Odklad a potvrdenie od pediatra

lusi36
13. mar 2021

Dobrý deň.Moja dcéra má odklad odporúčeny psychologičkou.Mame poslať spolu so žiadosťou aj potvrdenie od pediatra.Nasa detská lekárka neordinuje a už sa asi nevráti a hľadajú za ňu náhradu a zastupujúca lekárka nechce toto potvrdenie potvrdit z dôvodu korony.Mate skúsenosti čo v tomto prípade robit keď ku žiadosti na odklad je potrebny písomný súhlas pediatra.Dakujem

petrisa213
13. mar 2021

@lusi36 a to je aký dôvod, že nechce potvrdiť z dôvodu korony 🙈 normálne by som sa jej spýtala kto je teda kompetentný to potvrdiť keď ona ako zastupujúci lekár to potvrdiť nechce. Ja by som jej to poslala písomne ak má mail. Budeš mať písomné odôvodnenie (čo si myslím, že na to aby to nepotvrdila dôvod nemá) a budeš mať písomné vyjadrenie kto to teda potvrdiť môže. 🤷‍♀️

lusi36
autor
13. mar 2021

@petrisa213 ďakujem toto je už šialené a ja už ničomu nerozumiem.Vybavuje len chorých pacientov kvôli korone

dzulli1980
13. mar 2021

@lusi36 Niektorí lekári už fakt nevedia, čo zo sebou ... naša pediatrička funguje normálne ... kus na ňu pritlač, spýtaj sa jej, čo máš teda robiť, že to potvrdenie jednoducho potrebuješ ... a keď to nepôjde po dobrom, pohroz jej sťažnosťou ... človek má dosť iných problémov a naťahovať sa ešte aj s doktorkou kvôli potvrdeniu je fakt už na hlavu ... proste jej nedaj pokoj, otravuj ju.

petrisa213
13. mar 2021

@lusi36 toto je už celé na hlavu, na všetko výhovorka "lebo korona" a u lekárov tym duplom , nie je na mieste. To akoby zavreli obchody, ľudia pestuje si všetko doma, lebo je korona.

pribinak
13. mar 2021

@lusi36 určite jej pošli písomnú žiadosť a keď nie, tak potom treba volať na VÚC že zastupujúca pediatrička nespolupracuje a ako mad riešiť situáciu

lusi36
autor
13. mar 2021

Ďakujem Vám všetkym za radu

veronikaszabova
13. mar 2021

@lusi36 dolozis neskor ku ziadosti do skoly.

juliet86
13. mar 2021

@lusi36 nahlas ju na vuc odbor zdravotnictvo

petrisa213
13. mar 2021

@lusi36 ešte jej potom povedz, keď ti to potvrdenie dá a bude pýtať peniaze, že nezaplatis, lebo veď korona 😁

nikpa
13. mar 2021

@lusi36 nerozumiem kde berú podaktorí lekari tieto vymysli?! Ja som sa posledny polrok vybavovala predĺžený rodičak, to boli posudky od psychológa, psychiatra, logopeda, neurologa a v neposlednom rade niekolko návštev u pediatra okolo papierov a nikto z nich nemal žiadny problém. Ved chces len jeden papier, ani sa poriadne nemusíte stretnúť, max. na pár minút medzi dverami. Treba na ňu zatlačit a byť aj otravna ak je treba lebo evidentne si robi co chce.

nesiris
13. mar 2021

Koľko múdrych žien...Takže zastupujúci lekár zastupuje IBA vo veciach neodkladnej zdravotnej starostlivosti. V čase núdzového stavu je na dobrej vôli každého lekára, či bude riešiť odkladnu zdrav starostlivosť,nehovoriac o potvrdeniach. A už vôbec nie zastupujúci lekár!!! VUCka Vám buď doporuci detského posudkoveho lekára, resp. urad, ktorý potvrdenie požaduje , po odôvodnení musí počkať a doklad sa priloží dodatočné. Detský má v priemere 2-3tisic pacientov v registri, si myslíte, že zastupujúci bude riešiť 6tis obvod a ešte v tejto situácii? Ja sa tým lekárom vôbec nedivím, že nechcú robiť pediatrov a všeobecných. Máme alarmujúci nedostatok lekárov a po tejto kríze to bude násobne horšie a vy ich idete nahlasovať...Na VUCke su radi, že vôbec nejaki lekári im na ambulancii sedia...