Nosiť detské okuliare v škôlke?

davidko
15. nov 2006

Chcela by som nejaké názory a podnety na nosenie a kupovanie detských rámov.Môj 5,5 ročný syn by mal nosiť okuliarky, ale mám obavy či v škôlke sa môžu nosiť, či mu vydržia aspoň jeden deň alebo či si nemôže ublížiť pri hraní a pod. Načo pozerať a nezabudnuť pri výbere detského rámu.Poprosím vás o nejaké rady a typy.Dík

petusaaa
1. apr 2009

kili, aj my zhaname okuliare. akurat maly ma pol roka. a nevieme ich zohnat :/

ukana
2. apr 2009

petusaaa, v optike vam nevedia objednat? kili, ved moje dieta tiez malo dva roky a nie je to tak davno 😉 v tom veku sme zacali nosit okuliare a nebol problem s malymi ramikmi 🙂 v optike sme dva tri vyskusali 😉 neviem v com vidis problem 😒 s nosenim? chvalit, neustale ich nasadzovat, ukazovat, kto vsetko nosi okuliare, u nas z muzovej strany vsetci 😅 , a mozno aj odmenovat, 😅 oni si casom zvyknu 😉

miriamkac
2. apr 2009

cau kili...musia sa dat zohnat take ramiky pre tvojich chlapcov...nasa mala zacala s nosenim okuliarov, mala necele 2 roky a drobucku tvaricku.....a teraz mame aj nahradne (ten ramik stal cca 500sk) ale za tie, co nosi, sme dali 2000Sk, inac su super, ohybne a "nezlomitelne"...nosi ich cely den bez problemov aj v skolke. Takze drzim palce a hor sa do optiky. 😉 U nas so zvyknutim na okuliare problem nebol, kedze aj ja aj MM nosime okuliare... 😀

petusaaa
2. apr 2009

takze na zajtra mame objednane okuliarky, mame si ich prist vyskusat. tak som zvedava, kolko mu vydrzia na nose 😅 😀 😝

petusaaa
3. apr 2009

tak, v albume mame nove okuliarky 😉

michaela2410
5. apr 2009

Aj moj starsi nosi okuliarky asi od troch rokov, v skolke ked cvicia, alebo sa vonku nahanaju, tak si ich da dole. Som zvedava, ak bude musiet aj mladsi mat okuliare, ci ich aj bude nosit, ale teraz si dava podchvilou take, co mal starsi predtym a su bez skiel 🙂 nazval ich Harrypotterske, lebo Tomas ich mal na karnevale, ked bol ako HP.
Musime ho ist dat vysetrit, lebo MM je tupozraky a je to dedicne, tak zistili aj starsiemu, ze je dalekozraky, tak ma okulky.

tobi08
12. apr 2009

Och, tak malý má 5,5 roka, od 4.roka nosí okuliare a prelepujeme očko, boli sme na kontrole v BA u prof. Gerinca, vraj dobre, dobre, tupozrakosť je vyliečená, ale hovorím mu, začal s tým chorým očkom škúliť, a keď mu očko odleíme hovorí, že vidí dvojmo. On mi na to, to si nevšímajte, je to dobre dobre.
A malý niekedy aj celý deň škúli, niekedy zas neškúli, ja neviem, som z toho taká nešťastná.

kili
12. apr 2009

no ja som ešte nikde nebola, ale čo som stretla jednu pani, tak ma strašila, že ona bola v rakúsku, lebo tu nezohnala poriadne 😕
ja totiž ani neviem, kde optiky sú 😅
ale čo som okolo jedných išla, tak sme zašli dnu a tam nemali také malé, ale poslali nas na Račiansku, že tam je detská optika, tak tam asi v stredu zbehnem.

kili
12. apr 2009

ukana, no 2r síce majú, ale hlavičky majú asi menšie ako ročné deti 😒 aspoň čo som teraz kupovala čiapky, tak im sú skoro ešte veľké a jej deti ich nosili v roku 😅 . a odmeňovať a vysvetlovať, to asi nie, tomu ešte nerozumejú.

kili
12. apr 2009

tobi, a neskúsili ste iného doktora? akurát nedávno bolo v správach, že čo doktor, to iné dioptrie 😝

tobi08
13. apr 2009

Boli sme aj u jednej v TN, aj tam znova ideme, tak uvidím, čo povie ona. Viš, keď každý nám hovorí, že ten profesor je najlepší odborník na SR, je prednosta detskej kliniky na Kramároch,tak som si myslela, že sme v najlepších rukách.

ukana
13. apr 2009

kili, tak drzim palce, nech mate coskoro ramiky take co vam sedia 😉

tobi08
13. apr 2009

ukana, ako ste na tom? malý má okuliare stále? v pondelok ideme k dok. Vávrovej, som zvedavá, ako sme mu to zdravé očko lepili na cele doobediem tak začal na to horšie škúliť.

ukana
13. apr 2009

tobi, nas Mato bude mat okuliare az do dospelosti a ak sa potom neda operovat tak navzdy ☹ nosi ich cely den, uz si zvykol 😉 s tym skulenim aj u nas kadejako, ked to nelepene ocko viac namaha, ma ho potom unavene a skuli viac 😒

tobi08
13. apr 2009

Vieš, trápi ma, že on vôbec neškúlil, až keď sme viac lepili to zdravé očko, asi si ho moc namáhal, teraz som prestala lepiť, ale škúli aj s okuliarmi. nevieš o nejakých odborníkoch v Zlíne? Už rozmýšľam ísť aj tam

ukana
13. apr 2009

kolko ma maly? vraj v predskolskom veku sa to zvykne upravit, nam to skulenie liecia dioprie,teda drzia mu ten sval tak ako ma byt, takze operaciu nezvazujeme 😒 ale v zline kamosa operovali na oci,aj ja som pocula chvaly 😉

tobi08
14. apr 2009

Malý bude mať 6 rokov v auguste, ale doteraz vôbec neškúlil, až teraz, keĎ som mu to očko lepila na dlhšie obdobia, denne.

ukana
14. apr 2009

tobi, to bude len z toho lepenia, to by som ani neriesila, ze ist na operaciu, namaha ten sval viac, tak zacal skulit... 😒 mal ho proste unaveny a nevladal ho drzat..........to sa mu okuliarmi upravi, co ti povedal ocny? ja viem, ze je to neprijemne, nas Matko ked dal dole okuliare, niekedy som nevedela, kde sa pozera 😕 ...........teraz to ma lepsie, ale vzdy, ked mu dala ine sklicka, tak kym si na ne zvykol, bol to des... ☹

to lepenie je intenzivne v tomto obdobi, lebo vraj v skolskom veku uz sa to nezvykne zlepsovat, tak treba vydrzat..........ako riesite sport? matko nechce so zaleppenym okom bicyklovat, ani na kolobezku, tak ja mu to radsej odliepam, aby nemal uraz 😒

jujuju
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tobi08
14. apr 2009

Dnes mu muž očko zalepil a teraz neškúli, keĎ používa iba to slabšie. Maťo sa bicykluje, behá, nemá s tým problém.
Ten v BA povedal, že to je dobre, ale tam vtedy neškúlil, v pondelok máme ísť do TN, napíšem ti, čo povedala ona.

kili
15. apr 2009

tak som bola dnes pri tom figare a to je už 2,5r zrušené 😠 , bola som aj v slimáku a nič, najmänši mali číslo 36 ale aj to bolo veľké. boli sme aj v auparku a všetko len veľké, tam mali najmänšie 39.
fakt neviete, kde v ba zohnať okuliare na 1r dieťa? sakra, je to tu totálny zapadákov a že hlavné mesto 😠 😠 😠 😠

capy
16. apr 2009

kili skus kuk tu http://www.kidzbanz.sk/ a maju aj internetovy obchod http://eshop.babyportal.sk/catalog/

ukana
16. apr 2009

capy, kili hlada ramiky na dioptricke okuliare 😉 😉 😉 kili to ma mrzi ☹ , ze ste nic nenasli 🙄

kili
16. apr 2009

že mám obtelefonovať a spýtať sa. ale nechápem, ako to, že to tu všetci majú, kde to sakra kúpili 😕 😠

ukana
16. apr 2009

kili, zrejme to maju na objednavku.....podla mna ti mali v optike ponuknut moznost objednania ramikov, ked ich nemali na prevadzke, urcite ich dodavatelia maju aj take najmensie velkosti

kili
16. apr 2009

ukana, tá v slimáku mi hovorila, teda skôr tak zašemrala, že objednať, ale hneď to zazdila, že ale čo ak ich nezoberiete a nebudú sa vám páčiť. tak to na ňu môžem srať.
ale obvolala som a našla som dve, kde mali a v oboch dobré jedny. v prevej optike boli plastové, taká pekná telová farba, moc sa mi páčili a stáli 600sk a že k tomu jedno sklíčko 25€, alebo možno 11€, podľa toho, aké majú mať na predpise (ten som stratila, musím ho ísť znova vypýtať 😅 ), no a to mi príde trochu moc. a v druhej boli akurát zlacnené zo 600 na 390sk a spolu so sklíčkami by to bolo niečo cez 30€, čiže asi 1000sk, to sa dá.
obaja mi neodporúčali moc drahé, nie tie prvé, že nech si najprv na to zvykne, lebo tie proste nevydržia moc dlho. takže teraz stavým na cenu. čo vy na to?

ukana
16. apr 2009

kili, my sme tie prve mali tiez tak do tisicky, sklicka vyjdu okolo 400-500sk 10€-20€, ak davas odlahcene a tvrdene, su lepsie, urcite ich daj take spravit, od vacsich dioptrii 6 a viac cosi hradi aj poistovna, inak vari len 150sk na ramik prispieva a sklicka preplaca len tie obycajne 😖 ................ak to mas dvojmo, ide to dost do penazi 😒 ☹ ako vsetko 😅

tie prve nevydrzia dlho.....lebo deti rychlo rastu.............,ale zasa plastove, mas vacsiu pravdepodobnost, ze sa rychlejsie zlomia 😒 .............tie kovove sa len vykrivia...........neviem aky kvalitny je ten plast...........sice tie su tiez dnes uz kvalitnejsie ako kedysi......... 😉

ta predavacka v tom Slimaku...........trubka 😠

My mame stastie, muz chodi roky do jednej optiky, odmalicka,tak sme aj s malym zacali chodit len tam, aj nam spravi cenu, opravi zadarmo,poradi, ktore sa oplatia, taka rodinna optika 🙂

janulap
16. apr 2009

babenky ahojte.Mozem sa k vam pridat?Tiez sa trapime s ubiehanim ocka 😠

ukana
16. apr 2009

janulap, jasne 😉 .............odkedy ma emka okuliare? uz ide do skoly, ci este do predskolskej?

matica2
16. apr 2009

aj my sa pridávame boli sme pred velkou nocou u očnej a obe baby budu mat okuliariky ale ešte neviem ake lebo ich ešte musi odmerat 😒