Opäť sa pocikáva cez spanie. Čo s tým robiť?

jamik
25. máj 2007

Mam skoro uz 4 a 1/2 rocneho synceka a pocikava sa mi kazdy den v skolke a kazdu noc. Niekedy aj 2x. Minuly rok na jar sme s plienkami prestali, vsetko bolo v poriadku. A na konci augusta sa to zacalo vracat. No a teraz neviem, co s tym robit. Ci to nechat este tak, alebo navstivit odbornika. Moc bol vysetreny, je OK. Neviem, ci tak tuho spi, alebo ... .Mate niekto rovnaky problem? Dakujem za akukolvek radu.

marta23
14. máj 2008

miritu,dík za rady,najstaršia,nemala problémy,oni len tak tvrdo spia,moja mamina mi vravela,že ja ked som bola malá,tak som tiež matala po byte a manža sa tiež ako malý chlapec počurával do postele,tak to asi zdedili 😅 😅

anaret
17. máj 2008

čaute ženy, no po čase sa znovu pripájam aj ja, nové nič pozitívne, každú noc sme v plienke- každé ráno pocikaný - dvojnásobné vyšetrenie moču nič nepotvrdilo, bol o.k. tak teraz sme objednaní za 2 mesiacie na nefro/skôr nebol voľný termín/ tak uvidím, ale zázraky nečakám, keď čítam ako iné s tým majú dlhodobo problém - je to na dlhé lakte...

lenadka
20. máj 2008

baby u nas a to len zhorsuje, ako bolo cez obednajsie spanie aj par plienok suchych /na obed dostavala bavlnenu-asi je jto bolo nepohodlne mokre/ tak teraz je mokra uz KAZDA a nevadi jej ze je bavlnena a ze je potom cela mokra komplet cez pyzamo, tielko az po plachtu, lohni si v tom ako prasiatko 😖 🙄

miritu
20. máj 2008

to je sila.. ako na to reagujes lenadka? hnevas sa na nu??? A chodi do skolky alebo ste doma??
Ja sa priznam mala som obdobie ked som bola „tolerantná“ a velkoryso prehliadala kazdodenne nehody, fakt som sa snazila... zial krpata len mykla plecom vraj nevadi, efekt ziadny.Skor len zlenivela a zvykla si ze to ma"dovolené" 😒

Mala vsak tyzden v skolke ked sa pocikala kazdy den... a jednoducho mi rupli nervy. Nechapem to, takmer 3,5 rocna slecna........... spi jak drevo, ani ju netrkne a tiez si v tom spi a vobec jej nevadi mokrota, chald... VOBEC. Takze zas sama zo sebou bojujem a rozmyslam.. ako vlasne na to ist.. Okrem toho ma svoje trucovite a tvrdohlave obodobie, skusa co moze a nemoze.. ale aj tak, obcas mam pocit, ze sa nedockam "suchych dni" 😢

miritu
5. jún 2008

ahoj kocky.. chcela by som sa s vami podelit a nase male pokroky 🙂 tahame v skolke druhy tyzden suchy 🙂 🙂 veľmi ma potešil už minulý týždeň celý súchý, tento týždeň tiež. Uff bojím sa čo len dúfať...faktom však je že toto je jej najdlšia suchá perióda vôbec... že by konenčne lepšie časy???? klop klop klop aby som neporiekla.. 😵

dvojka
5. jún 2008

Miritu - tak to je úžasná zpráva,né???? 🙂 🙂 🙂 .Budeto ted jen a jen lepší uvidíš.
My konečně plenu na noc nemáme.Prostě jsem to prubla a přestala jsem jí plenu dávat a ono to funguje.Takže plenu na noc celkem měla 3 roky a 5 měsíců.Snad nám to už vydží.
Tobě moc gratuluju a samozřejmě i malé.Jste šikulky holky!!!! 😉

miritu
5. jún 2008

dík za správu... gratulujem k Vášmu úspechu.Je to skveleeee 😉

aj u nás sa už noc lepší, ak ju dám vycikat.. tak vydrží do rána.
Tiež ju chcem nechať aj v noci bez.. dávam jej po vycikanui len látkovú aby sa cítila ak náhodou, musím asi len nabrať odvahu aj na noc. Asi tie dievcata museli len na to "dozrieť"
verme tomu.. držim palce a prajem samé "suchoty"........

anaret
5. jún 2008

ženy, tak blahoželám, je to úžasné!!!My sme s malým boli po všelijakých vyšetreniach a všetko je v poriadku - aj krv, aj moč aj soná, aj vyprázdňovanie močového mechúra, ak krčné vyšetrenie...takže všetko je o.k. a tak sme príčinu začiatku pocikávania nezistili. Teraz nám kázali v noci dávať cikať ho v spánku na WC každé 2 hodiny, tak sa s manželom striedame a budíme častokrát obaja a aj tak to nie vždy vystihneme, koľkokrát je mokrý...neviem, ako dlho to vydržíme, ale mám pocit, že aj pri dodržiavaní pokynov enuretického režimu to zatiaľ nikam nevedie...lekári mi povedali, že keď sa nezistila príčina z nejakého fyzického dôvodu, aby som sa obrnila veľkou trpezlivosťou a čakala, že je to boj na dlhú trať - týždne, mesiace, roky...

miritu
6. jún 2008

ahoj anaret... myslim ze presne viem o com pises.......... do bodky. Nepomaha ani kalendraik a aj cely en. režim ma len vedľajší účinok. Takmer všetko je na dietati a to "kedy" dozru tie spravne bunky. Budenie v noci je tiez kvázi kozmetický problém, myslím že samotný problém nerrieši.. ale viem o mnohých pripadoch kde po case priniesol vytúžený úspech. Dozvedela som sa o dvoch synovych spolužiackach, dnes 10rocnych, ktore mali plenu takmer do 5 rokov... a su to vynikajúce žiacky, - maju lepsie vysledky ako nás syn, ktory v noci od 2,5 roka bol suchy.. chcem tym ze tento problem nema nic spolocne s inteligenciou
Manzel mi obcas vytkol ze sa snazim veci urychlit, ked som z toho vsetkeho mala nervy, ale sameho ho to trapilo. Toho prania bolo neuuuuurekom.
Za posledne týždne sa mi trosku ulavilo, 🙂 aj ked iste obavy mam stale 😒 až sa musím kontorolovať aby som na to nemyslela.
preto prajem trpezlivost a trpezlivost... a vieru v to ze to pride

lenadka
6. jún 2008

mirtu super!!!! 😀
prepac ze som nereagovala na tvoj posledny prispevok adresovany mne-nevsimla som si ho 😅
reagujem rozne, aj som sa hnevala aj jej dohovaram a nic, len povie ze by uz mala prestat aj slubi a nic, psychologicka mi radila povedat len ze jasne ze mokra plienka ved male deti sa pocikavaju a bez ostatnych komentarov ju odlaozit, ze mala je dost ambiciozna a bude ju to viac stvat ako ked bude okolo toho rososo co sa jej zrejme paci-lebo tym puta na seba pozornost. Spociatku to malo nejaky ucinok ale len v tom ze sa na to komentovanie zlostila a teraz ked to poviem lahne si na chrbat a zacne plakat ako ze je babatko-ra sa na kojenca, gula ocami a chce aby som ju vzala na ruky ako babo ze je malicka...tak ze uz fakt neviem, ale STVE ma to poriadne 😠 hlavne ked napr vcera aj predvcerom rano bola plienka sucha ked vstala a kym som jej ju dala dolu rychlo do nej pustila 😠 😠 😠

anaret
11. jún 2008

ahojky, ako pokračujete? my stále nič, žiadne pokroky...podľa odporúčania lekárov ho akože stimulujeme a dávame cikať každé 2 hodiny od zaspatia a nevedie to k ničomu, aj tak sa niekedy medzi tým pociká...neviem, ako ďalej...

krajcoanka
11. jún 2008

anaret , a kolko ma maly rokov? Lubko ma 3 a včera sa mi 1x pocikal do postele 😖 .Skušam ho davať bez plienky cez noc a nechcem urobiť krok vzad.

anaret
12. jún 2008

malý má 4 roky - je aprílový. ale 3/4 roka bol absolútne bez plienky aj v noci, nikdy sa mu nestala nehoda, že by sa pocikal, nevieme príčinu- už sme chodili po lekároch - všetky výsledky su o.k. Nevieme ani o žiadnej psychickej traume, čo by ho trápila, je úplne v pohode. A ty si nerob z toho nič, že sa ti Lubko pocikal. Veď je to len raz a to sa môže stať. U nás je to každú noc.

lenadka
23. júl 2008

hlasim u nas bez zmeny 😖 zmierujem sa s tym ze plienku bude mat hadam do 6 rokov, nie jej sa jednoducho v noci nechce vstat na to aby sa vyciklala ked moze pustit a spat pokojne dalej 🙄 😠
mam pocit ze ist po vysetreniach bude zbytocne podobne ako u anaret...lebo jednoducho VIEM ze to dokaze ked chce ale ona nechce 😔

miritu
28. júl 2008

ahojte kocky.. opat po dlhsej odmlke Vás zdravím. Všetky dúfame že leto prinesie pozitívne zmeny, že počas tohto obdobia sa to "spraví".. mám asopň jednu pozitívnu správu pre Vás, že cez ten obedňajší spánok sa nám už dlhšie darí. Začalo to asi v máji.. a až na dve max. tri nehôdy ešte v školky, od vtedy cez obedňajší spánok "sucho" dokonca sa jej par krat stalo ze sa zobudila sama, isla na zachod a spala este asi hodinku. Úplný zázrak 😉
Noc je ale iná kapitola.. skúsila som sa jednoducho vykašlať na pleny ako "dvojka" a istý čas to naozaj aj fungovalo.. samozrejme msuela som sa o to výdatne pričiniť a dať ju 1-2x v noci na záchod. mesiac sme takto fungovali.. ale stalo sa aj mne že spím ako drevo 😝 a ... báác. Nezávisle na tom koľko vecečer vyppije (a ona toho fakt od 6tej vypije MINIMUM, tak 1-2 v noci ciká.. Takže: momentálne jej dávam"pre istotu" ze zaspim aj ja látkoveňé a ak nestihnem tak s toakou pliekou spí a spí a spí a spí... ani tá mokrota a chlad ju netrápi. Tak neviem.. čakať?? alebo dávať v noci cikať??? Má 3,5 roka. Živim v sebe nádej že tak ako sa jej začal dariť ten poobedňajši spanok, aj ked to dlho trvalo.. .. tak možno.. možno aj tá noc chce iba viac času.... n 🤐

kejka
28. júl 2008

Ahoj kočky
Tak se přidávám.Přes polední spaní je to ok,občas nehoda,když spí tvrdě,ale jinak vychytaný. 😉 😉
V noci je to už horší-přesně,jak píše Miritu-je úplně jedno kolik toho vypije,teď přes pařáky dost a i když se před spaním vyčůrá,je snad během pěti minut počůranej znovu.To bych fakt nedělala nic jinýho,než ho cel.noc dávala čůrat. 😖 😖 😖 A to taky právě spím jako dřevo.On taky,takže ho nucení prostě neprobudí.Máme tři roky a pět měsíců. ☹ ☹ Když zůstane do rána suchej,tak věším vlajku,sám si doběhne na nočník-záchod zásadně odmítá.Nočník má kousek od postele.Všechny výsledky u dr.jsou ok,takže mu prý mám dát čas.Je fakt,že prostřední kluk měl na noc plíny do 4let a už je nemá 😀 😀 😀 😀 Nejstarší mastil do jeslí už v roce a půl totál bez plen.Tak já se na to vyprdnu a dám mu ještě čas.Fakt na to nemám nervy a vyzkoušela sem už všechno možný. 😲 😲 😲

alika54
28. júl 2008

caute baby,,,tak mi sme si svojim tiez presli,,,mam uz pomali osem rocneho syna no s nocnym pocikavanim boli dlho problemi. ked mal tri roky vsetci do mna hucali ze nieje normalne aby sa pocikaval tak sme sli k doktorovi.vsetky vysetrenia boli vsak ok a papali sme lieky ako blby. potom vsak pri dalsej kontrole bol primar a ten skonstatoval ze mali je v poriadku, niekdo sa nauci skor rozpravat iny zas pytat cikat. nech si z toho nerobim tazku hlavu nech mu nic nevycitam a bude to ok. a ja som ho chudaka stopala liekmi 😝 ... tak kocky nestresujte sa ako ja 😀 . inac dcerka bola na tom opacne,,,cez den sa jej nechcelo pytat a radsej to pustila do gati 🙂 ,,,no v noci sme boli bez plienky od dvoch rokov,,, 😀

miritu
22. aug 2008

Ahojte kočky, keďže naša situácia v noci sa nemení nijak výrazne k lepšiemu, uvažuejm o enuretickom alarme. Máte s tým nejaké skúsenosti?? Kde sa to dá kúpiť a koľko stojí? Vopred ďakujem za všetky rady...

kejka
22. aug 2008

🙂 🙂 Holkyyyyyyyyy jsme bez plen na spaní.Najednou z ničeho nic.Prostě to přišlo úplně samo.Večer se tak 2x vyčůrá než jde spát a pak až ráno.Dnes teda nehoda,nestihnul to,ale suprrrrrr 😉 😉
A to jsem házela flintu do žita,ještě nedávno.Takže držím palce-vidíte jde toooooo 😉 😉 😉 😉 😉

erikasadek
22. aug 2008

tak ja sa tiez pridam k vam, maly bude mat skoro 4 roky cez den je pohoda bez problemov, acsak cez noc ma plienku, rano sa zobudi s plnou, takze niekolkokrat som skusila ho dat spat bez plienky , on sa zobudi az povycurani, takze je to zbytocne, a ked vidim kolko cura v noci a ako tuho spi tak je u mna zbytocne ho nutit, sam sa rozhodne kedy bude pripraveny do 5 rokov to nie tragedia, takze cakam....... 😝

asitka
22. aug 2008

náš Maťko mal tiež dlhšie problém sa naučiť...v troch mi nastúpil do škoôlky a veru sa nám občas stala nehoda...tak som poprosila pani učiteľku, aby mu dávala pampers gaťky....no ona to odmietala...že takto to nejak ustriehne...a veru...myslím, že dva či 3 krát mal nehodu...zato s nočným pomočovaním máme ešte teraz občas problém, aj keď tomu nerozumiem....aj pol roka nič...a potom za sebou aj 3, či 4 noci, čo sa zobudí....a nestíhame...neviem, či je len lenivý sa prebrať...občas ho len počujem kvíliť...tak sa hned pýtam, či treba cikať a on len stoná a až keď ráznejšie skričím, že hovori, či cikať, či nie...tak dobre že už nečúrame cestou na záchod....ale ináč sa pekne zobudí a...poviem mama, či tato cikať...a ideme...len fakt občas máme s tým ešte aj teraz problém...je fakt, že nie často....ale ešte predsa....

lenadka
8. sep 2008

hlasim obedny spanok bez plienky a ked len malickych nehod od pobytu v Martine, kedy som plienku na obecne spanie zabudla dat, zhrozou som malu skontrolovala kym spala ci neocika erarnu postel a nic a ked sa zobudila dala som ju cikat a tak to bolo potom kazdy den a nepocikala sa. Sranda ze po prichode domov som je jna obedne spanie plienku automaticky nedala a ona ju ZIADALA, kvilila, ze potrebujeeeeeeeeee, tak som jej povedala ze preco ked v MT nepotrebovala tak sa cudovala ze "nepotrebovala?" Vravim ved si tam spinkavala bez plienocky...tak potom pristala na to, ale 3x za sebou bola cikat a prvy den ani nespala a dalsi tiez 2x cikanie a potom zdriemla na hodku s mensou nehodou zopar kvapiek pustila na pyzamko ale zvykok pekne na WC a v skolke nehoda ani raz cez spanie 😀 😀 😀 😀 😀
noc vzdavam, neriesim, nechavam to tak,ked bude na 100% ovladat obedne spanie bez nehod /aspon mesiac ak vydrzi/zacnem riesit nocne cikanie 🙂 😉

evca31
18. sep 2008

ahojte.som rada ze nie som sama s takymto problemom.takze neviem sama poradit ale aj ja by som potrebovala radu.moj syncek bude mat v novem.3roky a do skolky chodi od marca aby bol medzi detmi lebo byvame na dedine a nie je tak casto s nimi.byval tam len do 12h pretoze mal este plienky a kvoli tomu mi ho nechceli vziat na cely den.celkom dobre sa tam ujal,sem tam si sice poreval ale inak ok.a teraz k veci.od konca juna uz nenosil plienky,iba na noc a na niekedy na obed na spanie.pekne sa vzdy pytal ci vonku al.vnutri na serblik.aj cez obed sa niekedy nepocikal.no ako nastupil opat do skolky uz na cely den tak sa mi zacal pocikavat.a to nielen v spanku ale aj pocas dna.kazdu chvilu mi pripominam aby siel cikat,povie mi ze sa mu neda a vzapati sa pocika alebo uz je.proste ma s tym klame.a ked sa ho spytam ze preco to urobil tak vzdy mi odpovie lebo.uz neviem co s nim mam robit.aj ked na nho kricim,aj ked mu pekne poviem,vysvetlim ze to neni pekne,ze uz je velky proste ma neberie na vedomie.som z toho velmi nestastna kedze cele leto sa pekne pytal a navyse niekedy aj v noci.neviem co sa stalo,preco sa uz nechce pytat.prosim poradte mi co robit.

miritu
19. sep 2008

neda mi nenapisat ti nakolko som tuto temu pred asi 3/4 rokom vlasnte zacala ja. Hoci nas asituacia sa od vtedy znacne zlepsila. Vid moje prve prispeky.
prešla som rôznymi fázami od nekomentovania, veľkorysého priehliadania kalendárikov mokrých dní, aj krikom :- (. Skúšali sme aj zákazy a odmeny. Bez efektu vlastne s jednym jedinym "efektom". A ten ma teraz trapi.
Deti su totiz bystré a vnímavé a prílis dobre si uvedomujú svoj problém. Často sa ma malá pýtala a ešte aj pýta či sa "nehnevám". Visela na mne pohladom a to co som odpovedala bolo pre nu absolutne otazka stastia alebo smutku.
Vsetky potrebne vysetrenia mocu, sono sme absolvovali. Je zdrava, donesena, kojena rok, (pol roka vylucne) Proste sa mi zdalo ze sme vlastne stastni ludia a nemali vlastne problem. Zijeme v uplnej rodine, bez vaznejsich konfliktov.. Nuž, až na to pomočovanie počas spánku. Vies, stale ked pridem do skolky tak prva vec co mi povie (vlastne nahlas zakriciii) ze sa nepocikala..pocuju to vsetci naokolo. A to mi je luto, velmi luto. Najradsej by som bola keby sme to nebolo to prve co mi povie, nejlepsie aby sme o tom vobec nemuseli hovorit.. ale az teraz vidim ako hlboko je to v nej.. A asi som si ja sama neustalim upozonovanim sposobila ze teraz musim pracovat na tom aby som ju dokazala od toho oslobodit. To bude vyzadovat len cas.. asi vela casu, Ak sa nam to stane tak robim vsetko preto aby som to riesla celkom neutralne... je to boj, kazdodenny boj.. ja viem. Znie to ako klise.. ale MY sme tie na tkorych tie deti vysia pohladom, naladami.. pocitmi.. a citia vsetko co my a nevedia chudiatka co s tym.. Ale to ty isto vies. Tak vela sil a trpezlivosti,... ci chceme ci nie, zvladnut moccenie je na detoch.. a ci to bude v 3 ci 4 ci v 5 rokoch, my to nevieme ovlyvnit

jankamamka
19. sep 2008

moj maly bude mat 3.11.2008 /3 roky/ a este stale musi mat na spanie plienku.A to ho prebalujem niekedy aj v noci a rano je aj tak precikany.Cez den plienku nenosi od 1 a pol roka.Nikdy sme ho nemuseli upozornovat,ze ma ist cikat,cez den to od mala bral ako samozrejmost

mama111
20. okt 2008

zdenkaz • Dnes ve 13:46
Petru, s tím odnaučováním od plen bych řekla, že je to kolem druhého roku (+ - nějaký měsíc) paráda. Spíš se děsím, když kolikrát na diskuzích čtu, jak maminky považují za úspěch, když se jim odnaučí 3 - 3,5 leté dítě. To už je na mě moc.Tím bych se moc nechlubila, ale spíš styděla - to už bych viděla jako selhání maminy .

Myslím,že ženská,která tohle napíše,je asi megamatka-děčínská diskuze. 😖 😖 😖

matica2
21. okt 2008

mojej kamarátke sa začal syn pocikávat pobehali po doktoroch a nakoniec mu tento týžden vyberali nosné mandle tak uvidí či to pomôže

renciatko
6. nov 2008

AWOJKY babenky a drobci som tu nová a všetko som si prečítala a rada bysom sa aj ja pridala.To čo tuj píšete tym všetkym sme si už prešly.Od ApoZ a hlavne by som chcela zdôrazniť to nespočetnekrát opakované ved má len tri roky potom štyry hovoria že je to ješte normálne hádam z toho vyrastieme.Aj my sme čakaly ale zrazu som zistila že syn má už päť a pol a postel je stále mokrá.Tiež sme absolvovali nočné budenie,návrat k plienkam zo zúfaslstva z toho večného prania a smradu,smajlikový kalendár ten netrval dlho lebo som sa nedokázala pozerať na tie smutné očká že za tak dlhý čas mu nepribudol ani jeden usmiaty to ho srašne ničilo a deprimovalo.Teraz sme už v stave že nám ani maxi velkosť nestačí a premokne pod tým kvantom moču.Tak sme zasa pri nočnom budení.Syn je už naozaj velký a začína sa hambiť je mi ho naozaj velmi lúto a ničí ma pocit bezmocnosti a bezradnosti že mu neviem pomôcť.Rozmýšlala som ješte nad bylinkami dáke kúpele alebo niečo také staršia dcéra mala ten isty problém a akási babka mi poradila kúpele v petržlenovej vnati ako sme to absolvovali presne podla rád zo dna na den akobi utalo a zrazu sme boli v suchu.Problém je v tom že od vtedy už prešlo dvanásť rokov a ja som už zabudla ten zázračný recept a tak neviem svojmu synčekovi pomôcť.Nema niektora z vas radu pre nas. 🙂 🙂 🙂

kejka
6. nov 2008

Děti začnou zcela ovládat svaly, které zadržují čůrání, okolo 5.-6. roku. Proto až do tohoto věku nemáte důvod divit se tomu, že se Vaše dítě pořád ještě občas počůrává.
Samozřejmě, že můžete být počůráváním svých dětí znepokojeni. Možná můžete mít pocit, že jste cosi zanedbali ve výchově dítěte nebo máte strach, aby tato nepříjemnost neměla vliv na spokojenost Vašich dětí, aby se těmito nehodami zbytečně netrápily. Tyto faktory společně s neustálým praním dětské postýlky a pyžamka samozřejmě mohou navozovat v rodině určité napětí.

Poradíme Vám, jak se s nočním počůráváním vypořádat:

Popovídejte si s dítětem
Pokuste se zjistit, jak se cítí, zda pro něj noční počůrávání znamená problém a jak velký (je-li to možné, nemluvte o tom jako o velkém problému). Snažte se zdůraznit, že při překonávání této nepříjemnosti má Váš potomek ve Vás oporu a budete mu neustále nápomocni. Důležitý je vhodný přístup vzhledem k věku dítěte.

Přesvěčte se, že noční počůrávání není způsobenou nějakým praktickým problémem, který dítěti znemožňuje dostat se na toaletu. Spousta dětí má například strach ze tmy a v noci se bojí vylézt z postýlky. V tom případě nechávejte rozsvícenou lampičku, nebo otevřené dveře do rozsvícené chodby.

Děti také během dne nedostatečně pijí a pak se snaží tento nedostatek dohnat večer, takže jdou do postýlky s plným močovým měchýřem. Snažte se je podporovat v pravidelnému pití během celého dne.

Ujistěte se, že Vaše dítě se vždy vyčůrá před tím než jde do postýlky. Také můžete zkusit dovést dítě znovu vyčůrat před tím, než Vy sami jdete spát.

Pokud se dítě počůrá, nekárejte ho. Nenechávejte ho v mokrém pyžamku a povlečení. Můžete ho naučit, aby se samo převlékalo.

Vydatně ho chvalte vždy, když postýlka zůstane suchá.
Vyplňujte společně kalendář. Sluníčko přiřaďte dnům, ve kterých postýlka zůstala suchá a mráček pro dny kdy došlo k nehodě.

Jestliže jste zamezili veškerým ovlivnitelným okolnostem a stále nevidíte vývoj k lepšímu, navštivte Vašeho lékaře. Společně snáze najdete příčinu (například zánět močových cest).

Renči držím palce.U nás občas taky nehoda.Malýmu budou 4 za 4měsíce.Určitě to zvládnete,neboj.

renciatko
7. nov 2008

ahoj kejka dík za podporu 🙂 ,o tom strachu v noci som tiez rozmyslala tak spavame pri tej nočnej lampe ale ani to sa moc neosvecilo jednoducho spi ako dudo a ak ho ja nezobudim tak je v posteli more.Najvätší šok som zazila s našim Deniskom teraz v lete bolo už tak ku večierku teplučko Deno okupaný prišiel za mnou na balkon len tak v plienočke.chvílu si tam sedkame iba zrazu Deno spozornel uškrnul sa a vraví mami pod balkonom su baby pozeraju sa na mna a ja tu stojim v plienke.Však su zlaty ti naši drobci.