Nosiť detské okuliare v škôlke?

davidko
15. nov 2006

Chcela by som nejaké názory a podnety na nosenie a kupovanie detských rámov.Môj 5,5 ročný syn by mal nosiť okuliarky, ale mám obavy či v škôlke sa môžu nosiť, či mu vydržia aspoň jeden deň alebo či si nemôže ublížiť pri hraní a pod. Načo pozerať a nezabudnuť pri výbere detského rámu.Poprosím vás o nejaké rady a typy.Dík

ukana
16. apr 2009

matica, ty tiez chodis ku Kollarovej, vsak? 🙂 ako si zistila, ze mate problemy s ockami? ☹

janulap
16. apr 2009

Emka bude predskolacka len v septembri,do skoly pojdeme az o rok.Okuliariky nosi od cca roka a pol.Ona sa uz narodila s ocnou vadou.nema zrastene duhovky.Tak zrenicky nema takeho pekneho tvaru ako napr.spendlikova hlavicka,ale ma ich ako kvapka.ked mala cca 3roky,zacalo jej ubiehat jedno ocko.Tiez sme najskor kupili okluzor,ale bol jej velky,tak sme zacali kupovat naplaste na ocko.Nieco sa zlepsilo,ale dr. u nas,nevie co dalej....ci operovat,alebo koli tym duhovkam neoperovat.Chcela nas poslat do BA na kramare,ale zacali sme vybavovat najskor BB,je to predsa len blizsie,a tiez su tam odbornici.Tak 5.5. tam ideme...a ja mam hroooooooozny strach,ze nam povie,ze treba operovat.zas na druhej strane,uz by nam odpadlo to preliepanie.....no,som z toho na prasky 😠 😀

matica2
16. apr 2009

ano boli sme u kollarovej. mladšia zacala škúlit a u staršej ma upozornila riaditelka zo školky aby sme ju zobrali či nieje tupozraka ale je nakoniec je dalekozraka 😉

ukana
16. apr 2009

janulap, moj muz bol ako patrocny operovany...........tak sme sa bali, ale u nas to nehrozi, tak som kludna...........inak ta operacia velmi pomaha 😉

matica, kollarova je zlata 🙂

janulap
16. apr 2009

hm...a neviete,ako dlho trva pobyt v nemocnici?Ako dlho trva operacia 😢 ??

matica2
16. apr 2009

ukana kollarová bola suprová ked baby spolupracovali že som až oči vyvalovala. my mávame u dr problémy ale ona si ich hned získala 😉

kili
16. apr 2009

ukana, dík, si ma potešila 🙂
sklíčka sú tie odlahčené a neviem aké, rámik je kovový, myslím, ten lacnejší, tak to si ma tiež potešila, že je to lepšie ako ten plastový, tak nebudem mať výčitku, že šetrím 😀
zajtra zavolám dr., či môžem ísť pre recept, lebo som ho niekde stratila 😅 .
no a okuliare má mať zatial len jeden, tak aspoň že tak 🙂

kili
16. apr 2009

jo, a nebojím sa, že by z nich nejak extrémne rýchlo vyrástol 😝

ukana
17. apr 2009

kili, tak aspon ze len jeden 🙂 🙂 ...len aby sa potom nehadali o okuliare 😅 ...........a s tym rastom nehovor hop.........aby ta chlapci neprerastli o chvilu 😵 ............to sa rychlo zvrtne............. 😵

ukana
17. apr 2009

janulap, s tou operaciou neviem.......... ☹ .......asi budes prva v tejto teme, co podstupia taku operaciu 😔

andreah70
17. apr 2009

janulap ja už som to tu raz písala, syn má operované obidve oči , postupne keď mal 6 rokov jedno a v 8 druhé. Operácia mu veľmi pomohla, teraz ani nie je vidieť, že škúlil. Je to veľmi nepatrné a so škúlením spred operácie sa to nedá porovnať. Operovala ho dr. Vavrová v TN a v nemocnici bol 3 dni. Držím palce Emke, aby to dobre dopadlo 🙂 😉

tobi08
17. apr 2009

Andreah, ako ste spokojní s MUDr.Vávrovou?
Ja som jej dnes volala, v pondelok ideme k nej, tak uvidím. Syn má škúlenie 9 stupňov, nevieš, čo to je? aká je škála?
Okuliarky nosí od 4 rokov, teraz má 5.5 a začal škúliť, asi tak od decembra, vždy, keď sme mu odlepili očko, tak na to choré škúlil, ale teraz sa stane, že škúli aj celý deň, ale keď to zalepíme, tak neškúli. Som z toho nešťastná.

janulap
17. apr 2009

andreah,dakujm,potesilo ma,ze sa s tym neboríme samy 🙂 Bola si s malym v nemocnici?Ako dlho trvala operacia?

andreah70
18. apr 2009

ahojte, išla som si to pozrieť do papierov a syn mal pred prvou operáciou škúlene 20 stupňov a 40 priziem a po nej mu zostalo 6 stupňov /prizmy neviem prečítať/, pred druhou mal na druhom oku 13 stupňov a 28 priziem a po nej 5 stupňov. Teraz dva roky po poslednej operácii má na obidvoch očiach 3-4 stupne a to nie je skoro vôbec vidieť. Okuliare nosí stále ale lepiť nič nemusíme.
Tobi ja som dr. Vavrovou spokojná, v nemocnici som bola so synom iba prvý krát, pri druhej operácii iba v deň operácie /on už mal 8 rokov a nechceli dovoliť, aby som tam bola aj v noci/ Operácia trvala asi 45 minút, potom musel mať tri dni zalepené obidve oči, aby nehýbal svalmi, to bolo najhoršie zabaviť ho aby si to nedával dole.
Držím vám palce 🙂

tobi08
18. apr 2009

Ďakujem ti, my inach chodíme do BA, prof.Gerincovi, ale mám pocit, že nás tam odflágne vždy, tak pre istotu to ideme dať pozrieť aj do TN.
Je zaujímavé, že niekedy neškúli vôbec, neviem čím to je.

smatulka
20. apr 2009

ahojte,
janulap pri operacii ociciek je dietatko v nemocnici asi 3 dni, prvy den je predoperacne vysetrenie, druhy den operacia a na treti pustaju domov
tobi08 skulenie moze byt sposobene aj tym, ze ma dietatko unavene ocka alebo aj tym, ze sa sustredi na nieco konkretne, skus vypozorovat situacie, kedy skuli
ja sama skulim od narodenia, mam za sebou dve operacie a chystam sa na tretiu, prva operacia mi pomohla, v 11 rokoch som prestala uplne skulit a mohla som aj prestat nosit okuliare, potom v 15 rokoch mi zisitli, ze mi treba dioptrie, ale zle mi ich predpisali, tak mi spravili aj zle okuliare a skulenie sa mi vratilo, tak som v 16 rokoch isla opat na operaciu, ale uz nedoslo k takemu zlepseniu ako v detstve, tak sa teraz chystam este na jednu a tiez si kupim riadne okuliare, lebo tieto co mam uz dosluhuju
dnes som bola na ocnom s 15 mesacnym synom a tiez musi nosit okuliariky, zatial neskuli, ale je dalekozraky (+3,5 a +4 dioptrie) a ma cilinder (cize zle zakryvenie rohovky), tak nam predpisala okuliarky - chcem mu zohnat nejake fakt kvalitne, tak uvidime co sa zadari, mam na to jeden mesiac, sama na sebe vidim, ze kvalitne okuliare a ich poctive nosenie velmi vela ovplyvnuju

janulap
21. apr 2009

smatulka,tak dakujem.....a o operacii ta oko bolelo?ja som normalne z toho pototo 😀 😀

kili
27. apr 2009

tak my už máme okuliare doma 😎
S. si na ne rýchlo zvykol, asi 5-10min. som mu držala ruky a hrala sa s ním, aby ich furt nechcel dávať dole, potom keď ich chvíľku dával dole, tak som ich nasadzovala a neskôr stačilo len napomenutie aby ich nechal a on ich nechal 🙂 , takže stačilo takú pol hodinu zvykania. dáva si ich síce stále občas dole, teda dokopy ich mal možno takú hodinu na hlave, potom išiel spať, ale vždy si ich chce zas nasadiť alebo príde za mnou, nech mu ich nasadím 🙂 myslím, že čoskoro sa aj naučí si ich nasadzovať sám. Myslím, že si ich dáva dole len preto, že si ich chce obzrieť 😀

kili
27. apr 2009
ukana
28. apr 2009

kili, fesacisko 🙂 🙂 🙂 aj tie svetriky maju chalani kraaaaasne 😎 😎 😎

misa8
29. apr 2009

ahojte mozem sa pridat? aj ja mam problem s ramikmy pretoze mame len 7 mesiacov a zatial som take male nezohnala skusite poradit dakujem ☹ ☹

kili
29. apr 2009

misa, a od kiaľ si?

kili
29. apr 2009

najlepšie je obvolať optiky, ako niekam chodiť

matica2
18. máj 2009

my ideme v piatok na očné aby baby premerala a od včera večera kvapkám kvapky aj vy ste detom mali kvapkat pet dní pred vyšetrením?

ukana
18. máj 2009

matica, ano,5 dni vecer a este rano pred vystrenim, je to neprijemne, hlavne na dennom svetle davaj slnecne okuliare 😎 😎 😎

matica2
18. máj 2009

no ved adka rano vstala a začala plakat že vidí rozmazane taaak sa nalakala že prečo. tak som ju nehala doma do školky nešla.

miriamka12
25. feb 2010

Ahojte kocky, ak mozme aj my sa k vam pridame. Dnes nam ocna lekarka oznamila, ze dcerka ma astigmatizmus + strabizmus a budeme musiet mat okuliarky a prelepovat ocko ☹ Bola som z toho uplne hotova, som rada ze som tu nasla tuto temu, vobec som netusila o com lekarka hovori a co to pre nas znamena. Zajtra ideme do optiky pozriet okuliarky a naplaste 😔 Chcela som dat malu od aprila do skolky ale takto vobec neviem ci v skolke su aj taketo deticky ktorym treba prelepovat ocko na pol dna, neviete mi niekto poradit?

matica2
28. feb 2010

miriamka aj my prelepujeme očko staršej na celý den a mladšia na hodku denne. v školke by nemal byt problém ale možeš prelepovat poobede ked bude už doma. 🙂

miriamka12
28. feb 2010

Matica, pozrela som si tvoje fotky, krasne bambulky mas 🙂 Sarah je dost ziva, neposedna, neviem si predsatvit ako bude lietat s okuliarkami ☹ a bojim sa ze v skolke si moze ublizit alebo niekto jej nechtiac. Nikdy som sa takymito vecami nezaoberala lebo ja okuliare nemam ☹ Zajtra ideme dat prihlasku tak som zvedava co povie riaditelka ze ake maju skusenosti s takymito detmi. Sarah sa do skolky strasne tesi a bola by som fakt nerada aby bol toto problem.

matica2
1. mar 2010

zo staršou nebol problém ked jej dali okuliare lebo kamarátka zo školky mala iba teraz ked jej prelepujem jej to vadí ale mladšia ich dostala menšia ako staršia a bol problém ich nechcela ale postupne sme sa dopracovali k tomu že ich nosí ale ked jej prelepujem jej to nevadí lebo zas vidí že aj staršia má prelepené. tak vám držkám palce nech si rýchlo zviknete 🙂. len často chodíme napravovat do optiky tak čakám ktorej prvej puknú 😒