Nepozvanie môjho dieťaťa na narodeniny

okacik33
20. nov 2012

Mam 4 rocnu dcerku a zijem v zahranici.mam susedku s ktorou som dost dobre vychadzala obe nase dcery su velmi dobre kamaratky ale zial stalo sa nieco co ma ako matku velmi hlboko zasiahlo .susedka organizovala narodeninovu oslavu a mne len tak mimochodom den pred oslavou oznamila ze jej dcera oslavuje ale ze si chce pozvat len najlepsich kamaratov zo skolky a ze su to prevazne domaci nie pristahovalci ako ja a moje dieta (aj ked podotykam ona sama je pristahovalkyna) cize pozvanie na narodeniny sme nedostali.Od tej doby sa jej snazim vyhybat aj ked byvame oproti sebe ona sa tvari ze sa nic nedeje a moje dieta som musela komfrontovat so situaciou kedze videla ze sa vedla v byte nieco deje ze su tam oslavy ale ju nikto nepozval povedala som jej jednoducho pravdu.nie som si ista ci som dobre urobila.popravde neviem co mam robit ukoncit to vsetko alebo sa na to povzniest a cakat kedy bude dalsi podraz....dcera to az tak tragicky neberie ale nestretavame sa viac spolu.mali ste niekto z vas podobny problem ako ste to riesili?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kilian
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mircalla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mircalla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
traktor
22. nov 2012

tema ma nazov *Nepozvanie môjho dieťaťa na narodeniny * ak si to niekto nevsimol 🙂,... nie co , kde kedy , ako atd robi @anjelicek26 ..tak ak nechcete , aby sa tato tema zamkla adminom, tak sa jej skuste drzat 😉

anjelicek26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mircalla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana76
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mircalla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
clarissa
22. nov 2012

Ja osobne som taku situaciu nezazila ani moje dieta ale zazila som nieco podobne ako mala ked sa deti spolcili a mna vynechali..Su to mozno detske hluposti,ale verte mi ze dieta odmietnutie alebo odvrhnutie z kolektivu velmi tazko nesie su to momenty pre neho dolezite,cize na taketo veci dlho nezabudne a moze sa velmi trapit.. Keby sa to stane dospelemu tak nad tym mavne rukou a zasmeje sa,lebo ma milion inych aktivit a povinnosti vo svojom zivote,ale zivot maleho dietata sa toci okrem rodiny aj okolo kamaratov,spoluziakov,zazitkov s nimi...jednoducho detsky svet ktory ma byt pekny a bezstarostny....To ze si sa rozhodla vyhybat alebo obmedzovat styk so svojimi susedovcami niesu ziadne zabomysie vojny ale len umysel dat dietatu najavo ze stojis na jeho strane a vzdy ma teba za kazdych okolnosti...S tvojho rozpravania mi konanie susedy prislo akokeby naschval a umyselne,a absolutne ju to zrejme nemrzi,cize ja by som sa chovala rovnako ako ty.... 😉

blondiee83
22. nov 2012

Spat k teme - ja napr. @okacik33 uplne chapem a asi viem, ako to preziva.
Mojej mame sa stalo nieco podobne so mnou, mohla som mat tak 4 roky, presne neviem, nepamatam si to, viem o tom len z jej rozpravania.
Moj otec mal dvoch najlepsich kamaratov, vyrastali spolu, studovali, sportovali, atd. vlastne kamarati su dodnes. Obaja maju dcery - jedna je tak stara ako ja, druha starsia o rok a od malicka vyrastali spolu - byvali vedla seba na konci nasej ulice. Ja som sa s nimi nejako casto nehravala, mozno sem tam. Ale pri jednej prilezitosti sme sa spolu hrali na ulici, az kym si to oni dve nerozmysleli a nesli sa hrat do dvora - samozrejme bezo mna (preco, to ja uz neviem). Akurat mama vysla na ulicu a videla, ako stojim pri branke a divam sa na ne, ako sa hraju. A potom zbadala mamu jednej, ako to cele sleduje, no napriek tomu ma nechala stat vonku a nezavolala ma. Moja mama im to dodnes nevie odpustit, stale ju to trapi a velakrat to aj spomenie. Aj ked je to uz 25 rokov, stale je to pre nu velmi bolestiva spomienka, ze jej male dievcatko bolo akoby vyclenene a to napriek tomu, ze ja si z toho nic nepamatam a teda to nemusela ani riesit. Cize velmi ta chapem a ja by som sa na tvojom mieste tej zene ani nepozdravila, hlavne po tom, ako to zdovodnila. A ohanat sa tu tym, ze 4-rocne deti si same vyberaju svojich hosti - prosim vas, to je prinajmensom tupa vyhovorka.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mircalla
22. nov 2012

@clarissa suhlasim, krasne napisane, detska dusa je mimoriadne citliva a vnimava a kazde odmietnutie ci odvrhnutie ho dokaze ranit. @blondiee83 Tiez suhlas

blondiee83
22. nov 2012

@fidka79 Tak je mi jasne, ze v tom veku uz vie povedat, kto je jeho kamarat, koho ma rad...ale aby si same vyberalo hosti na oslavu narodenin. Dobre ze si nechysta aj menu a tortu same 😀
No my v rodine taketo dokonale deti nemame, ale moje este ma sancu 🙂 dam vediet o styri roky 😀

mircalla
22. nov 2012

@blondiee83 No hadam bude aj extremne popularne a oblubene🙂))))))

blondiee83
22. nov 2012

@mircalla To si snad srandu robis !!!!!! Ze hadam... Jasne, ze bude a bez akejkolvek dalsej debaty 😀 😀

clarissa
22. nov 2012

@mircalla Ved prave to,poznam to na sebe lebo som to zazila a mam to v hlave dodnes...a je mi luto,ze tu v takejto,svojim sposobom smutnej teme ide niekto vytahovat ohromnu oblubenost svojho dokonaleho dietata.Viem ze su tisic krat horsie veci,ale neprajem ziadnej mame aby bola svedkom toho ako jej dieta dusevne trpi... 😔

bubelko
22. nov 2012

@blondiee83 neviem preco tupa vyhovorka 😕 moj syn si tiez na 4 narodeniny vyberal deti na oslavu a na piate narodeniny tiez. na stvrte si mohol pozvat 2 - pozval si jedno. zvysne 2 sme pozvali na moj podnet. teraz na piate narodeniny sme sa porozpravali koho ano a koho nie, dohodli sme sa na 5 detoch, z toho 3 si pozval uplne sam, 2 som pozvala ja na oplatku, ze sme boli pozvani. nechapem, co je na tom divne 😕

mircalla
22. nov 2012

@clarissa Stalo sa mi to tiez samozrejme, nebolo to permanentne, ale boli 2-3 situacie, a presne ako pises, doteraz si na to dost dobre pamatam, ine veci z ovela blizsej minulosti som davno zabudla, ono to proste v hlave ostane.
Nehovoriac o tom, ze deti ktorym sa posmievaju v detstve maju casto potom z toho traumu na cely zivot, toto som nastastie nezazila, ale viem si to predstavit a pochopit

blondiee83
22. nov 2012

@bubelko cize ako sama pises - neinicioval to tvoj syn sam, ale si mu pomohla a boli deti pozvane aj na tvoj podnet...ja som komentovala cisto samostatny vyber bez akehokolvek zasahu ci dohody s rodicmi. Uz chapes?

domique
22. nov 2012

@okacik33 A ty si ich dcerku doteraz na kazde narodeniny pozvala? len kontrolna otazka, nechce sa mi citat 3 strany 😀

bubelko
22. nov 2012

@blondiee83 chapem 😉

monikajaco
22. nov 2012

skor si myslim z toho co citam ze to mrzi viac teba ako tvoju dceru ... a ze ty si viac dotknuta a urazena ako ona .. aj ja mam 4 rocnu dceru a nikdy ju nevediem k tomu aby taketo veci vobec len riesila ..je to kazdeho osobna vec aj ona si pozve na svoje narodeniny koho chce ... a nie za kazdu cenu tam mat niekoho len aby bol kazdy spoko .. ze to vobec riesis ... a ze ignorovat ? preco to vobec tak prezivas .. ? davas zly priklad svojej malej ..

lady511
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zebra41
23. nov 2012

@okacik33 neviem posudit ako ti to povedala resp. preco ti povedala,ze tam budu sami domaci - ci kvoli tomu,ze nechce pristahovalcov alebo ma pocit,ze vy sa domacim vyhybate a dcerka by sa necitila medzi nimi dobre - to uz musis zvazit ty sama. A myslim,ze bolo fer,ze ti o tej oslave povedala dopredu. Horsie by bolo nic nepovedat a kaslat na vas - takze ju to trochu trapilo,ze vas nepozvali,ked mala potrebu o tom hovorit. Ak by sa tym mala netrapila,tak by som sa im nevyhybala. Mozno v tej chvili susedkina dcera proste malu na oslave nechcela, lebo sa mozno v ten den pohadali o hracku - tazko povedat,co tym detom niekedy napadne 🙂 a susede bolo blbe povedat,ze ju tam mala nechce,lebo vie,ze su kamaratky, tak si cosi vymyslela. Ja by som to nechala tak. Aj ked uprimne tiez by ma to zo zaciatku dost mrzelo a musela by som chvilu predychavat, no nechala by som na malu, ci sa s nou chce kamaratit alebo nie.