Nursery v Londýne. Ktorú, kde a prečo?

kvietocek7
22. okt 2009

Ahojte, pokusam sa otvorit takuto temu -skolky v zahranici konkretne Anglicke.
Cas neuprosne bezi a uz sa budeme musiet obzerat po nejakej skolke tu v Anglicku, konkretne Londyn.Musim sa nejako zorientovat 😝 Vyber je asi siroky, ale ja mam hlavu v smutku ako to vsetko bude 😒
Ake su vase skusenosti?Co by ste odporucali?Aka je postupnost a rozlicnost?Poradte

wild.horses
22. okt 2009

Nas to caka v marci- uz teraz mi je z toho nanic ☹
Tak mi sme sa registrovali v jednej nursery na farme, par metrov od pobrezia, 15 minut od mojej prace aj od domu. Rozhodovali sme sa podla-vzdialenosti, ponuky skolky. Chodievam sa tam s nim raz za 2 tyzdne hrat, nech si zvykne na hluk a prostredie.
Buduci rok navstevy budu castejsie. nechcem ho tam len tak nechat a odist bez toho, ze by to tam uz nepoznal.

slovakia13
22. okt 2009

tak ja som este len tehu ,ale tu su jesle strasne busy tak prihlasku budem musiet podat hned ako sa mala narodi 😒
musim si pozistovat ako to je s platenim ,kolko mi preplaca stat ako single.....ak je tu nejaka maminka a ma skusenosti nech poda info....
uz teraz ma desi ,ze niekto cudzi sa mi bude starat o tak malinke babo 😔 sice iba 4 hod denne ,ale aj tak....

newyorkgirl
24. okt 2009

taaak kocky, vcera som bola dat Nikolke prihlasku do skolky ma od januara narok na 15hodin do tyzdna co zaplati tuna vlada... no lidicky mala som dost z prehliadky triedy, jedna trieda tam stolik s plastelinou, stolik s malovanim, stolik s PIESKOM, stolik s VODOU, potom neustale otvorene dvere von, ze aby deti mali vybeh ked chcu, pritom neviem kto im povie ze idete von oblecte sa hej a vonku sa zas hraju s vodou skoro v NOVEMBRI cele zacakane a ked ma vzali do triedy s mensimi detmi kde ich uspavali v rohu na zinenke tak to uz som mala fakt dost jaaaaj zlate nase SLOVENSKE skolky, este som zabudla spomenut domcek pre babiky bez babik a garaz bez auticok fasa 🙄 jaaaj no na hodku dve by som ju tam dala ale dlhsie isto nie a platit za to z vlastneho vrecka pomaly tisicku na den to by ma asi fakt nikto nedonutil 😖

eviska83
24. okt 2009

no baby aj ja pridam nase skusenosti- Andrej zacal chodit do skolky v 11 mes. Samozrejme cakacka v lepsej skolke min.3 mes. 😒 Takze sme dali kde mali volno.Ale akonahle nas kontaktovali zo skolky ze maju volno isiel tam .A aj to bol teda rozdiel . Vprvej to nebolo sice hrozostrasne ale deti tam nechavali len tak-nikto sa im neako extra nevenoval. V tej druhej som uz po par tyzdnoch videla velku zmenu.Tancoval na pesnicky ,rymovacky a pod. Venovali sa im teda max. Zariadenie bolo super- akekolvek nase priania nebol problem.Ale zas platili sme 115£/tyz.
Teraz je v playgroup ,co je od 3r.Platime 20£/tyz. ale nieje to teda tiez nic extra,ale zasa ani hroza .Chodi tam len 3X tyz na 3 hod.denne.

newyorkgirl
24. okt 2009

evi tak to znie fajn, akoze ja by som 30libier na den za hento teda rozhodne nedala a presne ako hovoris deti si tam behaju a robia co chcu, nic tam nie je zorganizovane, kamoskin maly tam chodi a deti osoplene a uchrchlane ucitelky nezajem 😖 ja neviem, som rada s malou doma, hrame sa, uz vie vela veci aj anglicke slovicka ovocie zeleninu cisla farby a tak aj sa s nou rozpravame nech vie si vypytat pit papat alebo na zachod, viem, ze keby musim dat dieta do skolky lebo musim ist do prace, tak nad tym tak nerozmyslam, ale ja radsej ozeliem tie peniaze hoci teraz nemam na vyber kto ma tehu vezme do roboty, ale radsej zijeme z jedneho prijmu a venujeme sa detom a do prace pojdem az neskor, mna to doma s detmi bavi a ten cas sa uz nikdy nevrati raz vyrastu a budu velke a potom mi to bude luto, preto sa snazim stravit s Nikolkou co najviac casu, hoci musim povedat ze sa tuna vo svojom okoli stretavam dost s nepochopenim, ze som nejaka zavisla na nej ked ju chuda nechcem dat do skolky, ale si vravim este nema ani 3 roky a tych hier s detmi si este uzije predsa aj ked bude mat o rocik viac... kamoska ide davat rocnu dcerku v januari, lebo tiez sa musi vratit do prace, ale to si lidicky neviem predstavit, pritom ja sama som bola tiez v jaslickach asi od 10mes. ale kedze som bola stale chora nasi mi neskor aj tak museli najst pani na opatrovanie a do skolky som sla az v strednej triede cize 4-5 rokov a nepripadam si nejako spolocensky pozadu teda 😀 ako vravim, kazdy ma nejake svoje dovody no

magisa
25. okt 2009

newyorkgirl - uplne se shoduji s tvym nazorem, jako kdyby jsi psala mima prstama
Me za mesic konci materska a opravdu si nedokazu predstavit, ze by se mi o meho sedmimesicniho syna /v te dobe/ mel starat nekdo jiny nez ja nebo muj pritel...On je jeste tak malicky, zavisly na materskem mlicku, ja vim kdyz ho neco boli, nebo je jen pretazeny, nebo potrebuje pohladit a citit moji naruc.
Mam slzy na krajicku jen kdyz si pomyslim, ze bych mela byt bez neho 8 hodin vkuse..
Je to moje vysnene ditko, vubec mi nevadi, ze jsem s nim doma, ze mi skoncil nocni zivot v ulicich, diskoteky, flakani, toho jsem si uzila zamlada. Chci byt pritom, kdyz udela prvni krucek, rekne prvni sluvko, nic si nechci nechat ujit, nikdy nevim jestli Williamek nebude me posledni mimi /i kdyz bych urcite chtela jeste minimalne jedno/ a proto si jeho detstvi nechci nechat ujit pod rukama...
A jeste k tomu, kdyz vidim v televizi ve zpravach co se vsechno deje v jeslich, skolkach tady v UK, tak se mi obaci zaludek...Jak muze nejaka ucitelka obtezovat male deti, bych ji usekla hnaty a spalila zaziva...
Pak nemam mit strach poslat me milovane dite do takovych detskych zarizeni

monika.c
30. okt 2009

ahojte dievcata,ja pracujem momentalne v jednej anglickej sukromnej skolke,takze mozem povedat iba za nas,my sa detom venujeme maximalne,podla mna tento system je tu lepsi ako u nas,jedna ucitelka ma na starosti 3-4 deti vo veku 0 -3 roky a 8 deti 3-4 roky.samozrejme zalezi od kazdej ucitelky ako sa bude venovat dietatu,ci sa s nim bude hrat alebo bude len sediet a hladiet do blba.samozrejme,ze sukromne skolky su lepsie ako statne,len si za ne zase musite zaplatit,ja som konkretne dala za skolku 1/3 mojho platu,ale som rada,ze Luky chodil do skolky,teraz chodi do skoly a vidim,ze skolka mu len prospela,vie sa dohovorit po anglicky,rozumie im a tiez na nom vidim,ze nie je uz taky bojazlivy ako na zaciatku.je sice tiez pravda,ze ani ja si neviem predstavit,ze by som dala niekde babo do veku 1 roka,ale ked musite,tak sa inak neda.takze zaver: anglicke skolky su dobre,len treba vybrat tu,ktora sa vam zda naj,treba obist aj viacej a az potom si vybrat.ja vam drzim palce,aby si vase deticky na skolku rychlo zvykli a boli tam spokojne. 😉

wild.horses
6. nov 2009

ahojte,

pridam nase skusenosti. Este sa na pobyt v skolke len pripravujeme. Kazdy tyzden sa tam chodievame hrat na nejaku hodinku alebo dlhsie v rozne casy-ked je klud a aj ked je busy. Malinky je v prvej skupine deticiek do 3 rokov. O 3 deti sa stara jedna ucitelka. Nie je pri nich jedna cely den, ale sa striedaju podla toho co ktora potrebuje urobit, co sa mi zda vyhodou, lebo sa dieta nenafixuje len na jednu osobu.
Skolka je na farme, maju kopec zvieratiek, deticky chodia von. Ucitelky ich vsak predtym oblecu, daju ciapky, topanky.
V tejto dobe tam boli babatka usoplene. Tiez sa snazia aby im tie sople netiekli prudom. Pravidelne menia plienky. Vzdy je pri detickach niekto, kto sa s nimi hra, rozprava im. Tiez starsie deticky-hlavne dievcatka radi chodia k babatkam a staraju sa o nich-obrazne povedane.
Na zaciatku som bola strasne zdepkovana, ze ho tam budem musiet nechat. No po par razoch co sme tam boli, malinky pride a uz sa aj hra. Ostatne deticky ho hned vzali medzi seba. Vidno aj na tych druhych babatkach, ze su uplne OK, behaju ci lozia hocikade, vsetky hracky su v ich dosahu, mozu robit bordel, no potom ich ucia si to po sebe aj upratat.
Tak, buduci tyzden ideme opat sa trosku pohrat.
pa.s.

wild.horses
9. mar 2010

ahojte,

otvaram tuto temu s mensim casovym odstupom.
Zacali sme zatial na pol dna. Nie je to veru jednoduche nechat ho tam, ale nemam inu mznost. Zelala by som si, aby som mala, ale bohuzial... 😔
Je tu este niekto. oho babatko zacina so skolkou v UK?

marika80
21. apr 2010

Ahojte, nasa mala uz chodi od dvoch rokov part time 2x po 3 hodinach a ked dovrsila 3 roky tak v novom terme uz jej stat plati 15 hodin a my doplacame zvysok (£50 tyzdenne). Skolka je sukromna, na 4 deti je jedna ucitelka. Rano su na poschodi a tam maju asi 4 stoliky a na kazdom inu aktivitu, a dieta si vybere co chce robit. Maju tam aj gumaky, takze to ich prezuvaju, ak bolo mokro. Poobede sa hraju v zahrade a tam je taky dom-velka miestnost a tam sa hraju, kreslia.... ale zachody su v tej hlavnej budove, takze prebiehali neoblecene ☹ . taktiez mi chyba take to prezuvanie, pomazanky na desiaty a olovranty, a ked sme vyberali skolku tak fakt v niektorych tie deti len spali na zemi na zinienkach 😠 . ale zas na SR je 15 deti a jedna ucitelka, takze tiez nic moc. Tento mesiac by nam malo prist, do ktorej (statnej) ju zobrali. Tak som zvedava, ako to v takych funguje. Mala je dost decka a predpokladam, ze tam uz na nu nebudu mat tak cas. Tak uvidime.

malalady
27. apr 2010

Ahojte možem sa opýtat ako to beží v anglicku.. netreba tam dávat žiadost do predu a tak??? jak tunak,že rok do predu sa to dáva?? dakujem

marika80
6. máj 2010

ahoj malalady, teraz uz sa rozhodlo, kto pojde kam do skoliek a skol od septembra 2010, a teraz v oktobri do januara sa budu podavat prihlasky na rok 2011.

naomi87
18. jún 2010

Ahojte, nedavno sme prisli aj my do UK aj so syncekom, ktory bude mat 4 roky, zacal chodit do skolky a ja s manzelom pracujeme, lenze letne prazdniny sa blizia a neviem, kto sa bude starat o synceka cez leto....
Poradte prosim ako to riesite vy....niekde som citala, ze na registrovanu opatrovatelku dava stat nejaky benefit, ktory moze kryt cely plat opatrovatelky....neviete ako je to s au-pair???

marika80
19. jún 2010

naomi87 nie som si ista. Ale kludne si zavolaj na council a oni Ti nieco poradia. Mne tak posielali list of nurseries, lebo som potrebovala malu dat na mesiac. Niektore sklolky su otvorene aj cez prazdniny. Myslim, ze su aj nejake 'clubs' alebo tak. Kolko preplatia neviem, ale mne naposledy hovorili, ze 80%. Ale mala je o rok mladsia, mozno pre to.

ivetinkad
27. aug 2010

ahojte.....planujeme ist zit s manzelom a detmi do uk a chcem sa opytat ako je to so skolkami...ema bude mat 5 v oktobri a oliver mal 3 roky v aprili...ako mam postupovat a ake su statne skolky?dakujem ...

dominikaluis
6. feb 2011

ahojte ,ja by som chela vediet ci je nejaka podpora ak moje dieta navstevuje nursery ????/

perelandra
7. feb 2011

@dominikaluis ak ziadas o working alebo child tax credit, tak pri vyplnani formulara narazis na kolonku child care. to znamena, ze ak ti priznaju tax credits, tak ti pravdepodobne budu prispievat aj na child care - teda nursery alebo childminder (ale musi byt registrovany). aj niektori zamestnavatelia poskytuju tzv. child care vouchers. ak nastupujes do prace, opytaj sa svojho zamestnavatela

zuzanka7834
20. máj 2011

ahojte baby, vopred sa ospravedlnujem, ze som mimo temy, ale surne potrebujem pomoc: zajtra idem do londyna a chcem sa spytat, ake je tam pocasie? Na nete pisu 19-21, mam velku dilemu, ci mi staci svetrik, sako alebo potrebujem bundu. Som dost zimomrava, ale cestujeme ryanairom, takze musim brat do uvahy i malu kapacitu kufra v pripade, ze by bolo teplo. Dik za kazdu odpoved, pomoze 😉

s.i.m.k.a1
2. okt 2011

Ahojte baby. 1.novembra cestujeme do UK, ideme do Doncastru. Neviete, ako to tam je so škôlkami? Kolko sa platí, aké sú a tak? Malá má 2 a pol roka a ja by som chcela ísť pracovať aspoň na 4 hodiny denne. Každý príspevok poteší. Ďakujem 🙂

andreaandca
13. jan 2016

Pre vsetky Zeny a mamicky v UK.Pripojte sa k nam.Fbookova skupina.Rady, pomoc, stretnutia v UK.
https://www.facebook.com/profile.php?id=7116405...