. mar 2012

@mamavera to si uhádla, s mužom máme strašne rozdielne názory na výchovy a neviem prísť na to prečo to tak je... bohužiaľ. o psychológovi uvažujem už dávnejšie, lebo jeho prejavy sú niekedy neznesiteľné a obávam sa, aby si ich nepreniesol do dospelosti 😖
no dúfam, že sú to len momentálne detské vrtochy a že z toho snáď vyrastie... ďakujem za tip na knihu, určite si ju prečítam.

mamavera
20. mar 2012

@lblb nemusíš sa zamýšľať nad tým, prečo máte rôzne názory na výchovu, možno je to tým, že ty tráviš so synom podstatne viac času ako manžel, na tom však nezáleží, podstatné je to riešiť. Môžeš si byť úplne istá, že ak sa nezmení váš prístup k nemu, určite sa nezmení ani on.Takéto prejavy sú bežné u mladších detí. Len sa to bude vekom zhoršovať, o puberte ani nehovorím. Nehovor mu nikdy že je zlý, ty si tiež o sebe nemysli, že si najhoršia, prečo by si bola? Veď si určite robila všetko preto, aby to bolo inak, už len tým, že si sem napísala. Keď to nešlo tak, pôjde to inak, psychológ ti pomôže, ale bude zrejme treba, aby ste tam išli všetci traja.Nezabúdaj, že vychovávať dieťa si sa neučila v žiadnej škole asi ani ty, ani tvoj manžel a ak má niekto z okolia hlúpe poznámky, ignoruj ho. Držte sa a keby si niečo potrebovala, kľudne aj do IP

slimstar
20. mar 2012

motivacia a hra, to zabera.

jednoducho dieta chce aby ste sa mu venovali a potom je dobre dieta.
ak je zlé treba mu najst cinnost, hru alebo nieco kde by mohlo pomahat. u nas to tak vzdy platilo. zaujat ho s niecim novym, nerobit rutinne veci, to ho nudi.
a vypracovat si autoritu, vzdy si stat za svojim. je to velmi tazke s detmi, kazdy den si vymysli nieco nove na vas ale podla mna to rozvija inteligenciu lebo stale musim rozmyslat co dalej.

postrasenie ano ale bitka nie radsej sa snazit s rozumom. u nas bola prisna vychova aj ja som prisna podla mna to je spravne. ale dieta mi neskace po hlave. kazde tuzi po zabave, hre, chce zazit nieco nove. 🙂

lblb
21. mar 2012

@slimstar autoritu áno, ale prísnosť ako takú moc neuznávam, teda v medziach normy. ja som tiež trochu prísna a zároveň aj kamarátska. no manžel je inak prísny a to sa mi nepáči. on ako dieťa vyrastal vo veľmi prísnej rodine, nechodil ani von, nemal ani kamarátov, nemohol NIČ - disciplína ako na vojne a to isté keby som ho trochu nebrzdila, vyžaduje aj od malého. ešte ja som často krát zlá, lebo povolím malému to či ono a pri tom je to banálna vec... takže začneme niekde od seba a potom môžem preonačovať dieťa.
ešte do určitej doby bol malý ako tak "normálny" , no teraz sa to trochu zhoršilo. možno robím ztoho zbytočnú drámu, možno je to len typické pre jeho vek a možno veľa vecí odkukal od kamáratov zo škôlky, neviem, isté je, že keď má raz nejaké vlohy dedičné, tak sa môžem postaviť aj na hlavu a jednoducho jeho povahové črty nezmením.
autorita to je to správne, u mňa ju ešte má ale u manžela, na to, že je na neho taký prísny, tak u neho dieťa rešpekt ani nič podobné nemá... bohužiaľ.
kočky ďakujem za váš názor

mirka118
1. nov 2013

Dobry den mam 8 a pol rocnu sestru,ktora chodi do tretej triedy.Byvame u babky.Chcela by som poradit od vas. moja sestra je strasne tvrdohlava. babka sa snou velmi trapi, uz nanu nema nervy. jednoducho si robi co chce. Nechce si upratat hracky,ani postel si neurobi,chodi stale bosa po dlazke ved ma take spinave ponozky ze sa ani nedaju vyprat a to vsetko jej obe omielame cele dva roky co sme u babky. 😒 Nevieme si s nou dat rady. Na mna je velmi hnusna. Stale si spieva. Nikdy nie je chvilu ticho!Aj vtedy ked sa ucim ale ona ked sa uci, nemoze byt ani radio zapnute.
Napriklad dnes. Babina jej dnes povedala aby sa isla ucit vybrane slova. 5 minut na to pride do kuchyne a najmenej 10-krat sa jej spyta co ma robit.Babinke uz pukli nervy a tak na nu nakricala. Prosim poradte lebo babinka uz je stara a bojim sa ze to nevydrzi ☹