Obľúbený detský časopis. Ktorý kupujete a prečo?

veronique_1
5. júl 2011

Ktore detske casopisy kupujete a preco ste si vybrali prave tie? Pre aku vekovu kategoriu su uecene?

ivett1
5. júl 2011

@veronique_1 ahoj, my zatiaľ kupujeme časopis Macko Puf (pre najmenších-cca od 2-6 rokov, v každom čísle je nejaký darček - hračka pre detičky), Včielku (tiež je určený pre deti od 2 do 6 rokov- teda pre predškolákov), niekdy Bobíka (ak tam je niečo zaujímavé - od 3 do 7 rokov - pre škôlkárov a 1. triedy ZŠ), potom časopis Barbie (len príležitostne, keď je tam niečo, čo zaujme moju 5 ročnú princeznú, pretože tento je už pre veľké slečny školáčky...) a sem tam aj časopis Macko Pusík ...všetko sú to mesačníky, sú tam vždy nejaké nové príbehy, rozprávky, básničky, niekedy aj pesničky, hry, doplňovačky, niekedy vystrihovačky a omaľovávanky a pod. ...skátka veľa zábavy a kvôli tomu ich vlastne kupujeme 😀 😵

vlasa
5. júl 2011

barbie,princezna

kyska
6. júl 2011

nasa 5 r princezna fici na Adamkovi 🙂
najprv ho sama prelistuje, okomentuje a potom ho citame spolu, lustime tajnicky, vymalujeme, pohrame sa s hrami ktore su tam

evabb35
6. júl 2011

Začali sme s Mackom Puf /od 2,5 rokov/. Potom od približne 3,5 rokov sme pokračovali s Mackom Pusíkom. Od 4 rokov sme čítali Zvonček. Od 5 rokov čítame Bobík. Občas kúpime už aj Adamka, keď ma zaujme obsah.

martinjasen
6. júl 2011

pozri si aj v tejto teme, je uz sice starsia, ale mozno v nej najdes nieco zaujimave: https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/naj-casopis-pre-maminu-a-dieta-ktory-si-predplatit/

evabb35
6. júl 2011

Macko Puf - podrobné ilustrácie ku každému príbehu, príbehy jednoduché.
Macko Pusík - menej ilustrácií, obsahovo rôznorodejší, básničky, príbehy, úlohy pre predškolákov, omaľovanky, recepty pre malých kuchárov.
Zvonček - malý praktický rozmer, veľmi málo ilustrovaný, krásne ilustrácie akad. mal. Jozefa Cesnaka, básničky a príbehy na pokračovanie od slovenských autoriek, dobré grafomotorické cvičenia a úlohy pre predškolákov.
Bobík - veľmi málo ilustrovaný, asi len jeden príbeh, prehľadný, zábavné a pestré úlohy pre predškolákov.

evabb35
6. júl 2011

V časopise Macko Puf som našla aj plagát Macka Puf.

monca73695
6. júl 2011

My kupujeme Macka Pufa od 2 rokov. A niekedy Vcielku.

frola
6. júl 2011

@veronique_1 my kupujeme šikovníček, tam uz sa da vela najst aj pre moju malu, ktora sice nerada kresli ale vela cita. a odoberame adamko, ktoreho odkladam na neskor. je to vlastne ako sikovnicek ale pre starsie deticky. ale malej sa v nom pacia komiksy. mne sa macko pu a pusik moc nepacia.

evabb35
6. júl 2011

@frola Ani mne sa nepáčia časopisy Macko Puf a Macko Pusík. Veľmi nerada som ich čítala - zlé preklady, zlé slovosledy a celkovo tie príbehy v nich sa mi nepáčili.

titkovamiriam
6. júl 2011

U nas vedie macík pusik,odoberame ho a mam vela starsich cisiel po starsich detoch 😉 ,potom včielka,a nastriedacku kupujeme podla toho kde su ake darceky:
http://predplatne.magnetpress.sk/casopisy/kateg...

syslica
7. júl 2011

Jednoznačne Adamko 🙂 Macka Pusíka nemusíme... z podobných dôvodov ako evabb35 ... je "príliš jednoduchý". Syslíci od 3 (starší), resp. 2 (mladší) rokov zbožňujú Adamka, čítajú ho odpredu dozadu doslova až do roztrhania 😀 .

lussy23
7. júl 2011

Keď som bola malá mi mama kupovala najviac Macka Púsika. Veľm i sa mi páčil. 🙂

evabb35
7. júl 2011

@lussy23 Lenže dnes už ten Macko Pusík nie je taký dobrý ako býval. Oveľa menej obrázkov má a aj menej vystrihovačiek. Dnes je tak obrázkový Macko Puf ako bol kedysi Macko Pusík.

sisaka
7. júl 2011

@evabb35 suhlasim, sem-tam mi Macko Pusik poslu zo Slovenska a nic moc, otrasne prelozene, ako moze niekto tak odflaknut preklad a este k tomu do detskeho casopisu, vlasy mi dupkom stavaju, Macko Puf ma tiez neocaril a este k tomu musim vsade hovorit Winnie the Pooh, lebo tak sa macko v skutocnosti vola, maleho ten Puf strasne mylil (kto vymyslel take blbe prekladove meno ...???) Dakujem za dalsie tipy na detske casopisy, poprosim rodicov, nech skusia poslat nieco ine

sasiki
7. júl 2011

Adamko, Šikovníček, Včielka.

sanym
8. júl 2011

U nás je najobľúbenejší jednoznačne Adamko. V škôlke odoberajú Včielku a odkedy sa vynovila, tiež je fajn.

cellesta
23. feb 2012

@veronique_1 my ficime na casopise bella sara. zbierame aj karty, kde su kody koni a s tymi kodmi sa otvaraju kone na www.bellasara.cz... jeden maly problem je tu, ze tento casopis zozenieme iba malokedy ☹

maca793
23. feb 2012

včielku, objednala som si ju na rok a sme max spokojné a hlavne Kaja, tá si ju aj sama prečíta aj ked má len 5 rokov.

bibusa13
6. mar 2012

my kupujeme My little pony a obcas aj macko pu

cellesta
6. mar 2012

nezbiera tu niekto bella saru???

katkatara
11. mar 2012

Ja pre syna kupujem Bobíka a Vrabčeka.Sú tam milé básničky,maľované čítanie,úlohy a aj vystrihovačky.

syslica
28. mar 2012

Už som hore prispela, tak len posuniem tému a rozšírim: doma Adamko, v škole Vrabček (následne študovaný mladším syslíkom doma) + náš najnovší objav - zošitky Hádajko od vydavateľstva Arkus. vychádzajú tuším raz mesačne, je to vždy tematicky ucelený malý formát, ktorý obsahuje príbeh s množstvom úloh pre deti (tak prvákov, druhákov na ZŠ, možno aj starších). Nie je farebný, len obálka a úlohy, ktoré musí čitateľ pre napredovanie príbehu riešiť sú napr. osemsmerovky, jednoduché sudoku, spájanie číslic, vyfarbovanie, rátanie a pod.

kvojtanikova
29. mar 2012

@syslica ten hadajko sa kupuje v novinovych stankoch? este som to nikde nevidela a tiez by ma to zaujimalo.

syslica
29. mar 2012

@kvojtanikova Dá sa aj v novinových stánkoch, ale istejšie je priamo cez vydavateľstvo, myslím, že www.vydarkus.sk - majú teraz aj výpredaj starších čísiel, našla som náhodou a hneď som aj naobjednávala do zásoby 😉

kvojtanikova
29. mar 2012

@syslica dakujem uz som aj objednala. tesim sa ako budeme lustit a zabavat sa. Matej sice pri tom bohvieako dlho nevydrzi, ale bavi ho to. Som zvedava co mu povie psychologicka - ideme tam zase zaciatkom maja a potom sa rozhodne ci teda do skoly nastupi alebo nie a ked ano, tak do akej triedy.

klacap002
28. okt 2012

@evabb35
macko puf a macko pusik a macko neviem co je to iste ti @evabb35 8 😝

evabb35
28. okt 2012

@klacap002 nie je to isté. Macko Pusík vyzerá inak ako Macko Puf a má aj iných kamarátov. Aj cenovo sú dosť odlišné. Macko Pusík predáva Lidl. Macko Puf sa predáva v igelitovom vrecúšku a jeho prílohou sú rôzne hračky.

evabb35
28. okt 2012

@klacap002
toto je Časopis Macko Pusík
http://www.press.sk/pre-deti-a-mladez/macko-pus...
toto je časopis Macko Puf
http://www.press.sk/pre-deti-a-mladez/macko-puf
ten už ale prestal vychádzať v slovenskom jazyku.

lucijag
28. okt 2012

vcielku je super kopec sutazi,citania,tvorenia idem si ju pre dcerku predplatit 🙂