Odmietanie jedla v škôlke

lulka12
22. jan 2013

Dievčatá neviem či ste sa s tým u svojích ratolestí stretli ale ja napriek tomu ,že má tretie nie.
Malá nastúpila do škôlky v januári a vôbec nechce papať. Nijako ju nenútime a tety v škôlke / dúfam/ ale aj pred zaspávaním stále rozpráva "Nebudem v škôlke papať.."
Zvyknú takto deti štajkovať dlho...?

daol
22. jan 2013

no moja nastupila do škôlky v decembri nikdy nebola niejaky jedak ale v škôlke tiež nechce papať, že jej to nechuti a že mamka vari inač a tak

tilly
22. jan 2013

ani moj nechce v skolke zatial papat, ale to ho podla mna prejde, este je vyhukany z celej skolky, tiez nastupil len teraz

lulka12
autor
22. jan 2013

Naša sa toho vôbec nedotkne. Ani hlt. Potom jej dajú čistí chlebík a zapije čajom.

Viem ,že je vyberavá, ale už mi jedna pani učiteľka vravela ,že majú aj chlapca čo štrajkoval 3 mesiace a potom z jdného dňa na druhý začal papať.

bea1971
22. jan 2013

takze vidim,ze nie som tiez sama,moj syncek nastupil este v septembri a tiez velmi slabo papa,alebo niekedy sa toho ani nedotkne,povedali,ze to casom prejde,je to individualne,u niekoho to trva aj dlhsie,alebo kratsie,ze ked bude hladny,tak urcite cosi zje a odnesu to teda od stola,doma mu tiez musim kadeco rozpravat a zabavat ho,aby cosi zjedol ,no a maso mi absolutne nechce jest,vobec,nechapem preco,ved nik doma neni vegetarian a maly mi ho nechce vobec,aj ked sa ho snazim oklamat a zamiasam mu medzi ostatne,on to v ustach zaciti a vypluje 😀

lulka12
autor
22. jan 2013

@tilly a plačete?

tilly
22. jan 2013

@lulka12 uz nie, len rano nechce ist... ale doteraz plakal... este stale nie je vo svojej kozi, hra sa len s ucitelkou a tak, ale tak to ho prejde...

katy1979
22. jan 2013

Niektori tvrdohlavci dokazu strajkovat aj celu skolku. My sme nejedli len rok. Na zaciatku vobec nic ani len korku z chleba. Ale potom to uz ako tak islo. Nikdy nejedol ukazkovo ci vyjedol len zemiaky ci ryzu ale aspon nieco.

harper
22. jan 2013

nasa starsia ani doma vsetko doteraz neje a do skolky chodila cely cas len do jedenastej. moja mama chodila pre nu a kym som prisla z prace bola u nej. jeden jediny raz tam spala a bola do stvrtej, ked bola mliecna luskova polievka, ale z tej vraj zjedla asi za tri lyzicky stavy 🙂 a na ranajky si nosila kazdy den dva suche rohliky, ktore sme kupili po ceste do skolky a jupik multivitamin 🙂

lulka12
autor
22. jan 2013

@katy1979 Dohnal to večer doma ?
Laura ide už zo škôlky ,že j veľmi boli bruško a do večera sa dokrmuje.
Tiež plače ráno, ale tieto dva dni len doma.
To som aj rada ,lebo priateľka má o pol roka staršiu a pripravovali ju na škôlku tak aby neplakala, ž plačú len malé deti...
Ona bola ukážková ale o pár dní sa začala zajakávať.

Museli prerušiť škôlku a postupne sa to upravuje.
Asi je dobré ten stres vypustiť ako dusiť....

lulka12
autor
22. jan 2013

@harper Ešte som neskúšala ,niečo jej nosiť. neviem či by to nevadila ,aby nemali problém aj s ostatnými deťmi.

katy1979
22. jan 2013

@lulka12 nie ziadne dokrmovanie. Takto vie ze vsak sa naje doma. Dostal olovrant a veceru a hotovo. My sme ale napr.v skolke vobec neplakali. U nas to nebol protest voci skolke ale voci jedlu. Bol schopny nechytit sa ani palacinky a to ich miloval.

sympa1
22. jan 2013

@lulka12 moja mladšia ked nastupila minuly rok do školky, tak sa nedotkla ranajok obeda olovranta a ani čajika kakauka...proste nicoho cely den!!!!!!!!!! a to bol september este teply..ucitelky v strese ze bude dehydrovana..trvalo to dost dlho....pitie som riesila vlastnym cajikom ktory som jej nechavala v skinke ale jedlo nie...od hladu neumrie, takze som ju nechala nech sa pekne pusti s ostatnymi detmi do jedla.štavlo ma ze platim 20 euro za stravu mesacne a mala sa nicoho nedotkne! chcela som to bravat v obedari domov ze mozno doma spapa, alebo si da aspon strasia dcera, ked uz platime, ale to nam riaditelka nedovolila, ze z hygienickych dovodov...no a asi po pol roku zacala piť školkarske čajiky a spapala polievku, to bolo za cely den vsetko...teraz uz zje aj suchy chlebik rano...ucitelka mi vravela uz tento rok zeby sme ju mali naucit jest aj ine veci 😅 ...ale ona doma spapa ....sice je prieberciva ale spapa...to len v skolke jej ostalo...kucharky si uz na nu zvykli ze nevyhraju tak rano ma viky automaticky nachystany suchy chlebik 😝 s niektorymi detmi nehnes 😀

harper
22. jan 2013

do skolky sa neda nosit jedlo kvoli hygiene, nam akceptovali max tie suche rohliky, a to tam bola veduca otcova sestra. 🙂

lulka12
autor
22. jan 2013

@sympa1 No dúfam ,že sa to upraví skôr. Ale možné je všetko.

Môžem byť v podstate spokojná,že čajík pije a chlebík zobne. Asi to za čas stúpi.

bublinkajasminka
22. jan 2013

moja yasminka bola odnarodenia velky jedak, ona lubila jest, v podstate aj lubi papat stale, musime ju skor krotit 🙂 najskor ako 2,5 rocna nastupila do sanatoria a jedla bezproblemov....
ked mala 3,5 v septembri nastupila do klasickej skolky a katastrofa....prestal jest uplne...nejedla absolutne nic, nepomahalo dohovaranie, rozpravanie....ocividne bolo ze to urobila ta zmena zo sanatoria do skolky ale nestazovala sa zeby sa jej nepacilo alebo co..proste nejedla....davala som jej do skolky pitie z domu svoju flasku si vypila a ucitelky boli zufale ze nic neje tak mi povolili asi po mesiaci jej hladovania aby som jej dala do skolky rohlik aj brumika.... 🙂 🙂 to jej dali rano zjest aj ked sa to v skolkach nesmie - boli ustretove.....a po par mesiacoch sa to zlepsovalo..doma som jej hovorila ze jest nebude dostavat - samozrejme necnechala som ju hladovat ale hovorila som jej ze nebude jest ani domka ked nechce v skolke.....a ono to prislo samo....trvalo to par mesiacov a zacala jest s ostatnymi .... 🙂 takze asi len vydrzat

lulka12
autor
22. jan 2013

Možno je to aj tým,,že Laura je naša vytúžená dcérka a doma sa jej vychádza v ústrety . Žije medzi dospelými a teraz si musí zvykať,že už nie je stred vesmíru a na svete sú iné deti, ktoré ju oberajú o stred záujmu.

Jej bratia majú 24 a skoro 18 rokov 🙂

anjelici
22. jan 2013

ani moja nechce papat v skolke hlavne pomazanky ako su drozdova,avokadova atd my to doma nerobime .

tilly
23. jan 2013

tak moj krpec vraj uz celkom papa, chcelo to len rozkukat sa...

lulka12
autor
23. jan 2013

@tilly To ma teší a kúsok aj závidím, lebo určite ti spadol "kameň zo srdca " že sa adaptuje.

Tak nech sa darí aj ďalej 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tilly
23. jan 2013

@lulka12 dakujem, som zvedava, co bude, lebo este stale mrnci a ma soky, ked idu von a ja tam nie som, ale tak snad uz bude dobre, vraj sa uz aj hra s inymi detmi a dnes mi uz aj spieval tancuj tancuj vykrucaj, tak to snad budedobre

verini
24. jan 2013

tak moja začína jesť asi po roku a pol v škôlke, ona sa na to pozrela a povie nechutí a koniec.

mamavera
27. jan 2013

@lulka12 dajte jej ešte čas, predpokladám, je to veľmi krátka doba. Jedenie v škôlke nekomentujte, keď povie, že tam nebude jesť, povedz, ako chceš a ďalej nekomentuj, najmä sa nepýtaj učiteľky pred ňou, či jedla. Doma o tom vôbec nehovorte. Ale!!! žiadne nosenie jedla a žiadne dokrmovanie doma, normálne večera a hotovo. Vysvetliť, že do takého malého bruška sa nesmie dávať veľa jedla naraz, lebo by bolelo, ale viac krát za deň. Bodka. O jedle nehovoriť, odviesť pozornosť. Myslím, že to chce len čas.

lulka12
autor
27. jan 2013

@mamavera Vďaka za príspevok .Už sme sa takto niako nadstavili a ráno už v škôlke neplakala....O jedle hovoríme minimálne.

Dnes sa nám rozbehla brušná chrípka ,tak škôlku na týždeň vynecháme a zas začneme odznova.....

miska143
27. jan 2013

Ahojte,pripajam sa k teme,sice my nemame az taky problem s papanim,hoci tym obedom velmi neda,lebo ked pride domov,hned si pyta papay.moja chodi do skolky od septembra,ale chodila len na 4hodinky a teraz ju tam chcem nechat spinkavat kvoli praci,ale zial neuspesne.ona nespava zhruba od 2,5roka a nechali sme ju tam ale dvakrat a skoncilo to placom az kym nevstavali.neviem co mam robit,ako na nu stym,ze ked nechce spinkat,nech len lezi.lenze ako nahle tuto temu spomeniem ,uz zacne plakat.dajte nejake dobre rady,lebo ja som skusila uz vselico☹a som z toho zlomena...

mamavera
28. jan 2013

@lulka12 tak rýchle uzdravenie 🙂

rainbow0508
28. jan 2013

ahoj...ja ucim v skolke uz niekolko rokov praxe mam za sebou a s niecom takymto sa stretam bezne...su deti, ktore nejedia ani hlt...niektore to prejde zazrakom zo dna na den, ked si zvyknu...ale stretla som sa aj s tym, ze dieta nechcelo jest cely skolsky rok a vzdy len suchy chlebik, ciste zemiaky, ciste cestoviny...a ked zacalo chodit do skoly, preslo to...myslim, ze je dolezite, aby ucitelky skusali dietatko nakrmit, ale netlacili...a ak to vobec nejde, treba dieta doma dokrmit...pre tych drobcov je to niekedy narocne..cely cas s maminou a potom v cudzom prostredi...kazde je individualne v tomto...skusit dat mu cas a sama uvidis...drzim palce ;)

rainbow0508
28. jan 2013

@miska143 skus jej pribalit rano oblulbenu hracku...s tym, ze aj ta hracka sa chce pozriet, aku maju skolkua poprosit ucitelku, nech jej potom na obed povie, ze ta hracka je unavena, nech ju ulozi spinkat na postel a nech ju strazi, aby sa dobre vyspala...niekedy to zabera

simonk_a101
28. jan 2013

a ako ty nato reagujes? povies ze , ok nebudes papat, neboj sa? alebo si to nevsimas, alebo ako? Ja by som mozno skusila posunut to o level vyssie 🙂) ... iba ochutnas, a ked ti nebude chutit nezjes.... Myslim ze nie je najlepsie dietatu vyhovovat a nenutit jest a nechat ho ohlade cely den.... No myslim ze by to mohlo prejst aj samo, zrazu zisti ze varia dobre a po 1-2 mesiacoch by uz mohla aj jest 🙂)