Oneskorený vývoj reči - špeciálna škôlka alebo bežná

zube
11. apr 2015

Môj syn bude mať v septembri tri roky, má oneskorený vývin reči, v podstate nehovorí vôbec, cca pred tromi mesiacmi sme našli logopedičku v BA, ktorá nás vzala, stretnutia s ňou sú však veľmi zriedkavé, prakticky ideme teraz na druhé, súkromné centrá majú čakacie doby tri mesiace, ale ani z jedného sa nám stále neozvali, a mňa synčekov stav frustruje.
Náhodou som sa dozvedela, že neďaleko nášho domu je špeciálna ZŠ/MŠ Hrdličkova, ktorá otvára triedu pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou od troch rokov, bola som sa tam pozrieť, urobili na mňa dobrý dojem, ak by mal niekto záujem, v piatok 17.4. budú mať deň otvorených dverí. Moja otázka - je lepšie dať nehovoriace dieťa bez iného narušnia do zariadenia, kde bude s deťmi, ktoré sú oneskorené v reči alebo do normálnej škôlky?
A druhá vec: keďže nemáme šťastie na odborníkov, zdá sa, že sú všetci veľmi zaneprázdnení, snažím sa aspoň laicky svojmu synovi pomôcť. Rada by som s vami zdieľala nápady, ako napomáhať rozvoju reči detí s problémom ako má môj syn. Mám k dispozícii Knihu o detskej reči v PDF formáte, keby mal niekto záujem. Za tipy, rady ďakujem! Ak náhodou v BA existuje miesto, kde sa mamičky s takýmito deťmi stretávajú, rada sa pridám.

saurian
9. apr 2016

@ddvvoojjiicckkyy a v TT su vyborni v Centre detskej reci, ja tam chodim s jednym autikom a druhym s VDe+ADHD uz stvrty rok a sme spokojni. ake maju cakacky neviem.

bocianka123
9. apr 2016

@ddvvoojjiicckkyy súhlasím so @saurian , ale ak chceš v PK, treba konať už teraz, lebo prihlášok je veľa .

ddvvoojjiicckkyy
9. apr 2016

@saurian veľmi pekne ďakujem za pomoc, hneď v pondelok to obvolam 😊 pekný večer prajem.

ddvvoojjiicckkyy
9. apr 2016

@bocianka123 veľká vďaka za pomoc, obvolam všetko a snáď vám napíšem dobré správy čoskoro. Pekný večer 😃😃😃

ddvvoojjiicckkyy
9. apr 2016

@saurian pozerala som teraz tu www stránku a tam píšu že berú deti od 4 rokov...moji majú 2 roky a 9 mesiacov...myslíš že mi ich zoberú? Vďaka.

saurian
9. apr 2016

@ddvvoojjiicckkyy moj do auti zacal chodit v 2r10m, viem ze aj do logo tento rok nastupili 3r deti. myslim ze to bude skor zalezat od prijatych prihlasok, ale aky maju presne postup neviem kedze moj chodi uz treti rok, tak sa o to nezaujimam.

ddvvoojjiicckkyy
9. apr 2016

@saurian ďakujem budem tam volať, ahoj.😃

bocianka123
11. apr 2016

@ddvvoojjiicckkyy áno zoberú aj mladšie , osobná skúsenosť... držím palce.

ddvvoojjiicckkyy
11. apr 2016

@bocianka123 veľká vďaka

fibi82
24. sep 2020

@zube dobry den. Mam dcerku a ma tiez problem s hovorenim. Mohla by som poprosit poslat PDF verziu Vasej knizky. Rada by som ai nieco nasrudovala. A tiez sa snazim dostat k nejakej logopedicke,ale su nedoatatkovym tovarom.

fibi82
24. sep 2020

@zube a teraz vidim,ze je to starsi prispevok. Prosim ako ste to teda riesili Vy? Dali ste na Hrdlickovu ci do normalnej skolky? Je nejaky progres v reci? Vdaka

stanka3691
21. nov 2022

@zube zdravím môžem poprosiť tu knihu o reči ?

noemi125
19. feb 2023

@zube dobry mozem sa spytat ako ste na tom dnes?