Nosiť detské okuliare v škôlke?

davidko
15. nov 2006

Chcela by som nejaké názory a podnety na nosenie a kupovanie detských rámov.Môj 5,5 ročný syn by mal nosiť okuliarky, ale mám obavy či v škôlke sa môžu nosiť, či mu vydržia aspoň jeden deň alebo či si nemôže ublížiť pri hraní a pod. Načo pozerať a nezabudnuť pri výbere detského rámu.Poprosím vás o nejaké rady a typy.Dík

janka256
4. dec 2010

@kvojtanikova daj mu urobit multifokalne tie maju plynuly prechod aj moj mal bifokalne predpisane a tiez som myslela ze s tym bude mat problem kedze ho to bude mylit a v optike mi poradili multifokaly a su super malemu to vobec nevadi a ma ich stale... 🙂

simsalabim
29. okt 2011

@krasnulka je to v budove detskej fakultnej nemocnice na Kramaroch na 2.poschodi. NAjprv sa treba zaregistrovat v budove detskej polikliniky az potom ist na oddelenie do nemocncinej casti. Pred vstupom na oddelenie je ich vlastna karta, kde ta zaregistruju a nasmeruju, co dalej. Je tam niekolko ambulancii a roznych meistnosti na specializovane vysetrenia. Ale ak ti dali tel.c., tak si tam zavolaj, vysvetli, aky mas problem a oni ta nasmeruju ku konkretnemu lekarovi. Neviem, ci sa tam objednava konkretne na termin, pretoze my sme tam isli na operaciu na odporucanie skvelej ocnej chirurgicky, ktora tam kedysi robila - teraz ma sukromnu ambulanciu - ale stale pre nich operuje v jeden den v tyzdni. Takze nas ona objednala na operaciu, my sme prisli uz len na prijem, takze ti neviem poradit, aky je presne postup. Lekarov tam pracuje vela a ak je to ako na inych oddeleniach, tak kazdy lekar tam ordinuje len urcitu dobu a ordinacie si striedaju...zavolaj si tam a uvidis.

krasnulka
29. okt 2011

@simsalabim uz sme tam boli pred rokom,ale dakujem 🙂

simsalabim
30. okt 2011

😀 vidis, to som si vobec nevsimla 😉 Netusim preco sa mi tato diskusia zjavila medzi novymi 😕

juliagregor
30. okt 2011

ahojte,
dvojky nosia okulky v školke uplne v pohode a je to jediná pomôcka pre učky, aby ich rozoznali... 😀

erika107
17. jan 2012

ahojte chcela som sa opytat dnes sme boli na ocnom a dr. nam povedala ze asi budeme potrebovat okuliariky +4 zda sa mi to hrozne velka dioptria ... prosim Vas kde ste kupovali ram a skla do okuliarikov? dakujem velmi pekne

evina313
19. jan 2012

@erika107 fuha, +4 😨 no ja po svojich skusenostiach v ocnych ambulanciach neviem komu verit.starsiemu lekarka diagnostikovala astigmatizmus a vraj sa to bude iba zhorsovat....prestahovali sme sa, isli sme k inej lekarke a ta povedala, ze ma oci uplne ok. kedze syn nemal ziadne problemy, verili sme jej a okuliare mal len na citanie. a uz skoro 10 rokov ziadne nenosi.kolko ludi, tolko nazorov...
zda sa mi ze na prvy sup ma prilis silne dioptrie, ale mozno ich naozaj potrebuje. ja by som ho asi dala vysetrit este inym lekarom aj ked sama mam 3 rocneho syna a vysetrenia zvladame s hrozou 😠
vsetko dobre 😉

ludmilka32
19. jan 2012

@erika107 Ahoj mne okuliarky nosia 3 deti Alžbetke to zistili veľmi neskoro až v 5 rokoch nechcela som veriť keď mi dr. povedala,že potrebuje až +8,5 na obe očká a má astigmatizmus išli sme k druhej dr kde sme si za vyšetrenie zaplatili a ta to potvrdila a hneď nato nasledovali vyšetrenia chlapcov ktorý tiež nosia okuliarky. Milanko mal vtedy 8 mes. a je super teraz si ich sami pýtajú veľmi rýchlo si zvykli aj očka im musím prelepovať.Ja chodím do Stupavy mám to bližšie. Zo začiatku hlavne chlapcom sme museli chodiť opravovať, ale veľmi milé a tiež vždy opravia aj v tescu.Keď ti môžem poradiť tak kupuj chlapcovi s hrubšou bočnicou.

martinka05
19. jan 2012

@ludmilka32 ahoj, mojej dcérke tiež zistili astigmatizmus keď mala 5 rokov ona +2 zhruba a -1. Nosíme okuliare už rok. Chcem sa ťa opýtať, či sa to tvojej dcérke zlepšuje alebo je to stále rovnaké, prípadne zhoršuje?

ludmilka32
19. jan 2012

@martinka05 Zatiaľ sme na tom rovnako 😒

martinka05
19. jan 2012

@ludmilka32 My ideme v marci na kontrolu, tak uvdím, čo bude

ludmilka32
19. jan 2012

@martinka05 ale aj ty máš okuliare?Ja keď som sa pýtala dr tak mi povedala,že to majú vrodenú vadu čiže okuliare budú mať stále

martinka05
19. jan 2012

@ludmilka32 no ja tiež nosím okuliare, ale ja mám len do diaľky a ona má astigmatizmus. Ja čo som čítala na internete tak tam bolo písané, že je to vrodené a takisto, že okuliare treba nosiť stále, preto som sa ťa pýtala, či sa jej to nezlepšuje, či naozaj nie je nejaká šanca. Ja uvažujem aj o operácii očí laserom a písala som jednému doktororovi cez email a som sa ho pýtala, že či sa to bude dať operovať, tak mi odpísal, že áno ale u detí sa odporúča operácia až po 18 - tke, lebo ich oči sa ešte vyvíjajú.

ludmilka32
19. jan 2012

@martinka05 mne povedala, že sa to nesmie zhoršovať, až keď sa to zlepší tiež bude môcť ísť na operáciu ale tiaž až po 18

erika107
19. jan 2012

ja si myslim ze drr. to zle namerala lebo dieta ktore place a place a place tak si myslim ze nemoze poriadne cez tie zaslzavene ocka vidiet ... to je skor o odhade :( ... uvidime o tt mame kontrolu ale uz poziadam dr. ze ho nakvapkam ja lebo zbytocne hystercil a bol uplakany :( ... modlim sa len aby sme nemali este aj s ockami problem...mame toho uz dost :(

a kde v BA sa daju kupit neake okuliariky? su neake specialne predajne len pre deti? viem len o optike na kramaroch

erika107
25. jan 2012

tak boli sme dnes na kontrole u dr. dala matthiaskovi +2 na obe ocka ...okuliariky sme kupili hned na kramaroch amju uzasne zlavy teraz komplet okuliare zo sklom nas vysli len 43 eur.. a to ten ram stal predtym 75 eur tak som spokojna s kupov aj maly docela fajn to bral no uvidime ci sa nam to zmurkanie polepsi

mojmacik
1. apr 2012

ahojte,trochu ozivim tuto temu. Potrebovala by som radu. Existuje nieco take ako gumicka na detske okuliariky aby nepadali ako aj z nosa ,tak aj celkovo aby sa zamedzilo padu na zem...hladala som na nete,no nic take som nenasla

rohacka
1. apr 2012

@mojmacik Ahoj, ja som prevliekla tenku klobukovu gumicku a zauzlila na konci. Fungujeme tak uz par rokov a v pohode. V optike nam ponukli vyvrtanie dierok na prevlecenie tej gumicky do casti okuliarov, co su za uskami.

mojmacik
1. apr 2012

@rohacka ja mam klasika gumicky,no baby maju dlhe vlasy a veru niekedy mam problem dat tie bryle dole bez tahania vlasov,oni sa postrapatia a niekedy sama nechapem ako sa to omota o tu gumicku

ukana
1. apr 2012

@mojmacik ja neviem, moj syn ma okuliare od 2 a po roka a nikdy ju nepoteboval...treba dotiahnut tie časti za uškami tak, aby okuliare nepadali, aby pevne sedeli...moj syn s nimi behá, skáče a nepadajú mu...V optike mu ich upravia, aj ked ich má pokrivené, vždy ideme na narovnanie, to už máme takú rodinnú optiku...Hlavne tie plošky, čo mu držia na nose, sa mu často vykrivuju 😖

mojmacik
1. apr 2012

@ukana vies ale ja mam trojicky bitkarov 🙂 a furt su v sebe,takze okuliare by bez gumicky boli furt na zemi...takze ja to beriem ako prevenciu

juliagregor
2. apr 2012

@mojmacik je aj taka siroka gumka a dlzka sa reguluje suchým zipsom, mne sa to vsak neosvedcilo...
ani som si nevsimla, že mate okulky...mne maju traja ale davaju si na ne pozor a su hakliví, ked sa im niekto dotkne okuliarov...
dvojky maju Okuly, kovove a starsi ma plastaciky, v Optike sme raz za týžden, nam ich stale dotahuju a popravuju...

mojmacik
2. apr 2012

@juliagregor no zrejme aj my zacneme chodit 🙂 ,lebo hlavne Adelka je prchka a aj svoje bryle hocikedy schyti a najradsej by ich prastila o zem ale aj na hanku utoci...neviem co je s nimi vsetkymi su taki besniiiiii,co chytia do ruk pokazia,furt su v sebe ale zase su aj chvilky ked sa tak krasne vsetci traja hraju...pochvalim a baaac uz su zase vsebe 🙂 ....kedy toto prejde? 😢

juliagregor
2. apr 2012

@mojmacik hm...moja ked to budem vediet vyhram Nobelovku 😎
dnes sa tak pobili v skolke 😖 nevedeli ich odtrhnut od seba...ucka ich prvykrat tak videla no mali zážitok 😀

majuskovci
8. apr 2013

Ahojte maminy potrebovala by som poradiť.Aj nášmu synovi 5,5 ročnému teraz zistila dr.že má krátkozrakosť a astigmatizmus.Má mínusky na jednom očku má 1,5 a na druhom 3,5.Aj prelepovať očko budeme.Vôbec neviem aké mu mám vybrať okuliare.Mne sa páčil v plastovom rámiku bolo to také výrazné a zase v kovových rámikoch bol taký jemnejší.Dokonca mi v jednej optike ponúkli okuliare s takými dlhšími plastovými uškami.Pristali mu,ale to za tými uškami sa mi zdá také rušivé,výhoda,že si to tak ľahko nedá dolu.Chodenie po optikách bol hotový horor....Poraďte mi ako mu najlepšie vybrať okuliare. Už som z toho zúfalá ☹

kvojtanikova
9. apr 2013

@majuskovci ahoj podla mna najdolezitejsie je aby boli ramy pruzne, lebo on ich bude davat hore-dole, plus deti mu ich budu natahovat, skusat si, potkne sa a spadne a potlaci na ne... Skratka vybrat material ktory je ohybny, to co pises ze plastove sa mi velmi pruzne nezda. A hlavne ked zacneete nosit okuliarky, hned ho chvalit, aky je v nich krasny, sikovny, s prelepenym ockom vyzera ako pirat, atd. (alebo nejaka postavicka z rozpravky ktoru pozna), prelepuj najprv iba na 15 min, potom 30, postupne tak dlho ako Vam kazala, aby sa toho nebal a nebolo mu to neprijemne. V prve dni upozorni ucitelky ze bude horsie vidiet (s jednym okom nebude mat priestorovy odhad, tak aby neliezol napr. na smykalku, jedine s dozorom) On si za par dni zvykne, len tie prve momenty treba podchytit. Okuliare s uskami vzadu su ozaj celkom prakticke, asi by som napokon vybrala tie, lebo podstatne je aby to nedaval dolu.

vanessa5
7. jún 2013

prosím vás neviete mi poradiť číslo do očného sanatóriav petržalke.... pokiaľ mi niekto vedel prosím napíšte mi ho... Ďakujem veľmi pekne.. nemôžem to nikde nájsť..

lcba
21. júl 2013

@simsalabim

chcela by som sa opytať ako dopadla operácia.

aký je prístup lekárov k pacientom

môj 5 ročný synček ide v septembri na operáciu.

sklamana70
24. júl 2013

moja dcreka nosi okuliare v skolke a nema problem, aj ked je to mala sukromna skolka a to jej este davam okluzor na ocko na par hodin, ja som ich kupovala v specializovanej detske predajni v Petrzalke maju tam velky vyber

simsalabim
24. júl 2013

@lcba operacia bola uspesna. Nemozem sa stazovat ani na lekarov ani na sestricky. Problemom boli iba okna, ktore nedoliehaju a kedze to bolo v zime, ked fucalo z tej strany, bola na izbe sialena, ale naozaj sialena zima.