Nespanie 3,5 ročného dieťaťa v škôlke

juli13
3. feb 2016

Ahojte baby mate aj vy deti ktore v tomto veku 3,5 roka nespia v skolke? ako nastupila zaspala teraz sme dlhsie neboli a ani doma moc nechce spavat jak ekby jej uz nechybal obedny spanok ale ked dojde so skolky je za hodinu unavena ...dik za prispevky

charaka
4. feb 2016

@gaby21 moje deti su priviazane na stolickach, maju cez pusinky zalepenu pasku a mam od nich pokoj. Neprezila by som, aby mi unikol co i len jeden prispevok na MK. A nemam ziadne kamaratky, ktorym chodia deti do skolky a tak podobne... ja snad pojdem na spoved do kostola kvoli svojmu nazoru. Ach zeny, zobudte sa!!!!!!!

timea7
4. feb 2016

@charaka myslím, že je úplne zbytočné to písať, že úplná väčšina detí poobedňajší spánok potrebuje, dokonca sú unavené ešte pred obedom, tak i tak uznávaš ako jediný správny názor ten svoj. V každom prípade majú tvoje deti v tebe úžasný príklad tolerancie a empatie....

charaka
4. feb 2016

@timea7 presne tak... vsetky matky, ktore davaju UNAVENE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! deti spat strasne odsudzujem..... a vonkoncom neviem prezit, ked moje deti cez den zaspia... trieskam pri nich s hrnami, aby sa zobudili.... preboha zeny, uz dost! CELY CAS TU IDE O DETI, KTORE CEZ DEN SPAT NECHCUUUUUUUUUUU! Prestante si domyslat svoje vlastne romany....

timea7
4. feb 2016

@charaka my si nič nedomýšľame, iba sa bavíme na tom, ako prskáš a kopeš okolo seba....

ivana166
4. feb 2016

moj starsi syn nespal za cele 4 roky ani raz v skolke,len lezal sice mu bolo dlho ale vydrzal. Prestal spavat v 2 rokoch🙂

charaka
4. feb 2016

@timea7 ty si asi jedna z tych oblubenych mamiciek tu na MK, co ma potrebu rypat za kazdu cenu... precitala som si znovu celu diskusiu, vela mamiciek tu pise, ze ani ich deti cez den nespia. Jedine do mna sa tu navazate... tu clovek uz fakt nemoze NIC napisat...

Minule tu jedna mamicka zalozila temu, co robia a ako sa bavia dvojrocne deti, co dokazu a tak... no normalne mi jej bolo luto, lebo sa na nu zletel cely kurnik...

Vy tu prskate okolo seba zeny, ja sa na tom musim len smiat...

charaka
4. feb 2016

@admin a prosim admina, nech tuto temu uzamkne ci zmaze, ak to zakladatelke nebude vadit.

timea7
4. feb 2016

@charaka ak si túto tému prečítaš ešte raz, zistíš, že rýpať si začala ty.

extrate
4. feb 2016

Ja by som bola veľmi rada keby neboli deti v škôlke nútené spať. Keby mohli spať tie ktoré to potrebujú, a tie ktoré nepotrebujú by zatiaľ robili niečo nenáročné ako listovanie v knihe alebo aj rozprávku keby im pustili na cd, aby nerušili tých čo spia.
V našej škôlke sa to nedá. Moja dcéra už od 2,5r nepotrebuje denný spánok a chodí spať večer o ôsmej. Lenže odkedy v škôlke povinne spí, večer nemôže zaspať a ráno nechce vstávať. Celé zle.
Takže neviem čo také strašné tu napísala @charaka. Len pohľad z druhej strany

charaka
4. feb 2016

@timea7 do koho prosim ta???????????????????????????????????????????????? Precitam, odpoviem na otazku zakladatelky, napisem svoj nazor na ucitelky a idem dalej.... do nikoho som nerypala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ved som do rana aj zabudla, ze som sem vecer nieco pisala, nie este aby som rypala do nejakej mamicky!

azbestica
4. feb 2016

@charaka tak asi niektore mamicky su ucitelky...

cannella
4. feb 2016

Ja sa nestiham divit. Toto je dnes 3. tema, ktoru som otvorila a v kazdej sa musi niekto s niekym hadat. To sa uz fakt musite pochytit uz aj pre taketo hovadiny? Mam pocit, ze ked sa niekto na MK nepochyti pri comkolvek a s kmkolvek, tak nie je in. Zeny! Klud!

No a k teme. Zrejme je to len prechodne obdoboe, neries to, daj ju vecer skor spat, mozno sa k obednemu spanku casom vrati. Moja mala jeden tyzden spi cely na obed, potom 2 tyzdne ani ocko nezazmuri a tak dookola. Ucitelky si uz na to zvykli

gaby21
5. feb 2016

@charaka Mať svoj vlastný názor na tom predsa nie je nič zlé, ale ty jednoducho znevažuješ prácu druhych a to mi vadí, to akokeby som napísala že všetky predavačky su zduté kozy alebo všetky zdravotné sestry su mrchy, toto mne vadí že píšeš niečo o čom nemáš ani ponatia, každá hádka začína urážkou a tu si napísala ty, to že si to do rána nepamataš je tvoj problém, ja si myslím že vačšina učiteliek si svoju prácu robí zodpovedne a ja som im za to vdačná, kdežto ty si ich tu verejne urazila a ešte sa budeš rozčulovať že som si ich zastala, si divná. Ved existuju školky v ktorých deti cez obedný spanok nespia, tak pohladaj taku, 80 percent detí do 5 rokov potrebuje cez obed dobiť baterky