Odplienkovanie 2-ročného syna, ako na to?

leekovska
12. sep 2019

Ahojte maminky, prosím vás ako oducit 2 a pol ročného od plienky, keď ešte ani nerozpráva k tomu, len si brble svoje 😆 ale rozumieť rozumie a keď niečo od neho poslúchne kadečo, na nočníku sedí ale nič z toho 😂

frantisska
12. sep 2019

asi treba vycitit, ci je uz na to pripraveny. ja som tiez zacala cca v 2,5r, skor to neslo, hoci moj rozprava vkuse, ale myslim, ze to nesuvisi (mame kamarata, ktory nerozprava v 3r takmer nic a od 2r je bezproblemovo odplienkovany) ... a teda ja som na to isla tak, ze som mu tu plienku cez den nedala, iba gatky, a vela vysvetlovala, bravala ho so sebou na wc, a pytala sa, ci mu netreba a velmi postupne to islo ... u nas vobec nefungovalo ze za 7 dni alebo tak. cele leto sa ucime a uz je to dobre teraz.

sapetka
12. sep 2019

@leekovska normalne mu povedat uz si velky chlapec s takyto velky chlapci uz plienku nenosia. Olienocky teraz odidu ku malym babatkam ktore ich potrebuju. Tu je nocnik ak ti bude treba piskat alebo kakat zavolaj maminku a posadim ta. A prvy den vkuse dookola sa pytat to iste treba pisat? Ako polazene radio. A kazdym dnom menej a menej len upozornit kde je nocnik ze ked mu treba nech ide tam

pininka1
12. sep 2019

U nás nocnik nič, strata času. Chodila len na záchod, aj vonku, neskôr sa naučila aj do trávy. Proste som dala preč plienku a chodili sme pravidelne na záchod, aj som jej vodu pustila. Prvé tri dni pár nehôd, do týždňa a pol bolo po plienkach cez deň, do 4 mesiacov aj na noc.

gabccia
12. sep 2019

@leekovska dieta musi na to psychicky dozriet.. nechcela som tomu verit, ked mi to kazdy hovoril, ale je to asi pravda.. ja som sa snazila maleho odplienkovat od roka apol, kedze od dvoch rokov isiel do skolky.. ale po mesiaci som vzdy stratila nervy, potom som sa spoliehala na skolku, ale to s nim nepomhlo.. aj teraz v auguste, ked bol mesiac doma cez prazdniny, tak si sa sadol na nocnik a uz nechcel plienku.. ma teraz uz len na kakanie a na noc.. cize treba mat len trpezlivost asi 😉

sahoalex
12. sep 2019

@leekovska my sme na tom podobne. Dávam ju ráno aj pred spaním na záchod trošku posedí ale nič. Všetkému rozumie len vôbec to nerieši. Na záhradke chodíme bez plienok, pocika sa do gatí no nevadí jej to ☹️

siska53
12. sep 2019

@leekovska to asi čoskoro príde.. a nas: po 2,5r. - prve, 2.mesiace pred 3r. Druhe dieta. Da sa povedať, ze v case, ked aj zacali naozaj rozpravat, nie slabiky, ale naozajstne slova..

leekovska
autor
12. sep 2019

@sahoalex presne toto isté aj my 😅

lubik87
12. sep 2019

@leekovska no hlavne musi.chcieť on 🙂 musi vediet rozdiel.mokre suché a vediet si stiahnuť nohavice a dat hore ..skus.pre.motiváciu.taky.nocnik.pisoar s vrtulkou

sahoalex
13. sep 2019

@leekovska tak musíme asi v tom ďalej pokračovať a hádam to príde čoskoro