Nosiť detské okuliare v škôlke?

davidko
15. nov 2006

Chcela by som nejaké názory a podnety na nosenie a kupovanie detských rámov.Môj 5,5 ročný syn by mal nosiť okuliarky, ale mám obavy či v škôlke sa môžu nosiť, či mu vydržia aspoň jeden deň alebo či si nemôže ublížiť pri hraní a pod. Načo pozerať a nezabudnuť pri výbere detského rámu.Poprosím vás o nejaké rady a typy.Dík

emjee
15. nov 2006

davidko ak ich potrebuje urcite mu ich zaobstaraj a vobec sa neboj
ja aj moj brat sme nosili okuliare uz v skolke (pred viac ako 20 rokmi), nikdy sme s tym problem nemali
sesternicin maly ma 1 rok a uz musi nosit okuliare - kupili mu take, ktore si len tak lahko nestrhne (maju take predlzene nozicky, na zaciatku sa dost jedoval, kym si zvykol a chcel ich furt davat dole) - popytaj sa v optike, urcite maju nieco vhodne pre deti, nieco lahke a nerozbitne 😉

davidko
autor
15. nov 2006

dík emjee za radu práve sme došli z mesta ale už sme aj kupili tak dufam že niečo vydržia 🙂 inač náš sa jedoval že niesú žiadne farebné iba jednofarebné 🙂 ale našiel si nejaké čo sa páčili aj nám aj jemu a vraj o pol roka - rok musíme kupiť zasa lebo z nich vyrastie 😖 som ešte zvedavá ako to bude v školke lebo tam sa dosť naťahuju ahlavne na tanečnej to mu asi mám povedať že ich má odložiť ?alebo ich má mať aj vtedy? asi som totálne mimo ako a kde sa nosia ☹

emjee
15. nov 2006

zalezi ake ma maly silne dioptrie, a podla toho, co robia - ak normalne tancuju kludne nech si ich necha, ak skacu a cojaviemco - hm, neviem, podla situacie, napr. bracho ma 4 dioptrie a na telesnu chodieval bez okuliarov

davidko
autor
15. nov 2006

no on má zatiaľ 1+ obidve očká ale neviem či sa nezhoršia

emjee
15. nov 2006

davidko treba to "podchytit" co najskor, ja som nosila okuliare od skolky po 2. rocnik zs, potom sa to zlepsilo natolko, ze som okuliare nepotrebovala, no na strednej uz som nedovidela poriadne na tabulu a zase som zacala s okuliarmi (len na tabulu), medzicasom sa mi to trosku zhorsilo (teraz mam 1.75, nevidim do dialky) a potrebujem okuliare na pc, na telku, na soferovanie ... aj von si ich davam, lebo potom nevidim ludi a si myslia, ze ich ignorujem a som namyslena, lebo nezdravim, a ja som len mierne slepa 😀

tajga
17. nov 2006

môj nosí okuliare od jedného roku, každú chvíľu ich mal ohnuté ale vydržali mu tak rok, ked bolo obdobie vzdoru tk ich vždy šmaril o zem a mal pokoj 😀 .

ukana
20. nov 2006

náš malý má okuliare od dva a pol roka, má ich už rok a držia. Ked ich má pokrivené, chodíme ich dať napraviť do optiky, aby sme ich doma nezlomili. Akurát v túto sobotu som mu na ne skočila, ale prežili to!! 😉 Aj v školke ich v pohode nosí, len sa bojím , aby sa mu nesmiali. ☹

emjee
20. nov 2006

ukana - decka sa mozu smiat za hocico, nielen za okuliare, treba malemu vysvetlit, ze nech si z toho nic nerobi 😉

ukana
20. nov 2006

to hlavne ocko mal ten komplex od malička, a bojí sa o malého. ale ten je na okuliare hrdý, nosí ich rád, lebo aj ocko má také. snažíme sa, aby to bral ako prednost a nie handicap.Tak uvidíme. manžel tým ako decko dosť trpel. Ale teraz je iná doba.Dúfam. 😅

emjee
20. nov 2006

bohuzial decka vedia zranit 😖 ale ak je maly vedeny k tomu, ze okuliare su ok, potom ho len tak lahko nejaka debilna poznamka od ineho decka nezrani
ja som to brala v detstve celkom normalne, ze mam okuliare - u nas v rodine ich mali skoro vsetci, takze som nejak nevytrcala 😀

davidko
autor
22. nov 2006

ahojte 😀

davidko
autor
22. nov 2006

dnes si ideme pre okuliarkiky tak nám držte palce nech sa mu zaľubia nosiť 🙂 dúfam že ich nehodí o zem a nebude štrajkovať 😉

ukana
22. nov 2006

davidko, chváliť a chváliť, neboj, ak ich potrebuje, rýchlo si na ne zvykne, lebo zistí, že s nimi lepšie vidí. Kolko máte dioptrií? My 6 a 4a pol. ☹

davidko
autor
22. nov 2006

ukana dík 🙂 mi máme len 1+ a 1+ ale jedno očko mu uteká a dosť ☹ .Už ich aj máme na očkách a v obchode mi radili že po 3 hodinách ho môže bolieť hlavička alebo očká tak že máme dať dole nech si oddychnu aj vy ste to robili?

ikke
22. nov 2006

ahoj davidko,
1+ su u deti velmi slabe dioptrie, detske oko ma vraj schopnost samo sa vyrovnat aj s o dost silnejsimi dioptriami a to bez okuliarov. 🙂
okuliare dostal asi hlavne kvoli skuleniu, nie? mate aj zaliepat ocko? ak ano, odporucam to nezanedbat.
inak co sa tyka detskych okuliarov, neboj, oni su prisposobene na deti a musia cosi vydrzat. 😉 a v skolke urcite nie je jediny s okuliarmi, nie?
tak do nosenia! 😎

davidko
autor
22. nov 2006

ikke, nemá ešte zalepené očko vraj až po mesiaci ideme na kontrolua uvidí či bude treba ale že vraj bude treba ☹ a z chlapcov bude jediný a maju len jedno dievčatko s okuliarmi tak dufam že to bude OK 😉 a díky za radu

davidko
autor
23. nov 2006

tak išli sme dnes do škôlky s okuliarmi 🙂 držte mi palce ako mu prejde deň 😨

ukana
23. nov 2006

davidko, my sme okuliare nedávali dole, pokial sám nechcel. teraz po roku už ich berie ako samozrejmost, zrejme aj tým, že manžel tiež nosí okuliare, tak sa chce na neho podobať. Minule si dal ockove okuliare a vybehol v nich z izby...No to bol pohľad 😀 😀 Aj náš malý trochu škúli, asi od decembra budeme nosiť jedno očko zakryté, ak sa mu to nezlepší. lebo pravé očko má lenivé, ako keby ho zanedbával a všetko sleduje ľavým. Tak mu ľavé načas zalepia. Som strašne zvedavá... potom dám vedieť.. ☹

davidko
autor
24. nov 2006

tak baby ďakujem vám za rady, okuliarki nosí rád 😵 aj sa mu páčia a nevadia mu na nose a v školke sa mu trochu chlapci smiali 😠 vravela mi učitelka - ale že ich hned uzemnila 😉 tak si ich nechal na očkách.Dokonca s nimi hral aj futbal tak som celkom spokojná až na našu susedku 😠 tá do toho položila celkom,stretla syna na ceste domov a miesto toho aby ho pochvalila ako pekne vyzerá alebo niečo iné to je fuk čo mu za nôtila že či je slepý že začal nosiť okuliare.Mala jedno šťastie že som vtedy nebola pri nich iba manžel mi vravel, ináč by som ju asi rozniesla v zuboch.Pritom má rovnako starého chlapca ako ja .Malý len na nu pozeral a bolo vidno že sa mu to nepáčilo ako to povedala.Až na túto drobnosť myslím že to bude OK nosiť ich.

davidko
autor
18. dec 2006

Baby máme poškrabané sklíčko 😠 synátor havaroval s nosom na stene a odnieslo to sklíčko,mám ho ísť vymeniť tam kde som to dala robiť alebo to môžem ísť vymeniť aj inam do optiky ved si zato aj tak budem musieť zaplatiť a pochybujem že na to sklo je záruka,poraďťe 🙂

ukana
20. dec 2006

davidko, neviem ako je to so sklickom, ale bezne dotiahnutie a narovnanie okuliarov ti zadarmo spravia v kazdej optike. Doma to radsej neskusaj, mohli by sa zlomit. My chodime narovnavat kazdy tyzden, ale uz mu po roku budeme musiet kupit aj novy ramik 😔

davidko
autor
20. dec 2006

ukana dík narovnávať sme už boli aj mi aj ked nie tak často ako vy 😀 v piatok ideme na kontrolu tak počkáme či nebude očko prelepené a v takom prípade nemusíme meniť lebo je to akurát na tej strane očka 🙂

davidko
autor
25. dec 2006

ahojte 🙂 tak mi nosíme prelepené očko a striedavo no na to neposlušné máme až 5 dní mať zalepené a lekárka povedala že to je predpríprava na operáciu lebo že to sa bude musieť operovať tak ma potešila pred sviatkami že až.

maca793
25. dec 2006

ahojte moja dcéra nosí okuliare od 3 mesiacom. vtedy jej zistili že jedno očko jej veľmi uteká a druhé má tupozraké keď mala 2,5roka začala chodiť do špeciálnej škôlky pre zrakovo postihnuté deti. po zdravotnej stránke je úplne v poriadku. od tej doby sme už vystriedali 4 rámy. keď bola menšia tak mala plastové rámy a aj sklíčka ale tie som jej musela dávať meniť každé 2 mesiace, lebo sa strašne poškodzovali. teraz jej kupujem železné rámy a normálne sklíčka. okuliare nosí poctivo a vidno aj liečbu. keď sme začínali s okuliarmi a keď začala chodiť do škôlky tak mala dioptrie +5 a teraz má +2.

alysea
26. dec 2006

Ahojte . Moja sestra ma dvojicky dievcatka a kedze sa narodili predcasne tiez maju problemy s ockami . Chodili aj do specialneho sanatoria . Ked boli mensie mali plastove okuliariky , ale ako napisala maca vela toho nevydrzali . Dnes su uz skolacky - prvacky , takze uz maju kovove ramiky s normalnymi sklami , uz chcu byt damy . Maca to je super ako sa tvojej dcerke zlepsil zrak . U nas sa to podarilo len pri jednej z kociek , druhej hrozi operacia . Drzkajte sa a neboj davidko , vsak to uz mas velkeho chlapa , nauci sa s okuliarikmi fungovat tak , aby aj po navrate zo skolky boli cele . papa

ukana
27. dec 2006

dnes sme boli na kontrole, pravé očko sa nám nezlepsuje, tak ľavé očko malému musíme na pár hodín denne prelepovať. Davidko, tak budeme držat palce na tú operáciu, to ti verím, že ti to celé sviatky pokazilo. ☹ Ale zasa ak mu to má pomocť, tak to bude pre neho lepšie. Mysli pozitívne. Ja tiež neviem , čo nás čaka, ak sa to pravé očko malému nezlepší. ☹ Tak budeme poctivo 3 mesiace zalepovať a uvidíme...Snád sa to zlepší. Manžel bol v troch rokoch tiež operovaný na oči, tiež mohol malý zdediť aj niečo iné...

davidko
autor
26. feb 2007

chcem sa trošku pochváliť 😅 boli sme na kontrole s tým neposlušným očkom a predstavte si sa nám polepšilo až sa Dr.čudovala že to je jedno zo 100 😕 na začiatku mal odklon 40% a teraz má ledva 10%,predtým nevedel spojiť dve zvieratká dokopy-tuším je to zorný uhol,a teraz v pohode za par sekund,som tak natešená že to zakrívanie očka pomohlo,aj ked vravela že ešte počkáme dva mesiace ale aj tak je to super. 🙂

Ukana držím palčeky aby sa aj vám tak polepšilo 😉 🙂 mi očko neprelepujeme máme taký okulár ktorý striedame dva dni na pravom a 5 dni na ľavom očku 🙂

maca793
17. mar 2007

ahojte, vo štvrtok som bola so Simčou nakontrole u doktorky, a tá nám povedala, že sa nič nezmenilo ,len jej vymenila obyčajné sklá za nejaké cilindrové. Malá mi hovorila, že lepšie vidé bez okuliarov ako s okuliami. Už dávnejšie som si všimla, že keĎ má okuliare, tak padá ako keď ich nemá. Tak som išla ku doktorke a tá ju vyšetrila podrobne.

adda
18. mar 2007

ahojte maminky
tak aj môj 5 ročný syn už má okuliare, ale ako tak čítam niektoré príspevky ,tak môj má len slabé +1 a +0,25, neposlušné je len to pravé očko, lekárka tiež povedala, že to dobré - ľavé mame prelepovať, aby sa to pravé posilňovalo, že vraj sú s tým veľmi dobré výsledky, ale problém je v tom, že Filipko veľmi nechce tie okuĺiarky nosiť, skúsila som mu prelepiť očko, vydržal asi 1,5 hodiny, potom to dal dole, ale aj tak to tam veľmi nedržalo, kúpila som v Sanite taký okulár, no tak uvidíme, ako to bude ďalej, zatiaľ je doma, ale čo bude keď pôjde do škôlky to teda neviem, či vydrží v okuliaroch, a mimochodom prelepovali ste očko deťom aj keď boli vškôlke či len potom doma?

ukana
19. mar 2007

adda, tie dioptrie vám fakt mozeme lan zavidiet. ☹ ☹ ☹ nás malý si očko tiež nechce dať prelepovať, tak som mu na to prelepené očko začala lepiť rozne nálepky, kazdý den si može vybrať nálepku, tak ho to teraz baví. Kupila som mu autícka a zvieratká, nech má vyber. Očko nosí prelepené len na dve hodinky doma, ale v aprili ideme na kontrolu, tak uvidime, mozno mu to daju na cely den ☹ ak sa mu to jedno očko nezlepší.

Akurát teraz cez vikend sa tak sfackovali s bratrancom, že mu musíme isť kupiť nový rám, ten starý uplne dokrivili, vypadáva mu sklíčko, no horror 😠 aj tak sa divím, že mu vydržal skoro rok 😅