Opäť sa pocikáva cez spanie. Čo s tým robiť?

jamik
25. máj 2007

Mam skoro uz 4 a 1/2 rocneho synceka a pocikava sa mi kazdy den v skolke a kazdu noc. Niekedy aj 2x. Minuly rok na jar sme s plienkami prestali, vsetko bolo v poriadku. A na konci augusta sa to zacalo vracat. No a teraz neviem, co s tym robit. Ci to nechat este tak, alebo navstivit odbornika. Moc bol vysetreny, je OK. Neviem, ci tak tuho spi, alebo ... .Mate niekto rovnaky problem? Dakujem za akukolvek radu.

muckom
14. feb 2009

Tento problém máme aj my aj keď sa to pozvolna zlepšuje. Na noc mu dávam plienočku ale stále častejšie je suchá. 🙂 Pediatrička mi povedala že keď to neprejde ani po 4 roku tak ho môže poslať na kontrolu, ale vraj treba len trpezlivosť. Clapci sú vraj lenivejší 😉 teda dlhšie im to trvá. Nerobím z toho tragediu, čo mateší je to že niesme sami a dočítala som sa tu samé zaujímavé nápady ktoré by ma asi nenapadli. Budievanie som skúsila ale to nepomohlo - aj keď som ho dala aj 3 x vycikať cez noc aj tak sa pocikal. V škôlke mal tiež pri spinkaní problém že sa občas pocikal. Začala som mať podozrenie na učiteľku ktorá to nafúkla a stále nám pripomínala že ho musí stále prezliekať a že sa stále pocikáva. Podľa mňa ho asi aj zhadzovala pred spolužiakmi. Chcala som to riešiť cez riaditeľku ale nakoniec sa to vyriešilo samo. Pani učiteľka išla na materskú a od toho dňa sa v škôlke ani raz nepocikal. 🙂 A doma sa to tiež zlepšuje .... treba len trpezlivosť 🙂 a sledovať čo by mohlo byť príčinou ....

zitaje
16. feb 2009

Ja mam dceru, nie syna, a tiez mala do 4 rokov plienku na noc. Este v 5 rokoch sa jej stalo, ze sa v noci pocikala. Ja som to neriesila, a uz ani nemam co. Niekedy tie nervy mamin okolo narobia viac problemov. Hlavne klidek.
Je pravda, ze sa pocikavala iba v noci, poobede nie, ale ona uz 3 rokoch nespala, tak to asi preto. 😖

prasiatko30
17. feb 2009

babenky ja len k tomu budievaniu na cikanie - ja som to skusala tak s dcerou ked som jej dala prvy krat na noc dole plienky a bol to horor - ja som ju vlastne naucila, ze moze cikat aj v polospanku a tak sme presli z takmer suchej plienky a necikania pocas noci dokonca budenia sa na cikanie (aj ked mala plienku sa mi krasne budila ked citila ze potrebuje ist na zchod) k tomu ze som prezliekala ako magor aj zo 3 razy postel. takze ak vam mozem radit nebudit!!!!!!! radsej davat plienku aj do vyssieho veku a pockat a nech sa dieta same preberie na to ze potrebuje ist cikat lebo nakoniec ich vlastne ucime, ze sa moze cikat aj v polospanku a preto sa aj pocikaju - teda u nas to bolo na 100% tak. ja som musela na dva tyzdne znovu zacat davat plienku a mala sa znovu nejako zregulovala a znovu zacinala vnimat, ze treba ist cikat.

a u chlapcov - synovec sa pocikaval az do nejakych 6-7r nakoniec mu kupili nejaky pristroj ktory neviem ako presne pracuje ale ked maly uz potreboval cikat tak zacal pipat a to ho vlastne preberalo z hlbokeho spanku a tak sa vlastne naucil ist na zachod aj v noci. ale hlavny je klud, brat to sportovo a nestresovat dieta 🙂 vela uspechov

hasleerka
17. feb 2009

prasiatko no ja som napr. dcérku asi od 2 roka aj 9mes. dávala v noci ked som išla spať na šerblík, ani sa nezobudila, pekne sa vycikala a časom si zvykla sama sa zobudiť ( mala šerblík pri posteli) a vycikať ... už bude mať sedem a už vydrží až do rána ... zachvíľu to začnem skúšať s mladšou ... ale každé dieťa je iné, treba si to odskúšať

monkasponka
17. feb 2009

Ahojte , pišete len o cikani, no moje dieta neviem odnaucit vobec od plienky. ma 20 mesiacov, len mi to oznami ze kakal ale sa na nieco chysta. Ked ho posadim na serbel horko tazko tam obsedi aj pol hodiny no musim sa s nim hrat aby tam vydrzal .....a nic. akonahle dam plienku "zazrak" je na svete. staci ked ho zacnem odnaucat az po 2 rokoch(lebo bude leto) alebo existuje nejaky zaruceny sposob "urobit to v serbliku"?

rybecka
17. feb 2009

ahojte,
moje dieta ma 26 mes. a vobec sa nepyta alebo pyta ale iba ked sa mu chce ma dni ked sa krasne pyta na zachod a teraz posledne 3 dni absolutne sa nepyta 😖 ja neviem ja len verim ze do septembra kym pojde do skolky sa odnaucime od plienok 🤐

bucena
17. feb 2009

ahojky, neviem či poradím dobre, ale ja som svoje deti odnaučila tak, že za každým ako som ich dala na nočník tak som hovorila tto iste slovo aby si to zapamatali. 😝

prasiatko30
18. feb 2009

hasleeerka - no ved kazde je ine - a u tej mojej to budenie bola uplne negativne -teda lepsie povedane nebudenie a davanie na nocnik - lebo ten reflex co ona uz pomaly zacinala mat - citim ze potrebujem ist cikat a sa zobudim - som jej ho uplne zrusila - proste jej ostalo len spim a mozem cikat - a tak sme museli zacat od znovu - nastastie dcera je sikulka a po dvoch tyzdnoch bolo vsetko zase tak ako ma byt a zacali sme od znova a teraz su aj noci kedy spi 12h a nepocika sa 😨

simcos4
26. feb 2009

mam 3 rocneho brata ktory sa skoro kazdu noc pocikva musime mat pod nim igelit a deku ak mate dake rady napiste mi na email plaska@brnet.sk

lenadka
14. aug 2009

ahojte, musim napisat, ze nam sa to uz konecne podarilo 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝
ako?
nahoda.
Zacala som davat bavlnene plienky-hrozna otrava, jednak som ich denne prala + tie gatuse a kolko krat pretieklo aj na pyzamo, nakupila som speci plachy 2 ks krote su odpodu pogumovane a pod to dala frote plachtu pod ktorou bola ochrana-prebalovacia podlozka. Cize ked sa v noci pocikala tak ze precikala aj pyzamko az na plachtu, len som jej dala suche pyzamko a plachtu stiahla, ta dalsia cakala pod nou pripravena /predsa len je otrava este v noci navliekat pradlo/ 😝
Toto trvalo cca 2-3 mesiace 😝 ☹ az jedneho dna som zistila neskor ze som zabudla dat ususit plienkove gatusky, tak som malej plienku nedala, ze vsak jej ju dam ked pojdem spat, dovtedy uschnu. Mala zaspavala s vedomim ze plienku nema. A v tom to cele bolo 🙄 😠 potvora usata!
Ja som vedela ze to robi z lenivosti, len som nevedela co s tym 😕
Tak ze plienku nema a pocika sa ojedinele-1-2 x do mesiaca. V kalendari odrazu pribudaju hviezdicky a baloniky a zamraceny smejkovia su tatam comu sa velmi tesi 😀 a ja s nou 😀
Ale stale ju davam cikat este ked idem spat ja a ked ma napadne v noci ju zobudim, alebo vstane sama a vycika sa do nocnika 🙂

martinaema
14. aug 2009

moja malinká bola v noci bez plienok takmer okamžite potom, ako sme prestali dávať plienku cez deň.Mala necelých 18 mes. a v noci sa sama budila, že jej treba cikať. V júni mi začala chodiť do jasiel a tam jej automaticky začali dávať na spanie plienku a veľmi rýchlo sa začala znova pocikávať. Nie pravidelne, ale aj tak ma to hnevalo. Tak som priniesla o jasiel gumovú plachtu a zatrhla som im plienky a čuduj sa svete - odvtedy sa zasa nepocikáva. Takže niekedy je to ozaj z pohodlnosti toho dieťaťa. A v noci sa naďalej budí sama, príp. ked ja sa zobudím, tak ju dám vycikať

latita
18. aug 2009

ahojte,
syn ma 2,5r. a od septembra ide do skolky, a samozrejme este ma plienku na spanie ☹ , neviete mi poradit ci mam uz zacat z odnaucovanim , ked mi cez obed spava 3 hodky?
je mi ho luto prebudzat, v noci by este zaspal, ale na obed uz asi nie
tak, neviem sa rozhodnut
dik

martinaema
18. aug 2009

latita a budí sa mokrý, alebo má suchú plienku? Vyskúšaj ak bude mať tak 3-5x ya sebou suchú plienku mu ju nedať na obedný spánok a nechaj ho len na podložke alebo gumovej plachte. Ja som malú nechávala s holou riťuškou, vtedy sa nikdy nepocikala. Ak sa budí mokrý, nemá význam ho drilovať s cikaním-necikaním.
Ale teraz ked nastupuje od septembra by som s tým asi nezačínala - kvôli stresu a tak.

zdenka112
18. aug 2009

ahojte dievcata moja dcera ked mala 20 mesiacov,uz sme nemali plienku cez den.a za tri dni ani na noc.ked som jej davala vzdy plienku mala ju suchu.tak sme to skusili na treti den a bola sucha.odvtedy nenosime plienky.v noci sa mi niekedy vypyta sama cikat,alebo vydrzi.ja si myslim kazde dieta chce na to cas.drzim vam palce,nech ste uz bez plienok 🙂

latita
18. aug 2009

praveze ju ma stale mokru a dost, neviem, ci mam aj to pitie pred spankom obmedzit, same obmedzovania, ale ved co uz nemoze sa pocikavat donekonecna ☹ , a este aj mliecko na obed a vecer pyta, tak vazne neviem
kazdy mi hovori, aby som pockala na chvilu , ked bude mat viackrat po sebe suchu plienku a potom zacat z odnaucovanim, ale este ani jedna noc taka nebola, mam stale cakat?

danu
30. aug 2009

zuzana19851 • Dnes o 08:28
Dobrý deň mile mamičky.Chcela by som sa Vás spytat na vaše skusenosti ako vyriešit nočne popiskavanie sa.Moj synček ma 3,5 roka a teraz v letnom obdobi pije vela a tak aj v noci sa popiška kupila som igelit takže postel je chranena ale ako poriešit paplon a vankuš aby som nemusela stale prat?Skušam ho aj budit ked zaspi o 20 budim ho o 23 ale napr.včera zaspal o 19 sla som o 22 budit a už bol popisany a to nočne budenie mi je proti srsti chudak spi na nočniku .Poradte mi prosim vas ako ste to riešili vy Vopred vam velmi dakujem

sasiki • 2d • Dnes o 08:31
ešte som tento výraz nepočula - popišavanie 😅 🙂 ja by som ale dieťa v noci nebudila......

zuzana19851 • Dnes o 08:35
počura -pomoči

sasiki • 2d • Dnes o 12:26
hej, veď som si domyslela 🙂 ja by som ho nebudila, skús sa spýtať doktorky, či je to normálne, podľa mňa je, ja by som mu na noc dala ešte plienku 🤐 🙂 a s tým paplónom a vankúšom ti neporadím - teda bez plienky prať, s plienkou neprať 😉

bibula
1. sep 2009

no dieta treba v noci zobudit na cikanie,ak sa pocika z dovodu tvrdeho spania....
ono si zvykne sa budit v noci a bude mat moznost nepocikat sa

digysa
6. sep 2009

Baby my sme zacali robit takyto trik.

Ja nadstavim budik synovi na mobile. Syn sa zobudi, donesie mi mobil a hned sa vycika a ide dalej spat.
Vcera sa nam to prvy krat podarilo uspesne. Ja uz sa nedokazem sama zobudit, lebo ma to uz unavuje...tak sa synacik musi budit sam... 😉

tatianastr
15. sep 2009

Ahojte, môj syn má 2 roky a 4 mesiace a plienky cez deň nenosí cca od 1,5 roka a asi 2 mesiace potom už ani na spanie. Tak sme doteraz celý čas v pohode fungovali ale v teraz v septembli nastúpil do škôlky a asi za 2-3 týždne sa sem-tam (tak 2-3x do týždňa) začal v noci pocikávať. Neriešila som to, ale posledne sa pocikal aj cez obednajšie spanie v škôlke a to ma začalo mrzieť a v noci nemôžem spať a chodím ho kontrolovať. Už som ho aj začala v polospánku budiť na cikanie, a myslím, že od vtedy sa intenzita pocikávania zvýšila. V škôlke to učiteľky brali úplne v pohode, keďže je ešte maličký, a chvália ho, že je úplne zlatý samostatný škôlkár, ale mne to vŕta hlavou, keďže sme toto mali už dávno vyriešené...aspoň som si myslela 🙂 Môže to spôsobovať psychyka?, začiatok chodenia do škôlky?... chodí tam vcelku rád, ráno vždy povie, že aby som s ním išlado triedy, ale v zásade je to z môjho pohľadu v pohode, keďže neplače, ani nerobí problémy s rozlúčením. Odpozorovala som, že je o niečo citlivejší ako bol predtým, ale to sa mi zdá v poriadku, keďže sme doteraz trávili väčšinu času spolu.
Ďakujem za názor 🙂

kika29
18. sep 2009

moja malá ma 3 roky a plienky nenosí už veľmi dlho. Chodí do škôlky. Začala sa mi pocikávať. Myslela som že je prechladená lebo sa stalo raz že sa pocikala aj v noci. Odniesla som moč doktorke na vyšetrenie a moč je v poriadku prechladnutie vylúčila.
Lenže sme si všimli že malej ked treba cikať tak poskakuje a na poslednú chvílu uteká a potom bud si čurkne alebo úplne pociká. Začala som to riešiť tak že som jej za každým dala pampersku. Ona sa síce hnevala a plakala že nechce ale začalo to účinkovať a ide hned. Trvalo to síce len pár dní a zopakovala to zase.
Tak a teraz už neviem ako jej mám vysvetliť že cikať má ísť hned ked treba a nie na poslednú chvílu.
V škôlke s tým problém nemá nepocikáva sa a doma len večer cez deň vôbec.

kika29
18. sep 2009

tatianastr to je podľa mňa v pohode. my sme mali presne tento istý problém ked malá nastúpila do škôlky. Tiež sa začala pocikávať a postupne ju to prechádzalo. Potom bolo obdobie že sa pocikala v škôlke vždy po výkende každý pondelok a aj 2-3 krát za deň. Najskôr sme si mysleli tiež že je prechladená ale doma sa nepocikávala a doktorka nás utešovala že to bude psychika a ono to prejde. Chvalabohu prešlo. No teraz máme iný problém s cikaním. ☹

dioliana1
18. sep 2009

ja som mala taký problem so synom, vyriešili to kvapky do nosa na zníženie tvorby moču, nepamatám ako sa volali a ešte Ľubovníkový čaj na ukľudnenie, syn bol hyperaktívny

ivka07
21. sep 2009

Ahojte,
Malá má 2 roky a 4 mesiace, sme bez plienky od 20 mesiacov. V noci sa mi sem tam pocikala ale začala som ju dávať cikať v noci. Ani cez poobednajšie spanie sa mi vobec nepocikala. To muselo byť keď sa pocikala tak raz za mesiac. Ako nastúpila do školky začala sa tam skoro každý deň pocikávať cez poobednajšie spanie. Som z toho smutná, lebo doma to nerobila. Do škôlky chodí rada nemá žiadny problém. Verím že to prejde. Ako tu píšete vyskytuje sa to dosť často bez ohľadu na vek.

digysa
24. sep 2009

No dievcata, tak u nas nepomaha uz ani budik.... Moj syn sa teraz zacal pocikavat 2 krat v noci. Ja neviem ci mu mam davat budik na 3 zobudenia, alebo mu dat nejake tie plienky pre starsie deti.
On ma taky tuhy spanok a tak casto chodi cikat, ze ja nestacim prat a nespim uz vobec...

Zacinam pevne uvazovat nad tymi plienkami. A pockame do 5 rokov. Potom pojdeme k lekarovi. ☹

danu
17. jan 2010

judit7 • 2d • Dnes o 09:11
Ahojte babenky. Potrebujem poradit, co mam robit so synom (2 roky a 4 mesiace) - pred 3 mesiacmi sme prestali aj s nocnou plienkou, pekne sa pytal pisat aj v noci, bolo to maximalne dva krat za noc, ale boli aj take noci, ktore uplne prespal. Neviem co stalo, lebo uz druhy tyzden sa zacal v noci pocikavat. Vstava aj kazde 3 hodiny, ze mu treba cikat a aj napriek tomu sa mu to stane. My s manzelom sme uz uplne vycerpani, nevyspati a postel takmer kazdu noc pocikana - mame sa vratit k plienkam, a neriesit nocne cikanie vobec? Na ako dlho? Dakujem

marcelkatt
17. jan 2010

Danu to isté máme aj my. Erik je od júla úplne bez plienok, vôbec sa nepocikával. *No od októbra sa začal pocikávať občas cez deň, no noc skoro vždy aj 2x. Boli sme s ním u dr, vyšetrili moč, krv a všetko má v poriadku. K plienkam mi povedala dr, že je blbosť sa vracať. Vraj nejak pretrpieť a hodinu pred spaním žiadne tekutiny. *No nepomáha to.

alenanp
17. jan 2010

ahojte aj my sme zacali ucit na nocnicek.mala ma 2 rocky a 3 mesiace,ale stale sa pocikava v noci a na obed do plienky.cez den ju nechavam bez plienky ale zatial sa sama nepyta len ked ju dam na nocnik sama tak vtedy mame uspech inac cika kade chodi hmmm ale snad sa nam to casom podari. 😉 drzim palce vsetkym mamickam musime byt asi trpezlive 🙂

gabak
18. jan 2010

Moja malá bude mať 4 roky a tiež sa pociká cez obed. Teraz bola2 týždne nepocikaná v škôlke ale začalo to nanovo. V noci má ešte plienku,lebo keď mám stávať 3x za noc a prezliekať ju a ráno ísť do práce to je zabijak .Po 3 dňoch som hotová. Takže na noc má plienky. Neriešim to dokt. povedala že ona musí dozrieť. To isté sme mali aj s kakaním.Len do nohavičiek. A pred mesiacom z ničoho nič začala chodiť na wc sama. A vedela čo tam má robiť. Ale cepujem ju že musí nosiť po dome papučky lebo to ucvrkávanie do nohavičiek s tým prestalo .Tak uvidíme kedy sa to upraví.

mamivali
18. jan 2010

ahojte
Dieťa si pocikávanie vôbec neuvedomuje. Preto je úplne zbytočné na neho kričať alebo ho odmeňovať za suché ráno. Je to vec náhody a v dieťati vyvoláva zbytočný stres. Nikdy nevie, aké bude ráno. Či mu budete dohovárať alebo ho chváliť. Netreba sa na to tak sústreďovať. Ak sa pociká, nech pomáha pri prezliekaní postele. Je zbatočné vymámiť od neho sľub, že už to neurobí. Akurát to zvyšuje napätie. Takže ako na to? Dajte dieťa dvakrát za noc na nočník. Najlepšie hodinu po tom ako zapralo a druhýkrát keď idete spať vy. Ani sa pri tom nezobudí a ráno bude suché. A tak pomaly z toho vyrastie. 🙂

marcelkatt
19. jan 2010

Mamivali- ja malého nehreším už, to nemá význam. Ak sa pociká prezlečiem ho. Len ma to mrzí, lebo od júla sa vôbec ani raz nepocikal ani v noci a od septembra, alebo okóbra skoro vždy mokrá noc. Neviem, príčinu.