Nočné pocikávanie 3,5 ročného chlapca

renka1978
21. feb 2019

ahoj, mám 3 a pol ročného chlapca, ešte vždy máme v noci plienku, keď ju nedám máme všetko ocikané, keď ju dám, a zobudím ho, neche ísť v noci na WC, a ráno ju má celkom plnú, ako to riešite, alebo vyriešili ste?

janulik2008
21. feb 2019

Mala mala v januari 3 a pol tiez ma plienku na noc ... stane sa 3x cca za tyzden ze ma rano suchu ale radsej kupim balik plienok akoby sa mala pocikat do postele a v tom spat v noci ju nebudime ani mne neni prijemne ked ma budia 😉 okrem toho doma nikto nevidi 🙂

evittam
21. feb 2019

@renka1978 Nijak. Prišlo to samo. Dcerka mala na noc plienku do 4.5roka. A skusala som vselico. 😉 Starší syn bol bez plienok kompletne v 2.5roku....

renka1978
autor
21. feb 2019

@janulik2008 vdaka za odpoved, aj ja mám staršieho a ten mal 1 rok a7 mesiacov a nemal vôbec plienky. Ja viem, že doma nikto nevidí, len tie naše babky, tie kecajú dookola, že to nie je v poriadku, pekný den, Renáta

renka1978
autor
21. feb 2019

@evittam vdaka za odpoved, len dúfam, že to príde skôr, ako pri tebe, pekný den, Renáta

evittam
21. feb 2019

@renka1978 Aj ja som dúfala ale tak to vyslo. A babky, susedy,ine okolie neriesim ako im ani nevesiam na nos ci ma dieta plienky a v akom veku alebo nema. Raz to príde. Do skoly s nimi nepojde.😉

janulik2008
21. feb 2019

@renka1978 ale neries ich. Mala kym nechodila tak nechodi? Kym nerozpravala ... nerozprava este? A stvornozkuje? A sedi? ... a top bola suseda mala mala nieco po roku a uz a ty mas plienku? Ano ma. A davate na nocnik? Nie nedavame nema nocnik na Vianoce dostane. Joj to neskoro to nas vilko uz na rok nemal plienku ... som sa otocila hovorim teta KTO kupuje plienku? MY ani VY ani suseda takze je to Naša vec ... a uz hapkala ze hej hej ... sa ich spytaj ci by im bolo prijemne vo februari spat cela pocikana v mokrej posteli. Napr aj dnes mala zaspala o siestej a zobudila sa ze jej kakat treba ... a dost dlho kakala LEN do plienky ... ale radsej plienka ako ptm davat čipky atd. Prisiel den ked mala sadla na wc a vykakala sa. Postupne uz kaka len do wc ale napr cika len do nocnika nikto nevie preco 🙂 Nikoho neni do toho NIČ ci ma al nema tvoje dieta plienku. Ja sa spytam kolegyn co a ako (maju deti mensie aj vacsie niektore maju vnucatka) a vzdy sa da sa povedat zhodneme ja poviem ze ok mala ked mala rok a pol plienku mala na nocniku vrieskala. Alebo mala už vie R ale kolegynin vnuk nevie R zato dajme tomu na 2 roky uz plienky nemal pricom mala ked nocnik videla tak rev nehorazny 🙂 su to deti a ako tu niekto spominal do skoly a plienkou nepojde 🙂

renka1978
autor
21. feb 2019

@janulik2008 SI ZLATá, no len fakt dúfam, že to do školy vyriešime, pa

janulik2008
21. feb 2019

@renka1978 co ti poviem ... vytacaju ma take veci ... ze musi musi a musi ... ver ze radsej kupim balik plienok na mesiac 🙂 lebo spat v mokrej posteli nie je prijemne nikomu 🙂

renka1978
autor
22. feb 2019

to máš pravdu, raz ked to nevie tak to nevie, raz to bude dufam vedieť, pa

gabriellka
22. feb 2019

@renka1978 ak mozem poradit tak hodinu pred spanim ziadne tekutiny a tesne pred spanim este vycikat. Raz sa to nauci.

renka1978
autor
23. feb 2019

@gabriellka ahoj Gabi, to bolo už dávno samozrejmosťou, a vieš koľko vycikal, v noci som ho tiež bdila, tiež vycikal a do rána sme mali potopu.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renka1978
autor
26. feb 2019

@fidka79 naozaj, každý malý človiečik je výnimočný, aj ja mám 18 ročného chalana doma a ten bol ukážkový a dodnes aj je, v 1 a7 mesiacoch nemal plienky, v 9 mesiacoch chodil, v 1 a pol ročný rozprával všetko, sám papal a teraz pravý opak, máme plienky síce iba na noc, ale máme, chodil až v 14 mesiacoch, rozprávať začal konečne teraz a to má 3 a pol, doteraz len hapkal, sám papať nechce, všetkého sa bojí, strihania nechtov, vlasov, zobrať lieky, zubára a doktorov... Koľko ľudí toľko chutí, stále sa máme od nich čo učiť.